Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

wmb1 μου,τι πέρασες κορίτσι μουΧαίρομαι που είσαι καλά.Πραγματικά,είναι δύσκολο να ξέρεις από που προέρχεται ο πόνος.Εγώ καμιά φορά έχω σουβλιές αριστερά σαν να χω ωορρηξία(!) πριν από λίγες μέρς κράτησαν 24 ώρες.Και εχθές τα χρειάστηκα γιατί στην αφόδευση είχα αίμα...μπορεί να είναι αιμμοροϊδα(ευτυχώς έχω ελέγξει το έντερο και είμαι ήσυχη απο κει) αλλά είχα αίμα και από τον κόλπο.Τώρα σταμάτησε.Μπορεί να είναι από τον τράχηλο,μπορεί και κανένα αγγείο.Η αλήθεια είναι οτι αύριο που έχω υπέρηχο,κρατάω μικρό καλάθι...Είμαι στα μέσα της 11ης εβδομάδας και φυσικά ανησυχώ!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια τί κάνετε; Εγώ σήμερα τεμπέλιασα κανονικά, είχα κουραστει όλη την προηγούμενη βδομάδα!

Λοιπόν κορίτσια έχετε νιώσει το μωράκι σας να κινείται; Εγώ ναι!!!!

Κ πότε το ένιωσα λέτε; Όταν έβαζα μουσική! Αφού όποτε βάλω κουνιέται!!!

Vaso1980 μου σε σκεφτομαι, κ να ξέρεις ότι αυτό που κάνεις θα το έκανα κ γω στη θέση σου! Κάνεις το καλύτερο που μπορείς!Όσο για τις βόλτες, μία απ τα ίδια κ μεις!

Θα πάω να κάνω την εξέταση για την κυστική ίνωση! Την έχει κάνει καμία απο σας;

Anna 74 μου με το καλό να δεις το μωρακι σου!!!

Αχ εμείς έχουμε ραντεβού στις 17 κ 4 μερες δηλαδή σε 2 βδομάδες ακριβώς!

Κορίτσια βγάζετε φωτό την κοιλιά σας; Σήμερα ειναι η μέρα μου! Βάζω κάθε Δευτέρα!

Πολλά φιλάκια κ καλή βδομάδα σε όλες με τα καλύτερα νέα!

Simoni μου, είχα κλείσει ραντεβού για εξέταση κυστικής ίνωσης στο Λαϊκό στο Κέντρο Μεσογειακής Αναιμίας,τμήμα κυστικής ίνωσης για τις 20 Οκτωβρίου.Σκέφτομαι όμως να το ακυρώσω γιατί λόγω ηλικίας θα κάνω σίγουρα αμνιοπαρακέντηση και φαίνεται και εκει.Κοστίζει 110 ευρώ,εξετάζει 85% των μεταλλάξεων.Επίσης,εκεί λένε οτι πρέπει να είσαι μέχρι τη 16 εβδομάδα.Αύριο θα ρωτήσω το γιατρό μου και μετά μάλλον θα την ακυρώσω..αν συνεννοηθούμε,παίρνεις ταυτόχρονα στο 1535(αριθ. κλινικής 06022) και κλείνεις εσύ το ραντεβού που θα αφήσω.Ρώτα εκεί που έκλεισες πόσες μεταλλάξεις εξετάζουν και πες μου αν ενδιαφέρεσαι να το κάνουμε έτσι.


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Σας ευχαριστώ για την εμψύχωση για την αμνιο. Θα πάω και θα κάνω την προσευχή μου κια ο θεός βοηθός. Επειδή είμαι μακριά από Αθήνα θα πάω μια και καλή (μου είπε χτες ο γιατρός στο τηλ) μαζί με την β επιπέδου, απλά στην αρχή, στην 20η εβδομάδα, όχι στην 24η. Γύρω στις 15 Νοέμβρη.Έχω ένα μήνα δηλαδή. Τελοσπαντων. Δεν το ξαναανοιγω αυτό το θέμα. Όταν έρθει ο καιρός του πάλι...αρκετά αγχωθηκα μέχρι τώρα.

Wmb1 είσαι καλύτερα;; Ελπίζω να ηρεμησες!! 😚

Καλά, κορίτσια, με κάνατε και γέλασα που είπατε ότι βγάζετε την κοιλιά σας φώτο!!πλάκα έχει!!😃

Επίσης, καλοριζικα τα νέα σας σπιτάκια!! Ωραία είναι να πηγαίνεις σε καινούριο περιβάλλον... Εγώ είμαι και ψαράκι και βαριέμαι να ζω στο ίδιο περιβάλλον συνέχεια. Γι αυτό και τα έπιπλα του σπιτιού αλλάζουν συχνά θέσεις..😀

Κατά τα άλλα εγώ το μωρό δεν το έχω νιώσει ακόμα. Όσες το νιωσατε πρέπει να είχε πλάκα ε;; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχω οπίσθια κλιση στη μήτρα..Who Knows..

Αυτά. Σήμερα καρμπονάρα. Έχω ταράξει τα ανθυγιεινά...

Βασω μου κι εγώ είμαι αποφασισμένη για αμνιοπαρακέντηση και έχω από τώρα άγχος..Λόγω ηλικίας δεν θέλω να το διακινδυνευσω οτι κι αν πει η αυχενική..Καουράγιο,κάνεις το καλύτερο τόσο για το παιδί όσο και για εσάς.Θα με ενδιέφερε να μου πεις που θα την κάνεις και τις εντυπώσεις σου..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πράγματι είμαι καλύτερα, όχι τελείως καλά. Αν δω ότι δε μου περνάει εντελώς και σήμερα μάλλον θα πάω σε γαστρεντερολόγο. Αλλά εν πάσει περιπτώσει έχω μόνο ενόχληση, όχι πόνο. Σας ευχαριστώ! Athinakos δεν το ήξερα αυτό για τον πλακούντα. Ο δικός μου είναι πρόσθιος και πράγματι δεν έχω καταλάβει ακόμα το μωρό. Είμαι 15w και 2d. Να μην ανησυχήσω δηλαδή αν αργήσω.

Καλημέρα! Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Εννοείται ότι αν συνεχίσει η ενόχληση να πας σε γιατρό. Πέρσι μια φίλη στην εγκυμοσύνη είχε πέτρα στην χολή και το αντιμετώπισε με ειδική διατροφή και όλα καλά!

Μην ανησυχείς αν δεν το καταλαβαίνεις είναι πολύ νωρίς. Στην πρώτη εγκυμοσύνη συνήθως το νιώθουμε απο την 20η εβδομάδα :P


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

wmb1 μου,τι πέρασες κορίτσι μουΧαίρομαι που είσαι καλά.Πραγματικά,είναι δύσκολο να ξέρεις από που προέρχεται ο πόνος.Εγώ καμιά φορά έχω σουβλιές αριστερά σαν να χω ωορρηξία(!) πριν από λίγες μέρς κράτησαν 24 ώρες.Και εχθές τα χρειάστηκα γιατί στην αφόδευση είχα αίμα...μπορεί να είναι αιμμοροϊδα(ευτυχώς έχω ελέγξει το έντερο και είμαι ήσυχη απο κει) αλλά είχα αίμα και από τον κόλπο.Τώρα σταμάτησε.Μπορεί να είναι από τον τράχηλο,μπορεί και κανένα αγγείο.Η αλήθεια είναι οτι αύριο που έχω υπέρηχο,κρατάω μικρό καλάθι...Είμαι στα μέσα της 11ης εβδομάδας και φυσικά ανησυχώ!

Anna Καλημέρα!!!! Θα δεις αύριο το όμορφο μπεμπέ σου και θα ηρεμήσεις! Περιμένουμε νέα σου!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασω μου κι εγώ είμαι αποφασισμένη για αμνιοπαρακέντηση και έχω από τώρα άγχος..Λόγω ηλικίας δεν θέλω να το διακινδυνευσω οτι κι αν πει η αυχενική..Καουράγιο,κάνεις το καλύτερο τόσο για το παιδί όσο και για εσάς.Θα με ενδιέφερε να μου πεις που θα την κάνεις και τις εντυπώσεις σου..

Άννα, θα πάω στο embryocare. Δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι, απλά πήγε μια φίλη και θα πάω κ εγώ.. Δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει..


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ λίγο κουρασμένη από τις δουλειές στο σπίτι αλλά κατά τα άλλα μια χαρά. Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας. Simoni καλορίζικο και το δικό σου σπιτάκι. Μόνο χαρές να ζήσετε εκεί και πολλά χαμόγελα. Και εγώ τη μερα της μετακόμισης πέρα δώθε ήμουν, δεν μπορούσα να ησυχάσω με τίποτα.

Ανυπομονώ να περάσει αυτή η εβδομάδα, την επόμενη έχω ραντεβού με το γιατρό και θα δω επιτέλους το μωράκι μου. Έχω να το δω απο την αυχενική πριν τρεις βδομάδες και έχω σύνδρομο στέρησης :D :D:D. Ακόμα δεν το έχω νιώσει, είναι βέβαια αρκετά νωρίς αλλά κάθε βράδυ που χαλαρώνω στον καναπέ ευελπιστώ..Κορίτσια πολύ γλυκιά η σκέψη σας να φωτογραφίζετε τις κοιλίτσες σας. Από κιλά και εγώ έχω πάρει σύνολο 5 και ένα μικρό σοκ το έπαθα αλλά ο αντρούλης μου με διαβεβαίωσε οτι είναι όλα στην κοιλιά (μάλλον δεν μπορούσε να πει και τίποτε άλλο :D ) οπότε ηρέμησα....

Wmb ελπίζω σήμερα να είσαι τελείως καλά και να σου έχει περάσει τελειώς ο πόνος.

Anna74 πλησιάζει η στιγμή που θα δεις το μωράκι σου και θα είσαι πιο ήρεμη.

Vaso1980 και valsamoula προσπαθήστε όσο μπορείτε να μην έχετε άγχος για την άμνιο. Όπως είπε και η Athinakos θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Είμαι πολύ καλύτερα! Σας ευχαριστώ! Stella Va καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Iouliana σε ευχαριστούμε πολύ. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Anna74 πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά. Μην ανησυχείς για την αποκόλληση. Με λίγη προσοχή δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!'Ολα καλά!Μια χαρά καρδούλα και είδαμε και χεράκια και ποδαράκια!ήταν πολύ συγκινητικό!έχω μια μικρή αποκόλληση αλλά θα προσέξω πολύ .Φιλάκια!

Μπράβο Anna!!!! Είδες που όλα είναι καλα! Ξεκούραση τώρα και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τις καινούριες!!!

Λοιπόν, χτες στον ύπνο μου σκεφτόμουν (γιατί έχω και αϋπνίες γενικα) ότι κάποια μέρα μπορούμε να συναντηθούμε όλες μαζί, εννοώ σε κάνα 2-3 χρονια!!!! Όπως στις ταινίες!!!!!!!!!!!!! Πλάκα έχουν αυτά!!!!


82ZHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλες!! Πριν 2 βδομάδες το είδαμε μεις και κουνουσε χερακια ποδαρακια! Πολύ συγκινητικό... Επόμενος υπέρηχος την επόμενη Τριτη, ελπίζω να φαίνεται το φύλο, πέφτουν βροχή τα στοιχήματα απο συγγενείς κ φιλους χεχε!


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...