Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μπορεί να είναι και από τα δυο αλλά μπορεί να είναι και το έντερο !!! Ακριβώς τα ίδια νιώθω και εγώ κάτι σαν τσιμπιματακια στην κοιλιά χαμηλά αλλά με τόσα φάρμακα που περνούμε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε συμπτώματα !!!

      Μπα εντερο δεν ειναι! Τεσπα!! Λιγες μερες εμειναν ακομα!!!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια τι κανετε??? ελειπα εκτος ειχα παει αθηνα για αυχενικη που δε μου βγηκε κ τοσο καλη κ αγχοθηκα παλυ γιατι κ περσι στη μικρη μου δεν ειχα καλα αποτελεσματα βεβαια τωρα ηταν αυξιμενη η αυχενικη ενο περσι δεν ειχαν βγει τα αποτελεσματα του παπ ει καλα κ ειχα κανει αμνιο στο embryocoare vaso1980. εκει εκανα κ τωρα την αυχενικη μου βγηκαν ομως τα αποτελεσματα του παπ ει καλα κ μου ειπαν οτι δε χρειαζεται τωρα να κανω αμνιο απλα θα κανω ενα υπερηχο να δουμε την καρδουλα του μωρου λιγο πριν τη β επιπεδου..

Stella Va και iouliana και alexandroula καλως ηρθατε στην παρεα μας με το καλο τα μωρακια σας

iouliana να σου ζησει το παιδακι σου !!!:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια τι κανετε??? ελειπα εκτος ειχα παει αθηνα για αυχενικη που δε μου βγηκε κ τοσο καλη κ αγχοθηκα παλυ γιατι κ περσι στη μικρη μου δεν ειχα καλα αποτελεσματα βεβαια τωρα ηταν αυξιμενη η αυχενικη ενο περσι δεν ειχαν βγει τα αποτελεσματα του παπ ει καλα κ ειχα κανει αμνιο στο embryocoare vaso1980. εκει εκανα κ τωρα την αυχενικη μου βγηκαν ομως τα αποτελεσματα του παπ ει καλα κ μου ειπαν οτι δε χρειαζεται τωρα να κανω αμνιο απλα θα κανω ενα υπερηχο να δουμε την καρδουλα του μωρου λιγο πριν τη β επιπεδου..

Stella Va και iouliana και alexandroula καλως ηρθατε στην παρεα μας με το καλο τα μωρακια σας

iouliana να σου ζησει το παιδακι σου !!!:):)

Γειά σου τονια! Ε, εντάξει, μια χαρά αφού δεν χρειάζεται η αμνιοπαρακεντηση μη στενοχωριεσαι. Όλα καλά θα ναι!!! Πότε σου βγαίνει να κάνεις την β επιπέδου;


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα έκανα την εξέταση για την κυστική ίνωση.Μου εξήγησαν οτι πρέπει να την κάνουμε όλοι.Εγώ καλά είμαι,το εντεράκι μου βελτιώθηκε αλλά καμιά φορά στην τουαλέτα μπορεί να δω λίγο αίμα.Ελπίζω να πάνε όλα καλά,περιμένω με αγωνία την αυχενική!

Φιλάκια!:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα έκανα την εξέταση για την κυστική ίνωση.Μου εξήγησαν οτι πρέπει να την κάνουμε όλοι.Εγώ καλά είμαι,το εντεράκι μου βελτιώθηκε αλλά καμιά φορά στην τουαλέτα μπορεί να δω λίγο αίμα.Ελπίζω να πάνε όλα καλά,περιμένω με αγωνία την αυχενική!

Φιλάκια!:P

Καλά αποτελέσματα!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! Τωρα κοιμηθηκε η μικρη μου κ μπορεσα να μπω.. για τη β επιπεδου μου ειπαν αρχες δεκεμβρη να την κανω, μαλλον 4/12 θα την κανω εσυ?? παντως στο embryocare ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος κ ελαφροχερης στην αμνιο, κ το αλλο καλο που εχει ειναι οτι σου εξιγει με καθε λεπτομερια το τι θα κανει πριν το κανει.. Ελευθεριαδης λεγετε μπες κ ψαξε αν θελεις γιαυτον

Link to comment
Share on other sites

%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%AC-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-tracy-raver-09.jpg

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015

vaso1980 ----> 02/04/2015

Simoni ----> 03/04/2015

MairiK ----> 03/04/2015

wmb1 ----> 05/04/2015

Athinakos ----> 06/04/2015

valsamoula ----> 12/04/2015

olympia_st ----> 13/04/2015

Stella Va ----> 14/04/2015

tonia89 ----> 23/04/2015

alexandroula ---->23/04/2015

Anna74 ---->

Link to comment
Share on other sites

Τόνια αν θέλεις να μας πεις πόσο σου βγήκε η αυχενική και δεν ήτανε τόσο καλή? Πάντως αφού σου είπε ότι δεν χρειάζεται εν τέλη αμνιοπαρακέντηση, όλα καλά θα είναι.

Αννα καλά αποτελέσματα και με το καλό να κάνεις και την αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!

Η αυχενικη μου βγηκε 3.10 κ το φυσιολογικο για την ηλικια κυησης ηταν μεχρι 2,5..

Καλημέρα!

Τι σημαίνει αυτό?Ο,τι θα πρέπει να κάνεις αμνιοπαρακέντηση ή το τεστ αίματος?Τι σου είπε ο γιατρός?Δυστυχώς,δεν έχω κάνει ακόμη και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Μήπως απλά σημαίνει οτι η σύλληψη έγινε νωρίτερα?


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Εγω χτες πεθανα απο τον πονο στην μεση...δεν περναγε με τιποτα και καποια στιγμη αντανακλουσε στην κοιλια και τρομαξα παρα πολυ:( Εβαλα θερμοφορα και για καμια ωρα με χαλαρωσε αλλα μολις την εβγαλα τσουπ παλι πονος!!! Ε, ολο το βραδυ ετσι την εβγαλα, γυρνοντας απο την μια και απο την αλλη για να βολευτω. Ευτυχως τωρα ειμαι καλυτερα. Ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα που μεγαλωνει η κοιλιτσα αρχιζουν και μετακινουνται τα οργανα, προσαρμοζετε και η σπονδυλικη στηλη οποτε ολες αυτες οι ενοχλησεις ειναι φυσιολογικοτατες.

Εσεις; Τα νεα σας!!!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!Το έχεις απαντήσει πιο πάνω!Λάθος.Ωστόσο,τι σημαίνουν αυτοί οι αριθμοί?

Σε παιδια με τρισομια 21 εχουν διαπιστωσει οτι σε αυτες τις εβδομαδες κυησης η αυχενικη διαφανια ειναι πιο μεγαλη και το ρινικο οστο μικρο. Οποτε γι'αυτο γινονται αυτες οι μετρησεις για να δουν πιθανοτητες. Οσο πιο μικρη η μετρηση τις αυχενικης διαφανειας τοσο λιγοτερες οι πιθανοτητες για συνδρομο. Εμενα ηταν 1.6 οποτε οι πιθανοτητες που μου βγαλανε ηταν 1:9,000. Σε προηγουμενη εγκυμοσυνη που ηταν 1.9 μου ειχαν δωσει 1:2,000.

Αλλα ολα αυτα ειναι πιθανοτητες. Σε μια φιλη δεν ειχαν δει ρινικο οστο και της ειπαν οτι 80% εχει συνδρομο down και να κανει αμνιο. Αυτη αποφασισε οτι δεν ηθελε και εχει ενα χοντρουλικο 3χρονο κοριτσακι που απλα εχει παρει την πλατια μυτη του πατερα της:tongue:

Οταν κανεις την αυχενικη θα συζητησετε τα αποτελεσματα με τον γιατρο και ΟΛΑ θα ειναι καλα!!!!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τόνια δεν σου πρότεινε ούτε την εξέταση αίματος για μεγαλύτερη σιγουριά?

Athinakos είχε μεγάλο πρόβλημα με την πλάτη μου, αρκετό καιρό μετά τη γέννα και από τότε ξεκίνησα γυμναστική. Τώρα με πιάνει η μέση μου κάποιες μέρες το βράδυ, όταν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη. Έχω κάνει μερικά μαθήματα γιόγκα για εγκύους και πραγματικά βοηθάνε πάρα πολύ, εμένα τουλάχιστον. Φοβάμαι μην με ξαναπιάσουν οι πόνοι στην πλάτη, γιατί έχω κύφωση.

Εγώ καλά είμαι, μια χαρά, στην δουλειά μου, περιμένω να περάσουν οι ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα σε όλες τις κοιλίτσες! tonia 89 κι εγώ 4 Δεκεμβρίου θα κάνω τη β' επιπέδου. Η αλήθεια είναι ότι έχω λιγάκι άγχος γιατί μου είπαν πως είναι πολύ σημαντική εξέταση αλλά επειδή ακόμα αργεί προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Όσον αφορά στο θέμα της μέσης, επειδή έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα εδώ και χρόνια - και λόγω του επαγγέλματός μου - μόλις έκλεισα τη 13 εβδομάδα ξεκίνησα γιόγκα για εγκύους. Έχω να σας πω ότι βοηθάει πάρα πολύ. Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...