Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βαλεντίνα μου όσο καλά να είναι τα πεθερικά σου είναι άλλο να είσαι με τον αντρουλη σου νιώθεις άλλη ασφάλεια!! Έκανες πολύ υπομονή!! Εμένα λέγεται Ρόμπερτ Ναιντετσκι είναι πολωνός είναι τέλειος στις εξωσωματικές έκανα και υστεροσκοπηση μαζί του το παλεψαμε πολύ και επιτέλους έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα!! Πρέπει να έχουμε άνεση με τους γιατρούς μας κ εμπιστοσύνη!! Όλα θα πάνε τέλεια !!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και καλωσηρθαν ολες οι νεες μελλουσες μανουλες!! Χαθηκα λιγο, ημουν εκτος αθηνας και επιστρεψαμε εχθες με τον αντρουλη μου και σημερα εχουμε επετειο!! Αχ κοριτσια εχω να δω το νινακι απο οκτω εβδομαδων, που ακομα δεν ηταν ανθρωπακι, και με εχει φαει η περιεργεια. Τωρα τη δευτερα θα κανω την αυχενικη και εχω τρελη αγωνιααα!!! Ευχομαι να πανε καλα σε ολες σας!! Τελικα στο πρωτο τριμηνο την εβγαλα μονο με τρελη συχνοουρια, εναν εμετο προχθες και λιγες ζαλαδες. Αν δεν εβλεπα στην καμερα σπορακι δε θα το πιστευα. Εντωμεταξυ τον γεναρη που μας περασε ειχα επισκεπτει τον ενδοκρινολογο που με παρακολουθει για θυροειδη και μεσα σε ακρες μου ειπε πως αν και 20 χρονων θα ειναι δυσκολο να κανω παιδι (εχω hashimoto, εναν τυπο θυροειδη), πως μονο 3 στις 10 καταφερνουν να μεινουν εγκυες κτλ...κι εμεινα στον πρωτο μηνα ελευθερων επαφων (ειχαν προηγηθει κι αλλες λιγες φορες αλλα οχι σε γονιμες μερες). Με ειχε κανει κομματια τοτε γιατρος γιατι ηθελα πολυ νινακι. Μολις διαπιστωσα την εγκυμοσυνη στο γυναικολογο πηγα στο γιατρο και του το ειπα για να ξεκινησουμε θεραπεια και μου λεει δεν το περιμενα κλπ...


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Γιωργία! Μα τι μλκ αυτός ο γιατρός, είναι δυνατόν να το λέει αυτό σε μια νέα κοπέλα! Και τι σε βοήθησε που το ήξερες; Ευτυχώς δεν σε εμπόδισε καθόλου! Τελοσπάντων!

Να ζήσετε αγαπημένοι εύχομαι!!! Θα το δεις το νινάκι σου σύντομα και θα σε αποζημιώσει η αυχενική, θα τα δείτε όλα αναλυτικά και θα 'ναι κανονικό μικροσκοπικό ανθρωπάκι!

Εμείς θα το ξαναδούμε όταν θα 'μαι 9 εβδομάδων, δηλ. σε 3 εβδομάδες περίπου, και μετά ξανά στην αυχενική τέλη Ιουλίου. Κι εγώ ευτυχώς καθαρή τη βγάζω από συμπτώματα, οπότε λέω αποκλείεται να μου αρχίσουν τώρα.

Αθήνα είσαι κι εσύ; Αυχενική πού σου είπε να κάνεις τελικά;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε???Εγώ δεν ξύπνησα πολύ καλά σήμερα....για την ακρίβεια ούτε κοιμήθηκα και πολύ καλά..!!Με πονάει η κοιλιά μου και η μέση μου σαν να χω περίοδο.Με βλέπω να τρέχω πιο νωρίς από τη Δευτέρα στο γιατρό!!Είμαι βλέπετε και πολύ ψύχραιμη πάντα...!!Και στην άλλη εγκυμοσύνη τα είχα αυτά και πολύ πιο έντονα,αλλά μάλλον τα ξέχασα!!


5cPOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια!! Γεωργία να ζησετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι και με ένα δυνατό μωρακι!!! Εσένα έφτασε ή ώρα για την αυχενική εγώ την Δεύτερα θα πάω για υπέρηχο τον δεύτερο θέλω να ξαναδώ ότι όλα πάνε καλά!! Τι ηλίθιος γιατρός έλεος!! Έχω ακούσει ότι όταν ή γυναίκα έχει θυροειδή κάνει αγορι!. Δεν ξέρω αν υσχιει πάντως στο περιβάλλον μου έχω κάποιες φίλες ξαδέλφες που έτσι έγινε τώρα δεν ξέρω αν έτυχε ή όντως φταίει ο θυρεοειδής!! Θα δείξει!! Εσύ θα δεις φύλο μάλλον τώρα τη Δεύτερα θα μας πεις.

Αννουλα μου αν δεν αισθάνεσαι καλά καλύτερα να πας για να ησυχασεις και να είσαι ήρεμη!! Πάντως μην ανυσηχεις συμβαίνει πολύ συχνά στην αρχή της εγκυμοσύνης !! Αν τυχόν έχεις νέα στείλε μας!! Πάντως και εγώ δεν έχω καθόλου ψυχραιμία.

Εγώ έχω θέμα με την τουαλετιτσα είχα δυσκοιλιότητα από πριν αλλά τώρα με τον σίδηρο και την προγεστερόνη δεν πάω καθόλου!! Πινω νερό πολύ τρώω αρκετά φρούτα και λαχανικά αλλά τίποτα ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν πάει άλλο να βάλω υποθετο γλυκερίνης αλλά εγώ φοβάμαι διάβασα στο ίντερνετ ότι προκαλούν συσπάσεις!!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια!! Jo sephine μενω αττικη, προς αεροδρομιο κοντα και την αυχενικη θα την κανω στο Ελενα. Δυστυχως αφησα τον γυναικολογο που ειχα γιατι ηραν μονο σε ιδιωτικο και τα οικονομικα μας τωρα που θα κανουμε και το γαμο δε μας παιρνουν..θα συνεργαστω ή με τον κ. Σουλο η με τον κ. Λασκαρη.

Αννουλα μη φοβασαι, ειμαι 11 και κατι και ακομα εχω πονους περιοδου, βεβαια πιο ηπιους οσο περναει ο καιρος. Ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα, δεν ειναι κατι κακο.

Φουντουκι (τελειο ονομα :P ) εγω δεν παιρνω ακομα σιδηρο αλλα η δυσκοιλιοτητα μα ταλαιπωρει πολυ! Την τελευταια βδομαδα σα να εχει στρωσει, ελπιζω!!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φουντούκι σε ποιο κέντρο έκανες την προσπάθεια?? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη είχα κάνει διαγνωστική υστεροσκοπηση στο assisting nature και διαβάζοντας τη σελίδα τους γιατί εμένα μου την έκανε ο γιατρός μου νομίζω το όνομα του δικού σου το είδα σε αυτούς.

Καλά Γεωργία απαράδεκτος ο γιατρος. Λέγεται τέτοιο πράγμα????? Εγώ έχω μες τα φυσιολογικά θυρεοειδή. 3.18 όμως στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι στο 2.5 οπότε παίρνω τ4 των 50.καποξες μέρες μισό κάποιες ολόκληρο. Θα το παίρνω για όλη την εγκυμοσύνη μετά όχι!!!

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί την έκανε Βαλεντίνα μου στο assisting nature εκεί ήταν ο γιατρός μου!! Έκανα εξωσωματική 2 εξωσωματικές ή σπερματεγχυση και μια υστεροσκοπηση!! Στην δεύτερη εξωσωματική πετυχαμε!! Και γι αυτό έχω τεράστιες αγωνίες γιατί δυσκολευτηκαμε και δεν θέλω να πάει κάτι στραβά!! Α να πω ότι προσπαθήσαμε 7 χρόνια συστηματικά για εγκυμοσύνη με διαφορους γιατρούς και επειδή ήμουν μικρή 20 χρόνων δεν μου δίναν σημασία και τελικά να που υπήρχε πρόβλημα είχα μια σάλπιγγα βουλωμενη!! Ο γιατρός αυτός είναι στο γεννεσις και στο διαβαλκανικο και μετά από τέτοιες διαδικασίες θέλω να τον έχω μέχρι τέλους!! Εσύ που σκέφτεσαι να γεννήσεις?


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Φουντούκι σε ποιο κέντρο έκανες την προσπάθεια?? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη είχα κάνει διαγνωστική υστεροσκοπηση στο assisting nature και διαβάζοντας τη σελίδα τους γιατί εμένα μου την έκανε ο γιατρός μου νομίζω το όνομα του δικού σου το είδα σε αυτούς.

Καλά Γεωργία απαράδεκτος ο γιατρος. Λέγεται τέτοιο πράγμα????? Εγώ έχω μες τα φυσιολογικά θυρεοειδή. 3.18 όμως στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι στο 2.5 οπότε παίρνω τ4 των 50.καποξες μέρες μισό κάποιες ολόκληρο. Θα το παίρνω για όλη την εγκυμοσύνη μετά όχι!!!

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!

Και εγω τ4 των 50 παιρνω. Εμενα ειναι 3,48. Δεν εχω θεμα με την tsh γι αυτο δεν εκανα θεραπεια. Εμενα τα αντιθυροειδικα αντισωμτα (τα βρισκεις με διαφορετικη εξεταση) ηταν ανεβασμενα παντα.


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω κοριτσια!! Jo sephine μενω αττικη, προς αεροδρομιο κοντα και την αυχενικη θα την κανω στο Ελενα. Δυστυχως αφησα τον γυναικολογο που ειχα γιατι ηραν μονο σε ιδιωτικο και τα οικονομικα μας τωρα που θα κανουμε και το γαμο δε μας παιρνουν..θα συνεργαστω ή με τον κ. Σουλο η με τον κ. Λασκαρη.

Αννουλα μη φοβασαι, ειμαι 11 και κατι και ακομα εχω πονους περιοδου, βεβαια πιο ηπιους οσο περναει ο καιρος. Ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα, δεν ειναι κατι κακο.

Φουντουκι (τελειο ονομα :P ) εγω δεν παιρνω ακομα σιδηρο αλλα η δυσκοιλιοτητα μα ταλαιπωρει πολυ! Την τελευταια βδομαδα σα να εχει στρωσει, ελπιζω!!

Εγώ είμαι 10+4 για την ακρίβεια. Φαίνεται καθόλου κοιλιτσα?? Εμένα προσπαθούν να με πείσουν πως κάτι φαίνεται αλλά επειδή είχα χάλια το έντερο θεωρώ πως τους μπέρδεψε αυτό


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τ4 των 50 παιρνω. Εμενα ειναι 3,48. Δεν εχω θεμα με την tsh γι αυτο δεν εκανα θεραπεια. Εμενα τα αντιθυροειδικα αντισωμτα (τα βρισκεις με διαφορετικη εξεταση) ηταν ανεβασμενα παντα.

Είχα κάνει περίπου ένα τρίμηνο πριν την εγκυμοσύνη πλήρη έλεγχο και για αντισώματα και υπέρηχο tsh t3 t4 ήταν νορμάλ. Δεν είναι πολύ ανεβασμένη η τιμή. Θα τη στρώνουμε με το χαπακι


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί την έκανε Βαλεντίνα μου στο assisting nature εκεί ήταν ο γιατρός μου!! Έκανα εξωσωματική 2 εξωσωματικές ή σπερματεγχυση και μια υστεροσκοπηση!! Στην δεύτερη εξωσωματική πετυχαμε!! Και γι αυτό έχω τεράστιες αγωνίες γιατί δυσκολευτηκαμε και δεν θέλω να πάει κάτι στραβά!! Α να πω ότι προσπαθήσαμε 7 χρόνια συστηματικά για εγκυμοσύνη με διαφορους γιατρούς και επειδή ήμουν μικρή 20 χρόνων δεν μου δίναν σημασία και τελικά να που υπήρχε πρόβλημα είχα μια σάλπιγγα βουλωμενη!! Ο γιατρός αυτός είναι στο γεννεσις και στο διαβαλκανικο και μετά από τέτοιες διαδικασίες θέλω να τον έχω μέχρι τέλους!! Εσύ που σκέφτεσαι να γεννήσεις?

Κοιτα να δεις πως μου έμεινε το όνομα!! Ήταν να κάνω την υστεροσκοπηση στο νοσοκομείο αλλά πηγαίνε πολύ μακρυά και μου πρότεινε το κέντρο γιατί λόγω δουλειάς του άντρα μου ζούμε εκτός Θεσσαλονίκης και δε μας βγαίναν οι μέρες. Να σου πω δε σκέφτομαι ακόμη τόσο μακριά. Λέω βήμα βήμα μετά τον 7ο νομίζω θα το σκεφτώ που θα έχω φάει και τον περισσότερο γάιδαρο. (μπλιαχ Χαχαχα)


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην περίμενα!!Πήγα και έκανα υπέρηχο!Όλα καλά!Στην αρχή μου το έβγαζε κάτι μέρες μικρότερο,αλλά μετά το μέτσησε κάπως αλλιώς και είμαστε ακριβώς όσο πρέπει!17 ολόκληρα χιλιοστά και 190 παλμούς!!Με το άγχος που είχα έπρεπε να χει και παραπάνω!!Ο γιος μου είχε παντα γύρω στους 140.λέτε να το κάνω το κοριτσάκι??χαχαχα!!!Ευτυχώς ηρέμησα και σαν να πονάω λιγοτερο....ή πονάω και επειδή μου φυγε το άγχος το ξέχασα!!


5cPOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα έχεις δίκιο. Τελικά ήταν διαγνωστική ή υστεροσκοπηση ή είχες τελικά κάτι και ήταν επεμβατική? Εγώ δεν είχα τίποτα αλλά επειδή δεν πέτυχε ή πρώτη εξωσωματική έπρεπε να δούμε μήπως έφταιγε κάτι που δεν φαινόταν με τον απλό υπέρηχο.


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...