Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες! Πώς τα έχετε τα παιδάκια σας? Πείτε κανένα νέο από Λαμία... Η Ρόδος εντελώς ανοιξιάτικη και ηλιόλουστη, σε λίγο θα πλακώσουν οι πενθήμερες!

Sonar, αυτή η αυπνία σου οφείλεται στα δόντια? Κι εμένα το χάλασε εντελώς το βραδυνό πρόγραμμα αυτή την εβδομάδα, εκεί που ξυπνούσε κάθε τρίωρο, κάθε μία ώρα είναι ανήσυχος. Υποψιάζομαι δόντι, σχεδόν τα βλέπω τα δύο κάτω. Η δε μικρή βγάζει τραπεζίτες και ξυπνάει κανα δυο φορές μες στη νύχτα. Ούτε που θυμάμαι, το πρωί, πόσες φορές σηκώνομαι, τόσο μηχανικά το κάνω.

Georgi μου, από δοντάκι τίποτα εσείς που έχουν και κληρονομικότητα από εσένα που έβγαλες νωρίς? στις 23 θα κάνουμε κι εμείς εμβολιάκι πάλι, αχ τα καημενάκια μας! Για τη διατροφή που λες, τι καλύτερο από τα φρέσκα τρόφιμα που θα βρίσκεις στο χωριό (τον Δομοκό εννοείς τελικά ή κάποιο χωριό κοντά?). Κι αν έχει και κοτούλες η μαμά σου, θα σου στέλνει αυγά (εμάς μας στέλνει η πεθερά μου).


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια.

Ειμαι κανουρια και στο καφενειο μας αλλα και στην λαμια θα ηθελα αν ξερει καμια τιμες απο το μητερα και αν ξερετε τιποτα για τον κοντοπανο.

Θα χαρω πολυ ανμε βοηθησετε μιας και δεν εχω και κανεναν αλλον να ρωτησω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κανένα νέο από Λαμία... ........

Sonar, αυτή η αυπνία σου οφείλεται στα δόντια? Κι εμένα το χάλασε εντελώς το βραδυνό πρόγραμμα αυτή την εβδομάδα, εκεί που ξυπνούσε κάθε τρίωρο, κάθε μία ώρα είναι ανήσυχος. Υποψιάζομαι δόντι, σχεδόν τα βλέπω τα δύο κάτω. Η δε μικρή βγάζει τραπεζίτες και ξυπνάει κανα δυο φορές μες στη νύχτα. Ούτε που θυμάμαι, το πρωί, πόσες φορές σηκώνομαι, τόσο μηχανικά το κάνω.

Georgi μου, από δοντάκι τίποτα εσείς που έχουν και κληρονομικότητα από εσένα που έβγαλες νωρίς? στις 23 θα κάνουμε κι εμείς εμβολιάκι πάλι, αχ τα καημενάκια μας! Για τη διατροφή που λες, τι καλύτερο από τα φρέσκα τρόφιμα που θα βρίσκεις στο χωριό (τον Δομοκό εννοείς τελικά ή κάποιο χωριό κοντά?). Κι αν έχει και κοτούλες η μαμά σου, θα σου στέλνει αυγά (εμάς μας στέλνει η πεθερά μου).

Νέο εμείς????? Που να το μάθουμε????

Θα φύγουν όλοι από την Λαμία και εμείς θα κοιτάζουμε από την βεράντα.....

Αυτά που διαβάζω για τον ύπνος σας με κάνουν να λέω ότι είμαι βασίλισσα!!! χιχιχι

Καλά εσείς γιατί ανά 3ωρο ακόμη???? Εμείς τρώμε ανά 4ωρο και το βράδυ περισσότερο...

Εμένα κοιμούνται χωρίς διακοπή από της 20:30-21:00 το βράδυ έως της 00:00΄ όπου τα ξυπνάω και τα ταίζω και ξανακοιμούνται έως της 07:30-08:00 και τα ξαναπάω στην κούνια και μετά θα τα πάρω από εκεί κατά της 10:30-11:30.... τώρα είναι ξυπνητά μέσα τα ακούω και ξαζομιλάνε, γουργουλίζονται.... όταν διαμαρτυρηθούν θα πάω να τα πάρω.

Χθες είχα και τη νονά της μπέμπας με τους γονείς της και την αδερφή της τραπέζι και σήμερα το πρωί είχα δουλίτσες, διαφορετικά ξανακοιμάμαι και εγώ στης 08:00.

Ο καιρός εδώ είναι τέλειος, χθες έκανα την βεράντα και τα λουλούδια μου, τα έβγαλα έξω, μεταφύτευσα μερικά.... έχουν δουλειά ακόμη όμως.....

Δοντάκια τίποτα ακόμη, αν και δεν μπορώ να τα δω, δεν τα κοιτάζω, φυσικά ότι βρούν στο στόμα το χώνουν, τις μπουνιές του ο μπέμπης βάζει με μανία, άρα κάτι μας ετοιμάζει.... θα το δει η παιδίατρος αύριο.

Κοντά στο Δομοκό είμαστε και έχουν οι γονείς μου από όλα, κοτούλες, κοτοπουλάκια, αρνάκια, γουρουνάκι (Χριστούγεννα), κήπο με ζαρζαβατικά.

Σου έστειλα και π.μ. το είδες?

Να απαντήσω και στην Αννούλα, την καινούργια στην παρέα μας????

Καταρχήν καλώς ήρθες, καλή προσαρμογή στην Λαμία και αν κατάλαβα είσαι εγκυούλα!!!!

Με το καλό και καλή ξελευτεριά!!!!

Για τον γιατρός έχω ακούσει απλά ότι είναι καλός

Για το Μητέρα δεν ξέρω γιατί γέννησα ΙΑΣΩ, αλλά καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο από πριν (εγώ έτσι είχα κάνει στο ΙΑΣΩ) και να ρωτήσεις λεπτομέρειες, τι χρεώνουν, πόσο το χρεώνουν κλπ κλπ κλπ


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Ειμαι κανουρια και στο καφενειο μας αλλα και στην λαμια θα ηθελα αν ξερει καμια τιμες απο το μητερα και αν ξερετε τιποτα για τον κοντοπανο.

Θα χαρω πολυ ανμε βοηθησετε μιας και δεν εχω και κανεναν αλλον να ρωτησω.

Ευχαριστω

Αννα μου, καλως ηρθες και με το καλο να γεννησεις!φανταζομαι εννοεις το μητερα στη λαμια.εγω εκει γεννησα! η κλινικη μας πηρε 1800 ευρω συν καποια φαρμακα που δεν θυμαμαι να σου πω τιμη και 1200 ευρω ο γιατρος.

για τον κοντοπανο και εγω εχω ακουσει οτι ειναι καλος, νομιζω ομως οτι συνεργαζεται με την πολυκλινικη (για την οποια ειχα ακουσει οτι κλεινει ή θα κλεισει). εγω τον κατσαρη ειχα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη! με βοηθησε παρα πολυ! Μου εβαλε τον ορο με τους πονους στις 7:15 και στις 8:15 ειχα το αγγελουδακι μου στην αγκαλιτσα μου!


[B][COLOR=DarkOrchid][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png[/IMG][/COLOR][/B]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας αν και δεν ειμαι εγκυος ακομα, προσπαθω ομως απλα ηθελα να βρω εναν γιατρο απο πριν να κανω μια επισκεψη για να εχω ολοκληρωμενη αποψη. Παντως για τον κατσαρη εχω ακουσει και απο αλλου καλα λογια απλα ροταω για τον κοντοπανο γιατι εχω ακουσει οτι συνεργαζεται και με το ιασω μιας και εκει γεννησα την κορουλα μου. Απλα ρωταω για το μητερα λαμιας μιας και θελω να ειμαι κοντα με την μικρη μου.

1800 σε τι δωματιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα ρωταω για το μητερα λαμιας μιας και θελω να ειμαι κοντα με την μικρη μου.

1800 σε τι δωματιο?

σ' αυτο που ημουν εγω ηταν δικλινο (νομιζω οτι ολα ετσι ειναι), αλλα δεν βαζει καποια αλλη κοπελα μεσα. ειναι για σενα και το συνοδο σου!


[B][COLOR=DarkOrchid][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png[/IMG][/COLOR][/B]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια έγκυοι! Πληροφορίες θα σας δώσουν οι άλλες μανούλες που ξέρουν τους γιατρούς.

Georgi μου, βασίλισσα είσαι, μην το συζητάς. Υποθέτω ότι επειδή θηλάζει ο μπεμπίνος ξυπνάει και συχνότερα, διότι το μητρικό γάλα είναι πιο εύπεπτο. Κι η μικρή ξυπνούσε κάθε τρίωρο στην ηλικία του. Το ωράριό μας είναι 22.30 με ξύπνημα στις 02.30 για γάλα, έπειτα 05.30 και κατά τις 07.15 ξύπνημα για τα καλά μέχρι τις 10.30 που θα κοιμηθεί για κανένα μισάωρο, μη φανταστείς περισσότερο. Το μεσημέρι κάνει ένα δίωρο τρίωρο ύπνο.

Τώρα ξέρεις, με τα δόντια κιόλας, γίνεται πιο ανήσυχος ακόμα.

Σου έστειλα κι εγώ π.μ., ελπίζω να το πήρες :D.


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρυστω πολυ evi μου για τις πληροφοριες παντως μια χαρα τιμες μου ακουγοντε μιασ και εγω εδωσα 3400 σε τρικλινο με καισαρικη και 3500 στον γιατρο.

Δεν ειναι ομως εποχες για 7000 παλι. Στην λαμια κανει καποιος γιατρος ληψη τροφοβλαστη η σε στελνουν αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Τελικα evi γερνω και εγω προς τον κατσαρη μου ειπε πολυ καλα λογια και η παιδιατρος μας γι αυτον βασικα μου ειπε πως αν η κορη της δεν ειχε τον γιατρο της αθηνα σε αυτον θα την εστελνε ε δεν νομιζω να ηθελε η κορη της να παει σε καποιον που δεν ειναι καλος... οποτε αυτο μου λεει πολλα. τελος παντων θα κλεισω και ενα ραντεβου μαζι του να κανω κανα τεστ παπ και βλεπουμε. γιατι οπως και να το κανουμε ο γιατρος ειναι και προσωπικο θεμα και ο καλυτερος να ειναι αν δεν σου εκπεμπει εμπιστοσυνη αστα...

Αυτα σας ζαλισα και σημερα ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα ζουζουνια σας επισεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παντως βρε κοριτσια (θα σας την σπασω τωρα λιγο) εγω με την μικρη μου δεν ξενυχτησα και πολυ μεχρι τις πρωτες 40 μερες ξυπναγε καθε τριωρο αλλα με το που πηρε την ευχη απο τον παπα δεν ξυπνησε ποτε ξανα μεσα στην νυχτα χτυπαγαμε μερικες φορες μεχρι και οχταωρο... συγνωμη ξερω σας πληγωνω αλλα αν θελετε σας στελνω στοιχεια του παπα κανει θαυματα σας λεω η ευχη του :wink: Ενα ειναι σιγουρο απο το επομενο θα την παθω δεν μπορει να ειμαι παντα τοσο τυχερη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πλήθυνε το καφέ μας!

Με το καλό οι έγκυες να ελευθερωθούν.

Άννα, σου εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος ξανά. Αν κατάλαβα καλά πας για το δεύτερο τώρα. Η μικρή σου πόσο είναι? Κοιμόταν από 40 ημερών σερί???? Τη θήλαζες ή της έδινες ξένο γάλα. Αν κοιμόταν τόσο, θηλάζοντας, τότε τι να πω, σου έτυχε μεγάλο λαχείο!

Georgi, πώς πήγατε με το εμβόλιο. Εμένα συτή τη φορά δε ρέκαξε (!) καθόλου. Κύριος!

Sonar, πώς πάτε με τα δοντάκια σας? Σε νιώθω, εμείς τραβάμε τα ίδια τώρα.

Φέλια, δε θέλω να σε απογόητεύσω, αλλά κι εμένα ο μικρός στην ηλικία της μπουμπούς μια χαρά κοιμόταν, χτυπούσε εξάωρα. Τώρα μας τα χάλασε!!!

Μαρία, πώς πάνε οι διδυμούλες με το βυζοντόλ?

Φιλιά σε όλες σας...


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια την θηλαζα αφου την ταιζα κοιμησμενη ειχε πολυ γελιο αντι να με ξυπναει η μικρη με ξυπναγε το ξυπνητηρι το τι γελιο ειχε η μικρη δεν λεγεται τσαντιζονταν κιολας γιατι την επαιρνα απο την κουνια... ειναι πολυ ανεξαρτητο παιδακι ακομα και τωρα δεν θελει να ερχεται στο κρεβατι μας αφου οταν φευγει ο μπαμπας μας για δουλειες και της λεω να κοιμηθουμε μαζι ερχεται αλλα το πρωι την βρισκω στο κρεβατι της :-(

Τωρα η μικρη μου ειναι 4,5 χρονων και γιορταζουμε αυριο.

Λοιπον φιλακια σε ολες και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σας κορίτσια, παλιά και νέα!

Από ύπνο χάλια, από υπνηλία τέλεια!

... και είπαμε με τον σύζυξ: "μιας και δεν κοιμόμαστε και το ξενυχτάμε, δεν κάνουμε άλλο ένα να το πάμε σερί;! Κι όποιος πέσει πρώτος ξερός απ' την κούραση κερδίζει λουκούμι!" ... και το κάναμε... κι αν μέχρι το Νοέμβριο που θα μπει στην παρέα μας το νέο μέλος, δεν έχει κοιμηθεί ακόμη ο μικρός, θα κλείσω σουίτα στο Δαφνί και θα καλώ φιλενάδες μου για καφεδάκια...:D


[U][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttb05a9.aspx[/IMG][/URL]

[URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][/URL][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttbc73a.aspx[/IMG][/URL]
[/U]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...