Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Φλο μου το σάιτ θα αργήσει ακόμα, όχι επειδή δεν θα είναι έτοιμο αλλά επειδή περιμένω να τελειώσει η άδεια μητρότητας για να κάνω "επισήμως" έναρξη στο τεβε και λοιπές διαδικασίες. Αρχές Δεκέμβρη υπολογίζω....

Να πάνε όλα καλα κ βλέπουμε....

Κάτσε μη βαρέσει καμιά καμπάνα στη χώρα....για σάιτ και τεβε θα μαι τότε....μπα....τελοσπάντων βαδίζω με αισιοδοξία (?!) και βλέπουμε!

Οταν χρειαστείς θα σου στείλω φωτό στο μέιλ σου να δεις κ μιλάμε για λεπτομέρειες, dont worry!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!!!!!!!!! ωραια ερωτηση velissaki μου!! της δικης μου της αρεσει να την εχεις στην αγκαλια σου, στην πλατη σου, σε αλογακι και να κανει ντεντεϊ, οταν σταματαμε αρχιζει να χοροπηδαει μονη της και φωναζει ντεντεϊ, να την χοροπηδας γενικοτερα.... νομιζω οτι αν την παμε στο allou fan park και την βαλω σε οοοοοοολα αυτα θα τρελαθει... της αρεσει να βαζει πραγματα μεσα σε κουτακια.... τα κουναει μετα τα ανοιγει και γενικα μπορει να ασχολειται με τις ωρες!!! της εχουμε παρει απο περσυ εναν ταρανδο και οπου τον δει πεφτει πανω του τον φιλαει τον κανει νταντα και γενικα τον ταλαιπωρει απιστευτα... αλλα φαινεται να τον αγαπαει πολυ γιατι οταν θελουμε να την ταισουμε κανουμε οτι ταιζουμε και τον Ρουντολφ... αυτη τον φωναζει ντουντουλφ τι αλλο...... αααα κανει και καποια πραγματα εκνευριστηκα οπως να τρωει τα παπουτσια μας και τα δικα της φυσικα,να πιανει τις τριχες και οτι αλλο μπορει να υπαρχει στο πατωμα και κατευθειαν στο στομα:mad: αααααααα κανει κουτρουβαλες κρυβεται και μας κανει τσα, προσπαθει να τραγουδησει με τα παραμυθια εμεις δεν τα καταφερνουμε θελει να τα φαει δεν εχει την υπομονη να ακουσει ετσι και εγω της λεω τα δικα μου χωρις να τα διαβαζω και το αστειο ειναι οτι οταν ακουει "μια φορα και εναν καιρο ενθουσιαζεται κανει μια εκφραση εκλπληξης:D.... αυτα θυμαμαι!!!!!!!!!! τι διαβασα σκεφτεστε να βρεθειτε?? φιλακια σε ολες!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία πολύ γέλασα με την περιγραφή σου!

Honey καλό "ψήσιμο" με τα κεκάκια σου, αν και δεν μπορώ να τα δώ επειδή δεν έχω fb.

Κορίτσια εχθές το καλό μου με έκανε να λιώωωωωσω! Τον είχα στην αλλαξιέρα του και πάω κοντά και του λέω συλλαβιστά σ'α γα πά ω. Και μου λέει πάωωωωω. Νομίζω ότι αυτό είναι ο ορισμός της ευτυχίας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!

Αγγελικούλα είδες πως πέρασε ένας χρόνος και τι εξέλιξη έχουν τα ζουζούνια σ'αυτό το διάστημα???!!!! τρομερό!!!

όλα τα μωράκια και οι μανούλες καλά??? εμείς είμαστε ακόμα με βήχα και μύξες μια εβδομάδα και θα πάμε γιατρό σήμερα να μας "ακροαστεί"...

κατά τα υπόλοιπα καλά, όσο καλά μπορείς να πεις μ'αυτά που γίνονται στη χώρα μας....

Αν ειδα λεει Αννουλα μου...ο θεος να τα εχει καλα τα παιδακια μας και τιποτα αλλο δεν θελω αληθεια σου λεω!!!!

Αμαν βρε κοριτσι μου...τι να πω πια περαστικα στην φραουλενια μας ευχομαι να μην εχει τιποτα η ζουζουνα μου!!!

Γειά σας κι από εμένα!

Αγγελική περπάτησε ο Λεωνίδας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο καρδούλα μου!

Και για να πούμε και κανένα ευχάριστο, γιατί αν κρίνουμε από την πορεία της χώρας......

Για πείτε ποιά είναι τα αγαπημένα παιχνιδάκια των ζουζουνιών σας;

Του Παναγιώτη του αρέσει πολύ να του φτιάχνουμε έναν πύργο με 10 κυβάκια, να τον γκρεμίζει, να παίρνει τα κυβάκια και να παίζει μαζί τους (nesting blocks δεν ξέρω πως λέγονται στα ελληνικά)

Και του αρέσουν βέβαια και τα παιχνιδάκια που παίζουμε μαζί - πλέον κρύβεται και μας κάνει αυτός ταααα (=κουκου τσα):P

Περπατησε φιλεναδα!!! Λιγες μερες εχεις να τον δεις και το εκανε το θαυμα του!!! Τωρα οπου να ναι περιμενε και τον Παν αυτα τα δυο παιδια πανε πακετο!!!!!

Οσο για τα παιχνιδακια ξερεις απ΄ολα παιζουμε και με παιχνιδια κανονικα και με κατσαρολες και ταπερ και με τηλεκοντρολ οτι βρεθει στο διαβα μας χαχαχαχχαχ αυτο ομως που χαιρομαι εγω προσωπικα ειναι που παιζει με ολα του τα παιχνιδια και δεν σνομπαρει κανενα, δηλ ..του φερνουν ενα μεγαλο και ωραιο θα παιξει σαφεστατα αλλα δεν θα παρατησει το μικρο και το παλιο. Αυτο μου εχει κανει εντυπωση τωρα να δουμρ ως ποτε!!

Εχω φτιάξει 7 τούρτες σήμερα, τα δείγματα που ετοιμάζω για το σάιτ.....πήρε η γιαγιά τη μικρούλα κ είχα ελευθερία για λίγο, απίστευτο! Καλά ήταν....

Ευχάριστο?

Πιο ευχάριστο?

Μία φρίκη ζούμε....δε ξέρω....:-(

Παιχνίδια, η αγαπημένη της ασχολία είναι να παρακολουθεί τη Ζωή, να παίρνει από πίσω τη Ζωή, να βουτάει τα παιχνίδια της Ζωής, να της τρώει το φαί, και γενικά ό,τι εχει να κάνει με τη Ζωή!

Επίσης να αναρριχάται πάνω μας, να μας δαγνώνει κ να μας φιλάει, να αλωνίζει το σπίτι και να μασάει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Από αντικείμενα....ένα μουσικό παιχνίδι με φώτα-ήχους-ανθρωπάκια που χορεύουν, τα κουζινικά της Ζωής τα οποία τρώει-πρωτότυπο-, και λατρευει τη μπάλα! Τη κυνηγάει σε όλο το σπίτι!

Επίσης οι πάνινοι κύβοι Galt, και κάτι μαλακά τουβλάκια.

Γενικά έχουμε και παιχνίδια όχι της ηλικίας της τριγύρω όπως καταλαβαίνετε....αλλά προς το παρόν της αρέσει γενικα να τα.....μασάει! Σα σκύλος!:D

Χαχαχαχαχ την καλυτερη δουλεια κανει η Δαναη!!! Εννοειται οτι τα ερεθισματα που λαμβανει ειναι τα καλυτερα γιατι βλεπει και κανει απο την Ζωη Αυτα ειναι τα θετικα των δυο παιδιων που μεγαλωνουν μαζι!!! Οσο για το μασημα ασε...κι εμεις σαν σκυλακια ειμαστε!!!

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε;Γενικά χάλια...:confused::confused:

Ειδικότερα όμως προτείνω να βλέπουμε τα προσωπάκια των παιδιών και να παίρνουμε κουράγιο και χαρά από την γλύκα τους!

Θα μου πείτε, ότι για όλες μας η αγωνία για το μέλλον έχει να κάνει με αυτά τα αγγελούδια που φέραμε στον κόσμο...

Ας έχουμε τουλάχιστον ψυχραιμία για την δική τους ηρεμία και μόνο, γιατί το άγχος μας και η κακη μας διάθεση τους μεταφέρεται και είναι κρίμα...

Το δικό μου ζουζούνι αγαπά τρελά κάτι κύβους της fisher price που σε κάθε τους πλευρά έχει κατιτίς το δελεαστικό...

Επίσης του αρέσουν πολύ τα τραγούδια.Αν δεν του βάζω παιδικά τραγουδάκια στο cd, του τραγουδάω αυτοπροσώπως..Τι τραβάει το καημενούλι:lol::lol::lol:

Του αρέσει να περιεργάζεται διάφορες συσκευασίες, από κουτάκια μέχρι μπουκάλια νερού.Εννοείται ότι το επιβλέπω

Τρελαίνεται να βλέπει εικονίτσες σε βιβλία

Γενικά επικοινωνούμε περισσότερο με διάφορους τρόπους...Εχει γίνει πολύ τρυφερούλης και αυτό με τρελαίνει.

Θα έλεγα ότι ζούμε μαζί ένα μεγάλο μεγάλο έρωτα...

Περιστερακι δεν εχουμε αλλη επιλογη μιλαμε για αγνες ψυχουλες που δεν μπορουμε να τις μαυριζουμε καθημερινα επειδη εχουμε μπλεξει με αλητες...προσπαθουμε να δουμε την ζωη θετικα μεσα απο τα ματια τους!!!

Οσο για το τραγουδι μιλαμε οτι ειμαι τρελλο κακοφωνιξ αλλα τι να κανω;;; Χαχαχχαχα μονο ο Λεωνιδας ξερει τι τραβαει χιχιιχιχιχι

Αχ μεγαλος ερωτας ειπες;;;; Πες μοναδικος!!!!!!!! :)

καλησπερα

ελπιζω να ειστε ολες καλ και τα μπεμπακια σας το ιδιο!

περιστερακι και εγω ασχετη απο fb ειμαι. Της Αγγελικης το βιντεο δεν μπορω να το δω!

Κλεο ειναι ετοιμο το σαιτ η οχι ακομα?Αυτο το μηνα προς το τελος θελω και εγω μια τουρτιτσα.

Velissa και εμας ο Χαρης μια απο τα ιδια οπως της κλεο. Τον ενδιαφερει μονο ο Μαριος και τα παιχνιδια του!!!Ολα τα παιχνιδαι του δινεις αυτος θελει το ενα και μοναδικο με το οποιο θα ασχολειται ο Μαριος εκεινη τη στιγμη. Και φυσικα γινεται μαχηηηηηηη.

Εγω σημερα με πολυ χαλια διαθεση. Λιγο οι αρρωστιες μας λιγο οι ζηλιες και οι γκρινιες μας(αλλο παιδι εχει γινει ο Μαριουλης μου...στεναχωριεμαι) και πολυ η κατασταση της χωρας! μα παρα πολυ ομως! Σκατααααααα

Flo σου εστειλα πμ!!!! Μα υπαρχει καλυτερ ο παιχνιδι απο το ζωντανο νινι;;; Οχι βεβαια!!! Και ειναι και το καλυτερο!!! Δεν εχει τυχει παντως να ακουσω καμια μανουλα με 2 παιδακια και να μην περνουν αυτα που περνατε..θελει απειρη υπομονη και κατανοηση αλλα καταλαβαινω πως καποιες φορες ειναι ευκολο στα λογια μα δυσκολο στην πραξη..εδω ενα παιδι εχω δεν δουλευω το μεγαλωνω μονη μου ολη μερα και ερχονται στιγμες που τα παιζω απο την κουραση ενω οταν δουλευα στο γραφειο ημουν duracell τι να πω...κουραγιο γιατι η γονεικη δεν ειναι μια τεχνη ευκολη σιγουρα ομως ειναι η πιο σημαντικη ολων!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία πολύ γέλασα με την περιγραφή σου!

Honey καλό "ψήσιμο" με τα κεκάκια σου, αν και δεν μπορώ να τα δώ επειδή δεν έχω fb.

Κορίτσια εχθές το καλό μου με έκανε να λιώωωωωσω! Τον είχα στην αλλαξιέρα του και πάω κοντά και του λέω συλλαβιστά σ'α γα πά ω. Και μου λέει πάωωωωω. Νομίζω ότι αυτό είναι ο ορισμός της ευτυχίας!

Τι λες βρε φιλεναδα;;;;; Θα τρελαθωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):o

Μα εχουν βαλθει τα παιδακια μας να μας στειλουν στο Δαφνι;;;;;;;;; Χαχαχαχχα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία πολύ γέλασα με την περιγραφή σου!

Honey καλό "ψήσιμο" με τα κεκάκια σου, αν και δεν μπορώ να τα δώ επειδή δεν έχω fb.

Κορίτσια εχθές το καλό μου με έκανε να λιώωωωωσω! Τον είχα στην αλλαξιέρα του και πάω κοντά και του λέω συλλαβιστά σ'α γα πά ω. Και μου λέει πάωωωωω. Νομίζω ότι αυτό είναι ο ορισμός της ευτυχίας!

Τι τέλειο!!!!Μετά από αυτά ξεχνάς όλα σου τα προβλήματα!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

απο οτι βλεπω ολα τα μπεμπακια μας τρελαινουν! Και που ειστε ακομα οι πρωτομανουλες........

Οσο για τα της χωρας με απασχολει πολυ ρε γαμωτο. Κυριως φυσικα για τα παιδακια μας και πως θα μεγαλωσουν και σε τι συνθηκες θα ζησουν. Αλλα οχι μονο......Την αγαπαω την Ελλαδιτσα μας και δεν μου αρεσει καθολου ολο αυτο που γινεται τωρα. Εχουμε εξευτελιστει παγκοσμιως και για μια ακομα φορα στη ζωη μας καταφεραμε να ζουμε σχεδον σε συνθηκες πολεμου χωρις ουσιατικα να εχουμε πολεμο!

Anyway βαρια κουβεντα και δεν θελω να σας ριχνω αλλα δυστυχως ετσι αισθανομαι....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα περασαμε παλι ενα δυσκολο βραδυ με μυξες και βηχα αλλα καλυτερα πηγαινουμε γενικα!Ευτυχως ερχεται και σκ/

κλεοοοοο η κουμπαρα μου μπαινει στο μηνα της στις 11 νοεμβρη οποτε κατα τοτε μερια θα σου τηλεφωνησω (αν δεν τα πουμε νωριτερα σε κανενα mall)!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σημερα καναμε 5 βηματα μαζεμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αργα αλλα σταθερα. Να υποθεσω οτι περπατησαμε?? ή πρεπει να παρει φορα και να τρεχει για να κανουμε επισημη αρχη???


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα καναμε 5 βηματα μαζεμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αργα αλλα σταθερα. Να υποθεσω οτι περπατησαμε?? ή πρεπει να παρει φορα και να τρεχει για να κανουμε επισημη αρχη???

Συγχαρητήρια!!!Αφού κάνατε την αρχή ποιος σας πιάνει τώρα! :D


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!

Δεν μπαιναμε και πολύ στο καφε μιας και ημασταν ολο βολτες με τον μικρό...Τον κουραζω μπας και κοιμηθει επιτέλους σερί το βράδυ!!!αλλα μπαααααα....

τα νεα μας: Μαλλον όπως ειπε και η cristy περπατησαμε!!!!! καναμε χθες 4 βηματα και σημερα 2!!! Απίστευτο!!Εχω καταχαρει και περιμεω πως και πως να το συνεχίσει γιατι ολο μπουσουλαει εκτοτε!!:confused: τι να πω?Δεν τ αρεσε?

Εν τω μεταξυ δεν ξερω αν συμβαινει και σ'εσας ,την τελευταια εβδομαδα χωρις λογο δεν τρωει με ανεση όπως ετρωγε. Πρεπει να κανω τον καραγκιοζη, να φωναζω όποιο γνωστο ξερω για να του κανει παιχνίδια ή να του λεω κοιτα !! κοιτα μπαμπα-παππου πως τρωει το παιδι και τοτε ανοιγει το στομα!!:confused::confused:Τρεμω αυριο που ολοι θα ειναι στη δουλεια και πρεπει να του δωσω μόνη μου τη φρουτόκρεμα......

ΧΜ, οσο για τα παιχνίδια τι να πω πρωτα?

Τρελα αγαπημενο παιχνιδι η μπαλα της fisher price που την σπρωχνει και χαιρεται γιατι του λεει ''μπραβοοο!! και ΓΚΟΛΛΛ!!'' Η μπάλα γυμναστικης που εχω.. Τρελαίνεται να τον παιρνουμε απο το κινητο στο σταθερο και αυτος να σηκώνει το ακουστικο αναποδα... επισης του αρεσει να κρυβεται πισω απο τον καναπέ και να μας κανει τααα!!ΑΑΑ!!! και το απιστευτα αστειο... Να ανεβαινει στην ηλεκτρικη σκουπα και να τον τραβαμε απο τη φισουνα φωναζοντας τσαφ τσουφφφ τρενοοοοο....

ε και τελος οι ερωτησεις τυπου που ειναι τα μελη του σωματος σ (κυριως η γλωσσα και τα μαλλια..)

Αυτα!

Μην ξεχασω να πω χρονια πολλα στη μαμα και στην κορη που ειχαν γενεθλια και ξεσαλωσαν στο παρτυ!:wink:

Φιλακια πολλα σε όλες


aigAp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρες!!!!!!! ευχαριστούμε για τις ευχές κουρκουμπέλι!!!! εμείς δεν περπατάμε μόνες (ακόμα), είμαστε λίγο χεζουλίτσες..... χαχαχαχαχα από αγαπημένα παιχνίδια ένα ξυλόφωνο και ένα μπαμπού καλάθι που της 'εχω βάλει όλα τα ψιλοπαιχνίδια μέσα, το ανοιγούμε και τα πετάμε όλα έξω με μανία. τώρα θα μου δώσει η αδερφή μου της επόμενης ηλικίας παιχνίδια που τα έχει από τα δικά της παιδιά. από φαγητά ξεκινάμε να τρώμε τα πάντα. ξεκινήσαμε αυγό, της έδωσα μια σταλίτσα φέτα, γενικώς τα πάντα. αλλά είμαστε και πολύ της αναγούλας. με το που της βάζω καινούρια γεύση, κάνει αναγούλα. αλλά το παίζω κοροϊδο και το ξεπερνάμε.

τα υπόλοιπα αργότερα!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...