Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μαμάδες στην Λαμία


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ Σόνια σιγά σιγά άρχισαν να κοιμούνται λίγο παραπάνω... Μέχρι τότε ξυπνούσαν κάθε τόσο και κλαίγανε... Τα παίρναμε αγκαλιά, τα ηρεμούσαμε και μετά ύπνο. Ασε που κοιμόμουν με το cd player δίπλα μου, μόλις άκουγα και ανακατεύονταν στο κρεβάτι πατούσα το play με cd με νανουρίσματα...Μιλάμε τέτοιο χάλι!!!

Έλεγα είναι δόντια (γιατί άργησαν να τα βγάλουν... στον παπά τα πήγα και διάβασε ευχή... μαμά και πεθερά τα ξεματιάζανε) Και όλα αυτά σε ένα μικρό σπίτι 80 τ.μ. με 2 κρεβατοκάμαρες..ο καθένας κοιμόταν με ένα παιδί, για να μην ακούει ο ένας τον άλλο και ξυπνάνε και οι 2 μαζί...

Κάνε υπομονή... Πιστεύω ότι τα δύσκολα τα πέρασες...


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 411
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • GEORGI

    GEORGI 71 δημοσιεύσεις

  • sonar

    sonar 67 δημοσιεύσεις

  • marmita

    marmita 63 δημοσιεύσεις

  • litsar

    litsar 38 δημοσιεύσεις

Γλυκιές μανούλες, γεια σας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για χτες...:D

Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας και να είμαστε δυνατές για να τα μεγαλώσουμε σωστά.

Ύπνος όλο το βράδυ χωρίς να σηκώνομαι για να θηλάσω τον μικρό ή για να παρηγορήσω το κοριτσάκι μου...μακρινό όνειρο μου φαίνεται! Αλλά είπαμε, υπομονή, θα πάρουμε το αίμα μας πίσω όταν θα τα ξυπνάμε για να πάνε σχολείο και δε θα σηκώνονται με τίποτα. Μέχρι τότε, υπομονή...

Τώρα για την κατάσταση της χώρας μας, τι να πω... Είναι τόσο περίπλοκα τα πράγματα κι έχω τόσες αναπάντητες απορίες. Αυτό που βλέπω είναι ότι θα πρέπει να υποστούμε μια μεγάλη λιτότητα που άρχισε ήδη να επηρεάζει την καθημερινότητά μας κι είναι μόνο η αρχή. Ελπίζω μόνο η οικονομική εξάρτησή της χώρας να μην καταλήξει σε συναλλαγές εθνικού επιπέδου.

Κουράγιο κορίτσια...


lOK4.png

2cVJ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεεεερα!!!!

Καιρό έχουμε να τα πούμε φιλενάδες!!!!

Που είστε όλες?

Εγώ δουλειά ακόμη μέχρι τέλος Ιουνίου.

Για την Βάφτηση δεν έχουμε κάνει τίποτα ακόμη και άρχισα να αγχώνομαι.... Ούτε μαγαζί δεν βρήκαμε. Την εκκλησία την έχουμε σίγουρη, στο χωριό δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα στο να την κλείσουμε από πριν.

Τα παιδάκια μου με τις γιαγιάδες τα πρωινά. Ο μπέμπης μου ακόμη αρρωστούλη, τώρα με την αντιβίωση καλύτερα είναι η ψυχή μου. Πολύ ευαίσθητο μου βγήκε το αντράκι μου και η μικρή πολύ μα πολύ απαιτητική..... Νεύρααααααα!!!!! Να γίνει το δικό της από τώρα η σκ@##λα.:confused::confused:

Εσείς πως είστε με τα παιδάκια σας?


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Επιτέλους έρχεται 3ήμερο!!! Έχει πάει καμιά σας στο El Paso στην Κουβέλα Αχινού??? Είναι μια μεγάλη έκταση με παιδική χαρά, καφέ, άλογα και άλλες δραστηριότητες...

Λέμε να πάμε του Αγίου Πνεύματος...


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Επιτέλους έρχεται 3ήμερο!!! Έχει πάει καμιά σας στο El Paso στην Κουβέλα Αχινού??? Είναι μια μεγάλη έκταση με παιδική χαρά, καφέ, άλογα και άλλες δραστηριότητες...

Λέμε να πάμε του Αγίου Πνεύματος...

Καλημέρα φιλενάδες.

Έχει πάει η αδερφή μου με τις ανηψιές μου και μου είπε ότι είναι πολύ ωραία. Κάτω από τον Γκλατζούνη δεν είναι? Αν κατάλαβα καλά γιατί πρέπει να πήγαν πέρυσι και δεν έδωσα και πολύ σημασία.


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκείνο κάτω από τον Γκλατζούνη λέγεται Babaloo και είναι υπαίθριος παιδότοπος. Πήγαμε κι εμείς μια φορά πρόπερσι αλλά μου την έσπασε που επειδή έβαλα για λίγο το μωρό 10 μηνών στο χώρο που προορίζεται για μικρά παιδάκια μας ζήτησε με στυλ "τσαμπουκά" η υπεύθυνη να πληρώσω είσοδο για το μωρό 10 μηνών!!! Που ακόμα δεν περπατούσε και μπουσουλούσε απλά!!! Τόσο ξεφτίλες!!!! Και φυσικά δεν ξαναπάτησα ούτε για παρτυ του μικρού που είναι αύγουστο μήνα....

Το El paso δεν φαίνεται από το δρόμο...


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγαμε μια βόλτα στο el paso στην κουβέλα αχινού. Είναι μια καταπράσινη έκταση με δέντρα, άλογα για να κάνουν τα παιδιά ιππασία, τοξοβολία. σκάκι, παιδική χαρά, τραμπολίνο κ.τ.λ. Έχει ένα καφέ που ήταν γεμάτο. Ωραίος χώρος!!!


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει τις αφίσεις που έχουν γεμίσει τη λαμία και που γράφουν "Στις 31 Μαϊου η Λαμία αλλάζει". Ξέρετε τι αφορά??? Κάποιο μαγαζί, ραδιοφωνικό σταθμό...

Eγώ δεν είμαι Λαμία άρα δεν είδα τίποτα!!!!

Τι κάνετε?


lRZRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Βαγγελιώ και Μαρία και υπόλοιπα κορίτσια "Λαμίας" τι κάνετε?? Έχω πολύ καιρό να μπω στο cafe...Μάλλον από τότε που έγινε cafe δεν έχω μπει σχεδόν καθόλου..Μαράκι τι κάνουν τα διδυμάκια σου?? Πως τα καταφέρνεις? Βαγγελιώ, πως τα πας?? Μάλλον πρέπει να κανονίσω την δεύτερη επίσημη συνάντηση μας μπας και ξανά βρεθούμε. Για τα νέα κορίτσια του parents είμαι η νονά του "Μαμάδες στην Λαμία" και πριν 1 χρόνο είχαμε κάνει επίσημη συνάντηση όλα τα μέλη...Τώρα λοιπόν που γίναμε περισσότερες πρέπει να επαναληφθεί! Λοιπόν, στην Λαμία τίποτα δεν αλλάζει...δυστυχώς! Ξέρετε καμία παιδική χαρά με λίγα δέντρα για σκιά?? Έχουμε πάει στον Άγιο Λουκά (και στο look up και στο δασάκι), άλλο τίποτα?? Για δώστε καμία πρόταση..Αυτό που λες Βαγγελιώ, που είναι? Μακριά από Λαμία? Ο Γκλατζούνης και το Babaloo που είναι?? Λίγο απλές οδηγίες σας παρακαλώ γιατί είμαι άσχετη εντελώς....


eNortjK1UjI1NzAwULIGXDASlgKY31.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Έλενα.

Το Babaloo είναι στον Καραβόμυλο δίπλα στη θάλασσα. Αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους.

Χτες πήγαμε στο El Paso. Είναι λίγο πιο πέρα από το Babaloo στην Κουβέλα Αχινού. Είναι μια τεράστια έκταση με γκαζόν και δεντράκια. Καλύτερα είναι για απόγευμα. Έχει παιδικές χαρές, τραμπολίνο και ζώα σε κλουβιά. Άλογα (μπορείς να κάνεις και βόλτα 10 ευρώ τα 15 λεπτά), ελαφάκια, κατσίκες, κότες, πάπιες. Μπορείς να κάνεις και δραστηριότητες όπως τοξοβολία, σκάκι υπαίθριο.... Αφήνεις τα μικρά ελεύθερα και δεν έχεις το φόβο μην χτυπήσουν... Το ευχαριστηθήκαμε... Απλά δεν ξέρω αν βολεύει λόγω απόστασης εσάς τις μικρομαμάδες...


hFylp3.png

ivwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσία γεια σας τι μου κανετε ,εμεις ειμστε καλα μπορω να πω , βαπτίσαμε τις μπουμπουδε μας την κυριακη 20/6 τα ονόματα αυτών ΕΛΕΝΗ η μεγάλη και θα τη φωνάζουμε Ελενα και την μικρή ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ συνεχίζουμε να θηλάζουμε κανονικά ο Κων/νος στον κοσμο του και κολιμένος με την μαμα του η μπαμπας την παλέυει ακομα και η μαμα είναι ετοιμη να παρει τα βουνα !!!!!!!!!!!!τα οποια θα τα παρει τελικα γιατι 16/7 θα παμε στο χωρίο μου να ξεκουραστούμε ,λεμε τωρα κατα τα αλλα καλα????????


7bmQp3.png

Bm0Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαράκι! Να σου ζήσουν οι κοριτσούδες και να είναι πάντα ευτυχισμένες και καλότυχες!!!! [Αλήθεια, πότε περάσαν 5+ μήνες! Σαν χθες μου φαίνεται που συναντηθήκαμε και ήσουν έγκυος και ο σύζηγος έτρεχε πίσω απ' τον μεγάλο!!!]

Εμείς ακόμη δεν ξέρουμε αν θα πάμε πουθενά για διακοπές. Δεν ξέρω αν θα ξεκουραστούμε δηλαδή, γιατί όταν είμαστε εκτός σπιτιού ο άντρας μου κυνηγάει μονίμως τον Νικόλα, ο οποίος δεν στέκεται πουθενά! Θέλει να τα σκαλίζει και να τα δοκιμάζει (κυριολεκτικά) όλα :D Εγώ πάλι θα πρέπει να κουβαλήσω όλο το σπίτι και να σας πω την αμαρτία μου ψιλοβαριέμαι....:? Τέλος πάντων, βλέποντας και κάνοντας.

Σας εύχομαι καλά να περάσετε και καλή ξεκούραση σε όλες σας!


[U][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttb05a9.aspx[/IMG][/URL]

[URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][/URL][URL="http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers"][IMG]http://global.thebump.com/tickers/ttbc73a.aspx[/IMG][/URL]
[/U]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...