Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μπραβο στα μωρακια μας που κανουν τα πρωτα τους βηματα! Ειναι πολυ συγκινητικη στιγμη αληθεια! εμεις προς το παρον ατελειωτο ερπινγκ. Θα δειξει δεν αγχωνομαι γιατι εχω και την εμπειρια του Μαριουλη(16 μηνων περπατησε) οποτε οταν ειναι η ωρα του θα το κανει!Εμενα και στους δυο πιο πολυ με αγχωνε η ομιλια παρα το περπατημα!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμεις εξακολουθουμε με βηχα και μυξες......Ο μεγαλος καλυτερα ο μικρος ακομα ζοριζεται. Μαλλον παλι θα παμε γιατρο αυριο....

Αυτα


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σ' ολα τα κοριτσια που γιορταζουν μικρα και μεγαλα!!!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

flosummer περαστικά σας ελπίζω σε λίγες μέρες να περάσουν τελείως

και ο βήχας και οι μύξες και να κάνατε αντισώματα για όλο το χειμώνα...

zounitsa ναι η φίλη μου στη Τρίπολη που μας φιλοξένησε είναι

η Περσεφόνη ή αλλίως Πέρσα όπως τη λέω εγώ

είμαστε κουμπάρες την πάντρεψα στο γάμο της πέρυσι....

γνωριστήκαμε στον εθελοντισμό στους Ολυμπιακούς αγώνες

και κολλήσαμε αμέσως...έχουμε και οι δύο τρέλα με τις φωτογραφίες

περιστεράκι κι ο δικός μου είναι μεγάλος μαμάκιας

τώρα έχει 10 μέρες που είναι πιο χαλαρός και κάθεται και μόνος του

μ'αφήνει να μαγειρέψω ή να βάλω σκούπα

και διασκεδάζει τρομέρα όταν τινάζω το πάπλωμα για να στρώσω το

κρεβάτι

αλλά γενικότερα χωρίς τη μαμά του δεν κάνει ρούπι....

λείπω όμως και πολλές ώρες οπότε είναι δικαιολογημένος

αφού κι εγώ στη δουλειά μετράω τα λεπτά να γυρίσω κοντά του

και δουλειές κάνω μόνο όταν κοιμάται κι αυτές με προσοχή

μην τον ξυπνήσω...

velissa εγώ για απόγευμα δεν του φτιάχνω έτοιμες κρέμες

του δίνω κουάκερ με μπανάνα ή γιαούρτι...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

chrimai είμαστε γνωστές με την Πέρσα και με τον Τάκη είμαστε φίλοι από παλιά. όταν ξαναέρθετε να τα πούμε. την προηγούμενη φορά κόλλησε το μυαλό μου και δεν σου έστειλα το κινητό μου.

ευχαριστούμε swanocean!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα γλυκες μου φιλεναδομανουλες!!!! Δεν εχω λογια να σας πω για τις ομορφες ευχες σας ειλικρινα!!! Σας στελνω πολλα πολλα φιλια και την αγαπη μου!!!! Zoynitsa μου να χαιρομαστε την κορουλα σου!!! Ο Λεωνιδας μου παρηγγειλε ενα γλυκο φιλακι παρακαλω!!!!! ::D


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα βλασταρια μας...εχει παρει φοραααα φορρα κατηφορααααα... Μιλαμε οτι το βιντεο που τραβηξα τις προαλλες ηταν απλως η αρχη... Κοριτσια τρεχει ο αθεοφοβος δεν τον προλαβαινω..κι εκει που λεω τωρα ειναι ανεξαρτητος σκασιλα του για την μανουλα ερχετε στα ποδια μου και αν δεν τον παρω αγκαλια δεν σταματαει το κλαμα..οποτε καθε 1 τεταρτο περιπου αγκαλια...σιδερωνω; Αγκαλια...βαζω πλυντηριο; Αγκαλια...ειμαι τουαλετα;;αγκαλια!!!! Οποτε οσες ελπιζουν οτι οταν περπατησουν θα ανεξαρτοποιηθουν μπα...οταν πανε φανταροι ισως χιχιχιχιχιχι αλλα μεταξυ μας δεν ξερω κ αν θελω κιολας :P

Και ναι..ουτε μενα δεν θελει το γαλα τις τελευταιες μερες...μετα απο 12 ωρες το βραδυ το πρωι πινει μονο 150 απο 210 που επινε...το βραδυ πριν κοιμηθει απο 240 τωρα πινε 180 ισως 200 στην καλυτερη. Τι να πω μπορει να ειναι αυτο οου λετε η ενοχληση απο τα δοντακια...παρεπιπτοντως απο κει που ειχαμε 2 δοντια κατω απο 6 μηνων ως 11... Τωρα μεσα σε 20 μερες ςχουμε βγαλει και 3 πανω.. Αλλα ποναει μωρε το νινι μου...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πριν ηταν λιγο λακωνικο το ευχομηνυμα μου αλλα ξεκινησα δουλεια κ μεχρι να προσαρμοστω τρεχω λιγακι αλλα δεν αντεξα να σας πω κ εγω τα νεα μας.Καταρχας πηρα τα δειγματα της βαφτισης κ καταχαρηκα κ εκει που βλεπαμε τις φωτο βλεπω τον μικρο αφηνει το τραπεζακι κανει 3 βηματα μονος του κ πιαστηκε απο τον καναπε!!!!Κ εγω να εχω μεινει αφωνη κ να κοιταζω μια τις φωτο μια τον μικρο!!!Αφου καναμε την αρχη ε καποια στιγμη θα παρουμε φορα κ εμεις!Την περπατοπιτα θα την φτιαξω οταν παρει φορα που θα το εχουμε εμπεδωσει κιολας.Αυτα τα νεα μας συνεχιζω το συμμαζεμαγιατι ειμαστε Σεραγεβο εδω μεσα.Αααα κ μαλλον βγαζουμε τραπεζιτες σε λιγο καιρο, εχουν πρηστει τα ουλακια μας κ δαγκωνουμε οτι κ οποιον βρουμε μπροστα μας

Καληνυχτααααααα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!! Τι κανετε κοριτσαρες μου; Εκτος απο την zounitsa που ξερω τι κανει... Ετοιμαζετε για περουκα χχαχχαχαχχαχαχαχαχα

Εγω εδω κλασσικα ετοιμασα το φαγακι του για το μεσημερι και σε καμια ωριτσα περιμενω μια φιλη μου με το κοριτσακι της πυ ειναι 5 μηνων να πιουμε καφεδακι...τωρα καφεδακι θα ειναι; Θα δειξει.. Βλεπετε τωρα πλεον η εννοια του καφε εχει λιγακιιιι οσο παταει η γατα αλλαξει; Η ιδεα μου ειναι;;; Τεσπα θα κανουμε κατι τετοιο και θα εχει πλακα!!!

Το απογευματακι θα παμε στον παιδιατρο, για να δουμε βαλαμε πανω μας κανενα γραμμαριο; Την τελευταια φορα ηταν 8.800 και 78.5 ποντους.

Σας στελνουμε τα φιλια μας σματς σμουτςςςςςς


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!! Τι κανετε κοριτσαρες μου; Εκτος απο την zounitsa που ξερω τι κανει... Ετοιμαζετε για περουκα χχαχχαχαχχαχαχαχαχα

Εγω εδω κλασσικα ετοιμασα το φαγακι του για το μεσημερι και σε καμια ωριτσα περιμενω μια φιλη μου με το κοριτσακι της πυ ειναι 5 μηνων να πιουμε καφεδακι...τωρα καφεδακι θα ειναι; Θα δειξει.. Βλεπετε τωρα πλεον η εννοια του καφε εχει λιγακιιιι οσο παταει η γατα αλλαξει; Η ιδεα μου ειναι;;; Τεσπα θα κανουμε κατι τετοιο και θα εχει πλακα!!!

Το απογευματακι θα παμε στον παιδιατρο, για να δουμε βαλαμε πανω μας κανενα γραμμαριο; Την τελευταια φορα ηταν 8.800 και 78.5 ποντους.

Σας στελνουμε τα φιλια μας σματς σμουτςςςςςς

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

ελπίζω λοιπόν να περάσατε καλά και να ήπιατε έστω και λίγο καφε...!!!!!!

και στην παιδίατρο εύχομαι όλα καλά να πήγαν!!!! φιλάκια και καλό σας βράδυ!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειααααααααααα

Είμαι στη γύρα κ στο τρέξιμο, τα χω παίξει, με το σάιτ πολύ προετοιμασία, έχω πήξει στα δείγματα κ στην αναζήτηση προμηθευτών και ένα εκατομμύριο άλλες δουλειές

Φανταστείτε όλα αυτά που περνάτε κ σεις όλες, προσθέστε ένα έξτρα παιδί, αφαιρέστε τη βοήθεια από παντού, δεν υπάρχει, και βουαλά η καθημερινότητά μου! Χαμός....

Ξεκινώ κ σεμιναρια fotosop, επιβάλλεται, μαθήματα διαχείρησης του σάιτ γιατί θέλω να ε΄χω τον έλεγχο μόνη μου, τι να σας πω, έχω τρελαθεί.

Και όλα αυτά με τη Δανάη μαζί μεσα στη μιρλα κ τη ζωηράδα!

Και τη Ζωή η οποία επίσης μιρλιάζει και αποφάσισε μόνη της να κόψει τη πάνα μάλλον.

Εχει μερες που κάνει τσίσα στη τουαλέτα με το έτσι θέλω!

Κακά όχι, δε θέλει ακόμα.

Και τσίσα όταν θέλει, όχι πάντα. Με βρακί που την άφησα λίγο χτες κατουρήθηκε 2 φορές.

Τη ξεκινάνε κ στο σχολείο σιγά σιγά, αφού θέλει μόνη της, και βλέπουμε.

Με τη παιδοψυχολόγο του σχολείου καλά, τα αναμενόμενα, αρχίσαμε κ σχολή γονέων, είναι πολύ πολύ καλά, το παλεύουμε, είναι πρόκληση για μας να μαστε όπως πρέπει, σταθεροί, με τη πίεση κ τις δυσκολίες που έχουμε αυτό το καιρό....

Δε προλαβαίνω ούτε να κάνω μπανιο, δε τρώω....δύσκολα.

Τουλάχιστο η Ζωή τρωει τελείως μόνη πια ακόμα κ τα "δύσκολα" φαγητά, τραχανά-φακές-σούπες-γάλα κορνφλέικς- κ ξένοιασα.....ουφ....

Τι άλλα?

Αύριο γεννιέται ο βαφτισιμιός μου!

Θα μαι στο Λητώ από το χάραμα!

Πολύ συγκίνηση, έχω τρελαθεί!

Επίσης χτες βράδυ γεννήθηκε ο 2ος Ολλανδός ανιψιός μου, γέννα στο σπίτι, τελείως φυσικά, όλα υπέροχα.....έχω τρελαθεί απτη χαρά μου.

Και τέλος γεννήθηκε κ η ροζούλα, η μπέμπα μια καλής φίλης που κληρονόμησε όλα τα ρούχα των κοριτσιών μου.....

Οπως καταλάβατε πολύ γεννητούρι! Εξαιρετικά!:D:D:D:D


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντωμεταξύ στο Λητώ κατά σύμπτωση αυτές τις μέρες έχω πάει κάμποσες τούρτες, εχει γίνει χαμός, έχει εκεί δίπλα σε ένα μαγαζί κάτι άλλες αθλιότητες, μιλάμε καμία σχέση

Μια κοπέλα με παρακάλεσε επιτόπου να της τη δώσω, της λέω δυστυχώς τη πάω σε κοπέλα, κ της πήγα μία την επόμενη μέρα, αυτή που χε πάρει απτο μαγαζί παραδίπλα τη γύρισε πίσω κ πήρε λουλούδια επιτόπου!

:D

Ευτυχώς παίρνω κουράγιο ετσι.....γιατί ομολογουμένως τα χει φτύσει το μηχάνημα.....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

honey γλυκιά μου πολύ ωραία τα νέα σου!!

Ευχάριστο το τρέξιμο, όταν είναι ευχάριστοι και οι λόγοι!!

Χαίρομαι που βρήκες αμέσως ανταπόκριση στο νέο βήμα.Αυτό είναι καλοσημαδιά και να δεις που θα πάνε τα πράγματα πολύ καλά.Στο εύχομαι ολόψυχα.

Βλέπω και γεννητούρια!!Να ζήσουν τα όμορφα μωρουδάκια, να είναι γερά και καλότυχα

Χαιρετώ και όλα τα κορίτσια.

Εμείς μεγαλώνουμε μέρα με τη μέρα.Εστρωσα μόλις σήμερα μοκέτες σε κάποια σημεία του σπιτιού που ο μικρός μπορεί να κινηθεί και να παίξει με ασφάλεια και χαίρομαι πολύ που έχει ενθουσιαστεί, μπουσουλάει, παίζει, χαμός!

Το πρωί με εντυπωσίασε...Πιάστηκε από την άκρη ενός κουβερλί που κρεμόταν στο πλάι του κρεβατιού, έβαλε δύναμη και σηκώθηκε κι εμεινε αρκετή ωρα έτσι, να κρατιέται μόνο από το κουβερλί!!

Τα έχασα!

Θέλει πολύ προσοχή τώρα που τα νινιά μας μεγάλωασν τόσο.Είναι απρόβλεπτα και ταχύτατα.

Δεν ξέρω γιατί, αλλά τις τελευταίες μέρες εχει αυξήσει την ποσότητα των γευμάτων.Ισως εχουν αυξηθεί και οι ανάγκες του!Δεν τον προλαβαίνω!

Επίσης βελτιώθηκε σημαντικά και το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας μιας και τρώει φρουτόκρεμα σχεδόν κάθε μέρα, ενώ πριν δεν ήθελε.

Λέει και τα δικά του λογάκια που είναι γουστόζικα.Επιδιώκω να του λέω επαναλαμβανόμενους ήχους από τραγουδάκια ή δικής μου επινόησης, τους πιάνει αμέσως και προσπαθεί να επαναλάβει.

Φιλάκια πολλά σε όλες, να είναι καλά τα ζουζούνια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Αγγελική τελικά όλα καλά με τον παιδίατρο;

Honey να ναι καλά τα νέα μωράκια σας! Πρόσεχε και λίγο τον εαυτό σου καλέ. Μην καταρρεύσεις καμιά ώρα!

Peristeraki άντε με το καλό θα αρχίσει να κόβει βόλτες το παιδάκι σου.

Εμείς έχουμε ένα θεματάκι. Δηλαδή, δεν κάθεται στο καρότσι, δεν κάθεται στο κάθισμα αυτοκινήτου, δεν κάθεται να τον αλλάξω, δεν κάθεται να τον κάνω μπάνιο. Μόνο στο καρεκλάκι φαγητού κάθεται (προφανώς γιατί ξέρει τι έπεται, χιχι). Για να κάτσει στο κάθισμα αυτοκινήτου μπορεί να περάσει και 5λεπτο.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Αγγελική τελικά όλα καλά με τον παιδίατρο;

Honey να ναι καλά τα νέα μωράκια σας! Πρόσεχε και λίγο τον εαυτό σου καλέ. Μην καταρρεύσεις καμιά ώρα!

Peristeraki άντε με το καλό θα αρχίσει να κόβει βόλτες το παιδάκι σου.

Εμείς έχουμε ένα θεματάκι. Δηλαδή, δεν κάθεται στο καρότσι, δεν κάθεται στο κάθισμα αυτοκινήτου, δεν κάθεται να τον αλλάξω, δεν κάθεται να τον κάνω μπάνιο. Μόνο στο καρεκλάκι φαγητού κάθεται (προφανώς γιατί ξέρει τι έπεται, χιχι). Για να κάτσει στο κάθισμα αυτοκινήτου μπορεί να περάσει και 5λεπτο.

Καμιά ιδέα?

Καλησπέρα!Ο δικός μας τελευταία δεν κάθεται σε χλωρό κλαρί..

Στο καρεκλάκι φαγητού μόνο όταν πεινάει

Σε καρότσι και καρεκλάκι αυτοκινήτου άνετα, γιατί του αρέσουν οι βόλτες!

Το θέμα είναι ότι μέσα στο σπίτι πλέον θέλει συνέχεια να πηγαίνει από δω κι από κει, όταν δεν τον αφήνω-γιατί θέλω να τον έχω σε ασφαλές μέρος-να κάνω καμιά δουλειά, χαλάει ο κόσμος!Ετσι και περπατήσει, το βλέπω να τρέχουμε πίσω του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...