Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

good morgon!!!!!!!!!(να μαθαίνουμε και κάνα σουηδικό)

τι κάνετε κοριτσάκια?

μπράβο βίκυ μου!!μεγαλώνει το μπεμπέ σας!!

εμείς εδώ ήσυχα,ήθελα να κατέβω κέντρο σήμερα,αλλά είχε συννεφιά και βαρέθηκα.τώρα βγάζει για λίγο ήλιο...περίεργος καιρός!

χθες πήγαμε στον παιδότοπο,το καταχάρηκε η έλλη 2 ωρίτσες,δεν είχε και πολλά παιδάκια...

μετά πήγαμε στη μαμά μου και η έλλη δεν ξεκόλαγε...τους θέλει η καημένη μου τους παπούδες...να την κακομάθει και κάποιος...

αλλά είναι δυσεύρετοι...

πάντως σε γενικές γραμμές ψιλοηρεμήσαμε...

αλλάξαμε λίγο τακτική...πρώτα φώναζα,μάλωνα συνέχεια...τώρα την προειδοποιούμε ότι θα την βάλουμε τιμωρία αν κάνει πχ κάτι...και μετά κατευθείαν τιμωρία...με το που μας βλέπει ότι ετοιμάζουμε το καρεκλάκι να το βάλουμε για τιμωρία...ηρεμεί...

αλλιώς κάθεται στην τιμωρία στεναχωρημένη...

κι έτσι ούτε φωνές από εμάς,ούτε από αυτήν...

ελπίζω να μην είναι παροδικό!!

Link to comment
Share on other sites

good morgon!!!!!!!!!(να μαθαίνουμε και κάνα σουηδικό)

τι κάνετε κοριτσάκια?

μπράβο βίκυ μου!!μεγαλώνει το μπεμπέ σας!!

εμείς εδώ ήσυχα,ήθελα να κατέβω κέντρο σήμερα,αλλά είχε συννεφιά και βαρέθηκα.τώρα βγάζει για λίγο ήλιο...περίεργος καιρός!

χθες πήγαμε στον παιδότοπο,το καταχάρηκε η έλλη 2 ωρίτσες,δεν είχε και πολλά παιδάκια...

μετά πήγαμε στη μαμά μου και η έλλη δεν ξεκόλαγε...τους θέλει η καημένη μου τους παπούδες...να την κακομάθει και κάποιος...

αλλά είναι δυσεύρετοι...

πάντως σε γενικές γραμμές ψιλοηρεμήσαμε...

αλλάξαμε λίγο τακτική...πρώτα φώναζα,μάλωνα συνέχεια...τώρα την προειδοποιούμε ότι θα την βάλουμε τιμωρία αν κάνει πχ κάτι...και μετά κατευθείαν τιμωρία...με το που μας βλέπει ότι ετοιμάζουμε το καρεκλάκι να το βάλουμε για τιμωρία...ηρεμεί...

αλλιώς κάθεται στην τιμωρία στεναχωρημένη...

κι έτσι ούτε φωνές από εμάς,ούτε από αυτήν...

ελπίζω να μην είναι παροδικό!!

εμενα η κορη μου ψαρωνει με το θεμα τιμωρια καποιες φορες μονο μαζι μου επειδη ξερει οτι το εννοω.. αλλα καποιες φορες με προκαλει για να την βαλω και το κανω βεβαια αμεσως.. το καλο ειναι οτι παροτι κλαιει και λεει τα δικα της δεν κοταει να κουνησει απο το σημειο που την εχω βαλει..

το κακο ολων ειναι οτι την μεθοδο της τιμωριας δεν την εφαρμοζει ο ανδρας μου (σπανια και εξακολουθει να δειχνει ανυπομονησια και οτι δεν εχει καταλαβει την μεθοδο) και η κουνιαδα μου ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ουτε για αστειο..

και εκεινη οπως της ειπα προχθες πρεπει να δουλεψει με τον εαυτο της αρκετα και να προσαρμοστει διοτι αργοτερα με δυο παιδια δεν θα την παλεψει..

βεβαια με γραφει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ αλλα τι αλλο να κανω.. εκτος απο το να τη συρω σε κανεναν ειδικο μπας και της βαλει μυαλο που σιγα τα πεταμενα λογια..

Link to comment
Share on other sites

good morgon!!!!!!!!!(να μαθαίνουμε και κάνα σουηδικό)

Καλημέρα σου κι εσένα. Έτσι, να γράφεις κάνα σουηδικό, να μαθαίνουμε. :D

Εγώ σπίτι με την κόρη. Χθες ήταν λίγο ανήσυχη, σήμερα μέχρι τώρα μια χαρά είναι, ξεκουράζομαι κι εγώ, σήμερα που 'χει ησυχία γιατί λείπει κι ο ταρζανάκος στον παιδικό. :mrgreen:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

εμείς ευτυχώς κάνουμε ακριβώς τα ίδια και οι 2...δεν του το είχα του άντρα μου,γιατί μέχρι πρόσφατα ήταν ελαστικός αρκετά...

αλλά κατάλαβε ότι δεν γίνεται,γιατί αν την αφήσουμε ανεξέλεγκτη χαθήκαμε...

και μου έλεγε πόσο υπερήφανος ήταν προχθές...που πήγε τζάμπο με την μικρή,τον κουμπάρο και το μικρό τους...οι μπαμπάδες με τα παιδάκια τους...

και η έλλη δεν ζήτησε τίποτα,και δεν της πήρε τίποτα ο άντρας μου...

σε αντίθεση με το άλλο,που απαιτούσε διάφορα...

και το χειρότερο είναι ότι μιλάει κι άσχημα,δεν σέβεται καθόλου τους γονείς του...και είναι 3 1/2 ακόμα...

προσπ τουλάχιστον εσύ και ο άντρας μου να έχετε κοινό μέτωπο,για την κουνιάδα δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά...έτσι κάνουν και οι γιαγιάδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σταμάτησα να την βάζω τιμωρία. πλέον βάζω τιμωρία τα παιχνίδια της έξω απο την πόρτα του σπιτιού και την προειδοποιώ πως αν δεν ηρεμήσει θα του κάνουν και άλλα παρέα και θα τα ξαναπάρει στο δωμάτιό της μόλις ζητήσει συγνώμη και σταματήσει .


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σταμάτησα να την βάζω τιμωρία. πλέον βάζω τιμωρία τα παιχνίδια της έξω απο την πόρτα του σπιτιού και την προειδοποιώ πως αν δεν ηρεμήσει θα του κάνουν και άλλα παρέα και θα τα ξαναπάρει στο δωμάτιό της μόλις ζητήσει συγνώμη και σταματήσει .

αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που εκανα και συνεχιζω να κανω οταν παιρνω στροφες.. δεν πιανει παντα αλλα μολις δει τη μεγαλη μαυρη σακουλα σκουπιδιων κατι παει να γινει..

ειχε χτυπησει στο κουτελο προχθες αρκετα και πριν διαπιστωσα οτι το αιματωμα εχει φθασει στο υψος των ματιων της και αναμεσα στη μυτη και τα ματια εχει μελανιασει.. δεν ποναει λεει ομως μιλησα με τη παιδιατρο και μου πε οτι δεν μπορει να κρινει αν ειναι σοβαρο η οχι..προφανως το χτυπημα ηταν ομως σοβαρο για τα δεδομενα του και τελικα θα παμε να την δει χειρουργος το απογευμα μετα τον γυναικολογο και να κανουμε ακτινογραφια.. θα μας παει ο κουκος αηδονι γιατι θα παμε στο Ιασω Παιδων αλλα δεν παω να στηθω στο Παιδων Αγλαια Κυριακου.. εκει η ταλαιπωρια ειναι δεδομενη..που κουραγια..:?

Link to comment
Share on other sites

περαστικά στην καημενούλα! Αφού είχε τέτοια εξέλιξη φυσικά να πάτε και να σας πουν οτι δεν είναι τίποτα! Δεν πάιζουμε με αυτά!

εύχομαι μόνο να μην έγινε στα ''χέρια'' της θείας:tongue::tongue::tongue:


Link to comment
Share on other sites

περαστικά της!!έτσι είχε χτυπήσει και η δική μου,πέρσυ τον χειμώνα στο μάτι,και πρήστηκε την επόμενη μέρα,κι έγινε μαύρο...συνηθισμένα...

γιατί να την πας για ακτινογραφία?έχει άλλα συμπτώματα?διάσειση,εμετό,υπνηλία?

οι ακτινογραφίες δεν στοιχίζουν ακριβά στα ακτινολογικά κέντρα?μήπως να την πήγαινες εκεί?40-50Ε

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που εκανα και συνεχιζω να κανω οταν παιρνω στροφες.. δεν πιανει παντα αλλα μολις δει τη μεγαλη μαυρη σακουλα σκουπιδιων κατι παει να γινει..

εγώ απλώς παίρνω κάποιο παιχνίδι της και το βγάζω έξω απο το σπίτι και την ενημερώνω πως αυτό είναι προειδοποίηση μόνο και το επόμενο βήμα είναι ο κάδος και είναι τυχερή που της αφήνω την επιλογή να επιλέξει αν θα το πάει στο δωματιο της ξανά (αφού ηρεμήσει) ή εγώ στον κάδο... Της κάνω και χάρη:tongue:


Link to comment
Share on other sites

περαστικά της!!έτσι είχε χτυπήσει και η δική μου,πέρσυ τον χειμώνα στο μάτι,και πρήστηκε την επόμενη μέρα,κι έγινε μαύρο...συνηθισμένα...

γιατί να την πας για ακτινογραφία?έχει άλλα συμπτώματα?διάσειση,εμετό,υπνηλία?

οι ακτινογραφίες δεν στοιχίζουν ακριβά στα ακτινολογικά κέντρα?μήπως να την πήγαινες εκεί?40-50Ε

το μάτι και σε μια γωνίτσα να παράπεσε λογικό να μαυρίσει αλλά το κούτελο πρέπει να έφαγε γερή για να γίνει έτσι. Σίγουρα ακούστηκε και μπαμ!:?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...