Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανουλες αυγουστου 2016


Aggeliki30

Recommended Posts

Όλα καλά εμείς αν και λίγο κρυωσαμε αυτές τις μέρες και η μυτουλα μπουκωσε.

koukida91 να σου ζησει!! Γερό και τυχερό!Και εμείς τώρα ξεκίνησαμε κάποια χαμόγελα. Δε νομιζω πως χρειάζεται να ανησυχεις.Στο δεύτερο μήνα ξεκινάνε να χαμογελανε εκούσια και στον τρίτο να γελανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koukida να σου ζησει!

ο δικος μου χαμογελάει πλεον όταν του μιλαω (όχι παντα εννοείται),,τωρα μπορεις να του δειχνεις καμμια κουδουνιστρα !θα του αρεσει και θα σου κανει χαρες! εμενα αυτά τα κανει το πρωι πιο πολύ που είναι πολύ ξεκούραστος

καλε χαθηκατε ολες !που ειστε?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μανούλες!Εμείς σήμερα κλείσαμε τον δεύτερο μήνα και κάναμε τα πρώτα εμβόλια.Χαμογελαμε και παρατηρούμε τον κόσμο γύρω μας ακούμε μουσική και παίζουμε λίγο στο γυμναστήριό και φυσικά κάνουμε αγκου και βγάζουμε φωνούλες.Είμαστε 6κιλα και θηλαζουμε αποκλειστικά!

Η ζωή μας έχει αλλάξει ριζικά ειδικά απο οταν ξεκίνησα και δουλειά,τώρα βρίσκουμε και τις ισορροπίες μας σαν ζευγάρι 👫.Νοιώθω τυχερή μιας και νομίζω πως ειναι καλόβολος ο πιτσιρικάς.Βέβαια έχουμε και τις παράξενες και δύσκολες μέρες,αλλά σε γενικές γραμμές όλα είναι καλά.

Πολλά φιλια σε όλες και στα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Koukida91 να σου ζήσει! Μην σε ανησυχεί πόσο συχνά χαμογελάει! Είναι ανάλογα τις ορέξεις.. Κι εμένα χαμογελαγε αρχικά 1-2 φορές τη μέρα αλλά τώρα χαμογελάει σχεδόν κάθε φορά που της μιλάω όταν είναι χαλαρή βέβαια γιατί γενικά έχουμε γκρίνια.. Αλλά μάλλον περνάνε οι κολικοι,ευτυχώς. Σε λίγες μέρες μπαίνει και στον τρίτο μήνα. Καιρός ήταν!

μαρονι89 πόσο είχε γεννηθεί ο μικρός σου και έφτασε κιόλας τα 6 κιλά;; Φτου φτου!

Έν τω μεταξύ εδώ και λίγες μέρες η δικιά μου έχει αρκετά σάλια.. Να φταίει η πιπίλα; Γιατί φαντάζομαι να είναι νωρίς για δόντια. Ας με διαφωτίσει καμιά πιο έμπειρη..

Link to comment
Share on other sites

μαρονι θα εχετε ωραια μπουτακια!!

καναμε και εμεις το πρωτο μας εμβολιο ,,ειμαστε 5,400 Kg και 65 cm..τον θηλαζω κι εγω αποκλειστικα και όπως λες εχουμε καποιες πιο δυσκολες μερες αλλα σε γενικες γραμμες είναι καλοβολο μωρο, ουτε με ξενυχτάει ουτε τιποτα

asda η προετοιμασια για τα δοντια ξεκιναει πολύ νωρις αλλα αυτό δε σημαινιε ότι θα εμφανιστουν αμεσα, μπορει δηλ. να δεις μετα από 3-4 μηνες δοντι....


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά το χρησομοποιεις το θήλαστρο; Αν και πόσο βγάζεις κάθε φορά;

το χρησιμοποιώ περιστασιακα πλεον όταν λειπω ωρες πχ αν λειψω 3 ωρες θα βγαλω 120 ML δηλ. αν χασει γευμα,,θελω όμως σιγα σιγα να το χρησιμοποιώ καθημερινα για να λειπω αλλα δεν βρισκω καποια στιγμη της ημερας για να βγαλω,, εσυ?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά αλλά τη φορά δεν θα βγάλω πάνω από 70 ml ενώ η μικρή τρώει τουλάχιστον 140.. Οπότε βγάζω μέρα παρά μέρα έτσι ώστε να έχει ο άντρας μου να της δώσει τις 3 φορές τη βδομάδα που λείπω για ιδιαίτερα. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να βγάλω πιο πολύ ενώ η μικρή τρώει τόσο. Ενώ όταν θηλάζω χορταίνει μια χαρά.. Απλά δεν θέλω ακόμα να της δώσω ξένο.. Τουλάχιστον έχω στο μυαλό μου να φτάσει τους 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αν ο μικρος φαει κανονικα και βγαλω εκεινη την ημερα θα βγαλω τοσο και μετα τα ενωνω για να βγει μεριδα για το μωρο

λειπω κι εγω περιπου οσο και εσυ και για τον ιδιο λογο αλλα οκ λιγο υπομονή μεχρι να αρχισουν οι στερεες,,βεβαια εγω δινω και ξενο αν δεν εχω προλαβει να βγαλω η δε του φτασει και ξαναπεινασει


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Πάλι καλά που μου το πες ότι συμβαίνει και σε σένα γιατί νόμιζα πως αφού τρώει τόσο, θα έπρεπε να βγάζω τόσο τη φορά και πίστευα πως κάτι δεν κάνω σωστά η ότι φταίει το θήλαστρο.

Οι υπόλοιπες στείλτε κι εσείς τα νέα σας!!

Καλά κουράγια σε όλες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρομαι που μεγαλώνουν όλα τα μωράκια!

Εγώ λείπω κάθε μέρα 5ωρες και τρώει τουλάχιστον ένα γεύμα όσο λείπω όμως ποτέ πάνω απο 80 ενώ εγώ βγάζω περίπου 120,συνήθως τρώει 60.Νομίζω δεν του αρέσει το μπιμπερό.Είχα κάνει τράπεζα απο όταν ήταν 20 ημερών οποτε έχω αρκετό καινκανω και 3-4 αντλήσεις κάθε μέρα αλλά πάει στράφι το μισό.Παντως λενε οτι οταν το καταψυξεις αποκτα μεταλλικη γευση και στα μωρα δεν αρεσει αυτο.ισως πρέπει να αποθηκεύω μικρότερες ποσότητες.

Σαλια και εμείς πολλά,συνήθως λίγο πριν φάμε,σαν σημάδι πείνας ένα πράγμα.

Πιπίλα έχουμε και εμείς αλλά.μονο για να κοιμηθεί.Γενικά δεν την θέλει.

Καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

μαρονι πολύ πιθανον να μην του αρεσει το μπιμπερο ,,και ο δικος μου ετσι είναι ενώ η κορη μου δεν ειχε θεμα επινε τα παντα (εννοω και τσαι) και σε ποσοτητα

την ημερα βγαζεις 120 μλ η την φορα? ποσο το κρατας το θηλαστρο ?και μετα από ποση ωρα που θηλασες?

αυτό με την μεταλλικη γευση παντως ισχυει,,ειχα δοκιμασει από δικο μου κατεψυγμενο και ηταν αηδια


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιανα βγάζω 3 φορές το 24ωρο.μια ώρα μετά τον θηλασμό 5'σε κάθε στήθος.Όταν ειμαι στην δουλειά κάνω μια άντληση εκεί το γεύμα που χάνει απο το ένα στήθος.Βγάζω και μια φορά την νύχτα που κοιμάται 6 ώρες και το στήθος μου είναι έτοιμο να εκραγεί αλλά αυτό λέω να το κόψω σιγά σιγά.Την άλλη βδομάδα θα πάω στο Αλεξάνδρα και θα πάρω γάλα να δωρισω γιατι πράγματικα δεν θα ήθελα να περάσει το 2μηνο και να το πετάξω.

Θα δω μήπως αλλάξω θηλή στο μπιμπερό και βάλω σιλικόνη,μπορεί να τον ενοχλεί το καουτσούκ απλά στην αρχή μόνο αυτό ήθελε μάλλον γιατί είναι πιο μαλακό.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μαρονι για τις απαντησεις!!

κι εγω κανενα 5λεπτο το κρατω στο στηθος το θηλαστρο,, αλλα δεν τηρω την 1 ωρα οποτε θα το δοκιμασω από αυριο..αυτό με το βραδυ το σκεφτηκα κι εγω να σηκώνομαι αλλα να σου πω την αληθεια προτιμησα να ξεκουραζομαι

καλα θα κανεις να το δωρισεις !μη παει χαμενο!!

μηπως πνίγεται με το μπιμπερο? ο δικος μου προτιμάει την σιλικονη

πιπιλα του δινω κι εγω για να κοιμηθει αλλα δεν πιανει παντα


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλό μήνα μανουλες και μωρακια!!Κάναμε και εμείς χθες το πρώτο μας εμβόλιο! Κλαψαμε λιγάκι αλλά ευτυχώς δεν είχαμε καμία παρενέργεια.Φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...