Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Παρεπτιπτοντως... σε μελετεςπου εχουν γινει, οι αριστεροχειρες στο μονο που διαφερουν ειναι οτι στην πλειοψηφια τους ειναι ...ξανθοι...!!! Το σουιδικο ξανθο λεμε τωρα, οχι οτι δεν υπαρχουν μελαχρινοι, αλλα στην πλειοψηφια τους λεμε.... Ακου υψηλοτερο IQ...!!!! XAXAXAXA

Επεξεργάστηκαν by Mar28..

[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω ποση ωρα την ημερα κοιμουνται τα μωρακια σας? Εχει αλλαξει συνηθειες και δεν καταλαβαινω τι θελει πια!!!!!Σας εχει τυχει να εναι στην αγκαλια και να γκρινιαζει σαν να μην βολευεται και αμα σηκωθεις ορθιος και κανεις καμια βολτα να σταματαει το κλαμα?Λετε να τον κακομαθα?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω ποση ωρα την ημερα κοιμουνται τα μωρακια σας? Εχει αλλαξει συνηθειες και δεν καταλαβαινω τι θελει πια!!!!!Σας εχει τυχει να εναι στην αγκαλια και να γκρινιαζει σαν να μην βολευεται και αμα σηκωθεις ορθιος και κανεις καμια βολτα να σταματαει το κλαμα?Λετε να τον κακομαθα?

ζωη μου εμενα κοιμαται την ημερα απο τις 10-12 και μετα συνηθως 2-5 και μετα 7 το βραδυ με 2 το πρωι τρωει και ξανακοιμαται μεχρι τις 9 το πρωι.αλλα ολα ειναι σχετικα...το πρωινο πολλες φορες το τροποποιει,το βραδυ ομως ευλαβικα στις 7 κοιμαται....εδω και 1 μηνα τωρα.το βραδυνο μου εχουν πει πολλοι να της το αλλαξω και να την κραταω ξυπνια για να μην ξυπναει αλλα εμενα με βολευει ετσι γιατι ξεκουραζομαι....αυτο με την αγκαλια ναι το κανει και μενα...την καλομαθε ο μπαμπας της!αλλα νομιζω οτι της αρεσει να κοιταει και γυρω γυρω ομως!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

επιτελους να συνδεθω κι εγω ! αχ βρε κοριτσια μου ε.ειψε η παρεα σας παλι καλα που ειχα επικοινωνια με τομαρακι και το μακμαρακι γιατι αλλιως . . . ας οψετε ο ηλεκτρολογος που δεν ειχε κανει αιτηση στον οτε για το καφαο.


eNortjKzUjI0NzQ2M1KyBlwwFX8C0Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω λεω να επανελθουμε οι Σεπτεμβριομανες κ απο δω, γιατι με τον συνοστισμο, προχωραμε 5 -5 τις σελιδες, κ ειναι δυσκολο να παρακολουθησεις τη συζητηση.... Ελατε οι Σεπτ, κ εδω, κ ας πηγαινοερχομαστε... Πλακα θα χει...


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!!!!!

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να γραφω εδω οπου θελετε...Οντως γινετε πανικος με τα ποσα γραφουμε εκει..

Λοιπον να σας πω τον πονο μου τωρα?

Πηγα που λετε στα mothercare ( στα κου-κου πυλαιας για τις Θεσσαλονικιες)να ψωνισω κατι ρουχαλακια και μια φορμα εξοδου και κανενα παιχνιδακι για το μικρο μια και ο Κοσμας πληρωθηκε....

Οταν πηγα λοιπον να πληηρωσω ηταν 150 ευρω και δινω 200ευρω λοιπον το περναει η κοπελια απο το μηχανημα και ποτε σφυριζε ποτε δεν σφυριζε.Και με κοιταει και την κοιταω.(Εδω να σημειωσω επειδη δεν με ξερετε το ντυσιμο μου δεν ειναι και τοσο μεσα στο κοινως αποδεκταα πλαισια)και φωναζει την αλλη ο περνανε καμια εικοσαρια φορες και ποτε το περναει ποτε το βγαζει πλαστο. Τελικα με τα πολλα δεν το δεχτηκαν και μου το γυριζει με ενα υφος...Το παιρνω και η αλλη κοπελα που μαλλον θα το δεχοτανε μου λεει να σας κρατησω τα πραγματα? Και τις απανταω γιατι νομιζεις θα ξαναρθω...

Τα εχω παρει πολυ ασχημα γιατι αν ημουν ντυμενη καλυτερα κιχ δεν θα εβγαζαν ακομα και αν ηταν πλαστο καταλαβες?

Μετανοιωσα που δεν τις εβρισα...

Οχι τιποτα αλλο αλλα ολο απο εκει ψωνιζα καθως ηταν κοντα .Μαλ......ενες

Αυτα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σκεφτομαι να ντυθω με φουστες τακουνια και κοτσο τα μαλλια και να ξαναπαω με το ιδιο 200ευρω να δω αν θα το δεκτουν.Οχι τιποτα αλλο απλα τετοιο ρατσισμο τον δεχομαι πολυ συχνα και μου την σπαει. Επειδη απλα δεν ακολουθω τη μοδα....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καλα κανω και γραφω εδω?

Με εχετε μπερδεψει...

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα συνεχιζουμε να χεζουμε σε καθε γευμα αλλα πλεον δεν ανησυχω καθως εχουν το χρωμα και την υφη που παντα ηξερα....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω του βαζω γαντακια τη νυχτα για να μην παγωνουν τα χερια του... Αλλα δεν με αγχωνει κ ιδιαιτερα το θεμα, καλως η κακως, κ δεν το χω ψαξει παραπανω.. Για δοκιμασε το ομως!

Και εγω με γαντακια τον κοιμιζω γιατι ολη την ημερα αυτο που κανει ειναι να πιανει τα χερια του και να τα βαζει στο στομα...Ασε τα γδαρσιματα που εχουμε κανει


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!!!!!

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να γραφω εδω οπου θελετε...Οντως γινετε πανικος με τα ποσα γραφουμε εκει..

Λοιπον να σας πω τον πονο μου τωρα?

Πηγα που λετε στα mothercare ( στα κου-κου πυλαιας για τις Θεσσαλονικιες)να ψωνισω κατι ρουχαλακια και μια φορμα εξοδου και κανενα παιχνιδακι για το μικρο μια και ο Κοσμας πληρωθηκε....

Οταν πηγα λοιπον να πληηρωσω ηταν 150 ευρω και δινω 200ευρω λοιπον το περναει η κοπελια απο το μηχανημα και ποτε σφυριζε ποτε δεν σφυριζε.Και με κοιταει και την κοιταω.(Εδω να σημειωσω επειδη δεν με ξερετε το ντυσιμο μου δεν ειναι και τοσο μεσα στο κοινως αποδεκταα πλαισια)και φωναζει την αλλη ο περνανε καμια εικοσαρια φορες και ποτε το περναει ποτε το βγαζει πλαστο. Τελικα με τα πολλα δεν το δεχτηκαν και μου το γυριζει με ενα υφος...Το παιρνω και η αλλη κοπελα που μαλλον θα το δεχοτανε μου λεει να σας κρατησω τα πραγματα? Και τις απανταω γιατι νομιζεις θα ξαναρθω...

Τα εχω παρει πολυ ασχημα γιατι αν ημουν ντυμενη καλυτερα κιχ δεν θα εβγαζαν ακομα και αν ηταν πλαστο καταλαβες?

Μετανοιωσα που δεν τις εβρισα...

Οχι τιποτα αλλο αλλα ολο απο εκει ψωνιζα καθως ηταν κοντα .Μαλ......ενες

Αυτα

Γιατί καλέ δε ψωνίζεις από mothercare.com???? Τρελά savings σου λέω! μέχρι και 50% πιο φθηνά! Εγώ μόνο από κει πλέον! Δεν πληρώνω κερατιάτικα στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι πηγα mothercare και μου φανηκαν ολα πανακριβα??

Σε ενα μαγαζακι της γειτονιας να παω θα τα βρω πολυ ποιο φθηνα,,,γνωμη μου!!

Καλησπερα κοριτσακια,,μολις γυρισαμε απο βολτα,εκανα το λαθος και εβαλα μποτα με τακουνι κ ψοφησα...εγω που πριν απο την εγκυμοσυνη ημουνα ολη μερα με 12ποντο λολ...αχ,5ποντο κ πολυ θα μου ειναι!!!

Καλως να τους δεχτεις Μαρακι :D...εγω ευτυχως μενω μακρυα τους,,500χιλιομετρα..Τι χαρα!!!!!!!!!!!!!!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...