Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

η mariadi ειναι εγκυος!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτα ειναι τελεια νεα!!!!!!!!!!μπραβο με το καλο!!ευχομαι να πανε ολα μα ολα καλα και οι επομενοι μηνες να ειναι οι καλυτεροι της ζωης σου.αααααααα!!!!και μια φιλικη συμβουλη.κοιμησου τωρα που μπορεις.....ερχοντε δυσκολοι καιροι:tongue:


 

Link to comment
Share on other sites

Αμάν αμάν αμάν!!!Τι χαρά είν αυτήηηηηηηηηηηη!!!:D

Συγχαρητήρια βρε κοριτσάκι μου!Σου εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου μια τελειόμηνη και γεμάτη όμορφα συναισθήματα εγκυμοσύνη!:D:D:DΜπράβο,μπράβο,μπράβο!


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Με το καλο να γινεις μανουλα κοριτσακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελεια νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ παλι!! αυτο ειναι με λιγα λογια το χρονικο της ιστοριας μου.. πριν 2 μηνες πηγαμε σε καποιον εξωσωματικο, με τον οποιο αποφασισαμε οτι θα προχωρουσαμε σε εξωσωματικη απο σεπτεμβρη (με το σκεπτικο να αφησουμε να περασει το καλοκαιρι, που θα παμε διακοπες κ θα ειμαστε χαλαροι και και και...., ολα αυτα που τοσο καιρο προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου). Ψαχνω λοιπον κ βρισκω τα φαρμακα, τα βαζω στο ψυγειο κ καθε μερα τα κοιταζα κ λιγωνομουν.... Οταν ειχε διακοπη ρευματος ετρεχα σαν την τρελη να δω ποση ωρα κρατησε κ αν εχω παγοκυστες... μιλαμε για τρελα!!!!

τελευταια περιοδο ειχα στις 26/05 κ κυκλο 29 ημερων, που σημαινει οτι σημερα ή αυριο θα μου ερχοταν. συνηθως εκανα ωορηξια την 16η μερα. Αυτο τον μηνα δεν μετρουσα καθολου τις ημερες!!! Καθολου ομως!!! Παρατηρησα καποια υγρα που μου φανηκαν νωρις, αλλα ειπα οτι δεν θα μπω στην διαδικασια να μετρησω μερες. Οταν εφτασε η 16η μερα (ηταν η ημερα επετειου γαμου) δεν ειχα καθολου υγρα... λεω, ωραιο δωρο γαμου... την συγκεκριμενη μερα ομως ειχα ενα αλλο δωρο.... ολη μερα ημουν χαλια.. στιγμιαιες ζαλαδες, το στομαχι αθλιο, ανακατωσουρα κ πονο στις θηλες... την επομενη ημερα ολα εφυγαν εκτος απο τον αφορητο πονο στο στηθος που μου προκαλουσε αυπνιες, καθως ξυπνουσα απο τον πονο, οταν αλλαζα θεση στον υπνο μου.... ο πονος στο στηθος συνεχιστηκε για 2,5 εβδομαδες!!!!!!!!!!! μεχρι την Δευτερα στις 21 ιουνιου, οπου εψαχνα την γυναικολογο μου να μου πει αν επρεπε να με δει εκεινη ή ενας μαστολογος. Αφου λοιπον την επαιρνα ολο το πρωι κ δεν απαντουσε, αποφασισα να κανω ενα τεστ, 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο, αλλα ημουν αποφασισμενη οτι μπορει κ να βγει αρνητικο...

παιρνω το ψηφιακο της clear blue... το κανω κ βαζω να χτυπησει το κινητο μου σε 3' για να διαβασω το αποτελεσμα... τα ματια μου ηταν μια στο τεστ, μια στις οδηγιες, μια στο ρολοι... αρχιζει κ αναβοσβηνει μια κλεψυδρα κ στο τεστ ελεγε να περιμενω να σταθεροποιηθει... ξαφνικα αρχιζει κ αναβοσβηνει απο κατω ενα βιβλιο με ενα βελος κ παθαινω πανικο.... δεν ειχα διαβασει κατι στις οδηγιες κ εψαχνα να δω μηπως δεν εγινε κατι σωστα, γιατι στο συγκεκριμενο δεν ειχε παραθυρο ελεγχου για σωστη χρηση... καθως αναβοσβηνει το βιβλιο, εμφανιζεται κ η λεξη "εγκυος" που αναβοσβηνε κ εκεινη.... οταν σταματησε κ εβγαλε απο κατω οτι ειμαι 1-2 εβδομαδες μετα την συλληψη, κοντεψα να τρελαθω.... εκλαιγα απο την χαρα μου, φωναζα, δεν μπορουσα να το πιστεψω... ηταν το πρωτο θετικο τεστ που κρατουσα στην ζωη μου....

απο εκεινη την ημερα ολα εχουν αλλαξει, η καθε μερα ειναι διαφορετικη κ ολα τα βλεπω απο διαφορετικη οπτικη... ειμαι πολυυυυυυ ευτυχισμενη....

ολα αυτα σας τα εγραψα κ ελπιζω να μην σας κουρασα, για να σας δωσω ελπιδα... μετα απο 2,5 χρονια, που με ειχαν στην "ανεξηγητη υπογονιμοτητα", "υπογονιμοτητα λογω στενωσης τραχηλου κ τραχηλικων συμφυσεων", περασαμε σε ενα απροσμενο θετικο τεστ που μας γεμισε ελπιδες....

αυτη η εβδομαδα ειναι κρισιμη, γιατι απ' οτι μας ειπε η γιατρος, ακομα δεν εχει "γαντζωθει" καλα... εχουμε ραντεβου παλι στις 9 ιουλιου να ακουσουμε καρδουλα, αλλα ειμαι σιγουρη οτι αυτο το μωρακι ηρθε για να μεινει... πιστευω τοοοσο πολυ στο σπορακι μου....


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

...αυτη η εβδομαδα θα περασει,κι επομενη,κι η μεθεπομενη,κι οι υπολοιπες 36 κ μετα θα κρατας το μπεμπακι σου στα χερια κι ακομα δεν θα πιστευεις οτι εγινε.....

να ξερεις,χαρηκα με τα νεα σου,σαν να ηταν δικο μου το τεστ...

φιλια κ καλη συνεχεια......

(κ στο επομενο ραντεβου με το γιατρο να παρεις πολλα κουτια χαρτομαντηλα....)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...αυτη η εβδομαδα θα περασει,κι επομενη,κι η μεθεπομενη,κι οι υπολοιπες 36 κ μετα θα κρατας το μπεμπακι σου στα χερια κι ακομα δεν θα πιστευεις οτι εγινε.....

να ξερεις,χαρηκα με τα νεα σου,σαν να ηταν δικο μου το τεστ...

φιλια κ καλη συνεχεια......

(κ στο επομενο ραντεβου με το γιατρο να παρεις πολλα κουτια χαρτομαντηλα....)

Λιακι μου το ξερω κοριτσακι μου... το ξερω...


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλάααααααααααααααααααααααααααααα συγχαρητήριααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μαριαντάκι, με συγκίνησες πολύ!!!!!....Ήξερα πως προσπαθείς καιρό

και το περίμενες το μωράκι σου με λαχτάρα, και να που ήρθε για να μείνει!!!Σου εύχομαι μια ΤΕΛΕΙΑ εγκυμοσύνη!!!!!!


 

Banjp3.png

hJSRp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαρακι πολυ γλυκια η ιστορια σου.να δεις νερακι θα περασουν οι μερες και θα ακουσεις την καρδουλα και δεν θα το πιστευεις.οι υπολοιπες 35-36 εβδομαδες να δεις πως θα περασουνε!!!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοριτσαρα μου.ήρθε για να μείνει να είσαι σίγουρη..να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.:-D:-D


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...