Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ δε τα λέω για να σαας χαιδέψω τα αφτιά ή για να συνεχίσετε ντε κ σώνει το θηλασμό, απλά πιστεύω ότι είναι όντως έτσι, ξε΄ρω κοπέλες και από δω απτο παρεντς με 1-2 παιδιά, το ένα να θηλάζει αποκλειστικά κ να κοιμάται 10ωρα από 2 μηνών κ το άλλο να ξυπνάει συνέχεια.

Επίσης το μωρό της μιας κοπέλας που γεννήσαμε μαζί κ μιλάμε ακόμα, ξυπναει 7-8 φορές κάθε νύχτα κ θήλασε κάτι λίγες μέρες στην αρχή μόνο.

Η Δανάη μου που αποθήλασε 6 μηνών.....χειρότερα συνεχισε να ξυπνάει μετά, τώρα έχει λίγο καιρό που κοιμάται καλά, πιστεύω επειδή ήρθε η ώρα της να το κάνει. Εννοείται βέβαια ενίοτε θα ξυπνήσει από δόντια, ή από κάτι άλλο.

Εδώ κ η Ζωή, 2.5 χρονών κοντά, και αυτή που ουδέποτε ξύπναγε μωρό, καμιά φορά ξυπνάει από όνειρα τώρα, είναι η φάση.

Γενικά πάντα θα υπάρχει κάποια φάση....άλλα τις περνάνε για πλάκα άλλα όχι.

Υπομονή....και αγάπη.....τι άλλο?

Ε και μπόλικη γκρίνια βέβαια, κ γω απτην εξάντληση πολλές φορές γκρινιάζω ακατάπαυστα, στον άντρα μου συνήθως, ε κ σε όποιον βρω εύκαιρο!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γενικά μπορεί να μη πολυθέλουν το μπιμπερό, κ όχι το γάλα, λόγω δοντιών, η Ζωή μου έτσι έκοψε κ τη πιπίλα, λόγω πόνου στα δόντια, δεν ανεχόταν τίποτα στο στόμα ούτε πιπίλα ούτε μπιμπερό ούτε κουτάλι, νηστική βδομάδες έμενε....

Εγώ έχω άλλο θέμα τώρα, με τη μικρή που έχει γίνει ταλιμπάν, κ όλο πειράζει τη μεγάλη, κ της παίρνει τα πράγματα, κ χαμός!

Και εγώ αδυνατώ να τη δω σαν παιδάκι, τη βλέπω σαν το μωρό μου....σα να τη γέννησα χτες, και είναι τόσο λάθος αυτό, και για τις δυο, η μία είναι η "μεγάλη" κ η άλλη "το μωρό", πρέπει να το δουλέψω αυτό!

Πάω για photoshop.....ό,τι προλάβω μέχρι να ξυπνήσουν, για να δούμε...!

xxx


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα

Για να μάθουν λίγο τα μη αλεσμένα, τραχανά εχετε δοκιμασει?

Χυλώνει ωραία, είναι κ θρεπτικό, εγω τις δινω κ το τσακίζει, κ σκέτο με λίγο λαδάκι, κ με λίγη ντοματούλα, κ λίγο τυράκι ίσως μέσα τριμμένο πολύ.

Καταπίνεται εύκολα κ είναι καλό για αρχή.

Για απογευματινό κιόλας!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Φλο τελικά την είδες εσύ τη τούρτα ή έμεινες στη φωτό?

Στη κουμπάρα άρεσε αν κρίνω απτις πρώτες αντιδράσεις, να τη δεις κ συ μωρέ ελπίζω γιατί καμιά σχέση με τη φωτό....

Πρέπει να βρω τρόπο να της φωτογραφίζω να μη "χάνουν" γμτ!

Φαίνονται κάπως....πιο μικρές μάλλον, δε ξέρω....θα δω!

Εφυγα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν honey εγώ συνήθιζα να πηγαίνω δώρο στις φρεσκομανούλες

ring-sling αλλά την επόμενη φορά που θα μου τύχει θα δοκιμάσω να

στείλω μια απο τις τούρτες σου και ίσως βάλουμε και το sling μέσα...

τι λές???

η πρώτη υποψήφια είναι η κουμπάρα μου από την Τρίπολη (zounitsa η

Περσεφόνη) γεννάει 17-19/02 (θα κάνει καισαρική και ξέρει την ημ/νια)

οπότε άρχισε να "μαγειρεύεις" την ιδέα μου...κοριτσάκι έχει...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και επειδή κάπου συζητήθηκε για επόμενη εγκυμοσύνη

εγώ έχω να δηλώσω ότι θέλω πολύ ένα 2ο μωράκι

και περισσότερα μάλιστα δε θα χα πρόβλημα

μου άρεσαν από μικρή τα παιδιά και πάντα ονειρευόμουν

οτι θα έχω πολλά παιδιά (έχω μάθει από το μεγάλο σόι μου)

ήθελα να γίνω και δασκάλα (μεγάλο απωθημένο)

πιστεύω ότι τα παιδιά φέρνουν ευτυχία και όσο είσαι

γύρω είσαι ευτυχισμένος

αυτή η αθωότητα και η αφέλεια τους με συναρπάζει

οπότε λέμε με το σύζυγο μόλις χρονίσει ο μικρός

να βάλουμε μπρός για το 2ο.......

συγκεκριμένα με το νέο έτος λέμε να ξεκινήσουμε

επίσημα ελεύθερες επαφές και όποτε έρθει

εγώ τόσο καιρό δεν είχα περίοδο λόγω θηλασμού

και έχω 2 μήνες που ξεκίνησε πάλι

μάκαρι να την ξαναχάσω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα

Για να μάθουν λίγο τα μη αλεσμένα, τραχανά εχετε δοκιμασει?

Χυλώνει ωραία, είναι κ θρεπτικό, εγω τις δινω κ το τσακίζει, κ σκέτο με λίγο λαδάκι, κ με λίγη ντοματούλα, κ λίγο τυράκι ίσως μέσα τριμμένο πολύ.

Καταπίνεται εύκολα κ είναι καλό για αρχή.

Για απογευματινό κιόλας!

ωραίος ο τραχανάς αλλά επειδή έχει αυγά και γάλα

απέφευγα να του δίνω

τώρα που χρονίζει και έχουμε μεγαλύτερο έυρος στις τροφές

θα του δώσω

που θα βρώ όμως?

πρέπει να πάω στο χωριό να πάρω φρέσκο μάλλον


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κοιμούνται ακόμα!:confused:

Εκανα ένα σωρό δουλειές, μαγείρεψα, δεν έχω συνηθίσει έτσι....!

chrimai, το έχω σκεφτεί αυτό που λες, αλλά μωρέ θα πάει πολύ ψηλά η τιμή, το σλινγκ (Στέλλας?) έχει 40+ ευρώ από μόνο του, δε ξέρω τι θελεις να διαθέσεις!

Το συζητάμε βέβαια, ότι γίνεται γίνεται, στάνταρ, θα βρω τρόπο είμαι σίγουρη!

Η αλήθεια είναι ότι κ γω στη κουμπάρα μου σλινγκ πήρα, είμαι πολύ φαν! Ε της έκανα κ μια μινι τούρτα!

Τραχανάς υπάρχει κ χωρίς αβγό, για κοίτα το.

Και γω αβγό δε της έχω δώσει ακόμα.

Εχει στο σούπερ, εμένα μου φερνει μια θεία απτο χωριό

Αχχχχχχχ 2ο μωρό.....

Μετά το 1ο μου, ήθελα σα τρελή κιάλλο.....και τα κατάφερα....τώρα νιώθω ότι γέμισα....τελείως αλλιώς αισθάνομαι....δε ξέρω κ αν εχω αντοχή για άλλη μια γύρα....ίσως πιο μετά, νέα είμαι, άμα αποκτήσω κ λεφτά....μακάρι!

Πάω να βρω καμιά συνταγή για αύριο που θα χω μπεμποπαρέα σπίτι....

xxx


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!! Θα συμφωνησω κι εγω με την σειρα μου οτι το γαλα ουδεμια σχεση εχει με την ποιοτητα υπνου του παιδιου..σας το λεω εγω που δυστηχως τα εκανα μανταρα με το θεμα θηλασμος και ειναι κατι που βαραινει ακομα την συνειδηση μου ως μανα..στο επομενο ομως ξερω τι να κανω και θα το παλεψω με ολη μου την δυναμη!!! Εμεις πιναμε ξενο απο τους 2 πρωτους μηνες αφου το δικο μου στερεψε με το θηλαστρο.. Ε λοιπον μεχρι 4 μηνων περιπου ξΥπνουσε οπως ηταν φυσικο για γαλατακι ενδιαμεσα. Ακομα κ τώρα που εχει στρωσει η αληθεια ειναι υπαρχουν βραδια λογω δοντιων η αναπτυξιακων οροσημων που ξυπναει καθε 2 ωρες η και λιγοτερο ακομα..βεβαια για να ειμαι ειλικρινης δεν ειναι η πλειοψηφια αυτη αλλα συμβαινει ομως! Ναι εχει μαθει και κοιμαται μονος του στο κρεβατι χωρις να τον βαζω για υπνο κοιμισμενο οπως και το αντιθετο...πολλες φορες ακομα κοιμαται στα χερια μου ενω του δινω το γαλατακι του και χαιδευοντας τον..κι ομως ενω ξυπναει μεσα στην νυχτα καποιες φορες δεν προλαβαινω καν να παω να δω τι εχει γιατι ξανακοιμαται μονος του..καποιες αλλες ειπαμε ποναει και τον περνω αγκαλιτσα προσπαθω να βρω τροπους να τον ανακουφισω! Με λιγα λογια εγω πιστευω οτι εχει να κανει περισσοτερο με το ιδιο το παιδι και την ιδιοσυγκρασια του, αν εχει χορτασει αγκαλιες αφθονες μεσα σην ημερα, αν εχεις ενα σχετικα σταθερο προγραμμα και φυσικα τιποτα απο ολα αυτα δεν μετρουν οταν το παιδακι περναει διαφορες φασεις στην ζωη του που σε θελει παρον!!!

Παντως πιστευω αρκετα στην υπαρξη του προγραμματος θεωρω οτι εμας τουλαχιστον μας βοηθησε αρκετα, αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για 2o νινακι...αχ... Εννοειται οτι κι εγω θελω πολυ αλλα εχω βαλει στοχο να χασω ακομα 8 κιλα ετσι ωστε να ξεκινησω την 2 η εγκυμοσυνη με καλυτερες προοπτικες οσον αφορα τον διαβητη κυησης..Μετα βουρρρρρρρρ. ::D

Οχι οτι δεν μου περναει απο το μυαλο με τι συνθηκες θα ζησουν αλλα πιστευω οτι παντα θα βρισκουμε τον τροπο να προσφερουμε σ αυτες τις ψυχουλες οτι καλυτερο!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε που εξαφανιστηκατε ολες παλι;;;;

Αυριο το πρωι θα στολισουμε το δεντρο το πηραμε αποφαση!!! Εχω τρομερη αγωνια να δω την φατσουλα του μικρου μου!!! Αραγε θα μεινει σταθερο η θα το φερει ολο κατω; Ευτυχως στο σημειο που θα το βαλω μπορει να το βλεπει μεν αλλα επειδη το σαλονι με την κουζινοτραπεζαρια ειναι σε αλλο επιπεδο που το χωριζει πορτακι απο τα mother, δεν θα μπορει να το πιανει τουλαχιστον χωρις να ειμαι κατω κ εγω οποτε θα δειξει..

Αχ περυσι τετοια εποχη επισης στολιζα με την κοιλια τουρλα....θα σας βαλω φωτο να δειτε


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδάκια... Συγχαρητήρια σε όλα τα μωράκια μας που περπάτησαν,σιδερένια, και άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!

Ποιον πονο σου???? Η δικη μου δεν κοιμαται καθολου το βραδυ? οταν βγαζουμε δοντια ειναι ολο βραδυ στο στηθος και οταν την βγαζω σηκωνεται ορθια και κλαιει. οταν δεν βγαζουμε δοντια κοιμαται στις 9 και σηκωνεται στην καλυτερη περιπτωση 12,30, 3, 6, 7,30 και ξυπναει στις 8,30!!!!!!!!!!!!!!!!! Εχεις να πεις τιποτα???? Ακομη και το μεσημερι ξυπναει..... Τα νευρα μου ειναι κροσια!!!! Εχω και τον περιγυρο να μου λεει το μακρυ και το κοντο του για τον θηλασμο και εκνευριζομαι ακομη περισσοτερο. Μεχρι και η διαιτολογος που με παρακολουθει αντι να ασχολειται με την διατροφη μου εχει φαγωθει να κοψω τον θηλασμο γιατι δεν προσφερει τιποτα στο μωρο κτλ.... Εχω προσπαθησει να της δωσω ξενο γαλα με μπιμπερο, πινει 250μλ στις 9-9.30 και 12.30 ειναι παλι ξυπνια και ετοιμη για θηλασμο. Αυτο το μωρο με εχει εξαντλησει...
[/font]

Christy μήπως έχεις το δικό μο το παιδί;;; Πάνω κάτω ίδιες σκοπιές βαράμε!!Βλέπεις τι ώρα γράφω;;Δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ.. Κι εγώ τα ίδια ακούω για τον θηλασμό,ειδικά αυτό το "ε δεν το χορταίνει το γάλα σου ρε συ,δώστου σκόνη" μου γυρίζει τα μυαλά,αλλά για καλή μου τύχη στις διακοπές γνωρίσαμε ένα ζευγάρι με συνομήλικο αγοράκι που έπινε από σκόνη ,και ξυπνούσε κι αυτό 3 φορές τη νύχτα. Οπότε κάθε φορά που απελπίζομαι μου δίνω κουράγιο,γιατί σκέψου να έπρεπε να ετοιμάσεις και μπουκάλι μες την άγρια νύχτα;;; Κι εγώ δοκίμασα να της δώσω ξένο όταν ήταν περίπου 9,αλλά δεν έπινε ούτε σταγόνα,μόνο στο κεφάλι που δεν μου το έφερε.Εσπρωχνε το ποτηράκι και έκλαιγε. Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι λίγο με το πώς θα πιει αγελαδινό,αλλά τι να κάνουμε..Θα γίνει και αυτό.

Είναι και δύσκολη με το φαγητό η δικιά μου..Οι υπόλοιπες που θηλάζετε έχετε πρόβλημα με το φαγητό;;

Εμένα συνεχίζει να είναι λόττο με το φαγητό κάθε μέρα..Ποτέ δεν ξέρεις αν θα φάει ή όχι.Το μόνο που είναι στάνταρ ότι θα φάει (εκτός απ'το βυζόγαλο που θα μπορούσε να πίνει γαλόνια ολόκληρα)είναι τα δημητριακά ή το baby musli που της δίνω το απόγευμα. Γλυκές κρέμες δεν έφαγε καθόλου,προς μεγάλη μου απογοήτευση γιατί εγώ λατρευω τη φαριν λακτέ.Τι να πώ,μάλλον από το πολύ junk food που έφαγα στην εγκυμοσύνη μου βγήκε της υγιεινής διατροφής η μικρή.

Γιαούρτι με τίποτα,αυγό που δοκίμασα έφαγε μια κουταλιά και μετά αναγούλιαζε με τα κομματάκια.Τι γίνεται και με αυτό ρε κορίτσια; Οι πιο έμπειρες μανούλες τα φώτα σας;; Δηλαδή μια ωραία πρωία θα αρχίσει να τρώει μη αλεσμένα;;

Αγγελική κι εγώ θα στολίσω!!!Την άλλη εβδομάδα όμως. Ααααχ ,περσι τέτοιες μέρες ζάλιζα τον άντρα μου να μου κατεβάσει τα στολίδια για να στολίσω,με τη δικαιολογία ότι μετά δεν θα μπορούσα γιατί θα βάραινα (30/12 είχα ΠΗΤ).Τελικά με τα πολλά μου τα κατέβασε 1/12, 2/12 στόλισα και 4/12 γέννησα!!! Αλλά ρε σεις πήγαμε στο εμπορικό προχθές με τη μικρή που ήταν στολισμένα και τρελλάθηκε!!Ανυπομονώ φέτος περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά.. Είμαι σίγουρη πάντως ότι δεν θα μου αφήσει τίποτα όρθιο.Εμένα ακόμα μπορεί να μην περπατάει μόνη της ακόμα,αλλά σκαρφαλώνει η άτιμη. Πάνω σε σκαμπό,καναπέδες... Τις άλλες χρονιές γέμιζα όλο το σπίτι με στολίδια,φέτος θα δούμε..Της αγόρασα και Αγιοβασιλιάτικο φουστανάκι με σκουφάκι!!!Το οποίο να δω πως θα της το φορέσω,τίποτα δεν αφήνει πια στο κεφάλι της.

Η αυπνία φέρνει φλυαρία;;;Πάω να δω αν έχει τίποτα η τηλεόραση,που κανένα τηλεμάρκετινγκ θα έχει τέτοια ώρα δηλαδή..

Καλέ όποια έχει facebook ας μου στείλει π.μ. να την κάνω φίλη!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες και σκανδαλιαρικα μωράκια!!

Καλέ, πόσα γραψατε;

Τα διαβασα όλα βέβαια, αλλά δεν θυμάμαι ποια μανούλα λέει τι...

Κι εγώ πιστεύω ότι κάθε μωρό έχει τους δικούς του ρυθμούς στο θέμα του ύπνου

Εχω ακούσει για μωρά που κοιμούνται σερί όλη νυχτα από την αρχή σχεδόν και για άλλα ότι ξυπνάνε συνεχεια

Συγκεκριμένα, μια κυρία που έχει τέσσερα(6, 4-4 και 1,5 ετών)μου έλεγε ότι τα διδυμάκια της ξυπνούσαν κάθε βράδυ μέχρι 2,5 ετών κι οταν επιτελους είπε ότι θα κοιμηθεί, έμεινε έγκυος το τέταρτο.Χαρά στο κουράγιο της!

Ευτυχώς που ήταν κι ο άντρας μου μπροστα και την άκουσε, μήπως "ψηθεί"να κάνουμε και δεύτερο, γιατί με τον μικρό μας ρίξαμε κι οι δυο τρελά ξενύχτια.

Δεν ξέρω αν σας το έχω ξαναγράψει, αλλά του έδινα δικό μου γάλα μεχρι που πήγε σχεδόν 9 μηνών, αλλά το έβγαζα με το θήλαστρο.Ειχα πολυυυυ γάλα, μιλάμε και προσπαθησα να το κοψω μόνη μου, μειώνοντας τις αντλήσεις, όταν άρχισε να λιγοστεύει.Μεχρι τότε αντλούσα κάθε 3 ώρες και στην αρχή πολύ πιο συχνά, με αποτελεσμα τα βράδια να ξυπνάμε κι οι δυο με τον άντρα μου, όταν έκλαιγε το μωράκι μας.Το αλλάζαμε κι αυτός το τάιζε με το μπιμπερό δικό μου γάλα κι εγώ αντλούσα.

Ειχαμε γινει ζόμπι από την αϋπνια κι απορώ πώς αντέχαμε, αφού δουλεύαμε κι όλας κι εγώ μάλιστα από 20 ημερών λεχώνα.

Τώρα ο μικρός ξυπνάει γιατί του έφυγε η πιπίλα ή για πιει νεράκι, αλλά τον εχουμε κι εμείς έννοια και σηκωνομαστε να δούμε αν είναι σκεπασμένος

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω σε άλλο ποστ, γιατί καμια φορά όταν γραφω πολλά κι αργώ βγαίνω εκτός σύνδεσης και χάνω τα κείμενα

Στο θέμα του φαγητού τώρα...

Του δοκιμασα το βιολογικό Ολυμπος και του άρεσε πολύ.Γάλα πίνει πρωί και βράδυ, του φτιάχνω είτε με 180 είτε με 210 ml νερό, ιδίως το βράδυ, και το πίνει όλο.Κάποιες φορες βέβαια πίνει μόνο 120-140ml αλλά δεν με πειράζει, γιατί αυτό γίνεται συνήθως πρωί, οπότε εχω μετά το περιθώριο να φάει τα υπόλοιπα γεύματα σε λογικές ώρες.Κάποιες φορές ξεφεύγει από το πρόγραμμά του και τρώει το μεσημεριανό του κατά τις 4 με 5 το απόγευμα.Να πω την αλήθεια σε αυτές τις περιπτώσεις, παραλείπω τη απογευματινή κρέμα που ποτέ δεν την πολυσυμπάθησα.

Εχω δοκιμάσει το κουάκερ σε φρουτόκρεμα μια φορά, έβαλα μόνο 3 κουταλιες του γλυκού και τον βάρυνε τόσο που έφαγε μεσημεριανό μετά από 6 ώρες

Ξεκινήσαμε και το ψάρι.Μας το είχε συστησει νωρίτερα ο γιατρός αλλά διστάζαμε να του δώσουμε.Δεν το περιμενα ότι θα του άρεσε τόσο!!Να φανταστείτε, ότι την πρώτη φορά ζήταγε κι άλλο φωναζοντας μαμ μαμ κι ανοίγοντας διάπλατα το στοματάκι του και του έδωσα ό,τι είχε στα τοιχώματα του μπλέντερ

Ρωτησα τον γιατρό για το νέο πλάνο διατροφής τώρα που ξεκινήσαμε και το ψάρι και μου είπε 2 μέρες μοσχαρι-1 μέρα ψάρι-2 μέρες κοτόπουλο και φτου κι απ' την αρχή

Αλεσμένα τα τρώμε όλα.Του δίνω κανένα μπισκοτο ειδικό για μωρά και το τραγανιζει.Και κάποιες φορές, στην κοτόσουπα, βγαζω την πατατα και βάζω ζυμαρικά αστράκι που δεν το αλέθω, αλλά το προσθέτω στο αλεσμενο μείγμα για να συνηθίζει και το τρώει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το εντυπωσιακότερο όλων στην ανάπτυξη του αυτές τις τελευταιες μέρες είναι ότι γαντζωνεται από τοίχους κι έπιπλα και γυρνάει όλο το σπίτι!!!

Και δεν μαζεύεται...

Πολύ το φοβάμαι ότι σε λίγο δεν θα μπαίνει ούτε στο πάρκο του ούτε θα κάθεται στο καρεκλάκι φαγητού

Για δέντρο χριστουγεννιάτικο σκέφτομαι για τέλος του μήνα, μπορεί κι από το άλλο Σ/Κ.Ανυπομονώ να δω την αντίδραση του μικρού και περιμένω να στολίσουμε με χαρά γιατί πέρυσι δεν το κάναμε μιας κι από τις 13 Δεκέμβρη ήμασταν εκτός σπιτιού κι επιστρέψαμε λίγο πριν την Πρωτοχρονιά.

Εύχομαι να είστε καλά εσείς και τα μικράκια σας.Περαστικούλια σε όσους ταλαιπωρουνται από ιωσούλες

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...