Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

      Με εκνευρίζουν απιστευτα αυτές οι βαρυγδουπες κουβεντες που μονο τρομοκρατούν! Δεν αμφισβητω την επιστημη κανενός και σιχαίνομαι όταν το κανουν αλλα ειναι ολα βασει ψυχολογιας.. και εμεις στην αρχη που παίρναμε χάλια σπερμοδιαγραμματα κανεις δεν μας μιλησε ετσι.. και σίγουρα μας βοηθησε να συνεχισουμε.. Δηλ συγνωμη σας ειπε οτι τσαμπα θα κανετε το χειρουργειο και έχει αποκλείσει και με τη μέθοδο της μικρογονιμοποιησης να βρεθει ενα υγιες σπερματοζωάριο; Γιατι αν σας τα ειπε ετσι να πας και σε αλλον ανδρολογο.. εκτος αν εσυ εχεις αγχωθει και τα βλεπεις τοσο μαυρα! Ναι φυσικα το πιστευω! Ειναι μικρος, ειναι υγιης, έχει ηδη ενα παιδι, σίγουρα με τη μεθοδο της εξωσωματικης θα τα καταφερετε καποια στιγμη!  Πολυ καλές ειναι οι profertil for men κατ'εμέ αν και αρκετά ακριβες δυστυχως! Παρε μια 2η γνωμη παντως εφοσον βασανιζεσαι! Ολα καλα θα πανε!!! 

      Υ.γ. και να εισαι μπροστά στον ανδρα σου αισιοδοξη.. αγχωνονται παρα πολυ κ εκείνοι ειδικα για τα θεματα τους, αλλα δεν θελουν να το δειχνουν!! Να τον στηριζεις και να ειστε δυνατοι! Αλλωστε το παιδάκι σας απο μονο του είναι κινητήριος δυναμη!!!!

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

καλημερα σε ολες!

νεες εγκυουλες καλως ηρθατε!!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εννοείται ότι όποτε βρίσκεται ευκαιρία ξαπλώνετε και κοιμάστε αφού έτσι θέλει το σώμα σας!! Εγώ δυστυχώς από ύπνο δύσκολα τα πράγματα, καθώς ο μικρούλης μου δεν κοιμάται συνεχόμενα συνήθως λόγω δοντιών... Χτες με ξύπνησε 4 φορές και έλεγε μαμα κακα. Τι κακα παιδί μου νυχτιάτικα δεν κατάλαβα αφού τελικά δεν είχε κάνει τίποτα, συμπεραίνω ότι τον ενοχλούσε η κοιλίτσα του...

Για τςι αναγούλες και τους εμετούς υπομονή, πολλές κοπέλες είναι έτσι και στις περισσότερες σύντομα σταμάταει το βασανιστήριο!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

για λυστε μου μια απορια οι δευτερομανουλες! Η γιατρος μου επετρεψε να κανω ανταυγιες, να βαφω τα νυχια μου, να βαζω κρεμες, αλλα μονο επωνυμες, μακιγιαζ... Δεν την εχω ρωτησει αν μπορω να κανω μασκα προσωπου. Εσεις τι ξερετε για αυτο;; Σας εχουν πει τιποτα;;


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εννοείται ότι όποτε βρίσκεται ευκαιρία ξαπλώνετε και κοιμάστε αφού έτσι θέλει το σώμα σας!! Εγώ δυστυχώς από ύπνο δύσκολα τα πράγματα, καθώς ο μικρούλης μου δεν κοιμάται συνεχόμενα συνήθως λόγω δοντιών... Χτες με ξύπνησε 4 φορές και έλεγε μαμα κακα. Τι κακα παιδί μου νυχτιάτικα δεν κατάλαβα αφού τελικά δεν είχε κάνει τίποτα, συμπεραίνω ότι τον ενοχλούσε η κοιλίτσα του...

Για τςι αναγούλες και τους εμετούς υπομονή, πολλές κοπέλες είναι έτσι και στις περισσότερες σύντομα σταμάταει το βασανιστήριο!

ειμαστε μαζι στες ιδιες βδομαδες και στες ιδιες μερες μαζι θα γεννησουμε:tongue::tongue:ευτυχως το πρωτο μου παιδακι ειναι σχεδον 5 χρονων ετσι τα βραδια κοιμαμαι χωρις παρεμβολες!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

για λυστε μου μια απορια οι δευτερομανουλες! Η γιατρος μου επετρεψε να κανω ανταυγιες, να βαφω τα νυχια μου, να βαζω κρεμες, αλλα μονο επωνυμες, μακιγιαζ... Δεν την εχω ρωτησει αν μπορω να κανω μασκα προσωπου. Εσεις τι ξερετε για αυτο;; Σας εχουν πει τιποτα;;

δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariadi Μου εμένα ο γιατρός τα επιτρέπει αυτά!μόνο σαν μυρωδιά μην αναπνέεις πχ το ασετόν που μυρίζει έντονα και τετοιά προτίμησε άοσμα διαφορετικά τα στοιχεία που περνάνε στο δέρμα πλέον είναι τόσα λίγα που δεν επηρεάζουν το παιδί!πιο πολύ θα το επηρεάσει μια βόλτα σε ώρα αιχμής στην άθηνα παρά όλα αυτά!απλώς σε ότι αφορά τις κρέμες που θα βάλεις στην κοιλιά σου να προσέξεις προτίμησε βιολογικές και τέτοιες!αν και αν είναι να κάνεις ραγάδες καμμία κρέμα δεν σε σώζει δυστηχώς!!!

όσο για το μακιγιάζ εννοείται!εγώ με το που γέννησα και πήγα στο δωμάτιο πήγα πλύθηκα χτενισα λίγο τα μαλλάκια μου έβαλα το ωραίο μου νυχτικάκι με την ρομπίτσα μου τις ωραίες παντοφλίτσες μου και βάφτηκα!χαχα κάθε μέρα βαφόμουν!λίγο ρουζάκι λίγο μολυβάκι στα ματάκια λίγη μάσκαρα και ένα λιπ γκλος ελαφρύ ή λιποζαν και έτοιμη!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ????

Με ξύπνησε το ζουζούνι 3 φορές και από τις 3.30 δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...Να δω τι θα κάνω με τη δουλειά το πρωί....:?:???:

Κρέμες εγώ προσωπικά έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ φυσικές προσώπου apivita) και για το σώμα παίρνω μια συγκεκριμένη της Johnson που δεν έχει πολλά πολλά από τα βλαβερά. Δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις κρεμα εμπορίου μη βιολογική που να μην έχει parabens, propylene glycol κλπκλπ. Τώρα για μάσκα πάλι θα προτιμούσα φυσική ή βιολογική... Αν και μπορείς πάντα να κάνεις την all time classic συνταγή ζάχαρη με σταγόνες λεμόνι που είναι τέλειο σκραμπ!!! Κατά τα άλλα εννοείται ότι βαφόμαστε και τα πάντα!!! Πάντως καλή λύση είναι apivita, ναι μεν δεν είναι βιολογική αλλά είναι σε μεγάλο ποσοστό φυσικής σύνθεσης.

Για τις ραγάδες εγώ μετά από παρότρυνση του γιατρού μου έβαζα αμυγδαλέλαιο (το αγοράζεις από το φαρμακείο) και παρόλο που πήρα 18 κιλά, ξεκινώντας μάλιστα από 51, δεν έκανα καθόλου ραγάδες! Βέβαια είναι και θέμα δέρματος... Πάντως το μόνο που έπαθα εκτός από μια ανεπαίσθητη χαλάρωση στην κοιλιά η οποία με λίγη γυμναστική θα γίνει όπως ήταν, είναι ότι το στήθος μου δεν είναι πια όπως ήταν ακριβώς! Όχι τεράστια διαφορά, μην φανταστείτε, αλλα τα πολλά κιλά το κάνουν αυτό... Ειδικά όταν είσαι έγκυος και 30 ετών οπότε οι ιστοί δεν είναι πια το ίδιο νέοι...Τι να κάνεις !! Χαλάλι!!! Πάντως τα κιλά δεν μου έμειναν, πάλι ξεκινάω από 51, ας είναι καλά και ο θηλασμός, αδυνατίζει γρήγορα, για να μην πω για τον καλό μου μεταβολισμό!!!:mrgreen::mrgreen:


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε μαζι στες ιδιες βδομαδες και στες ιδιες μερες μαζι θα γεννησουμε:tongue::tongue:ευτυχως το πρωτο μου παιδακι ειναι σχεδον 5 χρονων ετσι τα βραδια κοιμαμαι χωρις παρεμβολες!!!

Σωστά!! Μαζί είμαστε!! Βέβαια εμένα πολυ πιθανό να μου σιορθωθεί σύντομα η ΠΗΤ, το είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, λόγω μεγάλου κύκλου της περιόδου μου, οπότε ίσως θα είμαι λίγο αργότερα από σένα...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ????

Με ξύπνησε το ζουζούνι 3 φορές και από τις 3.30 δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...Να δω τι θα κάνω με τη δουλειά το πρωί....:?:???:

Πάντως το μόνο που έπαθα εκτός από μια ανεπαίσθητη χαλάρωση στην κοιλιά η οποία με λίγη γυμναστική θα γίνει όπως ήταν, είναι ότι το στήθος μου δεν είναι πια όπως ήταν ακριβώς! :

Καλημερα κι εμενα ξυπνησε 2 φορες δεν αντεχω αλλο το ιδιο βιολι καθε βραδυ το στηθος μου εχει καταντησει σκετη πετσα!Δεν την παλευω ξενυχτι, κουραση,αναγουλες,θηλασμος δεν την παλευω....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κι εμενα ξυπνησε 2 φορες δεν αντεχω αλλο το ιδιο βιολι καθε βραδυ το στηθος μου εχει καταντησει σκετη πετσα!Δεν την παλευω ξενυχτι, κουραση,αναγουλες,θηλασμος δεν την παλευω....

καλημερα μαρια μου!!!!

πρεπει να κοψεις το θηλασμο καλη μου!!!εγω εχω τες αναγουλες και τους εμετους και δεν αντεχω οχι να θηλαζω και να μην κοιμαμαι:(:(:(


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαρια μου!!!!

πρεπει να κοψεις το θηλασμο καλη μου!!!εγω εχω τες αναγουλες και τους εμετους και δεν αντεχω οχι να θηλαζω και να μην κοιμαμαι:(:(:(

Πως???????ευκολο το χεις?εγω θελω παρα πολυ να σταματησω αλλα ο Χαρης εχει αντιθετη γνωμη! Ασε που δεν υπαρχει αλλος τροπος για να κοιμηθει!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πως???????ευκολο το χεις?εγω θελω παρα πολυ να σταματησω αλλα ο Χαρης εχει αντιθετη γνωμη! Ασε που δεν υπαρχει αλλος τροπος για να κοιμηθει!

τι να σου πω καλη μου εγω δεν θηλασα καθολου το γιο μου αλλα δεν παει αλλο μεγαλωσε το παλικαρι σου πρεπει να τον κανεισ να καταλαβει.εχεις γαλα ακομα?


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω καλη μου εγω δεν θηλασα καθολου το γιο μου αλλα δεν παει αλλο μεγαλωσε το παλικαρι σου πρεπει να τον κανεισ να καταλαβει.εχεις γαλα ακομα?

οταν εδραιωθει η γαλουχια εχεις γαλα για οσο θηλαζει το παιδι....καλα δεν το συζητω οτι το δευτερο δεν θα το θηλασω καθολου μονο στην αρχη με θηλαστρο δεν την ξαναπαταω! Τωρα επειδη δεν εχεις θηλασει ειναι λογικο να μην μπορεις να καταλαβεις το ποσο δυσκολος ειναι ο αποθηλασμος δυστυχως αυτο αντιμετωπιζω καθε μερα και απο τη μαμα μου που δεν καταλαβαινει. Πιστεψε με εισαι τυχερη που δε θηλασες! Μπορει να κανει καλο στο παιδι αλλα μπλεκεις τρελα!Ειμαι σε απογνωση πλεον....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

οταν εδραιωθει η γαλουχια εχεις γαλα για οσο θηλαζει το παιδι....καλα δεν το συζητω οτι το δευτερο δεν θα το θηλασω καθολου μονο στην αρχη με θηλαστρο δεν την ξαναπαταω! Τωρα επειδη δεν εχεις θηλασει ειναι λογικο να μην μπορεις να καταλαβεις το ποσο δυσκολος ειναι ο αποθηλασμος δυστυχως αυτο αντιμετωπιζω καθε μερα και απο τη μαμα μου που δεν καταλαβαινει. Πιστεψε με εισαι τυχερη που δε θηλασες! Μπορει να κανει καλο στο παιδι αλλα μπλεκεις τρελα!Ειμαι σε απογνωση πλεον....

ναι θυμαμαι που ηθελαν ολοι να θηλασω και με πιεζαν αλλα εγω δεν ειχα θηλες το μωρο δεν την επιανε και επιξε το γαλα στο στηθος και επαθα μαστιτιδα υπεφερα πολυ τοτε.σε αυτο θα πιο χαπι να μην κατεβει το γαλα και δεν την ξαναπαθαινω.μην ακους κανενα κανε εσυ οτι ειναι δυνατο να κοψει το μωρακι σου:P


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...