Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ε ναι.. μονο ετσι..καλα το σκεφτεσαι.. γιατι δηλαδη πρεπει και παντα να αρρωσταινουν?? ισως να μη χρειαστει και τιποτε απο αυτα..

εγω ωστοσο εχθες την πηγα για τελευταια φορα παιδοτοπο (δεν ξερω αν θα υποκυψουμε αλλη μια) αφου στο τελος της ερχομενης εβδομαδας θα μπω να καοψω τη περιδεση αρα περιμενουμε και τη γεννα συντομα.. να μου κολλησει το οτιδηποτε δεν θα το διακινδυνευσω.. καλυτερα να παει παιδικη χαρα πρωινες ωρες οπως τωρα που ναι ο χωρος ανοιχτος και δεν εχει πολλα παιδακια

εγώ όπως ξαναείπα περάσαμε πολλά μαζί με τον Μάριο που πήγαινε νωρίτερα 2 χρόνια στο σχολείο. είναι σαν να έχει πάει και αυτή δυο χρονιές. είδη διαβάζω στο φόρουμ πως παιδάκια που πήγαν φέτος πρώτη φορά είναι μια βδομαδα στο σπίτι και μια στον παιδικό. η δικιά μου ούτε μύξα δεν έχει ακόμα. Θα αρρωστήσει δεν λέω αλλά όχι και βδομάδα παρά βδομάδα για να τρέμω.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα φροντίζω να βγάζει τα ρούχα της με το που γυρίζει στο σπίτι, να πλένεται με ντετόλ και όσο μπορώ στην αρχή αποστάσεις ασφαλέιας.

Έτσι κάνω κι εγώ κι ο Θεός βοηθός (που λένε). :rolleyes:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια εχει κανει και την αυχενικη διαφανεια (απλος υπερηχος εινια Βικυ και απλα μετρουν τον αυχενα του μωρου επιπλεον και βλεπουν αν εχει σχηματιστει το ρινικο οστο) και την pap a..

τωρα μενει να μαθεις το φυλο του μωρου..χαχα

Στην pap a δεν φαίνεται το ρηνικό οστό? Ακόμα δεν έκανα υπέρηχο έξω. έναν θα κάνω και θα τα μάθω όλα μαζί:tongue:Πιστεύω το φύλο σωστά αυτή τη φορά:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι παιδίατροι σου λένε,με νεογέννητο στο σπίτι και το πρώτο παιδικό,καλύτερα να μην πάει...

αν αρρωστήσει το μωρό θα πάει εντατική...τους πρώτους 6 μήνες είναι το δύσκολο...

οι κουμπάροι στην αθήνα...το πρώτο παιδικό,το 2ο 40 ημερών έπαθε βροχιολίτιδα, εντατική 10 μέρες...κι έχφ πολλές περιπτώσεις τέτοιες...

δεν μπορούμε να λέμε συνέχεια στο παιδί,μην πηγαίνεις κοντά στο μωρό,αυτό είναι χειρότερο...

κι όσο και να προσέχουμε τα δικά μας παιδιά,υπάρχουν γονείς που την μία μέρα έχουν πυρετό τα παιδιά τους,και την επομένη τα στέλνουν παιδικό...μέχρι και με πυρετό τα στέλνουν...

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια εχει κανει και την αυχενικη διαφανεια (απλος υπερηχος εινια Βικυ και απλα μετρουν τον αυχενα του μωρου επιπλεον και βλεπουν αν εχει σχηματιστει το ρινικο οστο) και την pap a..

τωρα μενει να μαθεις το φυλο του μωρου..χαχα

όχι καλέ δεν την έκανε ακόμα είπε...έτσι δεν είναι βίκυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είδη διαβάζω στο φόρουμ πως παιδάκια που πήγαν φέτος πρώτη φορά είναι μια βδομαδα στο σπίτι και μια στον παιδικό. η δικιά μου ούτε μύξα δεν έχει ακόμα. Θα αρρωστήσει δεν λέω αλλά όχι και βδομάδα παρά βδομάδα για να τρέμω.

Έτσι ήμασταν εμείς πέρσι. Όχι, φέτος, δε παραπονιέμαι, είμαστε σαφώς καλύτερα!!!

Να μην είχε μπουκώσει και τόσο πολύ γμτ! Τον λυπάμαι τον καψερό, τον Ιούνιο θα καθαρίσει το μπούκωμα εντελώς. :rolleyes:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνω κι εγώ κι ο Θεός βοηθός (που λένε). :rolleyes:

συμβουλεύτηκες τον παιδίατρο? Δεν νομίζω πάντως να σου προτείνει να τον σταματήσεις. Εμένα μου είπε να την στείλω πριν γεννήσω γιατί αλλιώς θα αισθανθεί οτι τη διώχνουμε και στο σχολείο σε συζητήσεις με άλλα παιδιά για τα αδερφάκια τους θα αναμένει και αυτή το δικό της. θα τη βοηθήσει ψυχολογικά. Είδη χθες μου έλεγε πως ο Πέτρος έχει μια αδερφούλα που τη λένε σαν και αυτή Γεωργία.


Link to comment
Share on other sites

ο υπερηχος της αυχενικης διαφανειας προηγειται ΑΛΛΑ συμβαδιζει ημερολογιακα με την ληψη αιματος για την pap a. Δεν μπορει να ειναι μετα απο αυτη και οχι ετεροχρονισμενα με μεγαλες αποκλεισεις..

η Pap a δινει τα ποσοστα για συνδρομο down σε συναρτηση με τα ευρυματα της αυχενικης διαφανειας και οχι μονη της..

Απο την αλλη υπαρχουν και γιατροι οι οποιοι δεν τηρουν αυτο το πρωτοκολλο και δεν δινουν καθολου αυτες τις δυο εξετασεις και αλλοι που δινουν μονο την ALPHA TEST η οποια απο τα λιγα που ξερω ειναι διαφορετικης φυσης εξεταση αιματολογικη και μαλλον (δεν το ξερω σιγουρα) δεν προυποθετει αυχενικη..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πάω να μαγειρέψω...άργησα...

η έλλη έχει κολλήσει με τα play doh!!χθες έπαιξε 3 ώρες το πρωί,και μία ώρα το απόγευμα που πήγε με τον μπαμπά της στον κουμπάρο και στο βαφτηστίρι...1 χρόνο διαφορά βρε παιδί μου και δεν παίζουν μαζί...αυτός παίζει με τους γκορμίτες και η έλλη δεν θέλει...ενώ με άλλα παιδάκια παίζει μια χαρά η δική μου...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι περισσότεροι παιδίατροι σου λένε,με νεογέννητο στο σπίτι και το πρώτο παιδικό,καλύτερα να μην πάει...

αν αρρωστήσει το μωρό θα πάει εντατική...τους πρώτους 6 μήνες είναι το δύσκολο...

οι κουμπάροι στην αθήνα...το πρώτο παιδικό,το 2ο 40 ημερών έπαθε βροχιολίτιδα, εντατική 10 μέρες...κι έχφ πολλές περιπτώσεις τέτοιες...

δεν μπορούμε να λέμε συνέχεια στο παιδί,μην πηγαίνεις κοντά στο μωρό,αυτό είναι χειρότερο...

κι όσο και να προσέχουμε τα δικά μας παιδιά,υπάρχουν γονείς που την μία μέρα έχουν πυρετό τα παιδιά τους,και την επομένη τα στέλνουν παιδικό...μέχρι και με πυρετό τα στέλνουν...

και αν πηγαίνει δημοτικό τί κάνεις? Το σταματάς και απο εκεί?

Το πρώτο πείραμα θα το κάνει η μαεστρία....θα δούμε αποτελέσματα..:tongue:


Link to comment
Share on other sites

συμβουλεύτηκες τον παιδίατρο? Δεν νομίζω πάντως να σου προτείνει να τον σταματήσεις.

Την άλλη βδομάδα που θα 'ρθει για να δει τη μικρή θα του μιλήσω για το θέμα. Κι εγώ δε νομίζω να πει να τον σταματήσω (όχι ότι θα το κάνω), γιατί δεν είναι του υπερπροστατευτικού στυλ.

Άσε που το θεωρώ κι άδικο για το μεγάλο παιδί, να κλειστεί μέσα και να μην κάνει δραστηριότητες εξαιτίας της μικρής, νομίζω περισσότερο θα ζηλεύει έτσι. Αυτό το να πάει παιδικό πριν έρθει το μωρό το 'χα διαβάσει κι εγώ, γι' αυτό βιαζόμουν να ξεκινήσουμε και να προσαρμοστεί φέτος, πριν έρθει το μωρό και ευτυχώς που έκατσε και πήγε και στον περσινό παιδικό, που έγινε πιο εύκολα η προσαρμογή.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι παιδίατροι σου λένε,με νεογέννητο στο σπίτι και το πρώτο παιδικό,καλύτερα να μην πάει...

αν αρρωστήσει το μωρό θα πάει εντατική...τους πρώτους 6 μήνες είναι το δύσκολο...

οι κουμπάροι στην αθήνα...το πρώτο παιδικό,το 2ο 40 ημερών έπαθε βροχιολίτιδα, εντατική 10 μέρες...κι έχφ πολλές περιπτώσεις τέτοιες...

δεν μπορούμε να λέμε συνέχεια στο παιδί,μην πηγαίνεις κοντά στο μωρό,αυτό είναι χειρότερο...

κι όσο και να προσέχουμε τα δικά μας παιδιά,υπάρχουν γονείς που την μία μέρα έχουν πυρετό τα παιδιά τους,και την επομένη τα στέλνουν παιδικό...μέχρι και με πυρετό τα στέλνουν...

ναι απο τη μια δεν μπορουμε να λεμε στο παιδι μην πηγαινεις κοντα τσο αδελφακι σου αλλα απο την αλλη δεν μπορουμε να το κλεισουμε και μεσα στο σπιτι 100%.. ηδη νοιωθω ασχημα που θα την περιορισω γιατι ουτως η αλλως δεν εβγαινε εξω τοσο συχνα οπως πχ της Τζεσικας που παει καθε μετα παιδικη χαρα αλλα μια φορα την εβδομαδα ηταν παιδοτοπο και αλλες δυο η τρεις παιδικη χαρα..και τις αλλες μερες αν βοηθουσε ο καιρος στην αυλη μας..και αλλωτε στη μανα μου..εξαιρουμε το καλοκαιρι που ειμασταν εξοχικο και κει ειχαμε αλλες εξωτερικες δραστηριοτητες..

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα που θα 'ρθει για να δει τη μικρή θα του μιλήσω για το θέμα. Κι εγώ δε νομίζω να πει να τον σταματήσω (όχι ότι θα το κάνω), γιατί δεν είναι του υπερπροστατευτικού στυλ.

Άσε που το θεωρώ κι άδικο για το μεγάλο παιδί, να κλειστεί μέσα και να μην κάνει δραστηριότητες εξαιτίας της μικρής, νομίζω περισσότερο θα ζηλεύει έτσι. Αυτό το να πάει παιδικό πριν έρθει το μωρό το 'χα διαβάσει κι εγώ, γι' αυτό βιαζόμουν να ξεκινήσουμε και να προσαρμοστεί φέτος, πριν έρθει το μωρό και ευτυχώς που έκατσε και πήγε και στον περσινό παιδικό, που έγινε πιο εύκολα η προσαρμογή.

μα δεν ειναι μονο οτι θα ζηλευει αλλα δεν θα μπορει να διοχετευσει καπου την ενεργεια του ειδικα οταν εχει μπει και στο τριπακι του παιδικου που σιγουρα εκει ξεπατωνεται.. αλλιως θα ξεπατωνεσαι εσυ για τα καλα αφου θα πρεπει να τον απασχολεις εξισου το ιδιο αρκετα

Link to comment
Share on other sites

και αν πηγαίνει δημοτικό τί κάνεις? Το σταματάς και απο εκεί?

Ακριβώς αυτό, το κάθε παιδί πρέπει να 'χει την πορεία του.

Το πρώτο πείραμα θα το κάνει η μαεστρία....θα δούμε αποτελέσματα..:tongue:

Α, στην καμπούρα μου θα μάθετε ε; :twisted::tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...