Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

μανουλες αυγουστου 2016


Aggeliki30

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ iouliana. Σήμερα νιώθω αρκετά καλύτερα και επιτέλους σηκώθηκα και από το κρεβάτι.

Ωραιος ο μπέμπης σου! Λες να μπορεί ακόμη να γυρίσει τελείως?

Κορίτσια, τη βαλίτσα για το μαιευτήριο πόσες μέρες πριν θα την ετοιμάσετε? Εγώ βέβαια πάω για καισαρική αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα.


KBwJp3.png

hv0sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nip εχει δυο μερες που γυρισε με το κεφαλι κατω οποτε δε το θεωρω απιθανο να ξαναγυρισει. Την βαλιτσα την εχω ετοιμη εδώ και πολύ καιρο λογω ιστορικου. Θα ελεγα να την ετοιμασεις ώστε αν κατι συμβει (που απεύχομαι) να μην εχεις αγχος.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Namaste ξεχασα να σου πω πως τελικα δε μου σταματησε τιποτε από τα χαπια μεχρι να φτασω τις 38 εβδομάδες γιατι φοβαται μηπως γεννησω αμεσα ώστε να παρει το παιδι και αλλο βαρος.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Nip εύχομαι περαστικά να είναι!

Εγώ σπίτι ,απο αυριο,ίσως πάω και για λίγο περπατημα...

Λόγω της προηγούμενης κατάστασης η βαλίτσα μου ειναι έτοιμη και προχθές έφτιαξα και του μικρού.Εμεις αισίως είμαστε 3200.,κεφαλική προβολή αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη,περιμένουμε λοιπόν.Συσπασεις δεν έχω ή τουλάχιστον δεν καταλαβαίνω να έχω ,μερικά πονακια περιόδου άτακτα ωστόσο,οποτε μάλλον αργώ.

Ανυπομονώ αλλά απο την αλλη έχω άγχος για τον τοκετό και το μετά οποτε με το χρόνο εξοικειώνομαι σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ μαρονι. Νομίζω ότι μέσα στην εβδομάδα θα την ετοιμάσω κι εγώ τη βαλίτσα μου.....έτσι για παν ενδεχόμενο. Έχετε σκεφτεί για rooming in, να έχετε το μωρό στο δωμάτιο όλο το 24ωρο? Εγώ στο γιο μου το είχα κάνει και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Μας βοήθησε να "γνωριστούμε καλύτερα"!!


KBwJp3.png

hv0sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nip και εγω την κορη μου την ειχα ολο το 24 ωρο μαζι (εκτος από 1,5 ωρα την ημερα που τα πλενουν και τα βλεπουν οι παιδίατροι). Συμφωνω μαζι σου, όταν γυρισα σπιτι ηξερα ηδη το μωρο και ειχα λυσει όλα τα θεματα θηλασμου κτλ.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Nip περαστικά! Τη βαλίτσα της μπεμπούλας την έχω έτοιμη, στη δική μου όλο & κάτι προσθέτω κάθε μέρα, αλλά έχω μια λίστα με το τί πρέπει να έχει, ώστε αν προκύψει κάτι έκτακτο να τα ρίξω μέσα & να την κλείσω. Το μωρό θα το έχω όλο το 24ωρο μαζί μου. Από φάρμακα συνεχίζω να τα παίρνω όλα, ακόμα & το μαγνήσιο που το είχα κόψει το ξαναάρχισα γιατί είχα αρκετές συσπάσεις & θέλουμε με το γιατρό να φτάσω όσο πιο κοντά στην ΠΗΤ γίνεται.


cSuDp2.pngjQs7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!

nip. ακόμα δεν την έχω ετοιμάσει τα έχω ξεχωρίσει όλα όσα χρειάζονται και θέλω να τα πλυνω και να τα βάλω στη βαλίτσα από εβδομάδα με το καλό.

Αχ καλά κάνατε και το αναφέρετε το rooming in αν είναι θα το ζήτησω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα! Ο μήνας μας μας!!!!!

Ξέρετε αν τα μπιμπερό που είχα χρησιμοποιήσει στο γιο μου πριν τρία χρόνια μπορώ να τα ξαναχρησιμοποιήσω στην κόρη μου,με καινούριες θηλές φυσικά, ή πρέπει να πάρω καινούρια? Τα χρησιμοποιούσα για μητρικό γάλα που έβγαζα με το θήλαστρο και έχουν αποστειρωθεί πολλές φορές. Μπορεί να έχει επηρεαστεί το πλαστικό? Στα Mothercare μου είπαν ότι πρέπει να πάρω καινούρια, αλλά και αυτοί πρέπει να πουλήσουν.


KBwJp3.png

hv0sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω διαβάσει και μου το είχε επιβεβεαιώσει και η μαία μου και οι μαίες στο μαιευτήριο ότι για μητρικό γάλα κατάλληλα είναι τα πλαστικά. Ρώτα όμως και τη δική σου μαία.

Κι εγώ αγχώνομαι όσο πλησιάζουν οι μέρες κι ας το χω ξαναπεράσει. Με αγχώνουν και όλοι αυτοί που μου λένε "Α, ένα ίσον κανένα. Τώρα με τα δύο θα δεις!" Σαν απειλή δεν ακούγεται? Παρόλο το άγχος όμως εξακολουθώ το βλέπω σαν ολοκλήρωση της οικογένειας μας!!


KBwJp3.png

hv0sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα! Πώς περνάει έτσι ο καιρός! Έχω αρχίσει να ανυπομονώ & να χαίρομαι πολύ! Ας μην αγχωνόμαστε, είναι κάτι πολύ ευχάριστο & φαντάζομαι ούτε η εξάντληση ούτε το άγχος μπορούν να το κάνουν δυσάρεστο!


cSuDp2.pngjQs7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ έχω αγχωθει πιο πολύ για τα κιλά! Τόσο τα δικά μου όσο και του μωρού! Έχω φτάσει τα 78 (+24 δηλαδή) και το μωρό είναι στα 3500. Και έχω άλλες 12 μέρες μέχρι την πητ.. Πήρα τη μάνα μου να με κράξει λίγο γιατί ο γιατρός είναι πολύ χαλαρός με το θέμα.των κιλών μου και μου είπε πως η ίδια γεννήθηκε 5100 και φρίκαρα!! Δεν το ήξερα.. Χαχαχα και έβαλα τα κλάματα. Τα νεύρα μου είναι στο όριο. Τόσο κυκλοθυμικη δεν έχω υπάρξει ξανά. Εσείς πώς είστε ψυχολογικά; Όσες περιμένετε δεύτερο ισχύει ότι είστε πιο αγχωμένος από την πρώτη φορά; Επειδή ξέρετε τι σας περιμένει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...