Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

ειδες?στην εσκασα την εκπληξη και σε ανακαλυψα.

δεν φανταζεσαι ποσο χαρηκα με τα νινακια σου.ως νεα μανουλα που εισαι,σε προσκαλω στις μανουλες μαιου 2008 που ειμαι και εγω μονιμα εκει να σε συμβουλευουμε σε οτι χρειαζεσαι...ειναι ησυχα?κοιμασαι καθολου?πως νοιωθεις καλε με 2???εγω παντως πολυ το σκεφτομαι μη μου κατσει καμια διπλη η τριπλη εγκυμοσυνη και οχι τιποτα αλλα τωρα περιμενουμε στην οικογενεια αλλα 2 μωρα και δεν θα μπορω να δωσω κανα δικο μου για να ξεκουραζομαι!!!!(χιουμορ χαχαχα)


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Γεια σας,

Είμαστε νέοι στη Λαμία και χρειαζόμαστε παιδίατρο, αν είναι δυνατόν σε συνεργασία με το ΙΚΑ.

Ο μικρός μας θα είναι 7 μηνών σε 1 εβδομάδα, και σε καμιά δεκαριά μέρες θα πρέπει να κάνουμε το επόμενο εμβόλιο οπότε επείγει.

Μπορείτε να μας προτείνετε κάποια ή κάποιο παιδίατρο;

Αφήσαμε τη δικιά μας παιδίατρο στην Αθήνα και είναι τόσο καλή που θα μας στείλει τη συνταγή για το επόμενο εμβόλιο ταχυδρομικά. Αλλά ταχυδρομικά δεν γίνονται οι ενέσεις, και είχε και ελαφρύ χέρι...

:P

Link to comment
Share on other sites

Παιδίατρο στην Λαμία έτσι?

Θα σου προτείνω την δική μας αλλά δεν ξέρω αν έχει ΙΚΑ. Μπορείς να την πάρεια και να την ρωτήσεις.

Παναγιωτοπούλου Κων/να. τηλ.: 2231051010.

Ελαφρύ χέρι έχει σίγουρα.

Βίκυ μου είναι σχετικά ήσυχα, για δίδυμα είναι καλά και κοιμάμαι το βράδυ τουλάχιστον από της 01:00 που τελειώνω το τελευταίο γεύμα τους μέχρι το πρωί 08:00-08:30 περίπου. Η αίσθηση τώρα των δύο μωρών είναι απερίγραπτη, σου γελάνε και τα δύο μαζί, κάνουν νάζια.

Μην το σκέφτεσαι αν θέλεις να κάνεις και άλλα παιδάκια, όλα μια ιδέα είναι και ξεπετάγονται πολύ εύκολα.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες γεωργιτσα μου,αλλα για να σε ρωτησω.εσυ θα πας για τριτο.(για να δω τι θα απαντησεις χαχαχα)

ειναι κουκλακια τα ζουζουνια σου.αχ πολυ χαιρομαι που εισαι μανουλα!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα τα λες γεωργιτσα μου,αλλα για να σε ρωτησω.εσυ θα πας για τριτο.(για να δω τι θα απαντησεις χαχαχα)

ειναι κουκλακια τα ζουζουνια σου.αχ πολυ χαιρομαι που εισαι μανουλα!

Χα χα χα!!!! Φυσικά και θέλω Τρίτο. Και αύριο κιόλας. Αλλά αν μου τύχει θα το κάνω διαφορετικά όχι ;)

Μαρμιτάκι που είσαι εσύ? Να σας ζήσει ο νεοφώτιστος! Πάντα γερός και σιδερένιος! Περιμένω νέα από την βάπτιση. Κλάψατε, γελάσατε όλες τις λεπτομέρειες.

Κρεμούλες πότε θα αρχίσετε εσείς? Έλεγα το Σ/Κ να τα ξεκινήσω, φρούτο (μήλο για αρχή) και Βανίλια ρυζάλευρο. Το γάλα μου είπε να μην το αλλάξω ακόμη για να μην τους κακοφανεί η αλλαγή και με την κρέμα.

Συνεφούλι ελπίζω να βοήθησα. Πάρτη και πες της εκ μέρους μου (Γεωργία με τα δίδυμα) και αυτή δίδυμα έχει αλλά μεγάλα τώρα 13ών περίπου.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Georgi μου, σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Και σεις με το καλό να βαπτίσετε τα γλυκά σας τα διδυμάκια!

Όλα πήγαν καλά, ο μικρούλης έκλαψε λίγο, αλλά μόνο όταν βγήκε από την κολυμβήθρα, μέσα ήταν ωραίος και κούλ! Οι νονοί μας ήταν άψογοι (πολύ αγαπημένοι φίλοι), ο παππούς Μιχάλης δάκρυσε και συγκινηθήκαμε όλοι... Ήταν μια ωραία τελετή που τέλειωσε με ένα νοστιμότατο γεύμα σε παραθαλάσσιο εστιατόριο. Ευτυχώς μας έκανε και υπέροχο καιρό. Η μπομπονιέρα μας ήταν αυτοκινητάκι αντίκα (δεκαετίας 1920) και θα σου πω όλες τις λεπτομέρεις για το πώς το παραγγείλαμε, αν ενδιαφέρεσαι. Για τις τιμές τώρα θα το ξανακοιτάξω για να σου πω ακριβώς. Συμφέρει και θα βρεις άπειρα πράγματα που θα σου αρέσουν στο ίντερνετ.

Ξεκινάτε κρεμούλες όπου να 'ναι ε? Άντε κι εμείς σιγά σιγά σε καμιά δεκαριά μέρες.

Πολλά πολλά φιλιά


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Πως είστε φιλενάδες?

Εμείς χθες βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι (το αντράκι μου). Ανήσυχο πολύ όλη μέρα, δεν έφαγε καθόλου η ψυχή μου, μόνο στης 00:00 έφαγε ένα γεύμα. Κάποια στιγμή το βράδυ πίστευα ότι καταρέω, δεν άντεχα άλλο.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

marmitaki, να σου ζησει ο γιοκας σου!

αν μπορεις ενημερωσε με για τις μπομπονιερες γιατι βαφτιζουμε και εμεισ το μπουμπουλακι μας τον αυγουστο!φιλια!


[B][COLOR=DarkOrchid][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png[/IMG][/COLOR][/B]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εύη μου, σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές, κι εσείς με το καλό να βαπτισθείτε! Αρχίσατε τελικά τις κρέμες? Τι έκανες με το ρυζάλευρο? Δίνεις τελικά ή μόνο φρούτα?

Georgi μου, καλορίζικο το νέο δοντάκι!

Λοιπόν κορίτσια, τα υλικά για τις μπομπονιέρες τα παρήγγειλα από το Elxis (βάλτε το στο google για να δείτε την ιστοσελίδα). Έδωσα 300 ευρώ για 200 μπομπονιέρες και μου έστειλε τα αυτοκινητάκια τύπου δεκαετίας '20, τα τούλια και τις κορδέλες και αγοράσαμε εμείς από εδώ τα κουφέτα. ΠΟλύ φθηνές, σε σχέση με ότι κυκλοφορεί. Από εκεί είχα πάρει και για τη μικρή κεραμεικά βαζάκια που τα γέμισα με γλυκό κυδώνι, το οποίο είχα φτιάξει με τα χεράκια μου! Γενικά καλή συνεργασία μέσω τηλεφώνου, αλλά λίγο ασυνεπής στους χρόνους. Αν αποφασίσετε, θα σας πω πιο αναλυτικά.


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέεερα!!!

Χθες το απόγευμα φάγαμε τις πρώτες μας κουταλιές ρυζάλευρο. Εκεί να δείτε μάχη που δώσαμε. Ο μπέμπης με τη μαμά μου καλύτερα τα πήγαν, έφαγε 3-4 κουταλιές όχι καλά φυσικά αλλά 1-2 φορές ξεχάστηκε και άνοιγε και το στόμα. Η μπέμπα με εμένα πάλεψε πραγματικά, έκλεγε, αναγούλιαζε.... με αποτέλεσμα να μου αγριέψουν τα παιδάκια μου και μετά δεν φάγανε ούτε το γάλα τους. Μετά την κρέμα τους έδωσα και λίγο νερό να ξεπλύνουν το στόμα τους. Δεν το έπιναν με τίποτα......

Ξεκινήσαμε νέες περιπέτειες στο δρόμο με τις λεύκες χαχαχα

Σκέφτομαι να μην δώσω αμέσως το φρούτο, να περάσουν 3-4 μέρες πρώτα να εξοικιωθούν με την γεύση της κρέμας και με το κουτάλι και μετά να πάμε και στο φρούτο.

Αυτό με τις μπομπονιέρες θα το ψάξω. Αλλά βλέπω ότι σου στοίχισαν 1,5ε η μία, και σε μαγαζί τέτοια τιμή βρήσκεις, 1,2 με 1,50


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εύη μου, σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές, κι εσείς με το καλό να βαπτισθείτε! Αρχίσατε τελικά τις κρέμες? Τι έκανες με το ρυζάλευρο? Δίνεις τελικά ή μόνο φρούτα?

Georgi μου, καλορίζικο το νέο δοντάκι!

Λοιπόν κορίτσια, τα υλικά για τις μπομπονιέρες τα παρήγγειλα από το Elxis (βάλτε το στο google για να δείτε την ιστοσελίδα). Έδωσα 300 ευρώ για 200 μπομπονιέρες και μου έστειλε τα αυτοκινητάκια τύπου δεκαετίας '20, τα τούλια και τις κορδέλες και αγοράσαμε εμείς από εδώ τα κουφέτα. ΠΟλύ φθηνές, σε σχέση με ότι κυκλοφορεί. Από εκεί είχα πάρει και για τη μικρή κεραμεικά βαζάκια που τα γέμισα με γλυκό κυδώνι, το οποίο είχα φτιάξει με τα χεράκια μου! Γενικά καλή συνεργασία μέσω τηλεφώνου, αλλά λίγο ασυνεπής στους χρόνους. Αν αποφασίσετε, θα σας πω πιο αναλυτικά.

καλημερα!τελικα δεν του εδωσα καθολου ρυζαλευρο!εχουμε 3 μερες που τρωει μπανανα κ του αρεσει και σημερα θα προσθεσω και το μηλαρακι!απο το elxis πηρε μια φιλη μου μπομπονιερες για το γαμο της, ευχαριστημενη μου ειχε πει και καλες τιμες!


[B][COLOR=DarkOrchid][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png[/IMG][/COLOR][/B]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τελικα δεν του εδωσα καθολου ρυζαλευρο!εχουμε 3 μερες που τρωει μπανανα κ του αρεσει και σημερα θα προσθεσω και το μηλαρακι!απο το elxis πηρε μια φιλη μου μπομπονιερες για το γαμο της, ευχαριστημενη μου ειχε πει και καλες τιμες!

Δηλαδή ξεκινήσατε με μπανάνα???

Μα είναι δυσκοίλια και΄κάνει και αλλεργίες. Συνήθως μήλο ή αχλάδι ξεκινάνε


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύη, εμείς με αχλαδάκι είχαμε ξεκινήσει την μικρή, το ίδιο θα κάνω και με τον μπέμπη. Την μπανάνα την είχαμε βάλει τρίτη, μετά το μήλο. Η αλήθεια είναι πως αλέθεται ευκολότερα από τα άλλα φρούτα. Σε κάθε περίπτωση, η μπανάνα είναι χίλιες φορές καλύτερη από το ρυζάλευρο (κατά τη γνώμη μου πάντα) που και άχρηστες θερμίδες προσθέτει και επίσης προκαλεί δυσκοιλιότητα (από ό,τι΄έχω ακούσει τουλάχιστον).

Άντε, καλοκαιράκι έρχεται, θα δώσουμε στα παιδάκια μας και υπέροχα ροδάκινα και νεκταρίνια και βερύκοκα...Αλήθεια, Εύη, κι εσύ θηλάζεις?

Georgi, μην αγχώνεσαι, τους παίρνει λίγο χρόνο να συνηθίσουν τη διαδικασία με το κουτάλι. Υπομονή, σε λίγο θα τρώνε μια χαρά. Οι μπομπονιέρες που διάλεξα έκαναν 2 ευρώ αν τις έπαιρνα έτοιμες από το ίδιο κατάστημα μέσω διαδικτύου και 3 ευρώ τις βρήκα σε εμπορικά καταστήματα εδώ (!!!). Εκτός του ότι γλιτώνεις χρήματα, είναι και ωραία διαδικασία να τις φτιάχνεις με τις φίλες σου. Το χαρήκαμε και τις τρεις φορές (μαζί με του γάμου μας). Πώς πας με τη δουλειά? Μια χαρά ακούγεσαι πάντως, πρέπει να ξεκουράζεσαι περισσότερο τώρα!!!!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

μαρμιτακι τον θηλαζω ακομη! ο μπουμπουλης μου δεν εχει πιει καθολου ξενο γαλα.

κ εσυ συνεχιζεις ετσι δεν ειναι? εγω θα συνεχισω, ελπιζω να εχω γαλα μεχρι να γινει ενος ετους.

georgi, με την μπανανα ενεργηθηκε κανονικα, μπορω να σου πω και 2-3 φορες την ημερα!

φιλια, καλο βραδυ!


[B][COLOR=DarkOrchid][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png[/IMG][/COLOR][/B]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...