Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

μωρε το αγορι μου!! χαδιαρης ειναι :D

κι ο Νικολας το κρεβατι του θελει, μαζι μας δεν κοιμαται!

νομιζω πως θα εχεις την ενοια του και θα τον δεις το βραδυ και αποκλειεται να μην ακουσεις ξυπνητηρι. κι εσυ να μην ακουσεις, εχεις τον Τακη.

χαχαχα καμία έγνοια δεν τον έχω!!!:(:(:(

Ρε συ, είναι διαφορετικά στο πρώτο παιδί, για την Μυρτώ δεν είχα βάλει ποτέ ξυπνητήρι όταν ήταν μωρό, σηκωνόμουν κάθε ώρα από μόνη μου, επειδή την είχα στο μυαλό μου... Αυτόν τον κακομοίρη, αν μπορούσα θα του έβαζα το θερμόμετρο, το ντεπόν και την σύριγγα δίπλα του να αυτοεξυπηρετηθεί!!! Αναρωτιέμαι, αν έκανα τρίτο παιδί, θα το έβαζα να μαγειρεύει τις σούπες του???

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καμία έγνοια δεν τον έχω!!!:(:(:(

Ρε συ, είναι διαφορετικά στο πρώτο παιδί, για την Μυρτώ δεν είχα βάλει ποτέ ξυπνητήρι όταν ήταν μωρό, σηκωνόμουν κάθε ώρα από μόνη μου, επειδή την είχα στο μυαλό μου... Αυτόν τον κακομοίρη, αν μπορούσα θα του έβαζα το θερμόμετρο, το ντεπόν και την σύριγγα δίπλα του να αυτοεξυπηρετηθεί!!! Αναρωτιέμαι, αν έκανα τρίτο παιδί, θα το έβαζα να μαγειρεύει τις σούπες του???

χαχαχαχαχ ελα ρε Ελενη!!!

ας δωσουμε κι ενα ελαφρυντικο στον εαυτο μας, δεν ειμαστε σουπερμαν. αρνουμαι να δεχτω πως δεν εχεις εγνοια το παιδι σου. απλα η κουραση που εχεις υπερισχυει. και δε συμβαινει μονο σε σενα!!

και αν κανεις και τριτο εκτος απο σουπες καλο θα ηταν να μαγειρευει και κανα παστιτσιο, να σε ξεκουραζει κι εσενα!!

ρεεεε τι λεμε βραδιατικα :tongue: :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Ευάκι, τι καλή που είσαι!!! Να μην αρνείσαι να το δεχτείς, έτσι όπως στο λέω... Το τί τύψεις νιώθω για αυτό το παιδί, γενικώς νιώθω τύψεις για όλους το τελευταίο διάστημα! Ακόμα και που χάσαμε στην Γιουροβίζιον (που λέει και η φίλη μου η Μάγδα!!!)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!! τσεκαρε τον και λιγο αργοτερα, ο Νικολας κατα τις 12 ανεβαζε.

μπορει ομως και να μην κανει τιποτα αλλο το παιδι.

και η πλακα ειναι πως οταν ρωτησα το γιατρο αν το εμβολιο κανει παρενεργειες μου ειπε πως πολυ σπανια συμβαινει!!! ντοινγκ!

Link to comment
Share on other sites

εγω τελευταια νιωθω πως ο χρονος περναει πολυ γρηγορα κι εγω δεν προλαβαινω να κανω τιποτα.

κι επισης εχω πραγματα στο μυαλο μου που "με τρωνε" και δεν καταφερνω να υλοποιησω. μενω παντα στη σκεψη. δεν μπορω να κινητοποιηθω,

και με εκνευριζω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ, η πρώτη παιδίατρος που είχα στην Μυρτώ, όταν της το είχε κάνει, μου είχε δώσει ένα σχεδιάγραμμα το οποίο έψαξα (καλά με τα μάτια περισσότερο) και δεν βρήκα... Αν θυμάμαι καλά, είχε πει ότι από την 7η μέχρι την 11η μέρα θα έπρεπε να της δίνω ντεπόν ανά δεν θυμάμαι πόσες ώρες, επειδή δεν πρέπει να κάνει υψηλό πυρετό επειδή υπάρχει φόβος εγκεφαλίτιδας (τώρα καταλαβαίνω ότι είναι παρενέργεια του εμβολίου)... Και μιλάμε για μία γιατρό που θεωρούσε το ντεπόν βαρβάτο φάρμακο και μου έλεγε να το αποφεύγω...

Link to comment
Share on other sites

εγω τελευταια νιωθω πως ο χρονος περναει πολυ γρηγορα κι εγω δεν προλαβαινω να κανω τιποτα.

κι επισης εχω πραγματα στο μυαλο μου που "με τρωνε" και δεν καταφερνω να υλοποιησω. μενω παντα στη σκεψη. δεν μπορω να κινητοποιηθω,

και με εκνευριζω.

Αυτό ακριβώς... Εγώ είμαι έτσι στα πάντα μου... Όχι μόνο σε κάτι έξτρα που θα ήθελα να κάνω (φαντάζομαι ότι εσύ κάτι τέτοιο μιλάς) αλλά και στα καθημερινά... Βάζω πρόγραμμα (είμαι γενικότερα του προγράμματος, χάνομαι όταν δεν έχω) για απλά καθημερινά πράγματα, κάτι που πάντα έκανα μόνο που το τελευταίο διάστημα σπάνια φέρνω εις πέρας... Και μου την δίνει... Γιατί μπορεί να μην κουράζομαι σωματικά (αφού δεν κάνω τίποτα σχεδόν) αλλά κουράζομαι ψυχικά επειδή μέχρι τις 12 το βράδυ ακόμα πιστεύω ότι θα ακολουθήσω το πρόγραμμα που είχα βάλει... Και πάω για ύπνο με νεύρα όταν φυσικά κλείνουν τα μάτια μου και αντιλαμβάνομαι ότι ούτε και σήμερα θα κάνω αυτά που είχα πει ότι θα έκανα!!! Ρε συ, τώρα που το διαβάζω όλο αυτό, δεν πάω καλά, πρέπει κάποιος να με διαβάσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σου εστειλα ενα πμ.

κι εγω βγαινω κλασσικα εκτος προγραμματος για τα καθημερινα, γιατι οπως κι εσυ τι να προλαβω να κανω μετα τις 9 που βαζω το μικρο για υπνο;;; πως να τηρησω προγραμμα;;

αστα, στο ιδιο καζανι βραζουμε ολες.

κι εγω εχω ενα παιδι, φαντασου εσυ που εχεις 2.

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου κοριτσι σε καληνυχτιζω.

ευχομαι ενα ησυχο και απυρετο βραδυ στο αγορακι σου.

καλη ξεκουραση, πολλα φιλακια!

(και να θυμασαι δεν εισαι μονη, ειμαστε κι αλλες που σε καταλαβαινουμε και περναμε τα ιδια ;))

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου κοριτσι σε καληνυχτιζω.

ευχομαι ενα ησυχο και απυρετο βραδυ στο αγορακι σου.

καλη ξεκουραση, πολλα φιλακια!

(και να θυμασαι δεν εισαι μονη, ειμαστε κι αλλες που σε καταλαβαινουμε και περναμε τα ιδια ;))

Ευχαριστώ Ευάκι μου!!! Για όλα...

Εξακολουθώ και δεν έχω λάβει πμ, που το έστειλες καλέ???

Καλό ξημέρωμα μωρό μου, τα λέμε πάλι ελπίζω σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ευάκι μου!!! Για όλα...

Εξακολουθώ και δεν έχω λάβει πμ, που το έστειλες καλέ???

Καλό ξημέρωμα μωρό μου, τα λέμε πάλι ελπίζω σύντομα...

νομιζω τωρα το πηρες!!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...