Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να ζήσουν τα μπεμπάκια στις νέες μαμάδες!!! Άσχετη ερώτηση αλλά κορίτσια ξέρετε που μπορώ να βρω βιολογικό κοτόπουλο εδώ στη Λαμία?? Έχει βγάλει η Πίνδος αλλά δεν το βρίσκω πουθενά...


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Δεν ήξερα καν ότι έχει βιολογικό Πινδος. Εγώ ψάχνω στήθος και στο Βασιλόπουλο βρίσκω μονίμως μόνο Μιμίκο...:( Άμα βρεις πες μας κι εμάς.

Γεια σας κορίτσια!

Χαθήκαμε, που χρόνος για καφεδάκι! Εμάς μας έχει ρίξει οικογενεικώς μια παλιοίωση με βήχα και καταροή, ευτυχώς χωρίς πυρετό.

Διαβάζω συζητήσεις για κοπέλες που κρατάνει παιδάκια, αν βρείτε καμμιά καλή,στείλτε και στη Ρόδο καμμιά, για μένα!

Sonar, έχετε γκρίνιες λόγω δοντιών? Οι χειρότεροι πάντως είναι οι παλιοκυνόδοντες... Πόσα δόντια έχετε τώρα? Για την αφαγία μη στενοχωριέσαι, φάση είναι, θα περάσει. Με τη μικρή περνάμε τέτοιες περιόδους κι άλλες που τρώει τα πάντα.

Μαρία, πώς πάνε τα κοριτσάκια με το βυζοντόλ? :D

Η Georgi μας πού είναι? Πώς τα πάνε τα άλλα διδυμάκια της παρέας?

Περαστικά σας! Άντε να φύγει ο κ@#$χειμώνας να ησυχάσουμε με τις ιώσεις.

Λοιπόν, έχουμε μόνο 6 (4 πάνω, 2 κάτω), αλλά ελπίζω να μην βγάλουμε και τα υπόλοιπα 14 με την ίδια ταλαιπωρία... :?

Γειά σας !!!

Γεννήσαμε και μεις!!!!!!!!

Ζώζα εμας ο γιατρός και κλινική μας πήρε 4000 καισαρική..δεν ξέρω βέβαια ο Κατσαρής (ο οποίος ήταν μέσα στον τοκετό έχω να πω)..ο παιδίατρος χώρια και φάρμακα...

Να σου ζήσει το μωράκι! Γερό και δυνατό και πάντα καλότυχο!!!


[U][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttb05a9.aspx[/IMG][/URL]

[URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][/URL][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttbc73a.aspx[/IMG][/URL]
[/U]
Link to comment
Share on other sites

FELIA μου να σου ζήσει κορίτσι μου η μπουμπού σου, χιλιόχρονη και ευτυχισμένη και εσύ καλή ανάρρωση και σιδερένια και καλά 40.

litsar μου δεν ξέρω αν και που μπορείς να βρεις βιολογικό, αν είχες κανένα γνωστό από χωριό θα μπορούσες να προμηθευτείς. Εμάς φτιάχνει η μαμά μου και η πεθερά μου κοτόπουλα και τώρα την άνοιξη θα πάρει ξανά, άρα θα έχουμε ντόπιο όταν αρχίσουμε το φαγητό γιατί του σούπερ μάρκετ δεν θα τα δώσω τα παιδιά. Προχθές αγόρασα από το Βερόπουλο στο Πάρκο 2 Πίνδος γιατί ήθελα για δίαιτα και δεν είχαν οι γιαγιάδες και είδα ότι είχε ποικιλία, Πίνδος, Άρτα, Μιμίκος αλλά για βιολογικό δεν είδα.

Μαρμιτάκι μου εσύ τι κάνεις? Περαστικά σας!!!

Χάθηκα γιατί είχα δουλειές και έτρεχα. Τα μωράκια μου έχουν μεγαλώσει, κάναμε και τα 3α εμβόλια, διπλά και αυτη την φορά, δηλαδή τα ίδια με την πρώτη δόση, για πνευμινιόκοκο κλπ. Είμαστε πια 4,5 Μ σχεδόν και 7.550 ο άντρας μας και 6.800 η μπουμπού μας και ύψος πήραν και μεγάλα παιδάκια πιά. Σε σειρά έχουν μπει με τον ύπνο και από της 21:00 μέχρι το πρωί 11:00 δεν με ενοχλούν καθόλου, τα ταίζω και ξανακοιμούνται, την υπόλοιπη μέρα στο ριλάξ, παίζουν, χαζοκοιμούνται κλπ.

Μαρία μου εσύ πως πας με τα διδυμάκια σου? Να σε ρωτήσω κάτι ήθελα. Δουλεύεις μήπως Δημόσιο και είσαι σε άδεια? Μήπως ξέρεις κάτι και για 2ο 9μηνο άδειας ανατροφής τέκνου σε περίπτωση διδύμων? Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο στείλε μου πμ να τα πούμε.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας, μαζευτήκαμε ξανά...

Felia, να σου ζήσει το κοριτσάκι, να είναι χιλιόχρονο κι εσύ σιδερένια. Πώς την είδε ο άδερφούλης της? (Εμάς άρχισαν οι ζήλειες σιγά σιγά...).

Λίτσα, ο κύριος που έχει τα βιολογικά δεν φέρνει και κοτοπουλάκια? Ρώτησέ τον, μπορεί να συνεργάζεται. Αλλά συμφωνώ με τη Georgi, στη Λαμία θα βρεις αγνά κοτόπουλα από γνωστούς.

Sonar, τα πρώτα είναι δύσκολα κι οι παλιοκυνόδοντες.

Georgi, μια χαρά τα μωράκια, φτου φτου, πώς μεγαλώσατε!! Κι εμένα είναι άλλο μωρό τώρα, παίζει, γελάει, έκοψε τα άσκοπα κλάματα, ησυχάσαμε!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Georgi, μια χαρά τα μωράκια, φτου φτου, πώς μεγαλώσατε!! Κι εμένα είναι άλλο μωρό τώρα, παίζει, γελάει, έκοψε τα άσκοπα κλάματα, ησυχάσαμε!

To θέμα είναι ότι με θέλουν συνέχεια δίπλα τους και δεν μπορώ να κάνω καθόλου δουλειά όταν είναι ξυπνητά. Θέλουν παιχνίδι, τραγούδια και φυσικό είναι και εγώ η κακούργα μάνα :oops: θέλω να κάνω και δουλειές.

Κάνω ότι προλαβαίνω το πρωί πριν σηκωθούν και το βράδυ μέχρι της 00:00΄πριν τα ξυπνήσω. Την μέρα κανα πλυντήριο κλπ αν είναι εδώ ο άντρας μου ή αν ανέβει η πεθερά μου και τα κουνάνε λίγο στο ριλάξ. Τώρα κοιμούνται στο ριλάξ αλλά αν απομακρυνθώ θα κλάψουν.

Τέλος Μαρτίου θα πάω για δουλειά 3 μήνες και θα πάρω μετά το 9μηνο και τα σκέφτομαι πως θα τα αφήσω πίσω.:cry::oops:


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sto nosokomeio λαμιας ξερετε κανενα πολυ καλο γυναικολογο?εμενα με παρακολουθει ιδιωτης γιατρος..γενναω μαιο αλλα τα λεφτα ειναι πολλα και λεω να βρω εναν εκει να γεννησω..ειναι αργα λετε?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ζώζα μου, εγώ δυστυχώς λείπω χρόνια από τη Λαμία και δεν ξέρω από γιατρούς και λοιπά. Αν δεν έχει άλλο λόγο να θέλεις να πας σε ιδιωτική κλινική, γιατί όχι στο νοσοκομείο?

Georgi μου, ποιες δουλειές... ακόμα έχω τη μαμά και πάλι δεν μπορούμε οι δυο μας να τα κάνουμε ζάφτι και τα δυο. Έχω μια κυρία που έρχεται κάθε δεύτερη εβδομάδα και κάνει γενική καθαριότητα κι από κει και πέρα καμμιά σκούπα, πλυντήρια, σιδερώματα, πιάτα, μαγείρεμα... Τι να πρωτοκάνουμε? Τα παιδάκια μας έχουν ανάγκη σε αυτή την φάση.


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στο νοσοκομείο λένε ότι έχουν έρθει πολύ καλοί γιατροί!!! Δεν ξέρω όμως συγκεκριμένο όνομα να πω...

Τελικά βρήκα βιολογικό μιμίκος στο βασιλόπουλο αλλά πανάκριβο βρε κορίτσια!!! ένα κοτόπουλο 20 ευρώ!!!! Δεν μας παίρνει για ολόκληρο κοτόπουλο... Τώρα και με τις περικοπές που γίνανε!!!! Πάνε οι πολυτέλειες!!!


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Georgi περαστικά στα παιδάκια σας.

Κι εμείς περάσαμε μια παλιοίωση με πολύ βήχα και καταρροή. Ευτυχώς χωρίς πυρετό... Δε μου λες, πώς γίνεται η διάγνωση της βρογχιολίτιδας? Εννοώ, τι συμπτώματα έχει? Φοβήθηκα κι εγώ μήπως έχουν, αλλά ο παιδίατρος με διαβεβαίωσε πως δεν ακούει κάτι στην εξέταση που να τον ανησυχεί. Είναι και κατά των φαρμάκων, τίποτα δεν τους έδωσε, έφυγε μόνη της η ίωση.

Εσείς πώς αντιμετωπίζετε την κατάσταση? Τους δίνεις αντιβίωση?

Άντε μωρέ, περαστικά να είναι, μη στενοχωριέσαι, αποκτούν αντισώματα και γίνονται πιο ανθεκτικά έτσι τα παιδάκια μας!


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς Μαρμιτάκι μου χωρίς πυρετό... εσείς και χωρίς πυρετό και εμείς.

"Δε μου λες, πώς γίνεται η διάγνωση της βρογχιολίτιδας? Εννοώ, τι συμπτώματα έχει? "

Έχει ακροαστικά, βήχα βαρύ με χρχρχρ

"Εσείς πώς αντιμετωπίζετε την κατάσταση? Τους δίνεις αντιβίωση?"

Ο μπέμπης είναι περισσότερο, η μικρή έχει μπούκωμα με μύτη και βήχα λίγο και της κάνω 3 φορές την μέρα από 2 εισπνοές με Αερολίν, της κάνω και εισπνοές πάνω από κατσαρόλα με ζεστό νερό και ευκάλυπτο και ορούς στην μύτη να είναι καθαρή..... Αυτό είναι το πακέτο της μπέμπας.....

Ο μπέμπης όμως έχει μαρτύριο.

4 φορές την μέρα εισποές με Αερολίν.

3 φορές την μέρα εισποές με Ατροβέντ.

2 φορές την μέρα εισποές με Φλιξοτάιντ.

Εισποές και αυτός με νερό και Ευκάλυπτο και ορούς στην μύτη.

Σταγόνες Σολντεσανίλ σε χαμομήλι.

Αντιβίωση 2 φορές την μέρα.

και έκανε και διάροια, λόγο αντιβίωσης μάλλον και βάζω και στο γάλα 2 φορές την μέρα καψουλίτσα Ουλτραλεβίρ.

Όλα αυτά στο μικράκι μου, τόση ταλαιπωρία το χρυσό μου.

Ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό, γιατί από την οτίτιδα μου είχαν πει ότι θα ανεβάσει σίγουρα. όταν πόναγε του έδωσα και λίγο ντεπόν.....

Έχουμε μαρτυρήσει όλοι μας, άστα να πάνε.....

Και ευτυχώς που κοιμούνται, δεν έχουν χάσει την σειρά τους στον ύπνο και όταν κοιμούνται δεν βήχουν, καλό αυτό. Και τρώνε κιόλας, να φανταστείς την προηγούμενη βδομάδα ο μπέμπης δεν έτρωγε και τώρα τρώει.... ενώ η μπέμπα δεν έτρωγε και δεν ΄τρώει, το μισό θα το αφήσει...

"Άντε μωρέ, περαστικά να είναι, μη στενοχωριέσαι, αποκτούν αντισώματα και γίνονται πιο ανθεκτικά έτσι τα παιδάκια μας! "

Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι γίνονται πιο επιρρεπή σε ιώσεις και γιαυτό αγχώνομαι και φοβάμαι.

Άσε που φτάνει ο καιρός να πάω για δουλειά (29/3) και τρελαίνομαι πως θα τα αφήσω πίσω????

Εσείς εντάξει είστε τώρα έτσι????

Λίτσα μου τρομοκρατήθηκα τώρα..... Λέεεεεες?????


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgi μου, αχ μωρέ τα μωράκια σου, τα λυπήθηκα με όλα αυτά που μου λες. Κι εμένα τα δικά μου πώς βήχανε τα καημενάκια... Για το φαγητό μη στενοχωριέσαι, θα αναπληρώσουν όταν συνέλθουν πλήρως, θα σε φάνε κι εσένα! Εμείς φτηνά τη γλιτώσαμε, ξώφαλτσα πέρασε, αν και κράτησε αρκετές ημέρες. Εγώ ακόμα βήχω να φανταστείς.

Επιστρέφεις στη δουλειά, όπως μας έλεγες. ε? Πλήρες ωράριο? Τι έκανες με τη φύλαξη, βρήκες καμμιά κοπέλα τελικά ή θα σε βοηθήσουν οι δικοί σας? Άντε, για λίγο θα είναι, μετά θα έχουν και πάλι τη μανούλα τους για πολύ καιρό τα παιδάκια σου.

Για σεισμό μη φοβάστε τίποτα, ό,τι θέλουν λένε. Αν μπορούν να προβλέψουν τους σεισμούς, ας μας το λέγαν κι εμάς, που το 2008 (μόλις είχε γεννηθεί η μικρή, ήταν 15 ημερών), ζήσαμε ένα φοβερό σεισμό 6,3 νομίζω. Τα είχα δει όλα. Τότε γιατί δεν το προέβλεψαν και τώρα μπορούν δηλαδή? Δεν πιστεύω λέξη....


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...