Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 2

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμεις δεν εχουμε καθολου τσιμπλες, μεχρι να σαραντησουμε βγαζαμε λιγες αλλα φυγανε με τομπρεξ. Εγω ξερω οτι διατηρειται ανοιχτο για ενα μηνα. Μετα απο ενα μηνα το πετας. Βρε κοριτσια να ρωτησω εγω κατι, που αν δεν κανω λαθος, δεν το εχει συζητησει καμια??? Η μικρη μου οταν την βαζω ανασκελα να ξαπλωσει, συνεχεια γυρναει το κεφαλι της απο την δεξια μερια, παντα. Ακομα και οταν αλλαζουμε παμπερς. Σε εκεινο το σημειο λοιπον, πισω δεξια εχει πατικωθει το κεφαλακι της και απο την αριστερη μερια ειναι πιο πολυ πεταγμενο εξω. Υπαρχει προβλημα, η δεν τρεχει τιποτα??? Δεν ξερω, τη μια λεω οτι δεν πειραζει θα φτιαξει μονο του, αλλα απο την αλλη ανησυχω κιολας! Εσεις δεν εχετε τετοιο θεμα???

προβλημα οργανικο οχι δεν υπαρχει.αλλα για να στρωσει να την βαζεις στο πλαι απο την αλλη μερια ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ γιατι μπορει να γυρισει μπρουμυτα και να σκασει

αφηνε την μιση ωριτσα.2 ωριτσες μετα ξανα βαλτην η δικη μου εγινε πλακουτσωτη απο πισω και την στρωνω αυτον τον καιρο:rolleyes:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

γιατι ετσι κολικους ακομα μεχρι 3 μηνες κρατανε

τι να πώ...το σαββατο γίναμε 3 και ακόμα καλά κρατούν.σε κάποιες περιπτώσεις εμμενουν ως 6 μηνών.αν το ζήσω και αυτό τι να πώ...οδευω στην τρελλα.αραγε μετα το τρίμηνο δεχονται επιστροφές?????

κολλύριο. φυσιολογικο ορο εννοεις?

κολλύριο είναι το τομπρεξ(αντιβίωση).ο φυσιολογικός ορος είναι ''σαν νεράκι'' με αυτό πλένω μυτη και μάτια

μου είπε στην αρχή να το σκουπίζω με νεράκι και όχι με φυσιολογικό ορό γιατί μπορεί να τον τσούζει. επειδή όμως δεν περναγε μου έδωσε κολύριο. Τομπρεξ λέγεται. Έβαζα τρεις φορές την ημέρα και μονο έτσι του πέρασε.

δεν νομίζω να τσούζει.και στα ζώα φυσιολογικό ορό βάζουμε.θα δοκιμάσω και θα σας πώ.

Εμεις δεν εχουμε καθολου τσιμπλες, μεχρι να σαραντησουμε βγαζαμε λιγες αλλα φυγανε με τομπρεξ. Εγω ξερω οτι διατηρειται ανοιχτο για ενα μηνα. Μετα απο ενα μηνα το πετας. Βρε κοριτσια να ρωτησω εγω κατι, που αν δεν κανω λαθος, δεν το εχει συζητησει καμια??? Η μικρη μου οταν την βαζω ανασκελα να ξαπλωσει, συνεχεια γυρναει το κεφαλι της απο την δεξια μερια, παντα. Ακομα και οταν αλλαζουμε παμπερς. Σε εκεινο το σημειο λοιπον, πισω δεξια εχει πατικωθει το κεφαλακι της και απο την αριστερη μερια ειναι πιο πολυ πεταγμενο εξω. Υπαρχει προβλημα, η δεν τρεχει τιποτα??? Δεν ξερω, τη μια λεω οτι δεν πειραζει θα φτιαξει μονο του, αλλα απο την αλλη ανησυχω κιολας! Εσεις δεν εχετε τετοιο θεμα???

αυτό λέγεται πλαγιοκεφαλία.θα κάνεις όπως σου λέει η δήμητρα και θα της βάζεις παιχνιδακια και καθρεφτακια απο την αλλη μεριά για να την αναγκάσεις να γυρίζει το κεφαλι της απο την αλλη. η την βάζει ωστε απο την μια να βλεπει τοίχο και να βαριέται και να γυρίζει απο την αλλη που θα εχει περισσοτερο ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε Δήμητρα γιατί σε μπανάρανε πάλι; Το είχα δει το μεσημέρι το τοπικ αλλά δεν μπήκα καν στον κόπο να απαντήσω. Ότι έχει να κάνει με θηλασμό θεωρώ ότι είναι γκετο τόπικ. Παρόλο που θηλάζω θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη υπερβολή, κάτι σαν προσυλητισμός. Αφού έχω πλέον αρχίσει να νιώθω ενοχές που στον 6 περίπου θα αποθηλάσω για να πάω δουλειά.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


koritsares πολυ σας χαιρομαι με αυτα που λετε...σαν την τσουτσου πεταγομαι αχαχαχαχα:oops::oops:.....το κλειδωσανε το θεμα με το θηλασμο....σμουτς παω να πεσω σαν τουβλο.....


:-D

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για την φιλεναδα μας που υποφερη απο κολικους

Αποτελούν οι κολικοί αιτία για την ανήσυχη συμπεριφορά και το κλάμα του μωρού μας; Και αν ναι, πόσο εύκολο είναι να το διαπιστώσουμε και πώς θα το διαπιστώσουμε και πώς θα το αντιμετωπίσουμε;

Οι κολικοί του πρώτου τριμήνου είναι όντως υπαρκτοί και εκδηλώνονται με έντονη ανησυχία, συνήθως κατά την ώρα του γεύματος. Το βρέφος σταματά απότομα να τρώει και μαζεύει τα πόδια του προς την κοιλιά του αναζητώντας ανακουφιστική θέση. Οι κολικοί παρουσιάζονται τόσο στη φυσική όσο και στην τεχνητή διατροφή και συνήθως παρατηρούνται στο πρώτο τρίμηνο της ζωής, ενώ σε σπάνιες περιπτώσεις παρατείνονται και μετά τον τρίτο μήνα. Εμφανίζονται σε οποιαδήποτε ώρα του 24ώρου, είναι όμως συχνότεροι τις απογευματινές και τις βραδινές ώρες. Η διάρκεια του κολικού είναι μικρή και συνήθως το βρέφος μετά από λίγη ώρα ησυχάζει και κοιμάται. Η διαπίστωση ότι η ανησυχία ενός βρέφους οφείλεται σε απλό κολικό δεν είναι πάντοτε εύκολη. Στηρίζεται κυρίως στον αποκλεισμό άλλων αιτιών ανησυχίας και κλάματος του βρέφους. Πρέπει να γίνεται έλεγχος, π.χ. , αν το βρέφος είναι στεγνό ή αν πεινάει και, αν παρατείνεται το κλάμα και η ανησυχία, θα πρέπει η μητέρα να συμβουλευτεί τον παιδίατρό της. Ουσιαστική θεραπεία των κολικών δεν υπάρχει. Συνιστάται η προσοχή στη σίτιση, ώστε να μην καταπίνει αέρα το βρέφος και, αν η μητέρα θηλάζει , προσοχή στη διατροφή της(αποφυγή πολλών φρούτων και λαχανικών, οσπρίων και βαριάς κουζίνας).

Επίσης συνιστάται η τοποθέτηση του βρέφους σε πρηνή θέση, η εφαρμογή θερμών επιθεμάτων και , σε επίμονες περιπτώσεις, η χορήγηση σπασμολυτικών φαρμάκων. Τέλος , θα πρέπει να τονίσουμε ότι σημαντικό ρόλο στην εμφάνιση και στη διάρκεια των κολικών παίζει η ψυχολογία της μητέρας- όσο πιο ήρεμη είναι η μητέρα τόσο πιο ήρεμο θα είναι και το μωρό της.

πηγή:http://www.healthierworld.gr


Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα! ο μπουλουκακος μου εχει παψει πια να κλαιει για να φαει..κατα μεσο ορο πινει 900 μλ γαλα απο το 1 λιτρο που επινε κ μου δινει την εβ=ντυπωση πως κ ωρες να κατσει νηστικος δεν εχει θεμα..κανει ανα 4 ωρα η κ λιγο παραπανω γευματα κ την νυχτα απο τις 11 μεχρι τις 8 οπου κ παλι δεν τρωει με φοβερη ορεξη..σημερα πχ ηπιε μονο 130 απο τα 200 που με ειχε συνηθισει.απο διαθεση ειμαστε οκ, τσισα κανονικα κακα ανα 2 μερες.μηπως ειχε περασει αλμα αναπτυξης κ επινε τα 200 κ τωρα γυρνα στα κανονικα του? περιμενω να παει 12 να παρω τηλ τον γιατρο.


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites

derbybaby

πωπω πολλα τρωει καλε ο μπουλουκακος σου

εμενα ο χοντρουλης μου τρωει 150 .αλωτε ολο αλωτε 130

εννοητε γυρναει οπως ηταν πριν . εμενα 2μερες κρατησε το αλμα . και τρωει 5 γευματα ανα 3.30 ωρες


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...