Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ Mariaefi και γω τα ίδια....

Ατο 1 μέτρο γέννησα πέρσι! Τώρα είμαι κοντά 94 ήδη. Ωχωχωχωχ!

Καλημέρες είπα??

Flosummer μακάρι να βρεθούμε.

Τι δωμάτιο θα πάρεις?

Εγώ σίγουρα τρίκλινο, ήμουν πολύ ευχαριστημένη πέρσι. Αν εχει τελειώσει και η ανακαίνιση θαναι σούπερ! Είδες τον 3ο πως είναι ανακαινισμένος? Πολύ καλά! Μακάρι να προλάβουμε. Αν είμαστε μαζι θα παρηγοριόμαστε, εγώ έχω ήδη αρχίσει και φρικάρω στη σκέψη των 4-5 ημερών μακριά απτη Ζωή....θα με αποζητάει το καημένο....πωπω θα κλαίω μάλλον...συνέχεια. Θα ανταλλάξουμε τηλέφωνα ναι??


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

μαργιουλα αφου δεν εισαι σιγουρη τον αλλαζεις χωρις συζητηση! σε αυτους που πηγες δεν μπορει να σε αναλαβει καποιος??

Μπορει να με αναλαβει Μαρακι μου και αυτο θα κανω!!

Μαργιούλα μου χαίρομαι πολύ που ακούω αυτά τα νέα!!! Όσο για την αλλαγή του γιατρού ενα μονο θα σου πώ.. Άλλαξε τον τώρα που έχεις ακόμα χρόνο και μην σκεφτείς τίποτα απολύτως!!! Δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα απο το να νιώθεις ασφαλής στα χέρια του ανθρώπου που κρατάει την ζωή την δική σου κ του παιδιού σου! Όλα θα πάνε καλά και το πιθανότερο είναι να αντιμετωπιστεί όπως λές μετά την γέννα να μην μου ανησυχείς κ αγχώνεσαι!

Αγγελικουλα μου θα λεω οτι γλιτωσα κοριτσακι μου!!!

Μαργιούλα καλά έκανες και πήγες και σε άλλους γιατρούς γιατί ποτέ δεν χάνεις από 2η και 3η γνώμη. τελικά να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις πολύ καλα.... και οκ καθε μέρα κάποιοι μας αποδυκνείουν οτι τελικά δεν είναι αυτό που πιστεύουμε.... πάμε παρακάτω όμως!!!

Πολυ σωστα Ζουζουνιτσα μου!! γι αυτο πηγα και σε τριτο γιατι ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι κανω το σωστο!!

Κοριτσακια η μπουμπουκα μου την χθες ηταν ενα κιλο ειχε μπουνιτσες τα χερακια της και μας χαιρετουσε :-P εντωματαξυ χθες επειδη η μητερα μου εχει φρικαρει με ολα αυτα που ακουει ηρθε στο Λητω μαζι μας την ειδε και τρελαθηκε!!! ενα πραγμα που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οτι ο γιατρος πριν ξεκινησει και οσο τα λεγαμε μου χαϊδευε την κοιλια την ειχε ηρεμησει υπερβολικα την μικρη και μαλλον χαρηκε γιατι αρχισε να χοροπηδαει!!

ΑΑ... περιμετρος κοιλιας 96 cm τι σημαινει αυτο?

δεν σας εχω παρακολουθησει με ολη αυτη την αναστατωση!!! φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα μου, ναι είναι μεγάλο μωρό, αφού και ο γιατρός μου το είπε με έκπληξη!!! με ρώτησε 3 φορές για την τελευταία περίοδο για να σιγουρευτεί οτι έχει βάλει σωστή ημερομηνία και δεν βγαίνουν λάθος οι μετρήσεις. Φαντάσου ότι μηριαίο οστό είναι 5,77.......!!!! ναι τελίκά έχω συσπάσεις ακόμα χωρίς πόνους βέβαια, αλλά μου είπε οτι αν έχω πάνω από 10 την ημέρα να ξαναρχίσω τα χαπάκια. αλλά οκ. δεν με πειράζει.

πάω να χαζέψω λίγο τα ρουχαλάκια της μπεμπούλας μου γιατί δεν ξεκίνησε καθόλου καλά η μέρα μου.... τσακώθηκα πολύ άσχημα με τον άντρα μου (για βλακείες φυσικά) αλλά..... anyway θα μας περάσει.

Φιλάκια σε όλες!!!!

Ζουζουνιτσα μου μοντελο θα βγει!! με το καλο να σου ρθει...

Ετσι κανω και εγω με τα ρουχα της μικρης και ανεβαινω και μην σκας που τσακωθηκες ολες τραβαμε ζορια ειναι η αναδρομη Αφροδιτη με τον Κρονο που κατι γινεται!! τα ακουγα το πρωι!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνιτσα μου μοντελο θα βγει!! με το καλο να σου ρθει...

Ετσι κανω και εγω με τα ρουχα της μικρης και ανεβαινω και μην σκας που τσακωθηκες ολες τραβαμε ζορια ειναι η αναδρομη Αφροδιτη με τον Κρονο που κατι γινεται!! τα ακουγα το πρωι!!

είπα και εγώ....... στα καλά του καθουμένου τέτοια στραβωμάρα!!!! :D:D:D:D:D

ναι όντως μοντέλο...... όλα καλά με το νέο σου γιατρό!!! μπράβο!!! ξέρουν οι γιατροί πως είναι να βιώνεις τέτοιες καταστάσεις και ξέρουν να σε ηρεμούν!!! και εμένα εχτές με ανέβασε πολύ γιατί του είπα οτι φοβάμαι γενικότερα αλλά και με τις συσπάσεις. με χαϊδεψε πολύ φιλικά, μου χαμογέλασε και μου είπε "μην φοβάσαι τίποτα, είσαστε και οι 2 πολύ καλα.." εκεί ένιωσα σαν να πετάω.... ακόμα και ο τσακωμός και τα κλάματα τα σημερινά, δεν με επηρέασαν τόσο πολύ!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδες ποσο σημαντικο ειναι!!!

Ζουζουνιτσα μου ολα καλα θα πανε!!! και εσυ με τις συσπασεις θα ρυθμισεις με τα χαπια αν χρειαστει και εγω θα τον αφαιρεσω τον πολυποδα οταν θα ερθει η ωρα!!! ολα καλα θα μας ερθουν σε ολες!!!

κοριτσακια χθες ειδα μια μανουλα μετα τον τοκετο που την μετρεφεραν στο δωματιο της και ακριβως απο πισω το μπεμπακι της μεσα σε ενα γυαλινο κρεβατακι που τα βαζουνε η μαμα φαινοταν πολυ κουρασμενη αλλα ειχε γυρισει πισω το κοιταζε και φαινοταν τοσο ευτυχισμενη οπως ηταν φυσικο με επιασαν τα κλαματα γιατι σκεφτηκα και την δικη μας αυτη τη στιγμη θα ειναι υπεροχα ρε κοριτσια και πλησιαζει!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου! :D

Μαργιουλα ειδες, για ολα υπάρχει λυση και το ενστικτο μας οδηγει να προστατευσουμε τα παιδακια μας!Ολα καλα θα πανε!

Θέλω κι εγώ να δω τη μπεμπα μου, εχω να τη δω ένα μηνα!!

Ααα, μετρησα κι εγω την κοιλια, 110 εκ!! :shock::lol:


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαργιούλα να'ξερες πόσες φορές έχω βάλει εγώ τα κλάματα σε κάτι τέτοιες στιγμές μαμας-παιδιού..... αφού απορώ πια την τόσο εύκολη συγκίνηση..... μέχρι και σε βαφτίσια κλαίω.... και όχι τώρα που είμαι έγκυος, πιο παλια.... όταν είχε έρθει η σκέψη στο μυαλό μου για παιδάκι!!!! ααα επίσης για την κοιλιά, έτσι για πλάκα τη μετράμε, εγώ το ξεκίνησα....

Νικελάκι με περνάς 2 εβδομάδες αλλά από κοιλιά τα ίδια..... χαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! :D

Μαργιουλα ειδες, για ολα υπάρχει λυση και το ενστικτο μας οδηγει να προστατευσουμε τα παιδακια μας!Ολα καλα θα πανε!

Θέλω κι εγώ να δω τη μπεμπα μου, εχω να τη δω ένα μηνα!!

Ααα, μετρησα κι εγω την κοιλια, 110 εκ!! :shock::lol:

Μα κατι δεν μου πηγαινε καλα εγω ξεκινησα με αλλο γιατρο αλλα επειδη συνταξιοδοτηθηκε με ανελαβε αυτος που σας λεω χωρις να τον επιλεξω αλλα τωρα μετα απο αυτο αντε γεια....

Νικελακι μου!! οσο για τις κοιλιτσες δεν ξερω μεχρι ποσο πρεπει!!! ενα ειναι σιγουρο οτι τα χριστουγεννα ολες θα μπορεσουμε να ντυθουμε Αγιο Βασιλιτσες!!!! χοχοχο Merry christmas...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι πολύ καλό αυτό με τους Αγιο-Βασίληδες......

Αν πάμε βόλτα όλες μαζί θα λένε "οι κοιλιές με κάτι κοπέλες..." χαχαχαχααχαα

χαχαχαχαχαχα!!! το φανταζεστε.... :D:D:D


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω το πιο αστειο!!

Εγω ειμαι και σχετικα κοντουλα γυρω στο 1,60 σαν μπαλα με ποδια ειμαι!!!!

χωρια οτι η κοιλια δεν με αφηνει να πλησιαζω τον νεροχυτη!! ουτε τα πιατα μου δεν μπορω να πλυνω Χαχαχαχαχα!!! μιλαμε για θεατρο...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...