Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μάλλον σε βόλτες οφείλεται η απουσία και στον καλό καιρό!!!!!! καλησπερούδια κ απο εμάς. ευχομαι να είστε όλο καλά!!! καλό μήνα άντε κ καλό καλοκαίρι....

περιστεράκι ακριβώς το ίδιο αντιμετωπίζω στο θέμα φαγητού. ενώ μασάει μπισκότα, δημητριακά, τοστ, πατατάκια, στο θέμα φαγητό αλεσμένο!!! της έχω βάλει στο πιάτο πατατούλες (τις τρώει με το χέρι) και κομμάτάκια μπιφτέκι, τα γλύφει κ τα φτύνει. άσε που θέλει το δικό της πιάτο κ το πηρούνι να φάει μόνη της. άμα της δώσω εγώ γκρινιάζει και γυρνάει το κεφάλι. αλλά κ μόνη της δεν τρώει. μετά της δίνω αλεσμένο κ μια χαρά. όσο αφορά το θέμα μαγειρέματος καλό θα είναι να αρχίσει να τρώει από τα δικά σας εφόσον δεν τα φτιάχνεις πολύ αλατισμένα ή πικάντικα. κ εφόσον το επιτρέπει κ ο παιδίατρος οκ. αχ με αυτούς τους άντρες... μικρότεροι κ από τα μωρά κάνουν μερικές φορές!!!!!

τα κοριτσάκια μας που φουσκώνουν?? όλα καλά??? Λιτσάκι εσύ πως τα πας?? περνάει γρήγορα ο καιρός είδες??

φιλάκια σε όλες και όλους!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η δική μας απουσία οφείλεται σε δουλειά(δόξα το θεό), αλλά και σε βόλτες, και αν όχι βόλτες , παιχνίδι εντός του σπιτιού, εξίσου απολαυστικά. Μεγαλώνουν τα παιδάκια μου και είναι ανθρωπάκια, πολύ μαρέσει.

Η γλώσσα της μεγάλης είναι απολαυση

Και η μικρή (στα χαρτιά μικρή δηλαδή, το καμάρι μου καμιά 90άρα πόντους κοντεύει, κοντά 13 κιλά, κοπελάρα! την έφτασε την αδερφή της πια, μου τα λένε δίδυμα). Η διαφορά τους είναι τα 6 δόντια της Δανάης! φαφούτα, αλλά τρώει και πέτρες! Αλεσμένα μπα....μόνο το κρέας, θέλει να τρώει μόνη της επίσης, και την αφήνω να το ευχαριστιέται. Τρελαίνεται για σπανακόπιτα, ρυζογκοφρέτες, ψωμί, μπανάνες και ακτινίδια.

Θα πάει κ στο σταθμό το μικρό μου, γιατί ζορίζομαι πολύ πια, το πακέτο δουλειά-σπίτι-παιδιά αρχίζει και δυσκολεύει, (όσο ανεβαίνει η δουλειά ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις, και δε μπορώ πια να σέρνω το παιδί από δω και από κει συνέχεια, ούτε να το χω παραμελημένο για να δουλεύω, και δε μιλάμε για 1-2 ώρες δουλειά.....) δε μπορώ να ανταπεξέλθω άλλο σε όλα παράλληλα, οπότε η Δαναούλα μαζί με την αδελφή της Ιούνιο και Ιούλιο. Και προσεύχομαι να μας πάρουν στο δημόσιο.....μακάρι....!

Αυτά!

Τα λέμε κοπέλες!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα μανούλες

είπα να μπώ αλλά νέα δεν έχω να σας πώ

μια από τα ίδια...

ο μικρός ζουζουνέυει και μας κουράζει πολύ με τα καμώματα του

είναι και δυνατός και δεν τον κάνεις καλά με τίποτα

είναι απίστευτος μαμάκιας και τώρα με τις ζέστες τρελαίνεται να παίζει

με τα νερά....

καλές βόλτες σε όλες λοιπόν

και καλή ψήφο...

καλές δουλειές κλεό και περιμένουμε εντυπώσεις της μικρής από τον παιδικό


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σε ολες τις μανουλες.

πολυ χαιρομαι που διαβαζω για τις βολτες σας και τα παιχνιδια σας. Ανυπομονω να περασει ο καιρος και να αρχισω κι εγω παλι τις βολτες και το παιχνιδι με το κοριτσακι μου που εχει ζωηρεψει παρα πολυ. εμεις τα αλεσμενα τα σταματησαμε πολυ νωρις δεν της αρεσε και τωρα θελει επισης να τρωει μονη της δεν υπαρχει περιπτωση να την ταϊσει καποιος. Απο δοντακια γεμισε το στοματακι της εχει παρει φορα και τα βγαζει δυο δυο. Περιμενω πως και πως να γινω καλα και να ειμαι σε θεση να την παρω σπιτι.

Εγω ειμαι ακομη στο κρεβατι αλλα εχω αρχισει να σηκωνομαι πιο ευκολα και να περπεταω καπως καλυτερα φοραντας παντα την ζωνη για να στηριζει την μεση αλλα για λιγη ωρα. ειμαι ακομη μουδιασμενη στα ποδια στο δεξιο γλουτο και στα γεννητικα μου παλι στα δεξια, μου ειπαν πως θα αργησει να περασει και μερικες φορες φοβαμαι μην μου μεινει για παντα.

Κλεο ωραια τα νεα σου σχετικα με την δουλεια, παντα τετοια. Αννα μου χορτασατε βολτες με τα ποδηλατα απο οτι βλεπω στο fb.

Ελπιζω ολες να ειστε καλα και αφηστε τα παιδια σας να ζωηρευουν, εσεις απλα χαρειτε το. Ρωτηστε κι εμενα που δεν μπορω:(


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΠΩ ΠΩ ΕΡΗΜΙΕΣ!!!!!! κορίτσια που είστε??? εμείς καλά, απολαμβάνουμε βόλτες με ποδήλατα, βόλτες με τα πόδια κ γενικώς βόλτες όσο μας επιτρεπει ο καιρός. από δουλειές δεν έχω κάνει σχεδόν τπτ, μόνο τα ρούχα της Αγγελικής έχω φτιάξει. δεν πειράζει όμως. κατά τα υπόλοιπα ησυχα. φιλάκια σε όλες!!!!

οι εγκυούλες μας?? πως πάνε??


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερημίες!!!!

Τι κάνετε κορίτσια;

Εμείς επιτέλους βαφτιστήκαμε!!!

Εγινε χαμός...Από τις φωνές και τις αντάρες...Σείστηκε ο τόπος!

Για άλλη μια φορά δικαιώθηκα που έλεγα του περιστέρη να βαπτιστεί το παιδί μικρό...

Τελοσπάντων,συνερχόμαστε από το σοκ σιγά σιγά άπαντες...

Σήμερα βγήκαμε βολτούλα μετά από αρκετό καιρό γιατί φοβάμαι πολύ μετα το περιστατικό απόπειρας αρπαγής παιδιού στην περιοχή.Ευτυχώς που έχουμε δροσιές.Να δω όταν πιάσουν πάλι οι ζέστες πότε θα βγάζω το παιδί.Το βραδάκι πάντως αποκλείεται...Πού καταντήσαμε!!!

Τι κάνουν οι εγκυούλες μας;

Τι κάνουν τα παιδάκια σας;

Εμείς γίναμε δύστροποι στο φαγητό μέχρι εκεί που δεν παίρνει...Δεν θελει ούτε αλεσμένα ούτε κανονικά φαγητά!Σε γάλα,κρέμα,γιαούρτι,φρούτα ευτυχώς δεν έχω κανένα πρόβλημα

Κι από κουβέντα...Τίποτα!!Μόνο κάτι αλαμπουρνέζικα κι άμα το θυμηθεί λέει μαμα,μπαμπά κι αυτό είναι όλο

Να ανησυχήσω;

Link to comment
Share on other sites

όχι περιστεράκι να μην ανησυχεις.... τι έγινε με την αρπαγή παιδιού που λες??? είχατε τέτοιο περιστατικό??? Παναγία μου!!!!!!!!! σε τι κόσμο φέραμε τα παιδάκια μας!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

Να σας ζήσει λοιπόν τα περιστεράκι σας!!! να είναι καλά, χαρούμενο και προπαντώς να έχει υγεία!!!! η αλήθεια είναι οτι όσο μεγαλώνουν δεν ανέχουν τέτοια ζόρια!! όσο αφορά το φαγητό κ εμείς με δυσκολία τρώμε κ αλεσμένα κα κανονικά (όσο τρώει κανονικά). κ στα υπόλοιπα μέχρι να φάει την πρώτη κουταλιά κάνουμε όλοι τον καραγκιόζη, μετά κάπως ηρεμεί η κατάσταση. αλλά όταν δδεν θέλει, έχει μάθει κ γυρνάει το κεφάλι από την άλλη κ σφραγίζει το στόμα. μάλλον είναι της εποχής. θα δείξει....

φιλιά σε όλες κ όλους!! καληνύχτες!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!Οντως τρελες ερημιες!

περιστερω να σας ζησει το νεοφωτιστο παιδακι και να χαιρεστε το ονοματακι του!

Αυτο το περιστατικο που εγινε στα μερη σας το διαβασα και φρικαρα πραγματικα.....

Για το φαγητο που λες εγω δεν εχω προβλημα το αντιθετο μαλιστα δεν τους προλαβαινω......πραγματικα οταν θα ειναι πχ στην εφηβεια δεν ξερω τι ποσοτητες θα χρειαζομαστε για να τους ταιζουμε.......

Αλλα κατα τα αλλα γκρινια ζαβολια ταρζανιες ζηλεια και αγιος ο θεος!!!!!!

Δεν παλευεται η κατασταση τα αγορια ειναι πολυ ζωηρα η ειναι της ηλικιας δεν ξερω.....

Κουραγιο μανες....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα εγω πολλη δουλεια τρεχω με τις εξετασεις και στο σπιτι οπως προειπα μια κολαση.......

Ετοιμαζω τωρα και τις αιτησεις για τον παιδικο και ελπιζω να μας παρουν και τους δυο απο Σεπτεμβρη γιατι αλλιως..........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Α βαφτίστηκε το περιστεράκι! Να ζήσει, κρίμα που έκλαιγε μωρέ....κρίμα γενικά αυτό το πράγμα, ουφ, δε το μπορώ, εξού κ οι βαφτίσεις μας 5 μηνών....

Τρέξιμο κ δω -πρωτότυπο-

Δουλειά (δόξα το θεό), παιδιά (χαμός), σπίτι (λιγότερο χαμός)

Τα κορίτσια είναι γλύκες, αγκαλιές φιλιά στριγγλιές, το καλύτερο είναι όταν ξυπνάνε και φωνάζουν η μια στην άλλη απτα δωμάτιά τους (αυτό στις 7 το πρωί βέβαια δε το βρίσκω τόσο χαριτωμένο αλλά σήμερα είμαι σε καλό mood)

Η Δανάη ωρύεται κάθε πρωί που η αδελφή της μπαίνει στο σχολικό και τρελαίνεται απτη χαρά της το μεσημερι που τη βλέπει να κατεβαίνει, ξεσηκώνει τη γειτονιά

Ιούνιο και Ιούλιο θα πάει και το μικρό λοιπόν για λίγο να δούμε πως θα πάει, να λυθούν κ μένα λίγο τα χέρια μου που τα χω παίξει

Αιτήσεις κ μεις Φλο

ΜΑΚΑΡΙΙΙ να μας παρουν....αλλιώς τη βάψαμε....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τη βάπτιση του περιστερακίου

Οσο για το συμβάν της απόπειρας αρπαγής,τι να πω...

Προχθές βγήκε και επωνυμα η μητέρα και μίλησε,γιατί λέγονταν πολλά και διάφορα,μέχρι και ότι είναι φήμες

Το περιστατικό συνέβη στις 10 η ωρα το βράδυ,σε κεντρικό σημείο της πόλης.Σταμάτησε ενα αυτοκίνητο,βγήκαν από μέσα δύο τύποι,ο ένας έπιασε την κοπέλα, ο άλλος πήγε να λύσει από το καρότσι το 2χρονο παιδάκι της

Από τη στιγμή που βγηκε και μίλησε δημόσια η κοπέλα εγινε το θεμα ευρέως γνωστό,γιατί κατα παράδοξο τρόπο το πέρασαν στο ντούκου και πάνε δυο βδομάδες και βάλε που έγινε

Σας βάζω εδω εναν συνδεσμο από τους πολλούς που βρήκα να δείτε λεπτομέρειες!

Πρέπει να προσεχουμε πάρα πολύ

http://www.star.gr/Pages/Ellada_Kosmos.aspx?art=106301&artTitle=sygklonistiki_martyria_pos_prospathisan_na_arpaxoun_to_2chrono_agoraki_mou

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις χαμενες.......

ελπιζω να ειστε καλα.......

εμεις σημερα ειχαμε τα γενεθλια του μεγαλου και ειμαι πολυ συγκινημενη!Ποτε περασαν 3 χρονια ουτε που το καταλαβα!Το Σαββατο θα κανουμε και το παρτακι μας και ο Μαριος το περιμενει με ανυπομονησια!

κατα τα αλλα πηζω εν τω μεσω παννεληνιων!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Να τι παθαίνουμε άμα δε μπαίνουμε καθόλου,

βρε Φλο μας

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ,

να χαίρεσαι το αγόρι σου το μεγάλο, 3, πωπω, κ μεις κοντεύουμε, απίστευτο!

Καλά κουράγια με τις εξετάσεις, μετά καλοκαίρι, διακοπές για σένα ε?

Εμείς εδώ καλά, ψιλοτρέξιμο με τη δουλειά, σε 2 βδομάδες θα πάει η Δαναη στο παιδικό για λιγάκι μπας κ ξελασκάρω λίγο, πολύυυυ πίεση κ με τη δουλειά, σας τα χω ξαναπεί, ετοιμαζω κ διάφορα πράγματα, τα οποία όμως για να γίνουν σωστά κ να μη φάω τα μούτρα μου θέλουν οργάνωση, χρόνο, τρέξιμο, άρα, σιγά σιγά....

Η Δαναούλα δε πολυτρώει με τα δοντάκια της αυτές τις μέρες, αλλά είναι δραστηριότατη, η Ζωή μου δεσποινίδα, κουβεντιάζουμε και μαρέσει πολύ!

Που είσαι ΛΕΝΑ που μας τα λεγες.....

Είναι πολύ όμορφα, και πολύ δύσκολα καμιά φορά!

Αυτάααααααααα


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου γλυκιες Καλημερα... Φλο μου να τον χαιρεσαι, να τον δεις οπως επιθυμεις και καλη υπομονη με τις πανελληνιες...εγω ΠΗΖΩ πολυ δουλεια.... ο αντρας επιασε και δευτερη δουλεια ευτυχως γιατι δε βγαιναμε πια με τις μειωσεις που εχουν κανει στο δημοσιο αλλα συναντιομαστε καθε πασχα και χριστουγεννα.... εμενα τη Γωγω μου την κραταει η μαμα μου αλλα κανει τα δικα της οσο και να της ζηταω να κραταμε κοινη πορεια. τουχρονου σκεφτομαι για παιδικο σταθμο οι αιτησεις ξεκινανε αληθεια παει κανενα μωρακι απο την παρεα παιδικο καλες εντυπωσεις????

Κατα τα αλλα σωστος ανταρτης... σκαρφαλωνει, τρεχει, πηδαει, τραγουδαει (κουκου τα) μιλαει και φωναζει μαμαααααα λες και θα της φυγω, τρωει μονη της.... ευτυχως σταματησε να τρωει απο κατω (χαχαχαχα) θηλαζει ακομα... φωναζει λαλα και ορμαει πανω μου, αληθεια θηλαζει ακομα καμια κοπελα ή ειμαι η μονη????

αυτα τα νεα μας...... φιλακια σε ολες και σε ολα τα ζουζουνια!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα καλημερα!!!!!!

τι κανετε; πως ειναι τα παδακια σας; καιρο εχουμε να τα πουμε.

flo μου να χαιρεσαι το Μαριουλη σου να τα εκατοστησει γερο και τυχερο να ειναι. ποσο γρηγορα παιρναει ο καιρος;

Περιστερακι να σας ζησει το νεοφωτιστο. Να του δωσει φωτηση ο θεος.

Κλεοπατρα μου τα κοριτσια σου τρελα; θα πατε και παιδικο;

εσεις που δουλευετε μην παραπονιεστε, καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο με τα παιδια ομως και η ζωη εχει δυσκολεψει πολυ και τα παιδια εχουν εξοδα.

Εγω παω καλυτερα μετα το χειρουργειο, αρχισα να καθομαι λιγο σιγα σιγα περπαταω λιγο καλυτερα αν και δυσκολευομαι ακομη. την μικρη μπουμπου μου την εχει ακομη η μαμα μου και περιμενω να ερθει ο ιουλιος να ξαναπαω στο γιατρο και ισως μου δωσει το οκ να την παρω επιτελους σπιτι αν ειμαι καλα.

3 μηνες τωρα που την εχει η μαμα μου εχει γινει αλλο παιδι, ζωηρη απατητικη, πολυλογου σκετη γλυκα. πλεον εχει μαθει πολλες λεξουλες και πιανουμε κουβεντα και απο το τηλεφωνο.

κοριτσια οταν με φωναζει μαμα μουουουου τρελαινομαι.

τρωει τα παντα και θελει να τρωει μονη της, γινετε χαλια βεβαια αλλα ας ειναι καλα το πλυντηριο. Και εγω σκεφτομουν να την γραψω στον παδικο για τον σεπτεμβρη μηπως μπορεσω να βρω καμια δουλεια αλλα ο μπαμπας μας δεν θελει γιατι λεει ειναι μικρη ακομη και επισης φοβαται να αρχισω να δουλευω γιατι πιστευει πως ειναι νωρις ακομη μετα το χειρουργειο και φοβαται μην παθω παλι κατι.

Αυτα τα νεα μας. σας κουρασα λιγο.

φιλια σε ολες και στα παδακια σας.:P:p:p


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...