Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Πώς είσαστε?

Βάσω καλως ήρθες στη παρέα μας. Με το καλό να δεχτείς και εσύ το μωράκι σου. Μακάρι να σου σταματήσουν σύντομα και οι ναυτίες/ανακατωσούρες/εμετοί για να απολαύσεις επιτέλους την εγκυμοσύνη σου.

Συγνώμη που χάθηκα, αυτή την εβδομάδα έπεσε πάρα πολύ δουλειά στο γραφείο και τα απογεύματα είχα αρκετες δουλίτσες. Αύριο έχουμε τη μετακόμιση και θα βρω μια γωνιά και θα δίνω οδηγίες!!!!! Μόλις τα μεταφέρουν όλα σιγά σιγά θα αρχίσουμε με τον αντρούλη μου να τα βάζουμε στη θέση τους... Χαλαρά και χωρίς άγχος.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια! Olympia_st με το καλό να μπείτε στο νέο σας σπίτι! Να είναι πάντα γεμάτο με γέλια και χαρές. Vaso 1980 τι ωραία που είσαι σε νησί! Πάντα ήθελα να μένω σε νησί. Ξέρω πως κάποια πράγματα είναι πιο δύσκολα όπως λες αλλά από την άλλη είναι τόσο πιο ανθρώπινη η ζωή εκεί!

Για το Σ/Κ τώρα εμείς θα πάμε αύριο για φαγητό με κάτι φίλους μας και την Κυριακή το απόγευμα θα πάμε σε μια συναυλία κινηματογραφικής μουσικής στο Μέγαρο. Τις υπόλοιπες ώρες αγκαλίτσες στον καναπέ σαν την Athinakos. Αυτά! Καλό Σ/Κ και πολλά φιλιά σε όλες τις κοπέλες εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο μένα. Και εγώ κορίτσια στην Κερκυρα μένω. Δεν λέω ειναι καταπληκτικά. Αλλα απο ψώνια τιποτα. Αλλιώς ειναι να ψωνίζεις στα καταστηματα και αλλιώς απο την οθόνη του υπολογιστή. Η εγκυμοσυνη καλά παει. Η κοιλαρα μια χαρά φαίνεται, άντε να αρχίσω να το αισθάνομαι το ΜΠΕΜΠΕ για να μου φύγει και το άγχος. Olympia_st με το καλό το νέο σπίτι και γούρικο. Vaso1980 καλώς ήρθες και απο μένα και με το καλό το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. χαθηκα για λίγο, κ τώρα που ξύπνησα νωρίς, βρήκα χρόνο να σας πω τα νέα μας!

Μετακομίσαμε Τετάρτη στο νέο μας σπίτι κ είναι πολύ ωραίο!

Απλά δε βρίσκω χρόνο για χάζεμα γιατί τακτοποιώ συνεχώς!

Καλά Olympia τη μέρα της μετακομισης δε μπορούσα να κατσω σε μια γωνια, μόνο που δεν κουβάλαγα μαζί τους, κ ευτυχώς 6 άντρες κ ο άντρας μου 7 ήταν αρκετοί για να μή μ αφησουν να κάνω τίποτα! Άντε με το καλό σας εύχομαι κ σας να πανε όλα καλά!

Κορίτσια η κοιλίτσα μου πετάχτηκε εμφανώς απ την Τρίτη κ απο τότε νιώθω ότι κάτι τρέχει εκεί μέσα!!!

Εδώ που είμαστε έχουμε χώρο να πάω με τη σκυλίτσα μας βόλτα λιτή κ έτσι επιτέλους περπατάω! Είχα σκουριασει εντελώς... χαχα!

Κέρκυρα Valsamoula μου έχουμε περάσει φανταστικά!!! Έχουμε κ φίλους εκεί οπότε άνετα ξαναπάμε!!!

Athinakos είσαι οδοντίατρος; Πολύ ενδιαφέρον!! Απο μυρωδιές εκεί δε σ ενοχλούν; Eχω ιδιαίτερη αδυναμία στους οδοντίατρους καθώς από μικρή είχα βάλει σιδεράκια κ είχα καλή σχέση με τον οδοντίατρο μου γιατί μου φτιαξε κατι σχεδόν ακατόρθωτο, αφού ήταν όλα μου τα δόντια πολύ μπροστά, πάνω-κάτω κ με μεταμόρφωσε... Νιώθω ευγνωμοσύνη κ ας ήταν δύσκολη διαδικασία!

Κορίτσια έχω ακόμα αναγούλες, εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. χαθηκα για λίγο, κ τώρα που ξύπνησα νωρίς, βρήκα χρόνο να σας πω τα νέα μας!

Μετακομίσαμε Τετάρτη στο νέο μας σπίτι κ είναι πολύ ωραίο!

Απλά δε βρίσκω χρόνο για χάζεμα γιατί τακτοποιώ συνεχώς!

Καλά Olympia τη μέρα της μετακομισης δε μπορούσα να κατσω σε μια γωνια, μόνο που δεν κουβάλαγα μαζί τους, κ ευτυχώς 6 άντρες κ ο άντρας μου 7 ήταν αρκετοί για να μή μ αφησουν να κάνω τίποτα! Άντε με το καλό σας εύχομαι κ σας να πανε όλα καλά!

Κορίτσια η κοιλίτσα μου πετάχτηκε εμφανώς απ την Τρίτη κ απο τότε νιώθω ότι κάτι τρέχει εκεί μέσα!!!

Εδώ που είμαστε έχουμε χώρο να πάω με τη σκυλίτσα μας βόλτα λιτή κ έτσι επιτέλους περπατάω! Είχα σκουριασει εντελώς... χαχα!

Κέρκυρα Valsamoula μου έχουμε περάσει φανταστικά!!! Έχουμε κ φίλους εκεί οπότε άνετα ξαναπάμε!!!

Athinakos είσαι οδοντίατρος; Πολύ ενδιαφέρον!! Απο μυρωδιές εκεί δε σ ενοχλούν; Eχω ιδιαίτερη αδυναμία στους οδοντίατρους καθώς από μικρή είχα βάλει σιδεράκια κ είχα καλή σχέση με τον οδοντίατρο μου γιατί μου φτιαξε κατι σχεδόν ακατόρθωτο, αφού ήταν όλα μου τα δόντια πολύ μπροστά, πάνω-κάτω κ με μεταμόρφωσε... Νιώθω ευγνωμοσύνη κ ας ήταν δύσκολη διαδικασία!

Κορίτσια έχω ακόμα αναγούλες, εσείς;

Καλημέρα!!!!! Καλορίζικο το νέο σας σπίτι!! Συμπαθείς τους οδοντιατρους ε; πρέπει να είσαι η μόνη!!! Όλοι μας φοβούνται πριν καν μας γνωρίσουν:(

Εγώ είχα από τις αρχές αναγούλες σε βαριά φαγητά, κρεατικά και οταν τρώω αργά οπότε τα έκοψα και σώθηκα. ..Βέβαια επειδή εκοψα το κρέας έπεσε και ο σίδηρος στα πατώματα, αλλά τώρα παίρνω χαπάκι και ελπίζω να ανέβει. Επίσης με βοηθάει πάρα πολύ η σόδα με λεμόνι! !!

Φεύγω τώρα για δουλίτσα!! Καλημέρα σε όλες!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρωινές πρωινές...μπράβο! Ελπίζω να είστε καλά..

Λοιπόν, εγώ χτες πήγα στον γιατρό για να δω τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα με το εμβρυο, υπάρχει;ζει;αναπνέει; και τι μου είπε; " έχουμε δει φύλο;σου είπα την προηγούμενη φορά τι είναι;" λέω "ναι, κοριτσάκι" ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ;;;;;; "ε όχι και κοριτσάκι.αγοράκι είναι!" ΚΑΛΑ, ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΥΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!!! Όχι ότι έχω πρόβλημα, αλλά πώς τα πετάνε έτσι!!!!!!?;;;; Και εκτός αυτού μού είπε ότι η ΠΗΤ μου δεν είναι 2 Απρίλη αλλά 25 Μάρτη!! Αλλά εγώ δεν σας αφήνω, θα κάτσω μαζί σας στον Απρίλιο!!


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρωινές πρωινές...μπράβο! Ελπίζω να είστε καλά..

Λοιπόν, εγώ χτες πήγα στον γιατρό για να δω τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα με το εμβρυο, υπάρχει;ζει;αναπνέει; και τι μου είπε; " έχουμε δει φύλο;σου είπα την προηγούμενη φορά τι είναι;" λέω "ναι, κοριτσάκι" ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ;;;;;; "ε όχι και κοριτσάκι.αγοράκι είναι!" ΚΑΛΑ, ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΥΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!!! Όχι ότι έχω πρόβλημα, αλλά πώς τα πετάνε έτσι!!!!!!?;;;; Και εκτός αυτού μού είπε ότι η ΠΗΤ μου δεν είναι 2 Απρίλη αλλά 25 Μάρτη!! Αλλά εγώ δεν σας αφήνω, θα κάτσω μαζί σας στον Απρίλιο!!

Και εμένα μου άλλαξε ΠΗΤ για Μάρτη αλλά βάση περιόδου είμαι σε αυτό το group;)

Φύλο σίγουρα θα μου πεί την επόμενη φορά που θα με δει που θα είμαι 17 εβδομάδων. Στην αυχενική μου είχε πεί 80% κοριτσάκι,μετά απο 1 εβδομάδα πάλι δεν είδε πουλάκι, απλά σε μερίκα μωράκια αργούν να κατέβουν οι όρχεις και γι'

άυτο σου λένε σίγουρα στις 17. Γερά να είναι τα νινάκια κι ας είναι ότι είναι. Εσύ τώρα πόσο είσαι;


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμένα μου άλλαξε ΠΗΤ για Μάρτη αλλά βάση περιόδου είμαι σε αυτό το group;)

Φύλο σίγουρα θα μου πεί την επόμενη φορά που θα με δει που θα είμαι 17 εβδομάδων. Στην αυχενική μου είχε πεί 80% κοριτσάκι,μετά απο 1 εβδομάδα πάλι δεν είδε πουλάκι, απλά σε μερίκα μωράκια αργούν να κατέβουν οι όρχεις και γι'

άυτο σου λένε σίγουρα στις 17. Γερά να είναι τα νινάκια κι ας είναι ότι είναι. Εσύ τώρα πόσο είσαι;

Εγώ είμαι τώρα, μετρώντας από την τελευταία περίοδο, 15 κ 2.. Τελευταία περίοδο είχα δλδ 26 Ιούνη. Εσύ;


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. χαθηκα για λίγο, κ τώρα που ξύπνησα νωρίς, βρήκα χρόνο να σας πω τα νέα μας!

Μετακομίσαμε Τετάρτη στο νέο μας σπίτι κ είναι πολύ ωραίο!

Απλά δε βρίσκω χρόνο για χάζεμα γιατί τακτοποιώ συνεχώς!

Καλά Olympia τη μέρα της μετακομισης δε μπορούσα να κατσω σε μια γωνια, μόνο που δεν κουβάλαγα μαζί τους, κ ευτυχώς 6 άντρες κ ο άντρας μου 7 ήταν αρκετοί για να μή μ αφησουν να κάνω τίποτα! Άντε με το καλό σας εύχομαι κ σας να πανε όλα καλά!

Κορίτσια η κοιλίτσα μου πετάχτηκε εμφανώς απ την Τρίτη κ απο τότε νιώθω ότι κάτι τρέχει εκεί μέσα!!!

Εδώ που είμαστε έχουμε χώρο να πάω με τη σκυλίτσα μας βόλτα λιτή κ έτσι επιτέλους περπατάω! Είχα σκουριασει εντελώς... χαχα!

Κέρκυρα Valsamoula μου έχουμε περάσει φανταστικά!!! Έχουμε κ φίλους εκεί οπότε άνετα ξαναπάμε!!!

Athinakos είσαι οδοντίατρος; Πολύ ενδιαφέρον!! Απο μυρωδιές εκεί δε σ ενοχλούν; Eχω ιδιαίτερη αδυναμία στους οδοντίατρους καθώς από μικρή είχα βάλει σιδεράκια κ είχα καλή σχέση με τον οδοντίατρο μου γιατί μου φτιαξε κατι σχεδόν ακατόρθωτο, αφού ήταν όλα μου τα δόντια πολύ μπροστά, πάνω-κάτω κ με μεταμόρφωσε... Νιώθω ευγνωμοσύνη κ ας ήταν δύσκολη διαδικασία!

Κορίτσια έχω ακόμα αναγούλες, εσείς;

Simoni, εγώ έχω αναγουλες και ανακάτεμα κ όλα. Μ αρέσει που μου έλεγαν ότι στον 3ο φευγου... Κουράγιο, τι να πω;! Φαντάσου ότι εγώ κάθομαι και όλη μέρα μες στο σπίτι γι αυτόν τον λόγο...


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρωινές πρωινές...μπράβο! Ελπίζω να είστε καλά..

Λοιπόν, εγώ χτες πήγα στον γιατρό για να δω τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα με το εμβρυο, υπάρχει;ζει;αναπνέει; και τι μου είπε; " έχουμε δει φύλο;σου είπα την προηγούμενη φορά τι είναι;" λέω "ναι, κοριτσάκι" ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ;;;;;; "ε όχι και κοριτσάκι.αγοράκι είναι!" ΚΑΛΑ, ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΥΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!!! Όχι ότι έχω πρόβλημα, αλλά πώς τα πετάνε έτσι!!!!!!?;;;; Και εκτός αυτού μού είπε ότι η ΠΗΤ μου δεν είναι 2 Απρίλη αλλά 25 Μάρτη!! Αλλά εγώ δεν σας αφήνω, θα κάτσω μαζί σας στον Απρίλιο!!

Κι εμένα μου είχαν πει για αγοράκι και στην αυχενική και σε έναν υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα της αυχενικής αλλά το DNA που μας ήρθε λέει πως είναι κοριτσάκι! Γενικά μου είπαν πως είναι λίγο παρακινδυνευμένο να σου πουν φύλο πριν την 15 με 16 εβδομάδα και κάποιες φορές ούτε και τότε. Με το καλό το μπεμπάκι σας γερό και τυχερό να είναι! Κι εμένα μου άλλαξε το ΠΗΤ για 28 Μαρτίου αλλά εννοείται πως καθόμαστε στις μανούλες Απριλίου! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. χαθηκα για λίγο, κ τώρα που ξύπνησα νωρίς, βρήκα χρόνο να σας πω τα νέα μας!

Μετακομίσαμε Τετάρτη στο νέο μας σπίτι κ είναι πολύ ωραίο!

Απλά δε βρίσκω χρόνο για χάζεμα γιατί τακτοποιώ συνεχώς!

Καλά Olympia τη μέρα της μετακομισης δε μπορούσα να κατσω σε μια γωνια, μόνο που δεν κουβάλαγα μαζί τους, κ ευτυχώς 6 άντρες κ ο άντρας μου 7 ήταν αρκετοί για να μή μ αφησουν να κάνω τίποτα! Άντε με το καλό σας εύχομαι κ σας να πανε όλα καλά!

Κορίτσια η κοιλίτσα μου πετάχτηκε εμφανώς απ την Τρίτη κ απο τότε νιώθω ότι κάτι τρέχει εκεί μέσα!!!

Εδώ που είμαστε έχουμε χώρο να πάω με τη σκυλίτσα μας βόλτα λιτή κ έτσι επιτέλους περπατάω! Είχα σκουριασει εντελώς... χαχα!

Κέρκυρα Valsamoula μου έχουμε περάσει φανταστικά!!! Έχουμε κ φίλους εκεί οπότε άνετα ξαναπάμε!!!

Athinakos είσαι οδοντίατρος; Πολύ ενδιαφέρον!! Απο μυρωδιές εκεί δε σ ενοχλούν; Eχω ιδιαίτερη αδυναμία στους οδοντίατρους καθώς από μικρή είχα βάλει σιδεράκια κ είχα καλή σχέση με τον οδοντίατρο μου γιατί μου φτιαξε κατι σχεδόν ακατόρθωτο, αφού ήταν όλα μου τα δόντια πολύ μπροστά, πάνω-κάτω κ με μεταμόρφωσε... Νιώθω ευγνωμοσύνη κ ας ήταν δύσκολη διαδικασία!

Κορίτσια έχω ακόμα αναγούλες, εσείς;

Με το καλό κι εσείς στο νέο σας σπίτι! Καλορίζικο! Εμένα οι αναγούλες και οι ναυτίες είχαν μειωθεί από τη 10η εβδομάδα και κόπηκαν τελείως μόλις έκλεισα τη 13η. Τώρα είμαι σχεδόν εντελώς καλά αν και κάποιες φορές έχω δυσπεψία και δε μπορώ γενικά να φάω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τώρα, μετρώντας από την τελευταία περίοδο, 15 κ 2.. Τελευταία περίοδο είχα δλδ 26 Ιούνη. Εσύ;

Εγώ είμαι 14 κ 5 βάση τελευταία περιόδου (το έχω και στο τικεράκι μου) αλλά στον υπέρηχο το μωρό είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο, γι'αυτο και η αλλαγή ΠΗΤ στις 31/3.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...