Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

συγνωμη με πιασαν στην παρλα στο τηλεφωνο!!!

Σαγκρε τα κοριτσια εχουν δικιο να τον παρεις τωρα!!! αυτη ειναι η δουλεια του δεν τον ενοχλεις!!! και γι αυτο τον πληρωνεις αλλωστε.... κι εγω πιστευω οτι ειναι η μερα σου σημερα!!! αντε κοπελια με το καλο το δευτερο μαγκακι!!!

κοριτσια κι εγω το ακουσα για τα βαθεια καθισματα και γενικα για διαφορες ασκησεις και με μπαλα πιλατες οταν το ειπα στον γιατρο μου , μου ειπε οτι ειναι χαομαρες αλλα χ...κα εγω θα το κανω κι αυτο και βλεπουμε....

η διαθεση μου πεφτει οσο περναν οι μερες και δεν βλεπουμε αποτελεσμα και με πιανουν και οι χαζες ανυσηχιες , κοιμαμαι και τα μεσημερια απο την βαρεμαρα μου και για να μην σκεφτομαι.....

εχθες με ειδε η γνωστη γειτονισσα που τα βαλε με την κοιλια μου, ειθναι ψηλα κτλ σχολια, α!!! μου λεει κατεβηκε λιγο η κοιλια σου και μετα το κλασικο...περπατημα περπατημα....ουφ.... λες και δεν το ξερουμε...ολοι εχουν κατι να πουν.....μεχρι τωρα με το ζορι καλημερα ειχαμε και ξαφνικα ολοι σκασαν ποτε θα γεννησω.....

Να σου πω συμπεθερα επειδη τα παιρνω στο κρανιο με περιεργες γκομενες την επομενη φορα που θα βρεις την γειτονισα πες της κοιτα δουλεια σου μην σε αρχισω στις γρηγορες με την κοιλουμπα....ελεος εχουμε τα ανχοι μας, τους πονους μας, εχουμε και την καθε περιεργη να πουλαει μυαλο!

Τι θες μωρη πες????Εγω θα το χωνεψω το παιδι, δικο μου ειναι οτι θελω το κανω.

Μην σε παιρνει απο κατω και μην ακους την καθε να μη πω τωρα.αντε


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα μανουλες

με μια γρηγορη ματια ειδα οτι ειχαμε πολλα γεννητουρια.christab koyona να σας ζησουν τα μωρακια σας.να ειναι γερα κ να καλοφωτιστα.

Mama sagreluna κοριτσια μου με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια σας.

με ευκολια και μαμα και ζουζουνι με υγεια.

Μπαινω αρκετα συχνα αλλα ειναι δυσκολα απο το κινητο.

κ συνηθως ολο το βραδυ που μερικες νυχτες η μπουμπου ζηταει συνεχεια βυζι.

οπως χθες βραδυ κοιμηθηκαμε κατα τις 7.αυτεςτις στιγμες δεν τις αλλαζω με τιποτα.κ ας σερνομαι απο την αυπνοια.

λοιπον καλο μεσημερι σε ολες και με το καλο.

Φιλακια πολλα.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

mama θετικες σκεψεις θελω....χαλαρωσε!!!!!!!!ακου την κορακλα σου που κλοτσαει...αραξεεεεεεεεεεεε....και ολα θα πανε καλα!

Εφτασες μεχρι εδω κοπελια...ωρες μετρας και εσυ και θα παρεις την κορακλα σου αγκαλια!


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα μπραβο που τα πατε καλα!!! κι εμεις ανυπομονουμε!!! αντε και οταν με το καλο ελευθερωθουμε κι εμεις να βρεθουμε ολες μαζι με τα καροτσια μας!!!

συμπεθερα το ξερω αλλα ωρες ωρες ξερεις....ολα θα γινουν το ξερω, οσο και να σκαω προσπαθω να χαλαρωνω

εβαλα να σιδερωσω τωρα, ευτυχως δεν εχω πολλα....

για σημερα αρακα τελικα!!! εσεις;;;

costandan περιμενουμε νεα!!! οποτε μπορεις

Σαγκρε ενημερωσε παρακαλω!!!

Ευη καλη ξεκουραση!!! εγω παλι το αντιθετο αλλα το βραδυ η αληθεια στριφογυρισμα...

blueroses ευχαριστουμε πολυ!!! κι εσυ με το καλο το αστερακι σου!!!!

ολα τα κοριτσια που αγωνιουν και μας διαβαζουν ελατε να λεμε γενικα και ειδικα τα παντα!!! να το κανουμε σκετο καφε και οχι μονο καφε ιουνιου κτλ κτλ χαχα:P

Νικηαντωνια ευχομαι να ειναι ολα καλα και απλα να μην εχεις ιντερνετ!!! περιμενουμε τα νεα σας!!!

Μαρακι πως τα πατε στο σπιτι;;;

Ποπακι, πως τα πατε και εσεις;;; οι θηλες σου;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια θελουν ξεχεσμα ολοι τελικα...κατεβαινω χθες για ψωμι μ κεει η φουρναρισσα εσυ ακομα κυκλοφορεις? Ειπα να της πω γιατι χουντα εχουμε??? Συγχιστηκα κ σημερα δεν πηρα! Εμεις ειχαμε μουσαξα απο χθες οποτε δεν μαγεθρεψα...εβαλα πλυντηριο λιγο συμμαζεμα κ λεω ν πλυνω μπαλκονια...αννουλα μπραβο σας! Καλους θηλασμους!!!mama ολες καποιος μας καθυστερει...εγω παρειγγειλα το καροτσι φης μικρης εδω κ 2 μηνες κι ακομη δεν εχει ερθει...κι ενημερωση δεν εχω...απο βδομαδα σε βδομαδα με παει κ αν δεν παρω εγω τηλ δεν με παιρνει ν μ ενημερωσει...αν κυλησει κι αυτη η εβδομαδα ετσι θα το ακυρωσω ελεος...μου ειχε πει αρχες μαιου θα το χω κ ειναι 10 ιουνιου..η sangre δεν ξαναφανηκε ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ας αρχισω απο την η...θια στον φουρνο!!! καταρχην μερικοι ανθρωποι πως παιρνουν θαρρος και μιλανε και αντε και το παιρνουν, λιγο διακριτικοτητα ρε παιδι μου!!! δεν ξερουν να μιλησουν.....

εμενα η σπιτονυκοκυρα απο πανω καθε φορα που ερχεται καποιος και καθομαστε στο μπαλκονι θα σκασει να δει ποιος ειναι και με φωναζει....απανταω και λεει ακομα;;; ελεος!!! δεν θα το καταλαβαινε;; απο πανω μου μενει!!! κι ολα αυτα για να της πω ποιος ειναι κατω και γενικα για κουτσομπολιο, εγω εν τω μεταξυ βραχος!!! κουβεντα δεν παιρνει οχι γιατι θα γινει και τιποτα αλλα ετσι για να μαθει να μην ειναι περιεργη.....

οσο για το καροτσι εγω λεω να παρεις αυριο πρωι πρωι η αν ειναι ανοιχτα και σημερα και να τους πεις ποτε σκοπευουν να το φερουν και ποτε τελος παντων να σου πουν οτι θα το φερουν, και οτι ετσι και δεν ειναι στο σπιτι σου απο βδομαδα θα το ακυρωσεις!!!! μην το ακυρωνεις και μετα χρειαζεται αλλο τοσο για να ερθει και μεινεις χωρις καροτσι στο τελος .... τους το πληρωσες ολο το ποσο;;;

εγω πηρα τον αντρα μου να μαθω αν ο δικος μας ο βλ...ας με τον βιολογικο καθαρισμο τον πηρε να του πει τοι ειναι ετοιμο, ετσι δηλαδη οπως επρεπε να γινει, μου λεει τιποτα ωραια λεω πανε το απογευμα που θα σχολασεις και αν δεν ειναι ετοιμο παρτο και φυγε, δεν εχει και χολερα πια!!!! και επισης και αλλοι σε αυτην την πολη κανουν την ιδια δουλεια!!! και επισης το χρειαζομαι αυριο για το ιπποκρατειο, απο την πολιχνη μεχρι εκει θα φαω μιση μερα να παω και μιση να γυρισω....

η Σαγκρε τιποτα ακομα, ας ειναι για καλο!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαγκρε μεχρι να γραψω το σεντονι μου απαντησες!!!

να σου πω;; εμεις πως θα καταλαβουμε οτι γεννησες;; θα στειλεις μυνημα με σηματα καπνου;;;

εχεις ακομα βλεννες;; εγω εχω διαφανα υγρα....τι θα γινει θα μας παιδεψουν κι αλλο;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωχ την πρηξαμε την sangre....κανουμε σαν αυτες που κοροιδευουμεεεε χιχι...sangre μην μας παρεξηγείς...θελουμε να γνωρίσουμε μαγκακι Νο2...μη βλέπεις η mama εχει κλεισει γαμπρο για τη μπεμπα...η δικια μου ξεκρεμαστη είναι ακομη...φοβάμαι μη μου μεινει στο ραφι...ασε που δεν εχεις κορη και εισαι ιδανικη υποψηφια πεθερα...γιατι οι μανες που εχουν κορη και γιο ε λιγο συγκρινουν την κορη με τη νυφη (τα ξερω εκ των εσω) οποτε μην κακοπερασει το κοριτσακι μου... mama θα ρθω να σε παρω αυριο μη μασας!!! μας φανταζεσαι 2 κοιλουμπηθρηνες μεσα στο αυτοκινητο??? πολύ γελιο θα πεσει...οσο για το καροτσι την πηρα χθες και μου ειπε ότι εστειλε mail και περιμενει απαντηση..θα κανω υπομονη ως Δευτερα αν ως τοτε δεν παρει..παιρνω και το ακυρωνω...το χω βρει και σε άλλο κατάστημα ετοιμοπαραδοτο....και η διαφορα είναι 50ευρω...ε δεν θα σκασω...

Link to comment
Share on other sites

οκ αν ειναι ετσι προλαβαινεις!!! και αν ειναι για 50 ευρω να σε σκασουν δεν το συζηταμε!!

καλα οσο για τ αυτοκινητο παιζει ο αντρας μου απο ευγενεια και φιλοτιμο να το αφησει!!! θα νευριασω πολυ!!!

πω πω αρχισα να ζεσταινομαι παλι...τι καιρος κι αυτος;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εβγαλε παλι ηλιο κι εχει ζεστουλα...λεω να κανω μια δοση τυροπιτακια...βρηκα μια συνταγή πολύ ευκολη πεντανοστιμη και πετυχε προχθες που την εκανα...ελεγα μηπως πηγαινα κι ένα κομμωτηριο για ισιωμα αλλα θα σκασω μ αυτή τη ζεστη...βουρ για τυροπιτακια λοιπον...γιατι ο αντρας μ σχολαει αργααααα κ θα κοψω φλεβα!!!

Link to comment
Share on other sites

ηρθα και εγω αφου εριξα παλι εναν υπνο παχυ παχυ.

dimitra στηλε κανα τυροπιτακι :D

sangre μου πως εισαι?κανα νεο?

Ελατε για τυροπιτακι και καφεδακι...κι οσες ειστε μακρια στειλτε διευθυνση να τα ταχυδρομισω!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...