Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλομπεμπάκια! Τι κάνετ?

Patousitsas να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Honey καλή αρχή με το site! Σου στέλνω pm.

Διάβασα αυτά που λέτε για τις τούρτες και μου άνοιξε η όρεξη πρωί πρωί. Εγώ θα του την φτιάξω την τούρτα του Παναγιώτη για τα γενέθλιά του γιατί γενικά το έχω το θέμα με τα γλυκά. Τόσα και τόσα έχω φτιάξει, δεν θα φτιάξω και για τα γενέθλια του ζουζουνιού μου! Δεν έχω αποφασίσει για το σχέδιο ακόμη, αλλά σήμερα παρέλαβα τα χρώματα από ebay ο εξοπλισμός είναι έτοιμος!

Εμείς πάντως βγάζουμε παπούτσια στο σπίτι, και το ίδιο κάνει και όποιος έρχεται. Επειδή πηγαίνουμε και κάθε λίγο και λιγάκι στην οικοδομή, αν δεν τα βγάζαμε θα έπρεπε να σκουποσφουγγαρίζω κάθε μέρα. Επειδή ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη έχω για κάτι τέτοιο, έχουμε επιλέξει την άλλη λύση.

Εχθές το πρωί ο Παναγιώτης με έκανε να πέσω κάτω από τα γέλια. Το πρωί που λες για να φάω κι εγώ πρωινό τον βάζω στο καρεκλάκι του με τα παιχνιδάκια του. Εχθές κρατούσε το καπάκι από το μπιμπερό στο ένα χέρι (αγαπημένο παιχνίδι) και ένα μπισκότο στο άλλο. Εγώ έπινα γάλα και έτρωγα κρουασάν (υγειινή διατροφή κάργα). Οπότε κι αυτός κάποια στιγμή άρχισε να δαγκώνει το μπισκοτάκι του και μετά έκανε ότι έπινε από το καπάκι του μπιμπερό, σαν να ήταν ποτηράκι. Τρελό γέλιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρες μανούλς και μπεμπάκια!!

Patousitsas να χαίρεσαι το μικράκι σου!!

Honey με γεια το site και καλές δουλειές!!Χρυσοχέρα μου εσύ, φτιάχνεις πραγματικά θαυματάκια!!

Κορίτσια έλειπα για δυο μερούλες γιατί είχα πάει Αθήνα στον γυναικολόγο μου για ένα τσεκ-απ.Μια χαρά όλα, κάναμε και υπέρηχο στήθους.Περιμένω τα αποτελέσματα του τεστ

Σε 19 μέρες έχουμε κι εμείς γενέθλια κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα κάνω

velissa τι εχεις παραγγείλει και τι θα φτιάξεις;Για ρίξε ιδέα!Ισως το έχεις ξαναγράψει, αλλά μου έχει διαφύγει

Μου έχει μπει η ιδέα να φτιάξω και την τούρτα αλλά από ικανότητες ζαχαροπλαστικής,χάλια!Κέικ και μπισκότα φτιάχνω μόνο και πέρυσι κάτι μελομακάρονα που δεν δαγκώνονταν με τίποτα.Πέτρα!!Και στη μαγειρική τα καταφέρνω μια χαρα ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι παρήγγειλα αυτά και σκέφτομαι να φτιάξω τούρτα καλυμμένη με ζαχαρόπαστα, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα το σχέδιο.

Για ιδέες μπορείς να δεις στο αντίστοιχο θέμα του parents και στις Συνταγές της Παρέας

Επίσης, οδηγίες για το πως δουλεύουμε τη ζαχαρόπαστα (που είναι αυτό το υλικό που μπαίνει πάνω στις τούρτες και μπορείς να το χρωματίσεις, να φτιάξεις φιγούρες και 3D σχήματα) θα βρεις εδώ και εδώ.

Καλό ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κουκλες προσπαθω να ειμαι καλα γιατι εχουν συμβει πολλα σε μια πολυ δυσκολη στιγμη........ σε μια εβδομαδα ειναι η βαπτιση και ο γαμος.......... ο αδερφος μου κουμπαρος και τον κλεψαν και τον κανανε ΜΑΥΡΟ στο ξυλο............. εχω αποσυντονιστει τελειως...... μετα εγω να προσπαθω με τα δοκιμαστηκα...... να μη μου καθεται το μακιγιαζ, αφου ειχε τελειωσει η κοπελα και εγω περιμενα τη συνεχεια μου ειχε αφησει σχεδον αδειο το πανω βλεφαρο και εγω περιμενα να το γεμισει και μαλιστα μου ειπε οτι στις φωτογραφιες αυτο θα δειχνει πολυυυυυυυυ ωραιο αλλα ημουν τοσοοοοοοοοοοοοοο χαλια με τον αδερφο μου που δεν ειχα ουτε το κουραγιο να επιμενω........... η μικρη ευτυχως ειναι καλα το βλασταρι μου...... βρε κοριτσια φοβαται πολυ την ηλεκτρικη σκουπα, συμβαινει και σε κανενα αλλο μωρακι? το χριστουγεννιατικο δεντρο μας καπελωσε απο το πολυ τραβηγμα!!!!!!!!!!! αυτα τα δικα μας νεα....... διαβασα στα γρηγορα για εσας λιγο...... honey ολα καλα θα πανε θα σκισει το thavmataki.gr!!!!!!! φιλακια σε ολες...... ευχηθητε μου να πανε ολα καλα.......... περιμενω τη θετικη ενεργεια........ φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κουκλες προσπαθω να ειμαι καλα γιατι εχουν συμβει πολλα σε μια πολυ δυσκολη στιγμη........ σε μια εβδομαδα ειναι η βαπτιση και ο γαμος.......... ο αδερφος μου κουμπαρος και τον κλεψαν και τον κανανε ΜΑΥΡΟ στο ξυλο............. εχω αποσυντονιστει τελειως...... μετα εγω να προσπαθω με τα δοκιμαστηκα...... να μη μου καθεται το μακιγιαζ, αφου ειχε τελειωσει η κοπελα και εγω περιμενα τη συνεχεια μου ειχε αφησει σχεδον αδειο το πανω βλεφαρο και εγω περιμενα να το γεμισει και μαλιστα μου ειπε οτι στις φωτογραφιες αυτο θα δειχνει πολυυυυυυυυ ωραιο αλλα ημουν τοσοοοοοοοοοοοοοο χαλια με τον αδερφο μου που δεν ειχα ουτε το κουραγιο να επιμενω........... η μικρη ευτυχως ειναι καλα το βλασταρι μου...... βρε κοριτσια φοβαται πολυ την ηλεκτρικη σκουπα, συμβαινει και σε κανενα αλλο μωρακι? το χριστουγεννιατικο δεντρο μας καπελωσε απο το πολυ τραβηγμα!!!!!!!!!!! αυτα τα δικα μας νεα....... διαβασα στα γρηγορα για εσας λιγο...... honey ολα καλα θα πανε θα σκισει το thavmataki.gr!!!!!!! φιλακια σε ολες...... ευχηθητε μου να πανε ολα καλα.......... περιμενω τη θετικη ενεργεια........ φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

Αχ βρε Margioula...Λυπάμαι πολύ γι'αυτά που πάθατε...Σου στέλνω λοιπόν όλη μου τη θετική ενέργεια,να είσαι σίγουρη ότι θα είσαι μια κούκλα νύφη όπως και να σε βάψουνε,γιατί θα είσαι ευτυχισμένη.Και ότι μα ότι κι αν γίνει ,εκείνη την ημέρα θα μείνουν όλα πίσω και θα περάσετε σουπερ.

Έτσι έγινε και στο δικό μου γάμο,ήταν η κυριολεξία του "όταν κάνουμε εμείς σχέδια ο Θεός γελάει". Από την ώρα που κανονίσαμε το γάμο,περίπου 1 χρόνο πριν παντρευτούμε δηλαδή, έτυχαν τόσα στην οικογένειά μου,προβλήματα υγείας και μάλιστα σοβαρά,και όσο πλησίαζε ο γάμος όλο και κάτι ερχόταν να προστεθεί.Δεν είχα όρεξη για τίποτα,δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με μακιγιαζ-μαλλια κλπ γιατί δεν είχα όρεξη,όπως εσύ,αλλά εκείνη την ημέρα,σε πείσμα των καταστάσεων,έκανα ότι δεν έχει συμβεί τίποτα(και για πρώτη φορά τα κατάφερα τόσο καλά)και περάσαμε τέλεια όλοι μας.Οπότε είμαι σίγουρη πως εσύ που θα έχεις και την ημέρα του ζουζουνιού σου ταυτόχρονα,θα είσαι τόσο ευτυχισμένη που δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο!!

Αλλο κακό να μη σας βρει,και να είστε ευτυχισμένοι!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η σικιά μου φοβάται το πιστολάκι για τα μαλλιά!!!Και με τη σκούπα σκιάζεται λίγο,αλλά με το πιστολάκι είναι άλλο πράγμα!!Και να σκεφτείς ότι όταν ήταν πιο μικρούλα την έβαζα στο ριλαξ και καθόταν παναγίτσα όταν έκανα πιστολάκι!

Σήμερα πήραμε την τούρτα μας γιατί το συγκεκριμένο ζαχαροπλαστείο δεν λειτουργεί αυριο.Δεν τρελλάθηκα ...Μάλλον απογοητευτηκα θα το έλεγα..

Χριστίνα του χρόνου θα ζητήσω τη συμβουλή σου ή θα έρθεις να μου κάνεις τούρτα!!!!

Τέλος πάντων,καλά να είναι το πουλάκι μου,και σιγά το πραγμα!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα του χρόνου θα ζητήσω τη συμβουλή σου ή θα έρθεις να μου κάνεις τούρτα!!!!

Τέλος πάντων,καλά να είναι το πουλάκι μου,και σιγά το πραγμα!

Να κανονισουμε καφε, να παιξουν τα μπεμπε και την φτιαχνουμε παρεα.....

Κι η δικια μου φοβαται την ηλεκτρικη σκουπα και το πιστολακι. Οταν ηταν μικρη κοιμοταν με τους λευκους θορυβους!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και χρονια πολλα στην Βασιλεια και τον Κων/νο που εχουν σημερα γενεθλιακια!!!! Να ειναι παντα γερα κ ευτυχισμενα παιδακια και να τα χαιρονται οι μανουλιτσες τους!

Χτες ειχαμε παει κ εμεις σε παιδικα γενεθλια και περασαμε πολυ ομορφα!! Σημερα θα παμε σινεμαδακι με τον αντρουλη μου και τον μικρο θα τον αφησουμε στην γιαγια!

Οσο για τις ηλεκτρικες συσκευες...ω ναι...κι εμεις στην λιστα με τους φοβιτσιαριδες!!! Με το που βαλω την σκουπα ουαααααααααα....τωρα το γιατι δεν το ξερω..κι εμενα Χριστινα καποια φαση κοιμοταν με λευκο θορυβο..

Πειτε μου κ κατι ακομα σας παρακαλω... Τα παιδακια σας πηγαινουν ευκολα σε ξενους; Π.χ την πεθερα κ τον πεθερο μου κανει καποιες φορες να τους δει και 15 μερες...ε με την πρωτη επαφη δεν καθετε με τιποτα αγκαλια...ερχεται και γαντζωνετε πανω μου κ δεν τον ξεκολας με τιποτα!!!! Πρεπει να περασε αρκετη ωρα κ παλι αγκαλια δεν ειναι σιγουρο οτι θα κατσει...τα δικα σας;;;;


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κουκλες προσπαθω να ειμαι καλα γιατι εχουν συμβει πολλα σε μια πολυ δυσκολη στιγμη........ σε μια εβδομαδα ειναι η βαπτιση και ο γαμος.......... ο αδερφος μου κουμπαρος και τον κλεψαν και τον κανανε ΜΑΥΡΟ στο ξυλο............. εχω αποσυντονιστει τελειως...... μετα εγω να προσπαθω με τα δοκιμαστηκα...... να μη μου καθεται το μακιγιαζ, αφου ειχε τελειωσει η κοπελα και εγω περιμενα τη συνεχεια μου ειχε αφησει σχεδον αδειο το πανω βλεφαρο και εγω περιμενα να το γεμισει και μαλιστα μου ειπε οτι στις φωτογραφιες αυτο θα δειχνει πολυυυυυυυυ ωραιο αλλα ημουν τοσοοοοοοοοοοοοοο χαλια με τον αδερφο μου που δεν ειχα ουτε το κουραγιο να επιμενω........... η μικρη ευτυχως ειναι καλα το βλασταρι μου...... βρε κοριτσια φοβαται πολυ την ηλεκτρικη σκουπα, συμβαινει και σε κανενα αλλο μωρακι? το χριστουγεννιατικο δεντρο μας καπελωσε απο το πολυ τραβηγμα!!!!!!!!!!! αυτα τα δικα μας νεα....... διαβασα στα γρηγορα για εσας λιγο...... honey ολα καλα θα πανε θα σκισει το thavmataki.gr!!!!!!! φιλακια σε ολες...... ευχηθητε μου να πανε ολα καλα.......... περιμενω τη θετικη ενεργεια........ φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου λυπαμαι παρα πολυ γι αυτο που περασατε οικογενειακως...προσπαθησε να το αφησεις πισω σου και να ευχαριστηθεις το ταξιδι γιατι καποτε αυτην την διαδρομη θα την θυμασαι με τις πιο γλυκες αναμνησεις!!! Οσο για το μακιγιαζ κτλ πιστευω κ εγω με υην σειρα μου οτι θα εισαι μια κουκλιτσα!!! Ξερεις γιατι;;; Γιατι εισαι πολυ πολυ γλυκος και καλος ανθρωπος κι αυτο βγαινει και προς τα εξω!!! Μην μου ανησυχεις ολα θα ειναι τελεια θα δεις!!!! Η Βουγιουκλακη μου τι κανει;;; Μας λειψατε πολυ μακιαααααα!!!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Patousitsas Χρόνια Πολλά να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Βασιλεία και Κωνσταντίνε Χρόνια σας Πολλά και χαρούμενα γενέθλια για σήμερα!

Εχθές εμείς στολίζαμε και ο άντρας μου έβαζε τα φωτάκια στο δέντρο!

Και του είπα :θυμάσαι πέρσι που στόλιζα εγώ και είχα ανέβει να βάλω τα φωτάκια με μια κοιλάρα να?

Και μου λέει:Κοιλιά ε?Ο μπέμπης μας.Που το θυμήθηκες?

Κι ΄'ομως εγώ το αισθάνομαι σαν εχθές και τώρα έχω ένα λεβέντη να!

Χριστέ μου τι συγκίνηση!

Εδώ ο μικούλης που λέτε δεν μασάει από ηλεκτρικές συσκευές!Στην ηλεκτρική σκούπα είναι συνέχεια από πίσω και την ακουμπάει και γελάει.Στο πιστολάκι πολύ εξεικιωμένος αφού βλέπει να στεγνώνουμε τα μαλλιά στα 2 μεγάλα παιδιά και περιμένει τη σειρά του!

Είναι πραγματικά πολύ διαφορετικά το παιδί που έρχεται 2ο και ακόμη πιο διαφορετικά το τρίτο!

και όχι για την προσοχή που του δίνεις (πραγματικά προσπαθώ να έχω και τα τρία παιδιά σαν μοναχοπαίδια)αλλά πιστεύω ότι τα τρίτα παιδιά είναι πολύ πολύ πιο τυχερά!Έχουν τόσα πιο πολλά ερεθίσματα!Και μυστικό(σσσ) επειδή είναι και ο τελευταίος τελευταίος στην διαδικασία αναπαραγωγής παίρνει και ίσως τις πιο πολλές αγγαλίτσες πριν να φτάσει σαν τον μεγάλο που μας έχει κάνει συμφωνία για το πότε θα τον αγγαλιάζουμε και θα τον φυλάμε!

Τι ωραία Κυριακή!!!

Κι εγώ σιδερώνω!Αλλά επειδή δεν το κάνω συχνά μου φαίνεται όμορφη εμπειρία με ανοιχτή την μπαλκονόπορτα και το καφεδάκι δίπλα!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλησπερα

βασιλεια και κωνσταντινε χρονια πολλα και καλα!!!!!Ευτυχισμενα γενεθλια να εχετε.....

Margioula μην στεναχωριεσαι και ολα θα ειναι τελεια στην γαμοβαπτιση!Οι δυσκολιες ειναι για εμας τους ανθρωπους για να καταφερνουμε να τις ξεπερναμε και να γινομαστε πιο δυνατοι.....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Χρόνια πολλά στην Βασιλεία και στον Κωνσταντίνο!!

Μαρία μου, δυσάρεστα αυτά που πέρασες,αλλά ξεχασε τα και φρόντισε να λάμπεις στην γαμοβάφτιση και να το ευχαριστηθείς με όλη σου την καρδιά.

Αρχίσαμε το στόλισμα κι εμείς κι ο μικρός ενθουσιάστηκε.Περιμένω πώς και πώς να ξυπνήσει και να δει το δεντράκι στο σκοτεινό δωμάτιο με τα φωτάκια του να αναβοσβήνουν

Πέρυσι δεν είχα στολίσει γιατί έλειπα εκτός σπιτιού πολύ καιρό και είχα αγχωθεί τόσο πώς θα κυλήσουν οι πρώτες μέρες με το μωρό που δεν ήθελα να έχω την έγνοια του ξεστολίσματος

Οπότε το απολαμβάνω κι εγώ σαν μικρό παιδί

Και τώρα το φασολάκι που πρωτοείδα στον υπέρηχο είναι ολόκληρο αντράκι

Οσο πλησιαζουν τα γενέθλιά του τόσο ζωντανεύουν οι μνήμες από τις τελευταίες ημέρες της εγκυμοσύνης και τον τοκετό και το πρώτο διάστημα

Καλέ πότε πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...