Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αναφέρω σε όλο το στράτευμα, ότι Σαββατο βράδυ, στολίσαμε!!!

Μου έχουν μείνει μερικά ακόμα πραγματάκια που έχω στο μυαλό μου να ολοκληρώσω αλλά τα περισσότερα έγιναν!

Εννοείται πως σύντομα θ ακολουθήσουν φωτογραφίες! :P

Και του χρόνου, λατρεμένα ξωτικά μου!

Και του χρόνου, και του χρόνου!!!! Ανυπομονούμε να δούμε φώτος!

Και ας αρχίσουμε σιγά σιγά να παίρνουμε σειρά.....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

neraideskaidrakoi-small.jpg

Στολίσαμε και εμείς το δέντρο μας! και όλο μας το σπίτι με δόξα και τιμή!!!

Όποιος ενδιαφέρετε για περισσότερα και θέλει ας ρίξει μια ματιά εδώ!

http://neraideskaidrakoi.blogspot.gr/2015/12/smells-like-xmas-spirit.html

Θα επανέλθω σύντομα...

Ακόμη ψάχνω πως να ανεβάσω φωτογραφίες από τον υπολογιστή μου χωρίς url!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ψάχνω πως να ανεβάσω φωτογραφίες από τον υπολογιστή μου χωρίς url!

καλημέρα!πας στο photobucket.com κάνεις λογαριασμό, ανεβάζεις φωτογραφίες και μετά βρίσκεις το url της καθεμιάς...μπες θα σε οδηγήσει το πρόγραμμα...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ξωτικά! Δουλίτσες γίνονται, χρόνο να ασχοληθούμε παραπάνω με το θέμα μας δεν έχουμε μου φαίνεται!

Χθες στολίσαμε το δέντρο μας και το δεντράκι της μικρής μου και σήμερα έστησα το "χωριό" μου. Φτωχό ακόμα αλλά τόσο μπορούμε, τόσο κάνουμε! Σιγά σιγά και όταν γίνω γιαγιά θα το καμαρώνω!

Το δέντρο μας χρειάζεται κάτι επιπλέον (από πέρυσι). Προσανατολιζόμουν σε κανένα λουλούδι αλλά πέρυσι δεν βρήκα κάτι του γούστου μου. Επειδή και της μικρής το δεντράκι θέλει προσθήκες, θα παλέψω να βρω χρόνο για στολιδάκια αλατοζύμης.

Σας έχω και φωτογραφίες, να είστε επιεικής!

f8da3e1953eb483d0c29f2e39b08f548.jpg

4fc69a910e2d8bac5e72283a551ca3f6.jpg

d1570c8c6646856a019cd07fe4d6d193.jpg

f521c6047a50da56ef12fa89ff2a9be7.jpg

bbdbfe1a7735f07cd74476ef4bd9838a.jpg

Και φωτισμένο

589aac6c053eb43edc987496a3c230f0.jpg

Το δέντρο μας

96dda607b4a33ad38638d72f98eaecad.jpg

Στολίδια που κάποτε θα γίνουν pasee

f1992c37686e13f9589cc45cd1191eb7.jpg

Στολίδι από το bazaar του νηπιαγωγείου. Ευελπισθώ να αντέξει στο χρόνο και να μείνει στην κόρη μου να το στολίζει στο δικό της σπίτι με τα δικά της παιδιά και να διηγείται την ιστορία του

4463031054622d52f836b3ad28748fde.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που μπήκε ο Δεκέμβρης μας (Καλό, γιορτινό μήνα!) 2 είναι οι παραδόσεις που ακολουθούμε πιστά! 1ον, κάθε μέρα μετά το διάβασμα, ανοίγουμε το παραθυράκι του ημερολογίου αντίστροφης μέτρησης. Φυσικά φέτος η μαμά δεν πρόλαβε να μας καθοδηγήσει να φτιάξουμε δικό μας, πήραμε έτοιμο και μια χαρά ευτυχία και γλύκα μας προσφέρει!

2η παράδοση, ξεκινήσαμε να διαβάζουμε το αγαπημένο μας (όλης της οικογένειας) βιβλίο με μια χριστουγεννιάτικη ιστορία κάθε μέρα. Υπέροχες, πρωτότυπες και αρμονικά δοσμένες! Αν ενδιαφέρεται κάποιο ξωτικό, να γράψω τίτλο!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Από χθες που μπήκε ο Δεκέμβρης μας (Καλό, γιορτινό μήνα!) 2 είναι οι παραδόσεις που ακολουθούμε πιστά! 1ον, κάθε μέρα μετά το διάβασμα, ανοίγουμε το παραθυράκι του ημερολογίου αντίστροφης μέτρησης. Φυσικά φέτος η μαμά δεν πρόλαβε να μας καθοδηγήσει να φτιάξουμε δικό μας, πήραμε έτοιμο και μια χαρά ευτυχία και γλύκα μας προσφέρει!

2η παράδοση, ξεκινήσαμε να διαβάζουμε το αγαπημένο μας (όλης της οικογένειας) βιβλίο με μια χριστουγεννιάτικη ιστορία κάθε μέρα. Υπέροχες, πρωτότυπες και αρμονικά δοσμένες! Αν ενδιαφέρεται κάποιο ξωτικό, να γράψω τίτλο!

χαχαχα ακριβώς το ίδιο!!! Αγόρασα έτοιμα κι εγώ και τ' ανοίγουν με την επιστροφή από το σχολείο. Χριστουγεννιάτικο παραμύθι κάθε βράδυ από την μανούλα!

Και του χρόνου ravt πολύ ωραία όλα! Μου αρέσει πολύ που έβαλες χιόνι στο χωριό σου, έδειξε αλλιώς. Εύχομαι κάθε χρόνο να μεγαλώνει του χωριουδάκι σου!

Εύχομαι κι εγώ καλό μήνα σε όλες μας.

Σας φιλώ, ούτε καν έχω κατεβάσει κούτες με Χριστουγεννιάτικα και ούτε καν το σκέφτομαι για τις επόμενες 2 μέρες.......

Καλημέρα!

coffee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ mirtoula 4 που με ξεστράβωσες!!!

Πρέπει να βρω χρόνο, να τις ετοιμάσω και να σας δείξω τον στολισμό μας!

Όμορφες οι παραδόσεις σας ravT, θα με ενδιέφερε ο τίτλος του παραμυθιού! Επίσης το μικρό χωριουδάκι σου δείχνει σούπερ !!! Και του χρόνου!!!

Εγώ δεν έφτιαξα advent , αλλά κάθε μέρα η Νεράιδα αφήνει κάτω από το δέντρο από ένα μικρό δωράκι, κερασματάκι κλπ!

Αυτές τις μέρες φιλοξενούμε τον κ.Ξωτικούλη και ζούμε ανεπανάληπτες στιγμές οικογενειακώς!!!

elf%2B1.JPG

elf%2Bon%2Bthe%2Bshelf%2B4.jpg

elf%2Bon%2Bthe%2Bshelf%2B6.jpg

όποιος ενδιαφέρεται για παραπάνω λεπτομέρειες ας ρίξει μια ματιά εδω:

http://neraideskaidrakoi.blogspot.gr/2015/12/to.html

Σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου αρέσει κι εμένα πολύ το ατακτό ξωτικό και θέλω να τους κάνω καμιά φαρσούλα φέτος....

(όχι τέτοια...αυτή είναι για άτακτα μεγάλα ξωτικά :tongue::tongue: )

elf-on-the-shelf-ideas4.png

Σκέφτομαι κάτι με κορδέλες γύρω από το δέντρο την παραμονή Χριστουγέννων (σαν κι αυτές των τεχνικών έργων) ότι απαγορεύεται να πάρουν δώρα πιο νωρίς...

Κάτι τέτοιο....φαντάζομαι για τις μικρές! χιχιχιχιχι

IMG_1957.JPG

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη διαφήμιση, αγαπημένα μου!

http://www.apisteuta.com/article.php?id=9939

Αξίζει, πιστεύω, να την δείτε!

Πολύ πολύ συγκινητική!!! Και δεν είμαι και στα καλά μου......πάλι έκλαιγα σαν μωρό αφού την είδα.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα είμαστε λίγο πιο ''σφιχτοί'' στα δώρα μας και επέλεξα περισσότερα και οικονομικότερα για τα παιδιά αντί μεγάλων και ακριβών.

Έχω ήδη αγοράσει αυτό το βιβλίο (1 για την καθεμία) γιατί έχει Χριστουγεννιάτικες κατασκευές πολύ πολύ ωραίες. Είναι πολύ όμορφο και έχει χειροτεχνίες που θ' απασχολήσουν για καιρό τα κορίτσια.

http://ikarosbooks.gr/617-i-fili-mas-i-rozi-kai-o-chionismenos-cheimonas.html

Θα τους πάρω από 2 ακόμη δώρα εκ μέρους μας (θα σας πω όταν τα πάρω) και μετά θα μας μείνει ο Άγιος Βασίλης για την Πρωτοχρονιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...