Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Εμείς έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Πέμπτη..έχω μεγάλη αγωνία να δω τι κάνει το μπεμπε...Τα καλά νέα είναι οτι είναι πολύ πιθανό να βρήκαμε σπιτάκι να αγοράσουμε!Τώρα,για τη μετακόμιση δεν ξέρω πόσο σύντομα θα γίνει αλλά δεν με νοιάζει..απλά δεν θα κάνω τίποτα.Εγώ σας έχω πει οτι είχα περίοδο 1 Αυγούστου και η ΠΗΤ βγαίνει 8 Μαίου αλλά λόγω καισαρικής θα πάω 2 εβδομάδες μπροστά!

Φιλάκια


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;; Πάει και αυτό το ΣΚ, πέρασε. Τουλάχιστον είδα λίγο τον άντρα μου που δουλεύει πολύ μέσα στην εβδομάδα. Με έκανε και βόλτα με το αυτοκίνητο χτες, δλδ βγήκα έξω, μεγαλεία...

Κατά τα άλλα ρε κορίτσια πολύ άγχος: με φοβίζει η αμνιο που θα κάνω. Εννοώ ότι, ενώ είναι δική μου επιλογή να την κάνω και θελω, απ'την άλλη φοβάμαι μην αποβαλω μετά...Δε με φοβίζει η διαδικασία αυτή καθ'αυτή, αλλά το μετά. Είμαι σε ένα συνεχές στρες και άγχος και φυσικά ο ύπνος μου είναι ταραχωδης.. Αχ, τι τραβάμε..


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα κι από μένα κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είχατε ενα όμορφο και ξεκούραστο σ/κ.

Vaso μην αγχώνεσαι για την αμνιο....θετικές σκέψεις μόνο και όλα θα πάνε καλά. Εγώ που την είχα κανείς πέρσι κρατούσα το χέρι του άντρα μου, είχα κλειστά τα μάτια και έλεγα το πάτερ ημών. Ειναι πολύ σύντομη η όλη διαδικασία και μετά θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου. Ποτέ την έχετε κανονίσει;


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τί κάνετε; Εγώ σήμερα τεμπέλιασα κανονικά, είχα κουραστει όλη την προηγούμενη βδομάδα!

Λοιπόν κορίτσια έχετε νιώσει το μωράκι σας να κινείται; Εγώ ναι!!!!

Κ πότε το ένιωσα λέτε; Όταν έβαζα μουσική! Αφού όποτε βάλω κουνιέται!!!

Vaso1980 μου σε σκεφτομαι, κ να ξέρεις ότι αυτό που κάνεις θα το έκανα κ γω στη θέση σου! Κάνεις το καλύτερο που μπορείς!Όσο για τις βόλτες, μία απ τα ίδια κ μεις!

Θα πάω να κάνω την εξέταση για την κυστική ίνωση! Την έχει κάνει καμία απο σας;

Anna 74 μου με το καλό να δεις το μωρακι σου!!!

Αχ εμείς έχουμε ραντεβού στις 17 κ 4 μερες δηλαδή σε 2 βδομάδες ακριβώς!

Κορίτσια βγάζετε φωτό την κοιλιά σας; Σήμερα ειναι η μέρα μου! Βάζω κάθε Δευτέρα!

Πολλά φιλάκια κ καλή βδομάδα σε όλες με τα καλύτερα νέα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τί κάνετε; Εγώ σήμερα τεμπέλιασα κανονικά, είχα κουραστει όλη την προηγούμενη βδομάδα!

Λοιπόν κορίτσια έχετε νιώσει το μωράκι σας να κινείται; Εγώ ναι!!!!

Κ πότε το ένιωσα λέτε; Όταν έβαζα μουσική! Αφού όποτε βάλω κουνιέται!!!

Vaso1980 μου σε σκεφτομαι, κ να ξέρεις ότι αυτό που κάνεις θα το έκανα κ γω στη θέση σου! Κάνεις το καλύτερο που μπορείς!Όσο για τις βόλτες, μία απ τα ίδια κ μεις!

Θα πάω να κάνω την εξέταση για την κυστική ίνωση! Την έχει κάνει καμία απο σας;

Anna 74 μου με το καλό να δεις το μωρακι σου!!!

Αχ εμείς έχουμε ραντεβού στις 17 κ 4 μερες δηλαδή σε 2 βδομάδες ακριβώς!

Κορίτσια βγάζετε φωτό την κοιλιά σας; Σήμερα ειναι η μέρα μου! Βάζω κάθε Δευτέρα!

Πολλά φιλάκια κ καλή βδομάδα σε όλες με τα καλύτερα νέα!

Ναι εγώ το κατάλαβα πρώτη φορά χτες!!! Εφαγα επίτηδες κρουασαν με σοκολάτα, ξαπλωσα ανάσκελα και το μωρακι ξεκίνησε να χορεύει!! Σήμερα ήπια ενα κρύο ποτήρι πορτοκαλάδα (δεν γίνετε να τρώω σοκολάτα καθε μέρα) και πάλι το κατάλαβα:P

Εξέταση για κυστική ινωση είχα κάνει πέρσι. Εξέταση αίματος είναι απλά αργούν αρκετά τα αποτελέσματα.

Την κοιλίτσα την φωτογραφίζω καθε Πέμπτη. ..επισης ζυγίζομαι κάθε Πέμπτη


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ... με το ζύγισμα είναι πονενμενη ιστορία... πήρα 5 μιση κιλα κλαψ... Δε ζυγίζομαι τακτικά αλλά κάθε 2 βδομάδες καταγράφω πόσα πήρα σε μια εφαρμογη που έχω στο κινητό μου. Θα κρατηθώ δε γίνεται, έχω κ περπάτημα να κάνω εδώ, οπότε θα κάνω ότι περνάει απ το χέρι μου να τα σταθεροποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ... με το ζύγισμα είναι πονενμενη ιστορία... πήρα 5 μιση κιλα κλαψ... Δε ζυγίζομαι τακτικά αλλά κάθε 2 βδομάδες καταγράφω πόσα πήρα σε μια εφαρμογη που έχω στο κινητό μου. Θα κρατηθώ δε γίνεται, έχω κ περπάτημα να κάνω εδώ, οπότε θα κάνω ότι περνάει απ το χέρι μου να τα σταθεροποιήσω!

Για την κυστικη πηγα στο biomedicin στο κεντρο Αμαρουσιου. Νομιζω πληρωσα 170 ευρω.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας κι από μένα. Λοιπόν, σήμερα έπαθα το εξής: Ξύπνησα γύρω στις 7 το πρωί με φοβερούς πόνους στην κοιλιά χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τι πόνοι ήταν. Πονούσα κυρίως δεξιά στο ύψος του αφαλού και κατά διαστήματα ο πόνος αντανακλούσε σε όλη την κοιλιά και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Όπως καταλαβαίνετε τα χρειάστηκα, ειδικά όταν είδα ότι με το πέρασμα της ώρας δεν υπήρχε καμία απολύτως βελτίωση. Ο άντρας μου να επιμένει ότι είναι κωλικός εντέρου εγώ να νομίζω πως πάει κι αυτό το παιδί και γενικά να έχω φρικάρει εντελώς. Παίρνω εννοείται τηλ το γιατρό ο οποίος μου λέει πολύ ανήσυχος έλα αμέσως στο νοσοκομείο να σε δω. Όπως καταλαβαίνετε τα χρειάστηκα ακόμα πιο πολύ. Δε μπορούσα ούτε να σταθώ όρθια από τους πόνους. Με τα χίλια ζόρια φτάνω στο νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο και όλα καλά τα γυναικολογικά. Μια χαρά η μπουμπού μας μεγαλώνει, σταθερά 10 μέρες μπροστά, ο τράχηλος μια χαρά κλειστός και με καλό μήκος, κύστες κλπ τίποτα. Μου έκαναν και μια καλλιέργεια κολπικού υγρού για κάθε ενδεχόμενο αλλά μου είπαν ότι είμαι μια χαρά. Είναι όντως το έντερο μου είπαν ή η χολή. Αν δεν ηρεμήσει ο πόνος τις επόμενες ώρες να πας σε έναν γαστρεντερολόγο. Γύρισα σπίτι ανακουφισμένη που το φασολάκι μας είναι μια χαρά αλλά ο πόνος δεν παλευόταν κορίτσια. Συνήλθα κάπως μετά το μεσημέρι αλλά όχι ακομα τελείως. Αυτά τα νέα μου! Χαίρομαι για τα κορίτσια που άκουσαν το μωράκι τους. Ανυπομονώ κι εγώ για εκείνη την ώρα. Vaso προσπάθησε να μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου. Θα συμφωνήσω με τη Simoni. Πράγματι κάνεις το καλύτερο που μπορείς κι αυτό πρέπει να σκέφτεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας κι από μένα. Λοιπόν, σήμερα έπαθα το εξής: Ξύπνησα γύρω στις 7 το πρωί με φοβερούς πόνους στην κοιλιά χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τι πόνοι ήταν. Πονούσα κυρίως δεξιά στο ύψος του αφαλού και κατά διαστήματα ο πόνος αντανακλούσε σε όλη την κοιλιά και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Όπως καταλαβαίνετε τα χρειάστηκα, ειδικά όταν είδα ότι με το πέρασμα της ώρας δεν υπήρχε καμία απολύτως βελτίωση. Ο άντρας μου να επιμένει ότι είναι κωλικός εντέρου εγώ να νομίζω πως πάει κι αυτό το παιδί και γενικά να έχω φρικάρει εντελώς. Παίρνω εννοείται τηλ το γιατρό ο οποίος μου λέει πολύ ανήσυχος έλα αμέσως στο νοσοκομείο να σε δω. Όπως καταλαβαίνετε τα χρειάστηκα ακόμα πιο πολύ. Δε μπορούσα ούτε να σταθώ όρθια από τους πόνους. Με τα χίλια ζόρια φτάνω στο νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο και όλα καλά τα γυναικολογικά. Μια χαρά η μπουμπού μας μεγαλώνει, σταθερά 10 μέρες μπροστά, ο τράχηλος μια χαρά κλειστός και με καλό μήκος, κύστες κλπ τίποτα. Μου έκαναν και μια καλλιέργεια κολπικού υγρού για κάθε ενδεχόμενο αλλά μου είπαν ότι είμαι μια χαρά. Είναι όντως το έντερο μου είπαν ή η χολή. Αν δεν ηρεμήσει ο πόνος τις επόμενες ώρες να πας σε έναν γαστρεντερολόγο. Γύρισα σπίτι ανακουφισμένη που το φασολάκι μας είναι μια χαρά αλλά ο πόνος δεν παλευόταν κορίτσια. Συνήλθα κάπως μετά το μεσημέρι αλλά όχι ακομα τελείως. Αυτά τα νέα μου! Χαίρομαι για τα κορίτσια που άκουσαν το μωράκι τους. Ανυπομονώ κι εγώ για εκείνη την ώρα. Vaso προσπάθησε να μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου. Θα συμφωνήσω με τη Simoni. Πράγματι κάνεις το καλύτερο που μπορείς κι αυτό πρέπει να σκέφτεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Σας φιλώ!

Αχ κοριτσάκι μου πρέπει να τρομαξες πολύ! Αφού το μωράκι είναι καλά κάνε ενα ζεστό μπάνιο να χαλαρώσεις και πέσε νωρίς για ύπνο!! Περαστικά σου!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Τι κάνετε;; Πάει και αυτό το ΣΚ, πέρασε. Τουλάχιστον είδα λίγο τον άντρα μου που δουλεύει πολύ μέσα στην εβδομάδα. Με έκανε και βόλτα με το αυτοκίνητο χτες, δλδ βγήκα έξω, μεγαλεία...

Κατά τα άλλα ρε κορίτσια πολύ άγχος: με φοβίζει η αμνιο που θα κάνω. Εννοώ ότι, ενώ είναι δική μου επιλογή να την κάνω και θελω, απ'την άλλη φοβάμαι μην αποβαλω μετά...Δε με φοβίζει η διαδικασία αυτή καθ'αυτή, αλλά το μετά. Είμαι σε ένα συνεχές στρες και άγχος και φυσικά ο ύπνος μου είναι ταραχωδης.. Αχ, τι τραβάμε..

Vaso1980 μην άγχωνεσαι. Ποτε θα κανείς την αμνιοπαρακεντηση; Εγώ στις 31 του μηνα. Και εμένα επιλογή μου ήταν και προσπαθώ όσο μπορω να μην το σκέφτομαι. Κορίτσια εννοιωσα και εγώ το Μωρο μου σημερα το μεσημέρι μετα το φαγητό. Μολις ξάπλωσα στον καναπε το ενοισα να κουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου πρέπει να τρομαξες πολύ! Αφού το μωράκι είναι καλά κάνε ενα ζεστό μπάνιο να χαλαρώσεις και πέσε νωρίς για ύπνο!! Περαστικά σου!

Ευχαριστώ πολύ Athinakos! Πράγματι μετά από ένα ζεστό μπανάκι, ένα ζεστό χαμομηλάκι και μετά από πολλές ώρες είμαι πράγματι καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Σας ευχαριστώ για την εμψύχωση για την αμνιο. Θα πάω και θα κάνω την προσευχή μου κια ο θεός βοηθός. Επειδή είμαι μακριά από Αθήνα θα πάω μια και καλή (μου είπε χτες ο γιατρός στο τηλ) μαζί με την β επιπέδου, απλά στην αρχή, στην 20η εβδομάδα, όχι στην 24η. Γύρω στις 15 Νοέμβρη.Έχω ένα μήνα δηλαδή. Τελοσπαντων. Δεν το ξαναανοιγω αυτό το θέμα. Όταν έρθει ο καιρός του πάλι...αρκετά αγχωθηκα μέχρι τώρα.

Wmb1 είσαι καλύτερα;; Ελπίζω να ηρεμησες!! 😚

Καλά, κορίτσια, με κάνατε και γέλασα που είπατε ότι βγάζετε την κοιλιά σας φώτο!!πλάκα έχει!!😃

Επίσης, καλοριζικα τα νέα σας σπιτάκια!! Ωραία είναι να πηγαίνεις σε καινούριο περιβάλλον... Εγώ είμαι και ψαράκι και βαριέμαι να ζω στο ίδιο περιβάλλον συνέχεια. Γι αυτό και τα έπιπλα του σπιτιού αλλάζουν συχνά θέσεις..😀

Κατά τα άλλα εγώ το μωρό δεν το έχω νιώσει ακόμα. Όσες το νιωσατε πρέπει να είχε πλάκα ε;; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχω οπίσθια κλιση στη μήτρα..Who Knows..

Αυτά. Σήμερα καρμπονάρα. Έχω ταράξει τα ανθυγιεινά...


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!! Ουφ πέρασε και άλλη μια μέρα...κουράζομαι πολύ εύκολα μωρέ! Έχω ήδη κάνει μπάνιο και είμαι ξάπλα, έτοιμη για νάνι.

Πώς ήταν η μέρα σας;

Wmb είσαι καλύτερα σήμερα;

Vaso η κλήση της μήτρας δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά η θέση του πλακούντα σίγουρα. Αν είναι πρόσθιος αργείς να το ακούσεις (το καταλαβαίνεις όταν οι κινήσεις του γίνουν πιο δυνατές).

Ελπίζω όλες να είστε καλά και να έχετε ένα όμορφο βράδυ! Όνειρα γλυκά;)


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πράγματι είμαι καλύτερα, όχι τελείως καλά. Αν δω ότι δε μου περνάει εντελώς και σήμερα μάλλον θα πάω σε γαστρεντερολόγο. Αλλά εν πάσει περιπτώσει έχω μόνο ενόχληση, όχι πόνο. Σας ευχαριστώ! Athinakos δεν το ήξερα αυτό για τον πλακούντα. Ο δικός μου είναι πρόσθιος και πράγματι δεν έχω καταλάβει ακόμα το μωρό. Είμαι 15w και 2d. Να μην ανησυχήσω δηλαδή αν αργήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...