Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αλήθεια. Να ρωτήσω κάτι μετά από εξωσωματική που πέτυχε πότε κόβουν τα χάπια;;; Γιατί θέλει να τα σταματήσει η γιατρός στην γυναίκα μου 9 Ιουνίου που θα είναι 9 εβδομάδων και  4 ημερών. Νωρίς δεν είναι ;;; Ακούω από άλλες κοπέλες τα σταματούσαν στην αυχενική. Μην γίνει τίποτε τώρα και μασ βλέπω στο ψυχιατρείο. Α και κάτι άλλο όταν βάζετε φάρμακα από κάτω ξαπλώνετε για κάποια λεπτά;;; 

      Ο σχηματισμος του πλακούντα φυσιολογικα ολοκληρώνεται 50 μέρες μετά τη γονιμοποίηση, άρα περίπου στην 9η βδομάδα κυησης, οπότε εφόσον δεν υπάρχει κάποια αποκόλληση ή άλλος λόγος για να συνεχιστούν τα φάρμακα καλώς σας είπε να τα σταματήσετε τότε. Και εγώ νωρίτερα από την αυχενικη τα είχα σταματήσει και μετα ξεκίνησα τα συμπληρώματα (μαγνήσιο, σίδηρο κλπ)

      1 hour ago, Terry1986 είπε:

      Θετικοτατο ειναι το τεστ!! Απολαυσε το και μην κανεις αρνητικες σκεψεις! Ηρθε για να μεινει αυτη τη φορα!!

      Εγω κοριτσια σε αλλα νεα μολις ειχα λιγο καφε στο σκουπισμα..πανικοβληθηκα λιγο αλλα θα προσπαθήσω να μεινω ψυχραιμη..εκανα κ εγω ΕΤ το Σαββατο..μ φαινεται αργα για αιμα εμφυτευσης..λετε να μην αρκει η προγεστερονη π παιρνω? Εννοειται θα παρω τηλ το πρωι τον γιατρο μ!

      Καθόλου αργά δεν είναι για αίμα εμφυτευσης, το καφέ αιμα είναι παλιό αίμα που αποβάλλει ο οργανισμός οπότε λογικό να το δεις κάποιες μέρες μετά από την εμφυτευση. Πάντως όπως είπε και μια άλλη κοπέλα τις προάλλες, είναι πολύ καλό σημάδια και οι περισσότερες κοπέλες που είδαν λίγο καφέ αίμα ήταν θετικό το τεστ. Λίγες μέρες υπομονή! Αν έβαλες βλαστοκυστες μπορείς και αύριο να κάνεις χοριακη να ηρεμήσεις

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Αν και γέννημα θρέμμα Σαλινικια έχω καταγωγή από Χαλκιδική και Πιερία. Σε αυτή τη φάση όμως είμαι Πιερία. Η θάλασσα είναι στα 2χλμ απόσταση αλλά μπάνιο δεν επιχείρησα να κάνω ακόμη.

Ενοχλήσεις στην κοιλιά σαν τραβήγματα έχετε?? Εγώ έχω αλλά κυρίως το βράδυ δε ξέρω μήπως είναι και από το έντερο


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορτσουλια!! Αντε Γεωργια με το καλο ο γαμος!!!! Μην αγχωνεσαι!!! Ολα θα γινουν!!!! Και εδω χαλια ο καιρος.. Εγω αποφασισα να μην ξαναπιω φραπε το πρωι...Μου φερνει υπερενταση και ενω θελω να κοιμηθω δεν μπορω....

Εγω μια βδομάδα που δίνω μάχη να πίνω ελληνικό μια κουταλιά σε ποτήρι μεγάλο. Ίσα ίσα κοροϊδεύω τον εαυτό μου


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινα κ εγώ έχω πόνους αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι από το έντερο εχθες το βράδυ ειδικά πολύ με πονουσε βέβαια μπορεί να είναι και το έντερο κ ή μήτρα!! Έχω ευερέθιστο έντερο κ δεν ξέρω πως να διαβάσω το σωμα μου!! Εγώ κορίτσια δεν πινω καθόλου καφέ γενικά δεν τον αγαπώ μου φέρνει υπερενταση κ ταχυπαλμια !!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μεάλη υπνηλία και να φαντασειται καμιά φορα χωρίς να το καταλάβω με παιρνει ο ύπνος στην δουλεια:(

Πινω την ηέμρα τουλάχιστον 2 καφέδες γιαί αλλιώς α πέσω κάτω. Η καλύτερη και η πιο ευκολη εγκυμοσύνη μου ήταν η πρώτη. Ξεχνουσα πως ήμουν εγκυος. Τελειωσα και το διδακτορικό μου ταν ήμουν στον 5 μήνα και δουλευα μέχρι 39 βδομάδα. Γεννησα στην 39 συν 6. Στην δευτερη είχα όλα αιμοραγίες και σην τρίτη είμαι πολυ κουρασμένη και ζαλίζομαι. αλλον γερασα κορίτσια. Ειμαι 33.

Μπράβο Γεωργία που το αποφάσησες τοσο νωρίς να κανεις παιδί. Εγω πάντα έλεγα πως όταν θα κλεισω τα 22 πρέπει να κάνω παιδι. Τον άντρα μου τον γνώρισα 24:( και παντρευτκαμε όταν ήμουν 29. Μέσα σε 6 μήνες έμεινα εγκυος στο πρώτο και ακόμα και απο τόε πήραμε φορα.

Κορίστια οι αντοχές μας πέφτουν με την ηλικία. Κοριτσια να κάνετε διακοπές και πολλες βόλτες γιατι μετά πάνε αυτά. Εγώ τελευταια φορά έκανα διακοπες πρίν 3 χρόνια που δεν είχα κανένα παιδι:cool:


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, κοριτσάκια μου, ανοίξατε μεγάλο κεφάλαιο με τις διακοπές!!! Εμείς καθ' ότι φρεσκοπαντρεμένοι θα πάμε Κυκλάδες τον Αύγουστο και γαμήλιο ταξίδι Ιταλία τέλη Σεπτέμβρη! Ελπίζω να 'χω μια ήρεμη εγκυμοσύνη για να τα απολαύσω, μιας και θα 'μαι τότε δεύτερο τρίμηνο.

Από καφέδες εγώ πίνω ντεκαφεϊνέ γαλλικό μια μικρή κουταλιά τη μέρα και κάνω διάφορες αλχημείες, άλλοτε τον χτυπάω με παγάκια να τον κάνω τύπου φρέντο κι άλλοτε ζεστό. Όπως καταλαβαίνετε φρέντο θέλω να πιω, αλλά δεν θέλω την τόση καφεΐνη.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιταλια!!!!!Τέλεια!!!!!Οι πιθανότητες λένε ότι μιας και θα σαι στο δεύτερο τρίμηνο θα σαι μια χαρα!!Και γω απ τον τέταρτο πετούσα!!!Εμάς οι τελευταίες μας διακοπές ήταν το 2007 που είχαμε πάει Αθήνα..!!:rolleyes:Μετά ξεκινήσαμε να κάνουμε το σπίτι μας,το οποίο πήρε αρκετό καιρο....μετά ήρθε ο μικρός και διακοπές γιοκ πια!!Δεν πειράζει!!Είχα υποσχεθεί στο γιο μου πως θα τον πάω ντισνειλαντ του χρόνου!!Εεε απλά θα χουμε άλλο ένα άτομο...!Ελπίζω ως τότε να μας το επιτρέψουν τα οικονομικά μας,αν και αν έχουμε βαφτήσια και γάμο,χλωμό το βλέπω!!


5cPOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα, εσείς μένετε θάλασσα και νησάκι, δεν υπάρχει καλύτερο! Και στο γιο θα κάνεις το μεγαλύτερο δώρο σε λίγους μήνες, οπότε...θα 'ναι πολύ ευχαριστημένος! Πόσο είναι ο μεγάλος;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι πολυ ωραία στην Ιταλια!!!!!!!!

Θα περασετε καλα και δεν θα έχεις και μεγαλη κοιλιά, θα έχουν φύγει και οι εμετοί. Να βγαλετε πολλεσς φοτογραφίες και να χαρείτε ο ένας τον άλλον;)

Εγώ ταξίδεψα πολυ πρίν παντερυτώ και έτσι κάτι είδα. Μετα τον γάμο όλα άλλαξαν. Μασ άλλαξαν τα παιδιά.

Αννουλα εσείς πότε θα βαφτίσετε? θα κάνετε και γάμμο μαζί?

Σε ποιά βδομάδα είστε τώρα?


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι ελπίζω κι εγώ, Θεανώ!!! Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι και πότε έχεις ΠΗΤ;

Ευτυχώς εμετούς δεν έχω εγώ, δεν έχω κανένα σύμπτωμα για την ώρα. Γερμανία πέρασα 1 χρόνο στα φοιτητικά μου χρόνια και πολλά ταξίδια λόγω δουλειάς! Σε ποιο μέρος περίπου είσαι;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι νωρίς ακόμα για συμπτώματα. Εγώ είμαι στην 9η βδομάδα και έχω μόνο ζαλάδες και υπνηλία. Εγώ ήρθα εδώ για σπουδές και ρίζωσα. Τον άλλον μήνα κλεινω 8 χρόνια. Μένω 10 λεπτά έξω απο το Ντισελντόρφ. Φτιάχνουμε όμως το σπιτι μας στην Αθήνα, όλα τα λεφτά πάνε εκεί. Ελπίζω να επιστρέψουμε σύντωμα.

Πως να φτιάξω τα τικεράκια μου?


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι κι εγώ στην ένατη εβδομάδα.Κάθε Δευτέρα αλλάζω!!Όταν γεννηθει το μικράκι με το καλό το σκατουλάκι μου θα είναι 3. Τώρα είμαστε 28 μηνών....ακόμα δεν το χουμε πάρει πολύ καλά ότι θα κάνουμε αδελφάκι!!Κάμια φορά μου λεει να χαιδεψω το μωρό και χαιδεύει την κοιλιά μόυ,αλλα την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό και του έδειξα τον υπερηχο και του λεω κοίτα να το μωρο μας και αρχισε να χτυπάει τη φωτογραφία!!Εντάξει μαμά λεει!!Το έδειρα!!Ωχχ τι έχω να περάσω!!χαχαχαχαχα!!Θεωρώ καλή εποχή για βάφτηση γύρω στον Σεπτεμβρη.!Και το γιο μου Σεπτέμβρη τον είχα βαφτήσει!Ήταν έξι μηνών και κάτι!!Πολύ μικρούλης,αλλά καλύτερα νομίζω!!Αν τα καταφέρουμε θα κάνουμε και τον θρησκευτικό γάμο...γιατί αν δεν γίνει και αυτή τη φορά δεν νομίζω να γίνει ποτέ!!Η αλήθεια είναι ότι η βαφτηση μου αρέσει να είναι μόνο βαφτηση...να ναι όλα παιδικά...δεν θα θελα να το αδικήσω αυτό το μωρό,αλλα τι να κάνουμε....δυσκολα τα οικονομικά!!


5cPOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρασκευή κλείνω 9 και απο το σαββατο μπαίνω στην επόμηνη. Η Μεγάλη μου θα είναι και αυτή 3. Εχω ΠΗΤ στις 22 ιανουαρίου. Η μεγάλη ήρθε και αυτή στον υπέρηχο και μόνο που δεν διέλυσε το ιατρείο και την έβγαλε ο άντρασ μου έξω. Τώρα πάντως έχει αποδεχτεί την Στεφανία την μιρή της αδερφή


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως σε δεν ειχαν πρόβλημα με τον δικό μου πολιτικό.Μόνο η νονά δεν δεχόντουσαν να είναι με πολιτικό γάμο.Εκεί είχαμε το πρόβλημα...,ρώτησα πολλούς ιερείς και βρίκα έναν που δέχτηκε και κάναμε εκεί τα βαφτήσια!!


5cPOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας κάνουν έκπτωση εάν κάνετε και τα δύο? Εδώ στην Ελληνική εκκλησία στην Γερμανία κάνει 600 ευρώ ο γαμος και 250 ευρώ για τα βαφτήσια.

Εμεις τα κάναμε στην Ελλάδα και επειδη ο φίκος μας είναι παπάς δεν μας πήρε λεφτά. Εμείς τώρα που θα κάνουμε τα βαφτήσια θα τα κάνουμε στο σπίτι του θείου μου. Έχει μεγάλο σπίτι με πισήνα και έτσι θα χωρέσουμε


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...