Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κορίτσια μου καλησπέρα!!!! άντε να μιλάμε για δέντρα, στολισμούς κλπ γιατί δεν την παλεύω άλλο!!! μέσα σε 10-15 μέρες έχουν σκοτωθεί 3 παιδιά 18,20,21 χρονών, πέθανε εχτές ξαφνικά αδερφός παλιάς κολλητής μου από καρδιά 38 ετών και χτες το βράδυ χτύπησαν ένα παιδί-ντιλίβερι με το μηχανάκι 18 χρονών, φίλος του 18χρονου που σκοτώθηκε, και είναι στο θριάσιο εντατική πολύ σοβαρά! ΕΛΕΟΣ πια!!!!! όσο και να κοιτάς μπροστά κάποια στιγμή λες αμάν!!! γιατί τόσα πολλά νέα παιδιά???

τελος πάντων μη σας μαυρίζω.....

Μαράκι δεν το ήξερα για την Πέρσα, αν και την είχα δει μια φορά στο αυτοκίνητο που είπαμε και για τα γενέθλια και μια φορά από μακριά και μάλιστα αναρωτήθηκα "πάχυνε (αφού τα είχε χάσει τα κιλά εγκυμοσύνης) ή είναι πάλι έγκυος?" καλά να είναι και με το καλό!! να της στείλεις τουρτίτσα, είναι σούπερ ιδέα!! και το μελάκι ακόμα πιο σούπερ!! χαχαχαχα

συγνώμη για την παρέμβαση για το θυλασμό, όπως ξέρετε εγώ προσπάθησα αλλά λόγω κούρασης ψυχολογικής και σωματικής τότε, έδωσα μόνο 2 μήνες. βέβαια εμένα δεν έπινε και πολύ. ήθελε να κοιμάτε. λάθος συμβουλές έδωσα.... sorry!!!!

όσο αφορά τα φαγητά της μικρής τα αλέθω μαζί με το ζουμί που έχουν βράσει. πχ τα μακαρόνια με κιμά, βάζω νεράκι από αυτό που έβρασαν και έτσι γίνεται ωραιότατη κρεμούλα. να δω μέχρι πότε, αλλά από την άλλη της δίνουμε και 2 μήνες περιθώριο παραπάνω... και9 στο αυγό προσθέτω λίγο νεράκι και με πηρούνι τα λιών αρκετά. βέβαια το ασπράδι δεν λιώνει τελείως. εκεί κάνουμε τον καραγκιόζη για να ξεχνιέται και να μην κάνει αναγούλες.

αυτά, δεν θυμάμαι κάτι άλλο. καλό σας βράδυ και την υγειά μας να'χουμε και όλα τα άλλα θα γίνουν!!!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα μανούλες!

Babyofmine και christy28 τα ίδια ακριβώς ωράρια και ο δικός μου!!! Κοιμάται μεταξύ 8:00-8:30, και ξυπνά: 11:30, 1:30 και στη συνέχεια ανά 1 ως 1 ½ ώρα…. Στο τέλος μετά τις 1:30 δεν κοιμάμαι γιατί θα σκεφτομαι ότι θα με κόψει στο καλύτερο… Λίγο καλύτερα που αρχίσαμε μετά τις 1:30 να τον παίρνουμε στο κρεβάτι μας (μου αρέσει αυτό να πω την αλήθεια). Τότε ξυπνά ανά 2,5-3 ώρες). Και μέσα στην ημέρα θα κοιμηθεί 2 μισάωρα (πρωί-μεσημέρι). Όμως το μεσημέρι (όταν δεν φυσά ή βρέχει) τον πάω καροτσάδα όπου κοιμάται για ένα 2ωρο και κάνω και τη βόλτα μου (ή το τρέξιμό μου) και ξελαμπικάρω. Γενικά το θέμα του ύπνου δεν με απασχολεί τόσο, μια και ποτέ δεν ήμουν του ύπνου. Μου αρκούν 2ώρες συνεχόμενου ύπνου και είμαι Ok.

Το ΜΕΓΑ θέμα μου είναι το φαί. Δεν τρώει. Έχω την αίσθηση ότι το φαγητό του είναι αγκαρία. Ότι βασανίζεται… Σε κάθε κουταλιά κρατώ την αναπνοή μου για να δω αν θα ανοίξει το στόμα του. Και αυτό με τραγούδια, παιχνίδια, καραγκιοζιλίκια. Αυτό το παιδί φαίνεται να μη πεινάει ΠΟΤΕ. Μόνο ζιζί αν ζητήσει (και όχι απαραίτητα, συνήθως εγώ του προσφέρω). Και θα πρέπει όταν θηλάζουμε να υπάρχει ηρεμία και μισοσκόταδο για να συγκεντρωθεί, αλλιώς τον χάνω.

Το φαγητό μας πρέπει να είναι αλοιφή. Την τελευταία βδομάδα δέχτηκε 4-5 κουταλίτσες σουπίτσα όπου πρόσθεσα λίγο ζυμαρικό σουσαμάκι (πολύ καλά βρασμένο), και μετά το έραψε. Κανένα γιαούρτι δεν του αρέσει. Από κρέμες μόνο η humana μήλο που δεν είναι τόσο γλυκιά (babyofmine δεν δοκιμάζεις και εσύ; Εγώ έχω καταλήξει ότι στον δικό μου δεν αρέσουν τα γλυκά).

Απορώ που βρίσκει τόση ενέργεια. Και είναι τόσο γελαστό παιδάκι…

Α, και είναι ακόμα φαφουτάκος :). Ούτε ένα δοντάκι. Οπότε λέω μήπως για όλα αυτά φταίνε τα δοντάκια του.

Κάτι άλλο κορίτσια. Επειδή δεν έχω κανέναν άνθρωπο για να μου τον κρατήσει, τον Γενάρη που επιστρέφω δουλειά θα τον στείλω σε βρεφονηπιακό. Τον έχω βρεί κιόλας. Να δω πως θα τον αποχωριστώ. Μόνο μια φορά για 1 ώρα δεν τον είχα κοντά μου. Αχχ


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ξεκινήσατε τα στολίσματα?Ζήλευω...εγώ περιμένω τον αντρούλη μου που θα επιστρέψει την επόμενη βδομάδα να το στολίσουμε όλοι μαζί κ να το γιορτάσουμε.Όσο αντέξει φυσικά με τον μικρό που γυρνάει όλο το σπίτι στο άψε σβήσε.

Οσο για το 2ο παιδί βρε κορίτσια μπράβο σας!Εγώ ακόμα θυμάμαι τους πόνους της καισαρικής κ δε μου βγαίνει.Κ ενώ είχα τέλεια εγκυμοσύνη ούτε ζαλάδες,ναυτίες,μικροπροβλήματα τίποτα απολύτως εκτός από το τέλος που ανησυχήσαμε λίγο, δε μου έρχεται ακόμα για 2ο.Μάλλον απέκτησα ψυχολογικά...

Προς το παρόν έχω άλλα τρεχάματα,το πάρτυ του μικρούλη μου,το πάρτυ αποφοίτησης μου (ορκίζομαι 5 Δεκέμβρη τελικά!!!) και φυσικά τον γάμο μου που άλλο λίγο ακόμα θέλω να τα παρατήσω όλα κ να πάω να παντρευτώ μόνη μου...

Καλησπέρα σας κ καληνύχτα σας

Κ καλή εβδομάδα (από αύριο)


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσιααα

τι κανουν όλα τα μικρούλια;;

χμμμ, μάλλον πρέπει να τα συζητάμε πιο συχνα τα του υπνου μιας και απο τοτε που ξεκινήσαμε το θέμα ο μικρός κοιμάται σχεδόν σερι!!Θαυμα αναφωνίζω καθε βραδυ.. 10:30-6:30 γαλα και ξυπνημα 9:30 μεγαλη πρόοδος!!Βεβαια να σας αποκαλύψω οτι μια φίλη που με ακουγε να παραπονιεμαι βρήκε το κοιμήσου παιδι μου και μου το αγορασε αγνοώντας τι εχει γιννει στ καφε!Λοιπόν το διαβασα και παρόλο που μου ερχοταν να βαλω τα κλάματα και μόνο στη σκέψη οτι το παιδι πχ θα κλαιει και θα φωνάζει μαμα και εγω θα ειμαι ψυχραιμη με το ρολόι μου,το μόνο που μου εδωσε κορίτσια μου να καταλάβω ειναι το εξης!! Να εχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας,να μην μας αγγίζουν τα σχόλια και τα βλέμματα των άλλων, οι συμβουλές της καθε γιαγιας και ηρεμες να αντιμετωπίζουμε τα ξυπνήματα...Παλεύουμε ενα χρόνο τωρα θα το βαλουμε κατω???:wink:

2ο????? Εγω επειδη επαθα τεραστιο σοκ με το πρώτο και εκανα 3 μηνες για να αποφασίσω αν θα το κρατήσω δεν το σκεφτομαι καν.Ισα ισα φοβόμαστε τοσο πολύ να κανουμε ερωτα με τον αντρα μου που λέμε να βαζουμε 2 προφυλακτικα:tongue: Παρόλο που ειχα την πιο τελεια εγκυμοσυνη και τον πιο ευκολο τοκετο οσο σκεφτομαι εκεινο το ιιιιιιι αντι για κλαμα με πιανει ριγη...Ασε που χαιρομαι τοσο πολύ που πια γινεται παιδακι που δε φανταζομαι καν να τα παρω ολα πάλι απο την αρχη.Αασε που πρεπει να ξαναβρούμε εκ νεου τις ισορροπίες μας!!Και ενα φιλοσοφικο ερωτημα:τοση αγαπη που νιωθω για τον μικρο μου πώς θα τη δωσω και στο επομενο;;μου φαινεται αδύνατο...

Οσο για στολισμα....Βαριεμαι απιστευτα... Ποτε δε στολιζα..Το εχω φανταστει πιο πολύ για του χρονου που θα μπουμε για τα καλα στο πνευμα φτιαχνοντας μαζι γλυκακια,στολιζοντας μαζι το δεντρο,πηγαινοντας για τα δωρα...αχ ανυπομονω....για του χρονου!!!:lol:


aigAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ Zounitsa πλάκα κάνεις??? Εσύ είσαι ο υπερήρωας με αυτά που πέρασες!!!Εγώ δε νομίζω να θήλαζα καθόλου αν μου είχε συμβεί αυτό που σου συνέβη!!Δεν ξέρω γενικά αν χρειαζόταν να χρησιμοποιήσω θήλαστρο επί μονίμου βάσεως τι θα έκανα!!

Garouf άλλη μια να βρούμε και κάνουμε καρέ για χαρτάκι!!!Κι εμένα από 2 μισάωρα κοιμάται κατή τη διάρκεια της ημέρας,εκτός αν είναι στην αγκαλιά ,που μπορεί να κοιμηθεί και ώρα. Με το φαγητό κι εγώ πάνω κάτω τα ίδια ...Τελευταία γυρίζει πίσω το κεφάλι και τσιρίζει, μερικές φορές μέχρι την πρώτη κουταλιά μόνο,άλλες φορές συνεχίζει και τελικά δεν τρώει...Εκτός από το στήθος,που και όλη την ημέρα αν καθόμουνα θα θήλαζε! Από κρέμες απογευματινές της δίνω της Hole,και τρώει ότι έχει δοκιμάσει από αυτές, νομίζω και της humana πρεπει να είναι το ίδιο,βιολογικές δεν ειναι;; Από γιαούρτι κι εμένα κανένα απολύτως. Τώρα λέω να δοκιμάσω τραχανά που λέει η Honey,αλεσμένο των τρώει που της το δίνω με κοτόπουλο,για να δούμε αν θα τον φάει έτσι...

Swanocean η ώρα η καλή!!!Νομίζω ότι όλες όταν πλησίαζε ο γάμος τα ίδια σκεφτόμασταν!!"Να τους παρατήσω όλους και να πάω να παντρευτώ μόνη μου"!!Εγώ σκοτωνόμουν με τη μαμά μου επί καθημερινής βάσεως τον τελευταίο καιρό πριν το γάμο!! Για δευτερο παιδί εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση που είναι το Peristeraki... Ο άντρας μου θα αργήσει πολύ να το αποφασίσει!! Καλά κι εγώ μετά από 2 χρόνια θέλω,αλλά αυτός τώρα με την κρίση δεν ξέρει λέει αν πρέπει να κάνουμε δευτερο,για να μη στερήσουμε τίποτα από τη Σίλεια...Διαφωνώ καθέτως φυσικά,αλλά θα το καυγαδίσω όταν έρθει η ώρα...Γιατί να συγχίζομαι από τώρα;;


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια

εχετε γραψει τοσα πολλα και τι να πρωτοσχολιασω..........

καταρχας για το δευτερο παιδι....Απο προσωπικη εμπειρια σας λεω μην δισταζετε! Ειναι το μεγαλυτερο δωρο που μπορειτε να κανετε στο πρωτο σας παιδακι! Εγω μετα το πρωτο ηθελα κατευθειαν δευτερο και τα καταφερα. Τωρα θελω και τριτο μπας και πετυχω το κοριτσακι που παντα ηθελα τοσο πολυ. βεβαια για τωρα δεν το συζηταω που ειναι τα παιδια τοσο μικρα και λογω οικονο μικης καταστασης αλλα για το μελλον δεν το αποκλειω καθολου....koykoybreli τα ιδια σκεφτομουνα και εγω οταν ημουν εγκυος.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην το λατρεψεις τγο δευτερο. και μαλιστα θα το αγαπησεις πιο γρηγορα απο το πρωτο γιατι θα εχεις το know how!Νομιζω οτι ερχονται τα δευτερα για να συνηδειτοποιησεις ποσο μοναδικα ειναι και αυτα. Και εκει που νομιζες οτι το πρωτο σου παιδι ειναι απλα τελειο ερχεται το δευτερο για να σου δειξει ικανοτητες και χάρες που δεν εχει το πρωτο και να σε τρελανει! Πιστεψε με ειναι η απολυτη ισοροπια για την οικογενεια τα δυο παιδια.........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

για τον υπνο εχω καταθεσει τις αποψεις μου σε προηγουμενο ποστ. Δεν εχω να πω πολλα δεν ειχα και ιδιαιτερο προβλημα με κανενα απο τα δυο παιδια. Ουτε και με το φαγητο εχουμε μεγαλο προβλημα, μονο με το φρουτο ειχαμε και το ξεπερασαμε. Εμεις εχουμε ομως θεμα με εμετους. Τους εχει στο τσεπακι ο Χαρουλης! Οτιδηποτε σε κομματακι εχω επειχειρησει να του δωσω το κανει εμετο αμεσως...οποτε δεν ξερω τι θα κανουμε σε λιγο καιρο που θα προσπαθουμε πολυ εντατικα για τα στερεα.....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

κλεο την ειδα την τουρτα απο κοντα την παρασκευη το πρωι και ηταν τελεια!Απλα στεναχωρηθηκα λιγο γιατι ειδα και καποια αλλη τουρτιτσα εκει που τους ειχαν φερει (οχι τοσο ωραια) αλλα ηθελα η νονα να εχει την αποκλειστικοτητα!

Τον τραχανα πως τον φτιαχνεις?


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

εμεις πολυ ζορικα τις τελευταιες μερες.....Ο μαριος κανει σαν τρελο απο ζηλεια κανει συνεχεια ζημιες, υστεριες και χτυπαει και το μικρο!!!!Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ με εχει παρει απο κατω ειναι η αληθεια! και ο μικρος δεν τον αφηνει σε χλωρο κλαρι. Ενω εχει στη διαθεση του ολα μα ολα τα παιχνιδια αυτος θελει να παιηει με το ενα και μοναδικο που παιζει ο μαριος παει το τραβαει και γινεται πανικοςςςςςςςςςςς.

Αυτα τα νεα. Απο βηχα και μυξες ευτυχως καλυτερα


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Φλο μου dont worry, αν η άλλη τούρτα ήταν από εκείνες τις κιτσάτες με τις πλαστικές πάνες μέσα που κυκλοφορούν, εσύ θα σουν ξεχωριστή πιστεύω!

Την ανέβασα κ στο φέις τη "χαρούμενη" τούρτα της Φλο, εσύ μου τη χαρακτήρισες έτσι σε κάποια φάση που μιλάγαμε, κ μάρεσε, το κράτησα!

Τον τραχανά απλά τον βράζω στο νερό κ προσθέτω λιιιιγο λαδάκι στο τέλος.

Αν θέλω τρίβω στο μούλτι ντομάτα-καρότο-λίγο κρεμμυδάκι κ τα βάζω κ βράζουν όλα μαζί

Στο τέλος μπορεί να τρίψω κ λίγη φέτα από πάνω ή λίγο κασέρι.

Καμιά φορά βράζω κ κρέας ξεχωριστά, το τρίβω κ αυτο μαζί με τη σάλτσα στο μούλτι κ το ρίχνω μέσα.

Μου άνοιξε η όρεξη τώρα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το 2ο παιδί με κάλυψε απόλυτα η Φλο...

Εξού κ το τόλμημα βεβαίως

Κατανοώ απολύτως όμως ότι οι εποχές είναι πολύ δύσκολες κ λογικότατο κάποιος να σκέφτεται πως θα καλύψει τις μελλοντικές ανάγκες των παιδιών του....δεν είναι τα πρώτα χρόνια....το μετά είναι το δύσκολο....

Προσωπικά, το δεύτερο παιδί, πρέπει να ομολογήσω, το αγάπησα από τη πρώτη εκείνη στιγμή που το κράτησα, σε όλη την εγκυμοσύνη τις αμφιβολίες τις έσπρωχνα στην άκρη γιατί αν τις σκεφτόμουν τρελαινόμουν....

Και τελικά, το δέσιμο με τη Δανάη μου είναι ανεπανάληπτο....τη νιώθω κ τη καταλαβαίνω τόσο πολύ....πεθαίνω για αυτήν....

Ολα αυτά που με κόπο κατέκτησα στη μεγάλη μου κόρη, στη μικρή έγιναν μόνα τους

Ποτέ δεν είχα αμφιβολίες για το τι κάνω μαζί της, ποτέ δεν άκουσα λόγια τρίτων, ποτέ δε σκέφτηκα 2η φορά κατι, όλα έγιναν τόσο ήρεμα κ φυσιολογικά....και αυτό το απολαμβάνω τώρα έχοντας ένα τόσο χαρούμενο παιδάκι!

Τα δυο κορίτσια μου απασχολούνται πολύ καλά μαζί, εννοείται έχουμε τις κρίσεις μας, αλίμονο, αλλά γενικά είναι πολύ καλά....όταν κ μεις έχουμε τη σταθερότητα που οφείλουμε απέναντί τους, όλα είναι καλά.

Το κλου για μένα είναι ένα

Αν νιώθετε πως θέλετε άλλο ένα μωράκι απλά κάντε το, αξίζει το κόπο

Αν νιώθετε αμφιβολίες μη το κάνετε, τουλάχιστο όχι ακόμα


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

εμεις πολυ ζορικα τις τελευταιες μερες.....Ο μαριος κανει σαν τρελο απο ζηλεια κανει συνεχεια ζημιες, υστεριες και χτυπαει και το μικρο!!!!Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ με εχει παρει απο κατω ειναι η αληθεια! και ο μικρος δεν τον αφηνει σε χλωρο κλαρι. Ενω εχει στη διαθεση του ολα μα ολα τα παιχνιδια αυτος θελει να παιηει με το ενα και μοναδικο που παιζει ο μαριος παει το τραβαει και γινεται πανικοςςςςςςςςςςς.

Αυτα τα νεα. Απο βηχα και μυξες ευτυχως καλυτερα

Η κλασικά ατάκια Ζωής "όκι ατό Νανάηηηηηηηηηηηη πάε ντικό σου παινίντι τώα εγκώ παίντω εντώωωωωωω"

Εννοείται το μικρό τέρας ορμάει (οδοστρωτήρα τη λέμε) κ ρημάζει τα πάντα στο πέρασμά της, σκορπάει τα playmobil, τρώει τα βιβλία της, ζωγραφίζει τα ρούχα με τους μαρκαδόρους, της πίνει τη πορτοκαλάδα, της τρώει το φαί (κ όποιος τολμήσει να φάει οτιδήποτε το μυρίζεται σα σκύλος κ τρέχει να φάει)

Τις καλές μερες γελάμε πολύ κ τραβάμε βίντεο κ φωτό!

Τις δύσκολες, ε, ζοριζόμαστε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Garouf κ όποια άλλη ζορίζεται με τα του ύπνου θα έλεγα να κάνετε απλά ότι σας βοηθάει να ξεκουράζεστε κ βλέπετε.....αν πρέπει να το πάρετε στο κρεβατι παρτε το....απτο να πέσετε καλτω ξερές απτη κούραση καλύτερα....

Οσο για το φαί....το χω ζήσει κ το ζω ακόμα με τη μεγάλη μου(με τη 2η με λυπήθηκε ο Θεός τα μαρτύρια που τράβηξα κ μου στειλε το φαταούλα)...ξενηστικομαρα κ άγιος ο θεός, άμα θέλει τρώει, αμα δε θέλει....μπαααααααα.....έχουμε περάσει κ 1 μήνα ολόκλξρο μόνο με λίγο γάλα....είχαμε τρελαθεί, εξετάσεις κάναμε, ολα καλά, απλά το παιδί είναι λιγόφαγο τι να κάνουμε, αμα είναι υγιές κ αναπτύσσεται στα πλαίσια του φυσιολογικού όλα καλά....κ ψυχραιμία....

Και το βιβλίο του Παπαβέντση για τη διατροφή των νηπίων! Στάνταρ!:D


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που νομιζες οτι το πρωτο σου παιδι ειναι απλα τελειο ερχεται το δευτερο για να σου δειξει ικανοτητες και χάρες που δεν εχει το πρωτο και να σε τρελανει.

αυτή η πρόταση με έκανε κ είπα "αααααα"

το ξερα αυτό που λες κ δεν είχα λόγια να το πω....

είναι τόσο συγκινητικό αυτό....κάποιες στιγμές που το κατανοώ κ το βλέπω, πραγματικά συγκινούμαι μόνη μου!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

κλεο και εγω συγκινουμαι τοσο π[ολυ οταν σκεφτομαι το δευτερο. Ειδικα εμεις που λογω ζηλειας το εχουμε λιγο "παραμελημενο" το δευτερο κανει ο μικρουλης μου τοσο καταπληκτικα πραγματα για να τραβηξει την προσοχη μου που με τρελαινει! και ειναι τοσο μα τοσο διαφορετικα, μεχρι στιγμης, τα παιδια μου που ερχεται το ενα και συμπληρωνει το αλλο και σττα θετικα και στα αρνητικα! Οταν το σκεφτομαι μου ερχεται να κλαιω!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...