Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Με λένε Ντόλη και σήμερα έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου .......και ναι αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω Ιούνιο. Και η πλάκα είναι ότι και ο γιος μου έχει γενέθλια στις 18 Ιουνίου...Επιπλέον επειδή θα γεννήσω με καισαρική σκέφτομαι αν έχω την δυνατότητα να επιλέξω την ίδια ημερομηνία. Πως σας φαίνεται αυτό?:lol:

Αυτό ήταν το πρώτο μου μήνυμα στο θέμα του forum "Ποιες γεννάμε Ιούνιο" και το έγραψα στις 31-10-2009.

Αύριο είναι 18 Ιουνίου...Ο γιόκας μου έχει τα γενεθλιάκια του, όμως δεν θα είναι εδώ ο αδελφούλης του που θα του έδινε μεγάλη χαρά...

Τα συναισθήματα αντιφατικά, ο πόνος έχει επανέλθει ξανά και εγώ εξακολουθώ να αναρωτιέμαι το γιατί.

Γιατί συμβαίνει αυτό...πόσες αντοχές μπορεί να έχει ένας άνθρωπος;

Μωρό μου, τα όνειρα που έκανα για σένα θα μείνουν ανεκπλήρωτα, δεν μου έχει μείνει από σένα ούτε η αίσθηση μιας αγκαλιάς...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μου λοιπαμε αλλα εχω να σου πω το εξης καταλαβενω οτι πονος πολυ για την απολια σου αλλα σκεψου τον μικρο σου να μην καταλαβει τον πονο σου γιατι τα παιδιακια εχουν μια αλλη αντιληψη φοβερη που μας πιανουν με την πρωτη . και ειναι κρημα να του μεταφερεις τον πονο σου . σου ευχομαι συντομα ο μικρος να εχει ενα αδερφακι και να κανεται παρα μα παρα πολλα γενεθλεια ολοι μαζι .:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλή μου Ντόλη δεν ξέρω τι έγινε στο 2ο παιδάκι σου...Ανατριχιάζω με το μήνυμά σου. Έχεις όμως τον άλλο σου γιό και του αξίζει μαι υπέροχη αγκαλιά από τη μαμα του για τα γεννέθλιά του.. Εύχομαι ο καιρός να σε βοηθήσει....

Να χαίρεσαι τον γιόκα σου....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου,

Λυπάμαι πολύ που το μωρό σας δεν θα είναι αύριο στα γενέθλια του γιού σου... μπορεί όμως το μελλοντικό σου μωράκι να είναι του χρόνου στα γενέθλια του Μιχάλη σου.. μη σου πω ότι είμαι σχεδόν σίγουρη..

Ο Θεός μας δίνει όσα μπορούμε να αντέξουμε, αυτό είναι σίγουρο... μέσα στα 36 χρόνια της ζωής μου έχω περάσει πολλές άσχημες καταστάσεις.. έχω επιζήσει από δύο πολύ άσχημα αυτοκινητιστικά ατυχήματα, έχω χάσει γιαγιά, πατέρα και αδελφό και τώρα το μωρό μου αλλά παρ' όλα αυτά έχω αντέξει..

Είμαι εδώ και παλεύω για το αυτονόητο.. μόνο που σε μας δεν θα' ρθει εύκολα.. θα΄ ρθει όμως.. ίσως έπρεπε να το περάσουμε αυτό για να έλθει διπλή χαρά στη ζωή μας...

Να δεις τι γλέντια θα κάνουμε τότε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου...

Πόσο πολύ σε καταλαβαίνω, μανούλα...

Ίσως πρέπει να περάσεις ΚΑΙ αυτο το στάδιο για να ξεκινήσεις και παλι...

Και ναι, μπορεί ο μικρούλης σου να μην είναι παρών στα γενέθλια του αδερφού του, όμως σας βλέπει από εκεί ψηλά και αποτελεί τον καλύτερο μεσάζοντα για να έλθει ένα άλλο μωράκι στην κοιλίτσα σου...

Κάνε κουράγιο, φίλη μου. έχεις το αντράκι σου που θέλει να σε βλέπει χαρούμενη...

Μια ζεστή αγκαλιά...(ξανά και ξανά!)

(((((((((ΝΤΟΛΗ))))))))


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου... πολυ λυπάμαι!!!

Αυτες οι μέρες ειναι δύσκολες γιατι ξυπνάνε αναμνησεις αλλα θα περασει και αυτό.....

Αλλα ευχομαι συντομα να ξαναγινει το θαυματάκι και να εχει ωραιο τελος όπως τα παραμύθια!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου αγαπημένα...σας ευχαριστώ πολύ όλες....

Σήμερα έκανα ένα βήμα πίσω, αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα να κάνω δύο βήματα μπροστά...Τα τελευταία επτά χρόνια, η γέννηση του παιδιού μου είναι το σημαντικότερο γεγονός της ζωής μου, η ημέρα που μου δίνει την μεγαλύτερη χαρά..γιορτάζω κι εγώ μαζί του και αυτό σκοπεύω να κάνω και αύριο...το μωρό μου που έφυγε, θα έχει πάντα την δική του θέση στην καρδιά μου..όμως πρέπει να προχωρήσω και σας ευχαριστώ που μου το υπενθυμίζετε που και που...

Τελικά χρειάζονται και αυτά τα πισωγυρίσματα...μας δίνουν την ώθηση να πάμε παρακάτω...νιώθω λίγο πιο δυνατή τώρα.

Σας ευχαριστώ για ακόμη μια φορά...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Ντολυ μου καλημερα και να χαιρεσαι τον πριγκηπα σου που ηρθε για να σου χαρισει την απολυτη ευτυχια.Αν ηξερες ποσο σε καταλαβαινω(δεν θα παψω ποτε να αναρωτιεμαι ποσο αλλιως θα ηταν η ζωη μου,αν δεν εχανα και τα 2 φασολακια μου).Εχεις δικιο ομως μπορει να κανουμε ενα βημα πισω,καθε φορα που θυμομαστε τι χασαμε,σιγουρα ομως κανουμε δυο βηματα μροστα,οταν κοιταμε στα ματια και εχουμε στην αγκαλια μας τα παιδακια μας γερα και δυνατα.

Ευχομαι συντομα να μας αναγγειλεις μια εγκυμοσυνη,και το φασολακι σου να ερθει για να μεινει και να κανει παρεα με το αγορακι σου.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου να χαιρεσε το μικρό!!! Χρονια πολλά και ευτυχισμένα!!! συντομα να του χαρίσεις ενα αδερφάκι!!!

Ντολη μου όλοι κανουμε ενα βημα πισω αλλα το κανουμε για να παρουμε φορα και να προχωρησουμε μπροστά!!!!! :-D:grin::-D


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη μου ντολη δεν ξερεισ ποσο σε καταλαβαινω...οι ιστοριεσ μασ ειναι παρομοιεσ με αντιστροφη ομωσ καταληξη......

το πρωτο μου παιδακι ,το οποιο εχασα στον ογδοο μηνα ειχε π.η.τ 12/6/08 και ηταν κοριτσακι ....λιγουσ μηνεσ αργοτερα μενω εγκυοσ στην αγγελικουλα μου με ιδια π.η.τ!!!!!!!!!!!

ο πονοσ δεν θα σου φυγει και θα το σκευτεσαι ,αλλα με τον καιρο και με τον γιοκα σου που ηδη εχεισ ,θα απαλυνει!!!

ευχομαι παντωσ για τα γενεθλιακια σασ που περασαν ,να ειναι πολυχρονοσ και παντα να ειναι ευτυχισμενοσ και υγιησ!!να τον καμαρωσεισ οπωσ επιθειμεισ και σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να ζησεισ και παλι το θαυμα τησ μητροτητασ!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου του χρονου τετοια εποχη να κρατας ενα υγειες μωρακι στα χερια σου...

να χαιρεσαι το παληκαρακι σου....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου ποσο σε καταλαβαινω....Και εγω ειχα γραψει στο συγκεκριμενο τοπικ για μανουλεσ Ιουνιου και τελικα δεν τα καταφερα...μονο που εγω εχασα το πρωτο μου παιδακι και ακομη προσπαθω να το ξεπερασω...ομως πρεπει να φανουμε δυνατες να σκεφτομαστε οτι εχουμε πια κανονικους αγγελους να μας φιλανε απο ψηλα και να συνεχισουμε με χαμογελο...Γιαυτο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να χαιρεσαι τον γιοκα σου και να προσπαθησεις μεσα απο την οικογενεια σου να αντλησεις δυναμη και χαμογελο για να παμε παρακατω....φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

εγω σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου του χρονου τετοια εποχη να κρατας ενα υγειες μωρακι στα χερια σου...

να χαιρεσαι το παληκαρακι σου....

Σ'ευχαριστώ καλή μου...κι εσύ να χαίρεσαι τα ζουζουνάκια σου και με το καλό και το μπεμπάκι σου..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...