Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Την Δευτέρα που ήμουν 5 ακριβώς μ ανέφερε τον λεκιθίκο ασκό πως φαίνεται σήμερα δεν μου είπαν πολλά πολλά για αυτό ρωτάω !!!

      για έμβρυο κ καρδούλα μου είχε πει ο γιατρός μου από βδομάδα 

      Και γω 5η εβδομάδα μόνο λεκιθικο είδα τίποτα άλλο...ειναι νωρίς και παίζει ρόλο και το μηχάνημα του γιατρού. Πως είσαι από αίμα? Εγώ όσες γνωστές είχαν αίμα έκαναν ενέσεις lentogest..αλλά ο γιατρός σου για να μη σου έδωσε ξερει καλύτερα!

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όταν λες οτι η έλλη είδε το μωρό εννοείς στην κλινική?

Εμάς απαγορευόταν τα παιδιά στην κλινική. μόνο στο ισόγειο στην υποδοχή μπορούσαν να κατεβούν οι μητέρες να δουν τα μεγαλύτερα παιδιά τους ή στο κυλικείο. Ούτε καν στους διαδρόμους των δωματίων γιατί απο εκεί διέρχονται τα βρέφη όταν ''μοιράζονται'' στις μητέρες.

και εγω στην αρχη εχθες αυτο καταλαβα αλλα μετα ειπα οτι μαλλον δενδιαβασα καλα.. παρακινδυνευμενο δεν ειναι????

εσυ miamama μπορει να προσεχες να μην εχει ιωση η μικρη σου αλλοι δεν το κανουν ομως.. προσωπικα δεν συμφωνω με αυτη την ελαστικοτητα μερικων νοσοκομειων.. το δα και στο Αλεξανδρας αλλα τους φωναζαν μετα να φυγουν

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όταν γέννησα ο παιδίατρος μου ξέκοψε τις επισκέψεις και ειδικά με μικρά παιδιά. Όσοι με επισκέφτηκαν , δεν έχω παράπονο , δεν πήρε κανείς το παιδί του μαζί. Ούτε εγώ την πάιρνω σε ανάλογη περίπτωση. Μπορεί την στιγμή που μιλάμε να ξέρω οτι είναι καλά και μετά απο 5 ώρες να ανεβάσει πυρετό ή να κάνει εμετό...δεν ξέρεις. γι'αυτό και απαγορευτικές οι εισοδοι σε νοσοκομεία και κλινικές (κάποια μάλλον) Στην κλινική που γέννησα μέχρι και παιδότοπο είχε για τα παιδιά επισκεπτών.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σ' εμάς δεν επιτρεπόταν, αν και μερικοί "έξυπνοι" φέρνανε στη ζούλα παιδιά και μετά τους φωνάζανε.

Εγώ για να δω το Γιάννη βγήκα απ' τη Β' κλινική και τον είδα στο διάδρομο του νοσοκομείου, σε κάτι καρέκλες που είχε για να περιμένουν για τα εξωτερικά ιατρεία. Και με τα ντετόλ στο χέρι.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

η κλινική που έχουμε εδώ...είναι του κο$%&!!! ξενοδοχείο δλδ...δεν απαγορεύουν τίποτα.

αλλά και πάλι το είδε μία φορά στη θερμοκοιτίδα από την τζαμαρία στο δωματιάκι...και μία από απόσταση που το τάιζαν...

η έλλη όμως δεν έχει βγει από το σπίτι τις τελευταίες εβδομάδες,δεν συναναστρέφεται με παιδιά,δεν πάει παιδικό...

σήμερα που το πάνε σπίτι το μωρό,ο μεγάλος τους πάει παιδικό και έχει μύξες και βήχα...την περασμένη εβδομάδα είχε ωτίτιδα...

οπότε δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές το μωρό ούτως ή άλλως...ίσως το σταματήσουν κι από τον παιδικό...

Link to comment
Share on other sites

αυχενικη διαφανεια και pap a εκανες Βικυ?

νομίζω πως την αυχενική δεν μου τη γράφει ο γιατρός. Και στην πρώτη έναν υπέρηχο έκανα εξωτερικά (δηλ. οχι στον γιατρό μου) σε συνδιασμό με αιμοληψία για σύνδρομο down , μάλλον την pap a:rolleyes:. Σήμερα μάλλον θα μου δώσει γενικές ούρα και αίμα και τον άλλο μήνα υπέρηχο υποθέτω...Θα σας ενημερώσω όταν επιστρέψω ή αύριο.


Link to comment
Share on other sites

όταν γεννήθηκε η έλλη κανονικά συναναστρεφόμασταν με παιδάκια...την πήγαινα κάθε μέρα στο μαγαζί με κόσμο...ή στη μαμά μου με κόσμο...και δεν αρρώστησε μέχρι τα 2.5 της χρόνια...

είναι γερός οργανισμός!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την γράφει, όχι συνταγογράφηση, αλλά σου γράφει τάδε εξέταση, να πας να την κάνεις.

Αχ, κι ο Γιάννης έχει μπούκωμα και τρέμω μην ανεβάσει πυρετό. Μόλις μπαίνει σπίτι, τον αλλάζω αμέσως και πλένουμε χέρια και μουτράκια, βάζω και λίγο ντετόλ. Μη μου αρρωστήσει τώρα, γιατί από βδομάδα γυρνάει ο χάμπι στη δουλειά και τι θα κάνω μόνη μου;!!!!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

η κλινική που έχουμε εδώ...είναι του κο$%&!!! ξενοδοχείο δλδ...δεν απαγορεύουν τίποτα.

αλλά και πάλι το είδε μία φορά στη θερμοκοιτίδα από την τζαμαρία στο δωματιάκι...και μία από απόσταση που το τάιζαν...

η έλλη όμως δεν έχει βγει από το σπίτι τις τελευταίες εβδομάδες,δεν συναναστρέφεται με παιδιά,δεν πάει παιδικό...

σήμερα που το πάνε σπίτι το μωρό,ο μεγάλος τους πάει παιδικό και έχει μύξες και βήχα...την περασμένη εβδομάδα είχε ωτίτιδα...

οπότε δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές το μωρό ούτως ή άλλως...ίσως το σταματήσουν κι από τον παιδικό...

δεν είναι σωστό να το σταματήσουν απο τον παιδικό. Εγώ για να τη στείλω συμβουλέυτηκα τον παιδίατρο και μου είπε να την στείλω. το οτι θα πηγαίνει η Γεωργία παιδικό όμως και ενδεχομένως να έχει και μύξες δεν σημαίνει οτι θα δέχομαι και επισκέψεις με παιδιά στο σπίτι. Σαφώς και πολλαπλασιάζονται οι πιθανότητες. Απο την άλλη δεν μπορώ να διώξω και το παιδί μου απο το σπίτι...Θα φροντίζω να βγάζει τα ρούχα της με το που γυρίζει στο σπίτι, να πλένεται με ντετόλ και όσο μπορώ στην αρχή αποστάσεις ασφαλέιας.


Link to comment
Share on other sites

η κλινική που έχουμε εδώ...είναι του κο$%&!!! ξενοδοχείο δλδ...δεν απαγορεύουν τίποτα.

αλλά και πάλι το είδε μία φορά στη θερμοκοιτίδα από την τζαμαρία στο δωματιάκι...και μία από απόσταση που το τάιζαν...

η έλλη όμως δεν έχει βγει από το σπίτι τις τελευταίες εβδομάδες,δεν συναναστρέφεται με παιδιά,δεν πάει παιδικό...

σήμερα που το πάνε σπίτι το μωρό,ο μεγάλος τους πάει παιδικό και έχει μύξες και βήχα...την περασμένη εβδομάδα είχε ωτίτιδα...

οπότε δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές το μωρό ούτως ή άλλως...ίσως το σταματήσουν κι από τον παιδικό...

τι ωραιαααα..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι σωστό να το σταματήσουν απο τον παιδικό. Εγώ για να τη στείλω συμβουλέυτηκα τον παιδίατρο και μου είπε να την στείλω. το οτι θα πηγαίνει η Γεωργία παιδικό όμως και ενδεχομένως να έχει και μύξες δεν σημαίνει οτι θα δέχομαι και επισκέψεις με παιδιά στο σπίτι. Σαφώς και πολλαπλασιάζονται οι πιθανότητες. Απο την άλλη δεν μπορώ να διώξω και το παιδί μου απο το σπίτι...Θα φροντίζω να βγάζει τα ρούχα της με το που γυρίζει στο σπίτι, να πλένεται με ντετόλ και όσο μπορώ στην αρχή αποστάσεις ασφαλέιας.

ε ναι.. μονο ετσι..καλα το σκεφτεσαι.. γιατι δηλαδη πρεπει και παντα να αρρωσταινουν?? ισως να μη χρειαστει και τιποτε απο αυτα..

εγω ωστοσο εχθες την πηγα για τελευταια φορα παιδοτοπο (δεν ξερω αν θα υποκυψουμε αλλη μια) αφου στο τελος της ερχομενης εβδομαδας θα μπω να καοψω τη περιδεση αρα περιμενουμε και τη γεννα συντομα.. να μου κολλησει το οτιδηποτε δεν θα το διακινδυνευσω.. καλυτερα να παει παιδικη χαρα πρωινες ωρες οπως τωρα που ναι ο χωρος ανοιχτος και δεν εχει πολλα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

η παππ Α είναι αυτό βίκυ!!με σύνδρομο κλπ..

με λιγα λογια εχει κανει και την αυχενικη διαφανεια (απλος υπερηχος εινια Βικυ και απλα μετρουν τον αυχενα του μωρου επιπλεον και βλεπουν αν εχει σχηματιστει το ρινικο οστο) και την pap a..

τωρα μενει να μαθεις το φυλο του μωρου..χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...