Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαριλενάκι..... πωπω!!!! όχι απλά κοντεύεις.... έφτασες!!! χαχαχαχα

ταχυκαρδίες έχω και εγώ στα καλά του καθουμένου, μην σε ανησυχεί, φυσιολογικό είναι. Δουλεύει υπερωρίες η καϋμένη....

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα, όλες οι εξετάσεις σούπερ!!!! και η καμπύλη καλή!!!!

0 λεπτά 93,6

60 λεπτά 141,9

120 λεπτά 113,8

180 λεπτά 90,6

ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα χωρίς μακαρόνια!!!! χαχαχαχαχαχα για γλυκά δε με νοιάζει, αλλά για ζυμαρικά...... τα δίνω όλα!!! χαχαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια με ανελαβε τι φοβερος ανθρωπος!!!! να ειναι καλα..... δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ηρεμησα!!!

Ουτε τον ειδε τον Πολυποδα ειπε οτι αυτο θα φυγει και μονο τοτε αν ρωτησεις να μαθεις θα σου πως εφυγε εσυ δεν θα ξαναστεναχωρηθεις γι αυτο μονο θα ερθεις να γεννησεις!!

Εντωματαξυ εγω και ο αντρας μου πιεζομαστε μην κατηγορησουμε τον αλλο τον γιατρο και αυτος τα ελεγε απο μονος του!!!

μου εκανε και υπερηχο 1045 κιλα η μπεμπουλα και ητανε τοσο ομορφη!!! με το κεφαλι αναποδα παλι!!!

Κοριτσια νοιωθω τρισευτυχισμένη και θελω πολυ να τα πουμε απο κοντα!!!

Και παλι σας ευχαριστω για την συμπαρασταση!!

Μπραβο Μαργιούλα πολυ χαιρομαι για εσας!!! Να σκεφτεσαι μονο θετικα τωρα και ολα θα πανε καλα!!!

με γεια το μαλλι!! εγω να δω ποτε θα παω.... δεν μπορω καθολου τις μυρωδιες απο λακ και βαφες..πρεπει να κανονισω να ειμαι το πρωτο ραντεβου...χιχι!

και αντε να δω ποτε θα ερθει και η κοπελα να μου κανει πεντικιουρ...

απο εδω και περα με την κοιλια τουρλα δενμπορω..τι κριμα να μην ειναι εδω η αδελφουλα μου καθοτι και κομμωτρια και ξερει και πεντικιουρ μανικιουρ...

Μαριλενα αντε να κανονισουμε να βρεθουμε και εμεις του Ηρακλειου!χαχα!!!

Αχ και γω πρεπει να κουρευτω!!! Τα μαλλια μου ειναι αθλια... Οι ανταυγιες εχουν φτασει μεχρι τα αυτια!!!

Και ενα πεντικιουρ θα ηταν τελειο τωρα!!!

Ποτε λες να βρεθουμε? Πεμπτη-Παρασκευη εχει ο συζυγος ρεπο και λεω να τον στριμωξω να φτιαξουμε τιποτα χαρτια για το Ικα και να κανουμε και την λιστα επιτελους!!!

Εσυ μνπορεις μονο πρωι???

Καλημέρα κοριτσάρες μου :P

Εγώ μετράω τις μέρες για να δώ το παιδάκι μου..την Πέμπτη με το καλό θα πάμε στον γιατρό και την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε και το doppler! Έχει περάσει 1 μήνας αναρωτιέμαι πόσο θα μεγάλωσε το αγοράκι μου!

Επίσης την Παρασκευή θα παραλάβουμε και όλα τα είδη βρεφανάπτυξης, το καρότσι μας με όλα τα αξεσουάρ, το ριλαξάκι, μπανάκι κτλ περιττό να σας πώ πόσοοοοοοοοοοοο θέλω απλά κ μόνο να τα φέρω σπίτι κ να τα τακτοποιήσω! Αδειάσαμε κ το παιδικό δωμάτιο, θα έρθει και ο ηλεκτρολόγος να μας βάλει μια απλίκα που πήρα για τον μπέμπη, ετοιμάζουμε τις κουρτινούλες του και γενικά ετοιμάζουμε το παιδικό δωμάτιο σιγά σιγά! Σήμερα λέω να ξεκινήσω να πλένω και κάποια ρουχαλάκια. Οι δευτερομανούλες πείτε μου την γνώμη σας..τα πλένουμε πρώτα με κανονικό απορρυπαντικό και μετά με παιδικό ή ειναι υπερβολή? Μιλάμε πάντα για καινούργια ρουχαλάκια.

Μπραβο Αγγελικη πολυ χαιρομαι που ετοιμαζεστε!!! Νομιζω Νοεμβρη αρχες θα παρετε και το κρεβατακι ε???

Νομιζω μια φορα πλυσιμο με παιδικο απορυμαντικο ειναι μια χαρα!!!

Αλλωστε εμεις μπορει να τα εχουμε στην αποστειρωση αλλα ειμαι σιγουρη πως θα πεσει πανω τους ολο το σοι για να τα πασπατευουν τα μικια μας!!!

:twisted: Με βλέπω να βγαζω νυχια!!!

Καλημέρα σας!

Είδαμε το μπεμπάκι μας την Παρασκευή. Έχει γίνει 1680 γρ! Ο ντόκτορ είπε πως όλα πάνε καλά και μου είπε από εδώ και πέρα να αποφεύγω λεωφορεία, τρένα κλπ για να αποφύγω ιώσεις. Χοχοχο, και πως θα πηγαίνω στη δουλειά που έχω άλλον ένα μήνα για την άδεια και χρησιμοποιώ και τρένο και λεωφορείο και μετρό?

Μηπως να παρεις καμια αδεια νωρητερα???...

καλημερα!

εκανα και εγω την καμπυλη σημερα και ευτυχως ολα καλα 106 ηταν μετα απο 1 ωρα πηγα και στον ντοκτορ και ειναι πολυ ευχαριστημενος επομενο υπερηχο σε 3 εβδομαδες και σε καμμια 10 μερες θα παω να παρω και τον χαρτι για την πητ...

βεβαια αρκετες ωρες στο διαγνωστικο αλλα δεν πειραζει...!!!

Αγγελικη μου οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες σωστα δεν χρειαζεται 2 φορες πλυσιμο ναι ξεβγαλμα ας γινει διπλο και φυσικα καλο σιδερωμα και εισαι οκ!

εγω αυτα θα τα ξεκινησω σε κανα 15ημερο λεω ..........

ρωτησα και στο καθαριστηριο για μια κουβερτα κουνιας που ειναι ντεκορ στην ουσια πλεκτη που την ειχε φτιαξει η πεθερα μου στην κορη μου και θελει να την παρουμε στην κλινικη για το κουνακι..ρε κοριτσια 10 ευρω μου ζητησαν για στεγνο καθαρισμα!

πολλα δεν ειναι??

Πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα Μαρια!!!

Ναι και μενα μου φαινοντε πολλα χρηματα...τι τις κανουν ρε γαμωτο αυτες τις κουβερτες??? Αφου ειναι πολυ μπιζιλες και δεν βολευουν!!!

Και μενα μου φτιαχνει η πεθερα μου αλλα ξερω οτι δεν θα με βολεψει καθολου...

σημερα νομιζω οτι μπηκα στον 8ο!!! Πωπω πλησιαζει ο καιρος!!!!

Κριστη μου και γω χτες μπηκα στην 32 εβδομαδα αρα μαλλον ειμαστε ειδη στον 8!!! Θα περασει ο καιρος και δεν θα το παρουμε χαμπαρι!!! :-D

καλημερα!

εγω περιμενω να ερθει η μαμα μου πως και πως τον αλλο μηνα μπας και χαλαρωσω λιγακι να σας πω την αμαρτια μου...

θα νιωσω πιο καλα εστω και αν ειναι απλα η ιδεα μου...

Αντε με το καλο να ερθει η μαμα με τα ωραια μπυτζαμακια!!!:lol:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενάκι..... πωπω!!!! όχι απλά κοντεύεις.... έφτασες!!! χαχαχαχα

ταχυκαρδίες έχω και εγώ στα καλά του καθουμένου, μην σε ανησυχεί, φυσιολογικό είναι. Δουλεύει υπερωρίες η καϋμένη....

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα, όλες οι εξετάσεις σούπερ!!!! και η καμπύλη καλή!!!!

0 λεπτά 93,6

60 λεπτά 141,9

120 λεπτά 113,8

180 λεπτά 90,6

ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα χωρίς μακαρόνια!!!! χαχαχαχαχαχα για γλυκά δε με νοιάζει, αλλά για ζυμαρικά...... τα δίνω όλα!!! χαχαχαχαχαχα

Μπραβο Ζουνιτσα!!!

Ολα τελεια λοιπον!!! Εγω τα εχω ταραξει τα γλυκα ρε γαμωτο... :mrgreen:

Μαλλον ζοριζονται πολυ τωρα τα οργανα μας μαζι και η καρδια..

Φαντασου οτι νιωθω καποιες φορες το μπεμπη να με κλοτσαει τοσο ψηλα πανω απο το στομαχι!!! Λες να μου εξσφεντονησει το στηθος καμια στιγμη??? :lol:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ζουνιτσα!!!

Ολα τελεια λοιπον!!! Εγω τα εχω ταραξει τα γλυκα ρε γαμωτο... :mrgreen:

Μαλλον ζοριζονται πολυ τωρα τα οργανα μας μαζι και η καρδια..

Φαντασου οτι νιωθω καποιες φορες το μπεμπη να με κλοτσαει τοσο ψηλα πανω απο το στομαχι!!! Λες να μου εξσφεντονησει το στηθος καμια στιγμη??? :lol:

και εγώ το νιώθω αυτό, κλωτσιές και στα μούτρα μας σε λίγο.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τα όργανά μας να ξέρεις, όχι απλά ζορίζονται, μετακομίζουν, ακόμα και τα πλευρά. όλα τα πλευρά μετακινούνται προς τα πάνω και το τελευταίο προς τα έξω, γι'αυτό όταν με πόναγε το πλευρό μου, γονάτιζα από τον πόνο. φαντάσου τώρα, που να χωρέσει ολόκληρο παιδί εκεί μέσα....:roll::roll:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ έχω τρομερή δυασφορία....και λίγη ταχυκαρδια....μα τι θέση έχει πάρει αυτή η μικρούλα???

Πέρσι έπαιρνα πρεπάρ και γιουτοπαρ με τις κούτες....τώρα άλλο θέμα μάλλον έχω όντως, θα δείξει!

Αγγελική και η Ζωή πέρσι ουδέποτε γύρισε τη μούρη της να τη δούμε...είχα σκάσει! Αλλά και πάλι με πόναγε η μέση...μπορεί να μην έχει σχέση.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσακια!!

Αχ τι τραβατε κι εσεις...εγώ μόνο καούρες εχω, αλλά και πώς να μην εχω, αφου σαβουριαζω οτι βρω μπροστα μου;;;

Αυριο θα πάω στο ΙΚΑ για να παρω τα αποτελεσματα της καμπυλης, μια και δεν τα εστειλαν ποτε στο γιατρο που επρεπε...τι ταλαιπωρια ρε παιδια, πραγματικα ουτε που θα εμπλεκα με το ΙΚΑ αν το ηξερα..

Πήρα και το χαρτι για τη δουλεια μου. Την άλλη Παρασκευη μάλλον σταματάω..επιτέλους!!!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλενα εισαι κιολας 32 εβδ?? περασε ο καιρος!

τελικη ευθεια που λεμε!!

συναντιομαστε απο βδομαδα αν ειναι εγω μπορω και απογευμα αλλα οχι πολυ αργα ας πουμε μετα τις 6 γιατι το βραδυ η Εφη μου πρεπει να πεφτει νωρις για υπνο.Μπορουμε να παμε Ταλος.

οσο για ενοχλησεις καθε εγκυμοσυνη ειναι και διαφορετικη!

αν μπορεσω να βγαλω μια φωτογραφια απο ενα βιβλιο που εχω να δειτε πως "μετατοπιζονται" τα οργανα ....θα το προσπαθησω κουκλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια και μπεμπακια!!!

Τι κανετε? Ευχομαι ολες να εισαστε καλα...

Εγω σε γενικες γραμμες ειμαι καλα..Εχω ζαλαδες βεβαια και ταχυκαρδιες.

Πιστευω να ειναι φυσιολογικο. Καθομαι στην καρεκλα και μολις παω να σηκωθω με πιανουν και δεν μπορω να κανω τιποτα...Γενικα αδιαθεσια σωματικη νιωθω εντονη.

Αχχχ πως θα φτασω μεχρι το τελος??? Δεν θα μπορω να κουνησω!!!

Το απογευμα θα παω να κανω την βελονα για το ρεζους.

Εχω πια μπει στην 32 εβδομαδα!!! Εχω δηλαδη το πολυ-πολυ 8 εβδομαδες!!! Ακομα δεν το εχω συνηδητοποιησει...

Φιλια πολλα!!!

Μαριλενα μου κοντευεις κοριτσακι μου!!! κοριτσια και εγω χαλια νοιωθω!!

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα, όλες οι εξετάσεις σούπερ!!!! και η καμπύλη καλή!!!!

0 λεπτά 93,6

60 λεπτά 141,9

120 λεπτά 113,8

180 λεπτά 90,6

ευτυχώς γιατί δεν θα την πάλευα χωρίς μακαρόνια!!!! χαχαχαχαχαχα για γλυκά δε με νοιάζει, αλλά για ζυμαρικά...... τα δίνω όλα!!! χαχαχαχαχαχα

Μπαρβο Ζουνιτσα μου!! ολα καλα... αχ αυτα τα ζυμαρικα και εγω τρελανομαι αλλα και για τα γλυκα μμμμμμμ....αστα αν αφησω τον εαυτο μου ελευθερο να φαει οτι θελει θα γινω τοφαλος!!!

Ουφ έχω τρομερή δυασφορία....και λίγη ταχυκαρδια....μα τι θέση έχει πάρει αυτή η μικρούλα???

Πέρσι έπαιρνα πρεπάρ και γιουτοπαρ με τις κούτες....τώρα άλλο θέμα μάλλον έχω όντως, θα δείξει!

Αγγελική και η Ζωή πέρσι ουδέποτε γύρισε τη μούρη της να τη δούμε...είχα σκάσει! Αλλά και πάλι με πόναγε η μέση...μπορεί να μην έχει σχέση.

Μελακι μου εγω οποτε νευριαζω η μικρη παιρνει θεση πολυ ψηλα στο διαφραγμα!! και μου κοβεται η ανασα και ποναω παρα πολυ!!μας κανουν γυμνασια τα παδακια μας...

Καλησπέρα κοριτσακια!!

Αχ τι τραβατε κι εσεις...εγώ μόνο καούρες εχω, αλλά και πώς να μην εχω, αφου σαβουριαζω οτι βρω μπροστα μου;;;

Αυριο θα πάω στο ΙΚΑ για να παρω τα αποτελεσματα της καμπυλης, μια και δεν τα εστειλαν ποτε στο γιατρο που επρεπε...τι ταλαιπωρια ρε παιδια, πραγματικα ουτε που θα εμπλεκα με το ΙΚΑ αν το ηξερα..

Πήρα και το χαρτι για τη δουλεια μου. Την άλλη Παρασκευη μάλλον σταματάω..επιτέλους!!!

Νικελακι μου καλα αποτελεσματα!! αντε να σταματησεις την δουλεια να ηρεμησεις!!!να ρωτησω κατι 56 ημερες πριν τον τοκετο μετραμε!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΑ+Κλεοπάτρα=πρόβλημα!

Εκτός από 2-3 φορές στης Γλυφάδας που έχω εξυπηρετηθεί καλά!

Αλλά στα ιατρεία στην Αργυρούπολη.....απαπαπαπα!

Αυριο έρχονται τα έπιπλά μας!

Και έχω αγωνία γιατί 1η φορά παραγγέλνω κάτι που δε το χω δει live ακριβώς όπως θα ναι....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! :D

Είναι καμία εδώ;;

Πήγα και πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης:

Χορήγηση 75 gr. γλυκόζης

Νηστείας: 85

30' 125

60' μετα: 139

120' μετα: 106

180 λεπτά μετά: 90

Μου είπαν ότι ειναι μια χαρα οι τιμές μου! Θα πάω βέβαια και αύριο στη γιατρό μου και θα μου πει κι εκεινη, αλλά μάλλον θα τη γλιτωσω τη διαιτα...και το ειχα αγχος ρε κοριτσια!

Ασε που Θεού θέλοντος δεν θα ξαναπατήσω στο ΙΚΑ!!! χαχαχαχ


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!!

Μελάκι με το καλό να τα δεχτείς..... καλορίζικα!!!

Νικελάκι και εμένα μια χαρά μου φαίνονται... δεν σου είχαν γράψει τα όρια δίπλα? ναι κοριτσάκι μου μη ξαναπάς στο ικα γιατί τζάμπα η ταλαιπωρία.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσακια!! Νικελακι μου και εμενα καλη μου φαινεται οι φυσιολογικες τιμες ειναι αυτες!!

Νηστείας: 60-110

Χορήγηση 75 gr. γλυκόζης

30 λεπτά μετά: 100-180

60 λεπτά μετά: 120-180

120 λεπτά μετά: 70-130

180 λεπτά μετά: 60-120

__________________


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...