Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ Έχω πελαγωσει με όλα αυτά τα δικαιολογητικά και γενικά τη διαδικασία της επιτροπής και τα είχα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ευτυχώς τα έχω μαζέψει όλα εκτός από τον υπέρηχο και τη χοριακη.Ο γιατρός μου είπε πως θα πάμε με ήπια διέγερση δλδ ίσως meriofert με femara,οπότε σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω το λιγότερο δύο ωοληψιες..Μακάρι να είναι μόνο δύο,πιστεύω πως θα κάνω περισσότερες..

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν και με την πρώτη θα ευχηθώ εγώ..! 🤞🤞🤞

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα Βίκυ :)

και σε μελετούσα σήμερα!!! δεν λες καλά που μίλησα με την Angie σήμερα και μου είπε για το party σας!! γιατί είχα ξεχάσει ότι το είχα ανακοινώσει στο cafe και μιας και λόγω καιρού είπα να μη το κάνω στην πυλωτή το μετέφερα Σάββατο 31/3.

Τα άλλαξα όμως και το μετέφερα Κυριακή στις 19:00 το απόγευμα θα σταλούν και οι προσκλήσεις επίσημα μέσα στο Σαββατοκύριακο & θα χαρώ πολύ να σας δω μιας και με τα προβλήματα έχουμε κλειστεί μέσα.

Αρά όλα μια χαρά !!

@neraidoula!! μου τι κάνεις είσαι καλά τι κάνει το μικράκι σου!!! Η Πολυξένη μια χαρά Ταρζανάκι.

@Angie έχω περάσει και εγώ από αυτή την πολύ άσχημη περιπέτεια πριν από την Πολυξένη και σε καταλαβαίνω απόλυτα

@Pik να σας ζήσει η νεοφώτιστη να είναι καλότυχη και γερή


k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και απο εμάς!!!

Ποσο καιρό έχω να γράψω???

Διαβαζω που και που αλλά νομίζω οτι έχω χάσει πάρα πολλά.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας, εύχομαι και σε εσάς και τις οικογένεις σας οτι καλύτερο. Κατά τα άλλα είμαστε καλά. Η Θεοδώρα, όπως και όλα τα παιδάκια σας, κάθε μέρα αλλάζει στην έκφραση, στις κινήσεις της και γίνεται ολοένα και πιο παιδάκι. Βέβαια εξακολουθεί να είναι ζωηρούλα και κάθε τρεις και λίγο έχουμε ένα καρούμπαλο, μια-δυο μελανιές!!

Να καλοσωρίσω και εγώ τις δυο καονούργιες μανούλες στην παρέα μας, να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!

Ρικ να σου ζήσει η νεοφώτιστη Αθηνούλα σας, γερή και καλότυχη!!!

Μαρία καλορίζικο το καινούριο σας σπίτι!!!! Χαίρομαι που η Γεωργία σου προσαρμόστηκε εύκολα. Με το καλό να υποδεχτείτε και την μικρούλα σας!!! Άντε λίγο έμεινε, μπηκες στην τελική ευθεία.

Τάνια τέλεια που θα έχεις ακόμα μια κούκλα!! Χαρά στον άντρα σου με τρει γυναικες στο σπίτι, άρχοντα θα τον έχετε!!!

Άντζυ μου πολύ στεναχωρέθηκα με αυτό που σας συνέβη. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι έγινε για καλό δικό σου και της οικογένεια σου, και εφόσον το θέλετε, σύντομα θα έχεις την ευκαιρία για μια δεύτερη εγκυμοσύνη.

Μαράκι μου μην απογοητεύεσαι με την όλη κατάσταση, μπορείς και με λίγα χρήματα να κάνεις γενέθλια στην Αθηνούλα σου, με λίγους και καλούς φίλους. Φτιάξε μια τούρτα, μια πιτσα, λίγα πατατάκια και αναψυκτικά, βάλε παιδική μουσική την καλύτερη διάθεση σας και έχετε ένα σούπερ πάρτυ!!!

Εγώ ακόμα δεν έχω σκεφτεί τπτ για τα γεννέθλια, εχουμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας!!!

Άντε πολλά είπα!!! Σας αφήνω, φιλιά σε όλους!!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για ένα καλό πάρτυ χρειάζονται:

τούρτα

λίγα σνακ

πολλή καλή διάθεση

φίλους

Χαμόγελα και αγκαλιές και φυσικά

πολλή αγάπη....!!!!!!!!!

και θα είναι το ωραιότερο πάρτυ ever!!!!!!!!!!!


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Για ένα καλό πάρτυ χρειάζονται:

τούρτα

λίγα σνακ

πολλή καλή διάθεση

φίλους

Χαμόγελα και αγκαλιές και φυσικά

πολλή αγάπη....!!!!!!!!!

και θα είναι το ωραιότερο πάρτυ ever!!!!!!!!!!!

Πόσο δίκιο έχεις!!!κατι τέτοιο εμείς θα κάνουμε κ προβλέπετε να του κάνουμε τα γεννέθλια το Πάσχα μιας κ θα μαζευτούμε όλοι οι γνωστοί και οι φίλοι λόγο της ημέρας στο σπίτι μας:D

Αχ πόσο γρήγορα μεγαλώνουνε όμως ε? Δύο χρονάκια μέσα στη ζωή μας κ μας έχουν κάνει να βλέπουμε τόσο διαφορετικά όμορφα το κόσμο μέσα απο αυτά τα ματάκια τους με τόσα χαστούκια που μας ρίχνει καθημερινά η ζωή με όλες αυτές τις δύσκολες μέρες που μας ξημερώνουν για την πατρίδα μας πόσο εύκολα μπορούμε να τα ξεχάσουμε όλα βλέποντας τα να μας χαμογελούν!!!αχ αχ αχ μ'επιασε το συγκινητικό μου βραδιάτικα :tongue:

Καλό βράδυ σε όλες , να έχετε μια ήρεμη νύχτα.


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Αντζουλίνα μου, πολύ στενοχωρήθηκα. Τα'χω περάσει κι εγώ πριν το Αθηνάκι και σε καταλαβαίνω. Έχεις όμως το αστεράκι σου να σου ομορφαίνει την μέρα και σύντομα, εφόσον το θέλετε, θα έρθει και το αδερφάκι της. Σ'ευχαριστώ πολύ που προσφέρθηκες να μας φτιάξεις τουρτίτσα. Και αν κρίνω από μια φωτογραφία που ειχα δει θα είναι απίστευτη! Φυσικά και θα κάνουμε με παππουδογιαγιάδες τα γενέθλιά της και η μάνα μου σίγουρα θα προσφερθεί να την φτιάξει εκείνη. Παρόλο που η δική σου δεν συγκρίνετε, δεν μπορώ να της χαλάσω το χατίρι. Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως. Θα θέλαμε βέβαια να καλούσαμε και πολλά πολλά παιδάκια-όπως πέρσυ. Και φέτος που έχει ξεπεταχτεί θα πέρναγε σίγουρα πολύ καλύτερα. Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε πάρα πολλούς φίλους με παιδάκια και δεν μπορούμε να καλέσουμε λίγους. Θα δούμε τι θα κάνουμε...

Ilioulina καλώς ήλθες! Να χαίρεσαι τον Νικόλα σου.

Σας διάβασα το πρωί και τώρα ξέχασα τι άλλα ήθελα να σχολιάσω. Φιλιά σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες και παιδάκια!

Πρώτα απ' όλα να ευχηθώ στη Θεοδώρα της Τάνιας, στη Θεοδώρα της Θάλειας και στην Κλειώ! Χιλιόχρονα κι ευτυχισμένα τα παιδάκια, να τα χαίρεστε!

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές σας κι εμείς!

Άντζυ, δεν ξέρω τί θα μπορούσα να πω που θα σε έκανε να νιώσεις καλύτερα... Μόνο να φανταστώ τη στενοχώρια σου μπορώ, και θα πω αυτό που λέω (και προσπαθώ να κάνω κι εγώ) σε δυσάρεστες καταστάσεις που δεν γίνεται να αλλάξουν. Σκέψου κι επικεντρώσου σε όλα αυτά που έχεις στη ζωή σου και σε κάνουν ευτυχισμένη. Τον άντρα σου, την κόρη σου, τους δικούς σου ανθρώπους. Ελπίζω σύντομα να απαλύνει ο πόνος και να έχετε υπέροχα νέα για μωράκι! ;)

Καλωσόρισαν και οι καινούριες μαμάδες κι εκείνες που δεν είχαμε νέα τους για καιρό!

Για τα γενέθλια, έχω αρχίσει κι εγώ να σκέφτομαι ιδέες (μετά τα Χριστούγεννα άρχισα!) ανάλογα με τα κέφια θα δω τί θα κάνω.

Αποθηλάσαμε κιόλας, χωρίς καμιά προσπάθεια, δεν τον ενδιέφερε, ρουφούσε δυο, σταματούσε μου έλεγε κάτι, ξανασυνέχιζε, μετά ξανά τα ίδια, πιο πολύ κουβέντα πιάναμε παρά θήλαζε! Κι αφού με ενοχλούσαν κι εμένα τα δόντια του και γενικώς ένιωθα έναν εκνευρισμό, αρχίσαμε το γάλα με καλαμάκι.

Ο Θοδωρής είναι στην πολύ βασανιστική φάση της άρνησης των 2 χρονών... Σε όλα, σε όλα όμως, απαντά "δε θέλεις"! Νερό, φαγητό, άλλαγμα, να πάμε μέσα, να ντυθούμε, να παίξουμε με αυτό, με εκείνο! Τίποτα δε θέλει! Ως και γλυκό έχει αρνηθεί -την ώρα βέβαια που το μπουκώνει και όσο το μασάει! Τον έπαιρνε ο ύπνος και μουρμούριζε "δε θέλεις"! Είναι πολύ κουραστικό κι ελπίζω να περάσει σύντομα... Τα δικά σας το έχουν;

Κόψαμε και τον ύπνο μέσα στη μέρα γιατί έτσι κοιμόταν το βράδυ μετά τις 11:30 και από το μεσημέρι και μετά, τον πιάνουν και τα νεύρα της νύστας και σε συνδυασμό με τα δύο περνάμε απόγευμα χάρμα!

Σήμερα γνώρισε και την ενός μήνα ξαδερφούλα του κι ενθουσιάστηκε! Ήθελε να την πιάνει, να την σκεπάσει με την κουβερτούλα και να της βάλει την ποδιά της και γενικά έδειξε να χαίρεται πολύ! Χαρήκαμε κι εμείς γιατί φαίνεται πως δίνει το πράσινο φως να γίνει μεγάλος αδερφός! Ίσως βέβαια επειδή η μπεμπούλα είχε την δική της προσωπική μαμά και δεν τον ένοιαξε! ;):tongue::D

Επίσης, τί θα γίνει με τον καιρό?!?! Δεν αντέχω άλλο μέσα, μου την έχει δώσει κι αντί να βελτιωθεί, από βδομάδα λέει θα έχει περισσότερο κρύο! :mad:

Αυτά, να έχετε μια πολύ καλή εβδομάδα όλοι!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα...ειχα μπει παλιοτερα και ειπα να ξαναμπω τωρα παλι.σας διαβαζω κατα καιρους...εμεις εχουμε γενεθλια στις 27.04...το μαριλιζακι μου(ελισσαβετ-μαριανθη) γεννηθηκε στο λητω και με καποιες κοπελες γνωριζομαι απο φαιναρετη...αυτη την εβδομαδα την ειχα με μια μερα πυρετο κ βηχαλακι απο τοτε...η πρωτη μας ιωση !!!!δεν εχει ξανααρρωστησει ποτε κ μας κακοφανηκε πολυ...εγω δεν δουλευω κ την εχω σπιτι κλπ...χαρηκα που αποφασισατε να ξαναμεινετε εγκυες παλι..εμεις θελουμε παρα πολυ,αλλα δεν υπαρχει στο μυαλο μας καν πλεον με την οικον. κριση κ αβεβαιο μελλον για ολους μας!!!ειχαμε πει στα 2α γενεθλια κοντα ,να μεινω παλι ,αλλα,καταρριφθηκε πανηγυρικα....ηλικιακα δεν με παιρνει(36χρ.) κ παρα πολυ να περιμενουμε αλλα 2-3 χρονια,οποτε και η οικογενεια μας θα μεινει ετσι οπως ειναι....

η μικρη μου ειναι πανω κατω οπως ολα τα νινακια σας!!!γλυκια και ζημιαρουλα...χιχιχι...να μας ζησουν και παλι κ να τα χαιρομαστε ολες μας....


eNortjKzUjI0M7A0MVCyBlwwFYIC0Q,,59.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Αυτός ο παλιόκαιρος μου χαλάει εντελώς την διάθεση, μια ζέστη μια κρύο ελεος πια!!τον μικρό ουτε που σκέφτομαι να τον πάω παιδικό το έχει σίγουρο το κρυολόγημα για να μη πώ κ τίποτα χειρότερο οπότε <κάτσεις μέσα>όπως μας λέει!!:tongue::tongue::tongue:

Iwanna και σε μας πέρασε μια φάση πλήρης άρνησης για τουλάχιστον 2 εβδομάδες αλλά αυτό συνέβηκε όταν τον τριγύριζε ίωση , ήταν όντως μαρτύριο :-(:mad::-(:mad: κατα καιρούς περνάνε διάφορες φάσεις σίγουρα θα είναι περαστικό, απο κιλά είναι εντάξει ? εννοώ σου έχει χάσει ? μόνο σε μια τέτοια περίπτωση κατα την ταπεινή μου άποψη να το συζήταγες με το γιατρό του αλλιώς θέλει υπομονή κ επιμονή..τα γνωστά δηλαδή:-)

nektaria... μια απο τα ίδια στην σκέψη με σένα με το 2ο μωρό , λέγαμε να κάνουμε προσπάθεια φέτος για αδερφάκι αλλά μετά την ξαφνική απόλυση του άντρα μου τον Δεκέμβρη όλα πλέον τέθηκαν σε περιορισμό :-(:sad:όσο αφορά τα χρόνια μη το αποκλείεις γιατί κ γώ 36 είμαι , θα περάσει η κρίση κ σε 2 χρονάκια (λέω εγώ τώρα) θα περάσουν όλα τα δύσκολα σκέψου θετικά κ να είσαι αισιόδοξη αυτό μόνο σου λέω..εχω περάσει κ γώ δύσκολες καταστάσεις κ δε μας <σώζει> η απογοήτευση κ η απαισιοδοξία.. καλοπροαίρετα πάντα μιλάω κ χωρίς να παρεξηγηθώ..

Μανούλες καλό βράδυ κ φιλάκια πολλά στα ζουζουνάκια σας!!


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Ιωαννίτσα μας, καιρό είχαμε να ακούσουμε για τον Θοδωράκο. Κι εμείς μιά απ΄τα ίδια με τον μεσημεριανό ύπνο. Τον κόψαμε και τώρα κοιμάται κατά τις 9:30. Βέβαια την πιάνει μιά νύστα το απογευματάκι και είναι μες στην γκρίνια αλλά με παιχνιδάκια ξεχνιέται και όλα μιά χαρά. Γυρνάω κι εγώ εκείνη την ώρα οπότε δεν μ'αφήνει σε χλωρό κλαρί. Δεν παραπονιέμαι όμως. Μόλις βλέπω αυτό το μουτράκι τα ξεχνάω όλα.

Όσο για το δεύτερο... Εδώ οικονομικά δεν τα βγάζουμε πέρα με το πρώτο. Χλωμότατο λοιπόν. Η Αθηνά είχε περάσει μια κρίση όπου όλα ήταν δικά της, ευτυχώς όμως το ξεπέρασε. Επίσης είχε περάσει μιά φάση τεράστιας ντροπής. Φαίνεται όμως να το ξεπερνάει και αυτό σιγά σιγά. Γενικώς είναι βολικό παιδί, δεν έχω παράπονο, πέρα από τον ύπνο δηλαδή που ξυπνάει πάντα μες στην νύχτα και την παίρνουμε στο κρεβάτι μας γιατί αλλιώς θέλει βόλτες και νανούρισμα και δεν αντέχει πλέον η μέση και τα χέρια μου. Έτσι εδώ και σχεδόν 3 χρόνια (αν συμπεριλάβουμε και την εγκυμοσύνη) δεν έχουμε κοιμηθεί παρά μόνο μία δυό φορές ολόκληρη σχεδόν νύχτα. Πολύ κούραση!

Σας καληνυχτώ λοιπόν γιατί πέρασε η ώρα... Φιλιά σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλες εξαφανισμένες κι απο μένα! λοιπόν αρχικά να πω στη Μαρία μας με το καλό και πάλι να έρθει το μωράκι σας,είδες πόσο καλά τα κατάφερες,μη μασάς τώρα σου έμεινε πολύ λίγο!! πως νιώθεις στο νέο σας σπιτάκι? είδες που άξιζε η κούραση κι η αναμονή? βάλε μας καμια φωτο την Γεωργία,την έχω πεθυμήσει!

Άννα μου που είσαι? τι κάνει το κοριτσάκι σου? ελπίζω να μπεις ,μην ξεχνιέσαι!

Μαρία μου πως πάνε οι ετοιμασίες του πάρτυ σας?

Βικάκι ,Δημητρούλα ελπίζω να σας δω πριν τον Απρίλη ε!!! :-)

εμείς κλασικά,σπίτι,κάναμε και κανα δυο βόλτες αφου έκανε καλό καιρό,αλλά η αναδουλειά κι η αφραγκία πάνε σύννεφο...

Μαράκι κανείς μας δεν έχει λεφτά για γενέθλια,άσε.εγώ επειδή κάθομαι βέβαια έχω χρονο να τα κάνω όλα μόνη μου και να γλυτώσω πολλά.βέβαια αν θες μιας κι ενα παιδάκι το χουμε κι είναι κρίμα να μην κάνει έστω απλά γενεθλιάκια,σου κάνω εγώ μια τούρτα για την Αθηνά,πάρε 2 χυμούς και 2 πατατάκια και κάλεσε μόνο γιαγιάδες κ παππούδες ίσα να νιώσει κι εκείνη την χαρά!

εγώ τελευταία κάνω ο,τι μπορώ να ξεχαστώ,γιατι είχα μια άσχημη εμπειρία τελευταία.

πριν 10 μέρες αποχωρήστηκα ένα μωράκι,που δεν πρόλαβε καν να μεγαλώσει,μιας κι ήτανε σπάνια περίπτωση..τραχηλική κύηση,ήταν εμφυτευμένο το έμβρυο τόσο χαμηλά, κοντά στην καισαρική τομή,που η αιμορραγία,η αποβολή μήτρας και τα επακόλουθα ήταν πολύ επικίνδυνα για να συνεχιστεί αυτή η εγκυμοσύνη..:-(

6 εβδομάδων ήμουν,δεν προλαβα να νιώσω και τόσο..έγκυος ,αλλά η στεναχώρια μου ήταν η ιδια..καλύτερα να μην είχε συμβεί ποτέ.δεν το χω συζητήσει,δεν θέλω να το αναφέρω,γιατι στεναχωριέμαι.απλά σας το λέω..να είμαστε καλά κι εμείς και τα παιδάκια μας ,ίσως ο Θεός οντως ξέρει καλύτερα κάποιες φορες αν πρέπει ή οχι να γεννηθεί ένα παιδάκι.

Αντζυ μου καυαρχην λυπάμαι πολυ που συνεβηκε αυτο. οποιδηποτε μορφη απώλεια ειναι θλιβερη οποτε κ μονο 6 εβδομαδων ηταν αρκετο.

Ωστοσο πρωτη φορα το ακουω αυτο σαν περιπτωση τραχιλικη κυηση? Τι ειναι αυτο ακριβώς????Δεν χρειαζεται να μου απαντησεις αν δεν εισαι σε καταλληλη φάση φυσικα.

οπως και να χει να ξερεις πώς τιποτα μα τιποτα δεν ειναι τυχαιο στη ζωή μας..... νασαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενα καλως ορισμα στα νεα κοροτσια της παρεας.

Και με την κουβεντα σας με πατησατε εκει που πονάω. Και εμεις θελουμε 2 παιδακι αλλα δεν μπορω να το αποφασισω με τιποτα . Εκει που ειμαι θετικη αρχιζουν οι δυσοιωνες προβλέψεις για χρεοκοπια κλπ και απελπιζομαι κ πάλι απο την αρχη . Τα χρονια ομως περνουν κ δεν υπαρχει χρονος για ΄χασιμιο Και γω στα 35 ειμαι. Φοβαμαι οτι οταν θα το αποφασισω μπορι να μην μπορω πλεον............

Δεν ειναι τοσο για μας το δειτερο παιδι πιστευω αλλα αξιζει για το παιδι που ηδη εχουμε να του χαρισουμε ενα αδελφο ή αδελφη ...ωτε οταν μεγαλώσουν να ειναι δεμενα κ να εχουν στηριξη κ αλληλοβοηθεια..Ετσι το σκεφτομαι:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα...τι κανουν τα νινακια μας???Και οι μητερουλες...μην εχετε παραπονο...Η μικρη μου ενω ειχε αρχισει εδω και 10 μερες και δεν ξυπνουσε καθολου το βραδυ κ κοιμοταν ολη νυχτα στο κρεβατι της(σε αντιθεση με 2-3 μηνες τωρα,που ειχε ξεκινησει να ερχεται μεσα στη νυχτα στο δικο μας)...με το που εκανε πυρετο κ τα ειδε ολα κ εκεινη κ εμεις ,ξεκινησαμε τις αγκαλιες ειτε διπλα στο δικο της κρεβατι ειτε στο δικο μας..ενιωσα οπως ηταν τοτε που την θηλαζα ακομα...κ τωρα παρολο που συνηλθαμε,μας εχει μεινει λιγος βηχας κ οποτε βηχει το βραδυ...μαμα,αγκαλιτσα!!!...παλι πισω...παλι υπνος αλλου για αλλου!!!

Και εκει που ειχαμε ξεκινησει κ καναμε τσισα κ κακα στην τουαλετα,ναι ειχαμε περασει το σταδιο του γιογιο...τωρα πηγαμε λιγο πισω κ σε αυτα μιας και 1-2 μερες της φευγαν τα κακα πανω της ,λογω ευκοιλιας και τωρα φοβαται λιγο....Ρε κοριτσια ,το βραδυ που πινουν το γαλα τους κ κοιμουνται..πως θα κοψουν το παμπερς???οταν ερχοταν στο κρεβατι μας παλιοτερα,την πηγαινα για τσισα μες τη νυχτα και ξανα το πρωι οταν ξυπνουσε..τωρα που κοιμαται μονη της κ δεν ξυπναει,πως θα γινει????

Με το φαγητο εχει γινει λιγο σκατουλα...εχει και αποψη τωρα τελευταια και δεν μου τρωει πολλα λαχανικα δυστυχως..αχ αν μοιασει στον μπαμπα της,χαθηκα!!!!οπως κ να τα φτιαξω με το που τα βλεπει μπλιαχ.μονο σε πουρε τα τρωει και εκει με μπολικο τυρι...θελουμε κ ταισμα ...βαριομαστε πλεον..αλλο παλι κ τουτο...αυτα τα τελευταια νεα μας!!!!!φιλακια!!!


eNortjKzUjI0M7A0MVCyBlwwFYIC0Q,,59.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλίνια!

Νεκταρία γειά! Χαίρομαι που είσαι καλά εσύ και η μπουμπού σου. Μπράβο της που από τόσο μικρούλα έμαθε την λεκάνη. Έχω ακούσει για πισωγυρίσματα λόγω αρρώστιας. Θα συνηθίσει πάλι μόλις νιώσει καλύτερα και περάσουν λίγες μερούλες. Όσο για τα νυχτερινά πάμπερς, δύσκολα. Νομίζω αρκετά αργότερα θα τα κόψουν. Εμένα, παρόλο που ξυπνάει μεσ στην νύχτα ούτως ή άλλως και την παίρνω στο κρεβάτι, δεν την βάζω στην λεκάνη ή στο γιογιό γιατί δεν θέλω να ξυπνήσει περισσότερο. Κάνω το παν για να κοιμηθεί το συντομότερο κι ας φοράει την νύχτα πάνα μέχρι τα 4. Δεν με νοιάζει καθόλου. Έχω κουραστεί τόσο πολύ που δεν κοιμάται όλη νύχτα που κάνω το παν να κερδίσω λίγα λεπτά ύπνου. Νομίζω όμως πως αργότερα το καταφέρνουν μόνα τους να κρατιούνται μέχρι το πρωί.

Κατα τ'άλλα καλά είμαστε. Πέρα από τον ύπνο δεν μας ταλαιπωρεί ιδιαίτερα. Είναι αρκετά βολική στο φαγητό, αν και θέλει να της λες ιστορίες για να τρώει. Δεν τρώει μόνη της ακόμα γιατί τα κάνει μαντάρα και δεν την πολυαφήνουμε. Από φαγητά ακόμα της μαγειρεύουμε τα δικά της ανάλατα, βιολογικά γιατί εμείς τρώμε πολύ σαβούρα. Ευτυχώς ακόμα δεν μας ζητάει αυτά που τρώμε, ούτε τα γλυκά επιθυμεί. Επειδή δεν ξέρει τι είναι δεν ασχολείται καθόλου. Αρκει να της πούμε ότι κάποιο φαγητό ή γλυκό δεν είναι καλό για εκείνη και θα πονέσει τον ποπό της (θα συγκαεί) και δεν το θέλει καθόλου. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό ή όχι αλλά σκεφτόμαστε ότι έχει μιά ζωή μπροστά της για σαβούρες, ας φάει λίγο καλά τώρα που μπορεί.

Είχε περάσει και κάποια κρίση "δικό μου" με όλα τα πράγματα και των άλλων παιδιών αλλά ευτυχώς το ξεπέρασε. Αυτό που δεν ξεπερνάει είναι το κόλλημα μαζί μου που μόλις γυρίσω σπίτι δεν ξεκολλάει από πάνω μου και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει αλλα με έχει απομακρύνει από τον κόσμο αφού δεν μπορώ να πάρω ούτε ένα τηλέφωνο. Επίσης δεν μας αφήνει να μιλήσουμε καθόλου με τον Κώστα και αυτ΄δεν ειναι καλό.

Τώρα τελευταία της έχουμε κόψει τον μεσημεριανό ύπνο και τουλάχιστον κοιμάται νωρίς οπότε μας μένει λίγος χρόνος για εμάς.

Σας ζάλισα όμως νομίζω. Φιλιά σε όλες και καλό βράδυ!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...