Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

μα δεν ειναι μονο οτι θα ζηλευει αλλα δεν θα μπορει να διοχετευσει καπου την ενεργεια του ειδικα οταν εχει μπει και στο τριπακι του παιδικου που σιγουρα εκει ξεπατωνεται.. αλλιως θα ξεπατωνεσαι εσυ για τα καλα αφου θα πρεπει να τον απασχολεις εξισου το ιδιο αρκετα

Και δε θα τον απασχολώ γιατί α) δεν θα 'χω χρόνο λόγω μωρού και β) δεν έχω τόση ενέργεια, επινοητικότητα και διάθεση! :rolleyes:

Άρα όλο παιδικά στην τηλεόραση θα βλέπει.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας εχω πει οτι απο τον καιρο που επαψα να θηλαζω και μενει μονη στο δωματιο της για να κοιμηθει (το εκανε ο πατερας της αυτο μικρος) χαιδευει το πανω μερος του χειλιου της..

το καλοκαιρι που ειμασταν μαζι, βγαιναμε για μπανια, βολτες, παιχνιδι το χε περιορισει εως και το ειχε κοψει..

τωρα που επιστρεψαμε εδω και ενα μηνα οπου οι περιορισμοι σε εξωτερικες δραστηριοτητες ειναι αρκετοι και απο την αλλη εγω εχω θεσει νεα ορια και συμπεριφορες ενεκα του νεου μωρου και του θεματος με τον βραδυνο υπνο της κορης μου (τα γνωστα που σας γραφω)

το χειλη της το χει καταμαδησει.. δεν το αφηνει σε ησυχια.. νευρικο..:?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα που θα 'ρθει για να δει τη μικρή θα του μιλήσω για το θέμα. Κι εγώ δε νομίζω να πει να τον σταματήσω (όχι ότι θα το κάνω), γιατί δεν είναι του υπερπροστατευτικού στυλ.

Άσε που το θεωρώ κι άδικο για το μεγάλο παιδί, να κλειστεί μέσα και να μην κάνει δραστηριότητες εξαιτίας της μικρής, νομίζω περισσότερο θα ζηλεύει έτσι. Αυτό το να πάει παιδικό πριν έρθει το μωρό το 'χα διαβάσει κι εγώ, γι' αυτό βιαζόμουν να ξεκινήσουμε και να προσαρμοστεί φέτος, πριν έρθει το μωρό και ευτυχώς που έκατσε και πήγε και στον περσινό παιδικό, που έγινε πιο εύκολα η προσαρμογή.

Να μας ματαφέρεις τις συμβουλές του περί του θέματος.

η μπουμπού κοιμάται?

κατάφερες να θηλάσεις ρε κορίτσι? Γιατί για μένα δεν είναι εύκολη υπόθεση. Παιδεύτικα πολύ στην μικρή μέχρι που μου κόπηκε, τί να κάνω...


Link to comment
Share on other sites

σας εχω πει οτι απο τον καιρο που επαψα να θηλαζω και μενει μονη στο δωματιο της για να κοιμηθει (το εκανε ο πατερας της αυτο μικρος) χαιδευει το πανω μερος του χειλιου της..

το καλοκαιρι που ειμασταν μαζι, βγαιναμε για μπανια, βολτες, παιχνιδι το χε περιορισει εως και το ειχε κοψει..

τωρα που επιστρεψαμε εδω και ενα μηνα οπου οι περιορισμοι σε εξωτερικες δραστηριοτητες ειναι αρκετοι και απο την αλλη εγω εχω θεσει νεα ορια και συμπεριφορες ενεκα του νεου μωρου και του θεματος με τον βραδυνο υπνο της κορης μου (τα γνωστα που σας γραφω)

το χειλη της το χει καταμαδησει.. δεν το αφηνει σε ησυχια.. νευρικο..:?:cry:

η δικιά μου που μαδούσε το κεφάλι μου για να κοιμηθεί????Αν δεν τραβούσε μαλλί δεν κοιμόταν . αυτό το έκανε και όταν έπινε το γάλα της με το μπουκάλι. αφού της έλεγα τράβα τα δικά σου μαλλιά , τι μαδάς εμένα?:tongue:Τώρα ευτυχώς έχει το γουρουνάκι της το γλυκούλη όπως τον λέει και αγκαλιάζει αυτό για να κοιμηθεί.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μπουμπού κοιμάται?

Μέχρι τώρα είναι υπναρού και ξυπνάει μόνο όταν πεινάει ή θέλει να χαζεύει. :D

κατάφερες να θηλάσεις ρε κορίτσι? Γιατί για μένα δεν είναι εύκολη υπόθεση. Παιδεύτικα πολύ στην μικρή μέχρι που μου κόπηκε, τί να κάνω...

Κι εγώ στο Γιάννη έτσι, δεν κατάφερε να κατέβει το γάλα.

Τώρα επειδή στο νοσοκομείο γράπωνε η μικρή, είπα να το προσπαθήσω πάλι, ενώ δεν το 'χα σκοπό. Κάθε φορά που απελπίζομαι - επειδή τη βάζω κάθε φορά στο στήθος - και λέω δε θα φάει άλλο, τότε γραπώνει και να τη δεις πως τρώει απ' το στήθος! Οπότε συνεχίζω κι όσο πάει. Ουσιαστικά την αφήνω να διαλέξει, όσο τραβάει, κατεβαίνει γάλα ακόμα. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είναι υπναρού και ξυπνάει μόνο όταν πεινάει ή θέλει να χαζεύει. :D

Κι εγώ στο Γιάννη έτσι, δεν κατάφερε να κατέβει το γάλα.

Τώρα επειδή στο νοσοκομείο γράπωνε η μικρή, είπα να το προσπαθήσω πάλι, ενώ δεν το 'χα σκοπό. Κάθε φορά που απελπίζομαι - επειδή τη βάζω κάθε φορά στο στήθος - και λέω δε θα φάει άλλο, τότε γραπώνει και να τη δεις πως τρώει απ' το στήθος! Οπότε συνεχίζω κι όσο πάει. Ουσιαστικά την αφήνω να διαλέξει, όσο τραβάει, κατεβαίνει γάλα ακόμα. :D

εμένα δεν με ''βοήθησε'' καθόλου η μικρή. Δεν έπιανε στήθος, της το έδινα και αυτή άνοιγε το στόμα της και ούρλιαζε. ¨ηταν πολύ λαίμαργη. Και όταν τελικά της έδινα μπουκάλι κουνούσα τη ρόγα δεξιά αριστερά μπας και καταλάβει οτι είναι μέσα στόμα της για να ρουφήξει. Απο τη λαιμαργία της το μισό γάλα έβγαινε έξω, δεν προλάβαινε να καταπιεί.


Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν με ''βοήθησε'' καθόλου η μικρή. Δεν έπιανε στήθος, της το έδινα και αυτή άνοιγε το στόμα της και ούρλιαζε. ¨ηταν πολύ λαίμαργη. Και όταν τελικά της έδινα μπουκάλι κουνούσα τη ρόγα δεξιά αριστερά μπας και καταλάβει οτι είναι μέσα στόμα της για να ρουφήξει. Απο τη λαιμαργία της το μισό γάλα έβγαινε έξω, δεν προλάβαινε να καταπιεί.

Κι ο Γιάννης έτσι, ούρλιαζε αυτός, ίδρωνα ξείδρωνα εγώ! Δουλειά δεν κάναμε.

Αυτή είναι με τα κέφια της μάλλον, γι' αυτό γραπώνει ακόμα και βλέπω ότι έχω γάλα κάποιες φορές, άλλες δεν έχω.

Σου λέω, όσο γραπώνει, θα της δίνω κι όσο πιει καλό θα της κάνει. :D

Πάντως να ξέρεις, θέλει ηρεμία, γιατί αν είσαι εσύ αγχωμένη, το καταλαβαίνει και το μωρό με τη μία.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είναι υπναρού και ξυπνάει μόνο όταν πεινάει ή θέλει να χαζεύει. :D

Κι εγώ στο Γιάννη έτσι, δεν κατάφερε να κατέβει το γάλα.

Τώρα επειδή στο νοσοκομείο γράπωνε η μικρή, είπα να το προσπαθήσω πάλι, ενώ δεν το 'χα σκοπό. Κάθε φορά που απελπίζομαι - επειδή τη βάζω κάθε φορά στο στήθος - και λέω δε θα φάει άλλο, τότε γραπώνει και να τη δεις πως τρώει απ' το στήθος! Οπότε συνεχίζω κι όσο πάει. Ουσιαστικά την αφήνω να διαλέξει, όσο τραβάει, κατεβαίνει γάλα ακόμα. :D

μπραβο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φούρνισα και ήρθα πάλι...

βρε την καμπούρα της μαέστρο...εσύ μας οδηγείς!!!!χαχα

για το δημοτικό που είπες βίκυ μου,δεν αρρωσταίνουν με την ίδια συχνότητα τότε...

έχουν πάρει τα προηγούμενα χρόνια αρκετές ιώσεις!!

όλα είναι μέχρι τα 7-8 χρόνια τους...

η έλλη χαιδεύει τα μαλλιά της,τις μπουκλίτσες της για να κοιμηθεί!!

Link to comment
Share on other sites

φούρνισα και ήρθα πάλι...

βρε την καμπούρα της μαέστρο...εσύ μας οδηγείς!!!!χαχα

για το δημοτικό που είπες βίκυ μου,δεν αρρωσταίνουν με την ίδια συχνότητα τότε...

έχουν πάρει τα προηγούμενα χρόνια αρκετές ιώσεις!!

όλα είναι μέχρι τα 7-8 χρόνια τους...

η έλλη χαιδεύει τα μαλλιά της,τις μπουκλίτσες της για να κοιμηθεί!!

αυτό ακριβώς συμβαίνει και στον παιδικό. με άλλη συχνότητα θα αρρωστήσει την πρώτη χρονιά και με άλλη την δεύτερη, τρίτη.Είδη εγώ βλέπω διαφορά στο ανοσιοποιητικό της. Την Κυριακή το βράδυ την είδα ζεστή, της έβαλα θερμόμετρο 37,3. Κοιμήθηκε , την πήρα και μαζί μου μην κάνει κανέναν εμετό , την παρακολουθούσα ανα δύωρο και αυτή αντί να είναι πιο ζεστή ήταν πιο κρύα. 36,6 το πρωί χωρίς να της δώσω τίποτα. ϊσως της γύριζε κάτι και απλά το καταπολέμισε? Τί να πω? Θερμόμετρο υδραργυρικό της έβαλα. Τα ηλεκτρονικά δεν τα εμπιστεύομαι.

Παρ'όλα αυτά στην κλινική απαγορευόταν τα παιδιά έως 12 ετών. του δημοτικού δηλαδή. Και μάλιστα ένα παιδί που δεν έχει παει παιδικό και μεγάλωσε σε ''αποστειρωμένο'' περιβάλλον θα αρρωσταίνει με τέτοιες συχνότητες στο δημοτικό (δεν έχει αναπτύξει ανοσιοποιητικό) και θα χάνει μαθήματα. Ο γιατρός μου τα είπε τα παραπάνω...


Link to comment
Share on other sites

Προσπ ΗΜΟΥΝ σιγουρη οτι θα μου ελυνες ολες τις αποριες..

Μιαμαμα μας ειπαν οτι μυριζει καπως, το οποιο εμεις βεβαια το συνηθιζαμε μετα απο λιγο αλλα δεν κανει..Θεωρητικα τα ΜΑΛΛΙΝΑ δεν ειναι τα καλυτερα;; Εχω μπλεξει τα μπουτια μου..

Προσπ ειμαι σιγουρη οτι ο γιος θα ειναι αγγελουδι...!


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς έχουμε αυτό

http://e-tapis.gr/shop/el/paidika-xalia-disney-winnie-405.html

ακρυλικό λέει....δεν έχω καταλάβει να μυρίζει κάτι και είναι το μοναδικό που πλένω μόνη μου στο μπαλκόνι, όλα τα υπόλοιπα δίνω καθαριστήριο.

Και το δικό σας ακριλικό είναι?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...