Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Stone καλό το ψαράκι σας ε?Πάει το παιδάκι σου μπροστά στη γυάλα θα χαζεύει όλη μέρα!

Τεσσερα είναι Μαρίνα!!

Ασε αυτό..το εχω πάνω στον πάγκο της κουζίνας και χτες ξεκρεμιοταν να τα δει..Τωρα που μιλησα με το συζ. μου είπε οτι ο μικρός πήγε στο δωματιακι που εχει τα Παιχνίδια του και εφερε την καρεκλίτσα (ΙΚΕΑ) και την εβαλε μπροστα στον πάγκο για να ανεβει..Αρχισαν τα οργανα.....:(:(


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ καλημερα!

Τι διαβαζω?Περαστικα στο Χρηστακο βρε ιωαννα μου το νιωθω το ζουζουνι εδω εγω και δεν αντεχω οχι το μωρο..Να τον πατε.

Εγω χμμμ μαλλο ν χειροτερα,βηχας και φοβερη καταρροη.Ο μικρος εεδω ειναι αλλα τον αποφευγω απο δωματιο σε δωματιο...τον καημενο..θα τον παρει η μαμα μου σε λιγο να μην ειναι μεσα στα χνωτα συνεχεια..

Εχουμε και παιδιατρο σημερα..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Stone μεγεια σας αλλα προσεξε βρε εσυ διοτι γυαλινη ειναι η γυαλα?

Οχι τιποτα αλλο μην την τραβηξει και σπασει και κοπει το παιδι..

Ενθουσιαζονται με αυτα αλλα δε μπορουν πολυ καλα να τα διαχειριστουν..τα χελωνακια μας αφησαν χρονους χαχαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Stone να σας ζήσουν τα ψαράκια. Πρόσεχε μόνο τον Αναστάση μην τους ρίχνει φαγητό και τα σκάσει.

Giovanna μου πολύ φοβαμαι οτι αν πάει ο Αναστασης να τα ταϊσει, θα εχουν κι αυτα την τυχη που είχαν τα χελωνακια της φίλης της Ρίτας..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δείτε εδώ για να καταλέβετε τι εννοώ......

051ix.th.jpg

Την επομένη του γάμου είχαμε χάσει την Turbo και τη βρήκαμε στις μπομπονιέρες.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη και η νεα γριπη εχει εντονο βηχα ,φοβαμαι οτι μπορει ο Χρηστακης να εχει και αυτο ...Απο την αλλη σκεφτομαι αμα τον παω στο ιατρικο που θα ειναι τσουρμο με παιδακια με την νεα γριπη μηπως τελικα αρρωστησουμε εκει ???ουφ...δυσκολη μερα σήμερα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Stone μεγεια σας αλλα προσεξε βρε εσυ διοτι γυαλινη ειναι η γυαλα?

Οχι τιποτα αλλο μην την τραβηξει και σπασει και κοπει το παιδι..

Ενθουσιαζονται με αυτα αλλα δε μπορουν πολυ καλα να τα διαχειριστουν..τα χελωνακια μας αφησαν χρονους χαχαχα

Οχι Ριτακι, ευτυχώς δεν είναι γυαλα..είναι ενυδρείο πλαστικό με καπάκι..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Την επομένη του γάμου είχαμε χάσει την Turbo και τη βρήκαμε στις μπομπονιέρες.

Δεν εχω δει πιο ομορφη και πιο ευτυχισμενη γατα!!

Ουτε αυτη να παντρευόταν δηλαδη......


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ξεκίνησα απο χθες τα utopar για τις συσπάσεις και ...τ΄ρέμω σαν το ψάρι...ούτε να γράψω δεν μπορώ απο το τρέμουλο....:tongue:

!

Γιατί έτσι Deleni? Έχεις συσπάσεις?Μήπως πρέπει να χαλαρώσεις κα να ξεκουραστείς λίγο?

Άρμα σε καλή μεριά!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επειδη και η νεα γριπη εχει εντονο βηχα ,φοβαμαι οτι μπορει ο Χρηστακης να εχει και αυτο ...Απο την αλλη σκεφτομαι αμα τον παω στο ιατρικο που θα ειναι τσουρμο με παιδακια με την νεα γριπη μηπως τελικα αρρωστησουμε εκει ???ουφ...δυσκολη μερα σήμερα..

Ιωάννα μη σκεφτεσαι ετσι..Το Ιατρικο δεν είναι απο τα τριτοκοσμικα νοσοκομεία..Δεν είναι καν νοσοκομείο..Πάρε την απόφαση και πήγαινε τον, αν δεις οτι συνωστίζονται, το σκεφτεσαι εκεινη την ώρα...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη και η νεα γριπη εχει εντονο βηχα ,φοβαμαι οτι μπορει ο Χρηστακης να εχει και αυτο ...Απο την αλλη σκεφτομαι αμα τον παω στο ιατρικο που θα ειναι τσουρμο με παιδακια με την νεα γριπη μηπως τελικα αρρωστησουμε εκει ???ουφ...δυσκολη μερα σήμερα..

Ιωαννα η γουρουνογριπη κανει αμεσως πυρετο και μαλιστα απο 39 απο τις πρωτες ωρες αυτο ειναι το κυριο χαραχτηριστικο της αν δεν εχει πυρετο το παιδι μη φοβασαι ...το εχω καρατσεκαρει για αυτο και εφερα και εγω το παιδι σπιτι εχθες.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και ο βηχας ειναι αμεσως με φλεμματα παραγωγικος..οτι μου ειπαν σου λεω..

Βασικα αυτοι οι γιατροι εχουν ενα ερωτηματολογιο με στανταρ συμπτωματα που πρεπει να εχει καποιος απο εκει ξεκινανε..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Joa εγώ θα έλεγα να τον πας για να ηρεμήσεις. Μήπως το δωμάτιο του Χρήστου έχει πολύ υγρασία; Η Αλεξάνδρα ηρέμησε λίγο από βήχα από τη στριγμή που κάποιες ώρες ανάβω στο δωμάτιό της αφυγραντή.

Άρμα καλοφάγοτα τα λεφτά και......εις άλλα με υγεία.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Joa μου μη σκέφτεσαι τα χειρότερα! Εξάλλου με τη νέα γρίπη δε νομίζω ότι ο βήχας είναι ξηρός αλλά έχει και φλέμματα! Δε σου είχε συνταγογραφήσει και εσένα το attarax? Είναι για ξηρό βήχα, δεν του δίνετε λίγο? Για να μην απογοητεύεσαι να σου πω ότι εμείς βήχα κατά τη διάρκεια της μέρας ή και της νύχτας έχουμε εδώ και χμμμμ 2-3 εβδομάδες!

Ο Γώγος χτες ήταν το 1ο βράδυ εδώ και αρκετό καιρό που κοιμήθηκε αρκετά καλά! Κοιμήθηκε στις 9.15, κατά τις 11 γκρίνιαξε και ήπιε λίγο ακόμα γάλα και μετά τον ξύπνησε η μαμά μου κατά τις 8.10 για να τον πάρει το σχολικό και το ανθρωπάκι μου δεν ήθελε να ανοίξει τα ματάκια του! Βέβαια το μπούκωμα παραμένει! Είμαι σίγουρη ότι τον πονάνε και τα αυτάκια του γιατί όταν πλησιάζω τα χέρια μου εκεί, πονάει και απομακρύνεται. Η παιδίατρός μας όμως είναι της άποψης ότι αν δεν κάνει πυρετό 4η μέρα δε χρειάζεται φάρμακο! Τώρα τι να πω, την εμπιστεύομαι!

4???Stone τώρα ανοίξατε δουλειές γιατί θέλουν κάθε λίγο πλύσιμο η γυάλα και καθάρισμα αλλιώς μυρίζουν πολύ! Είχα κι εγώ μικρή κάτι ψαράκια που τα έλεγαν μονομάχους και το θέμα είναι ότι αν βάλεις δύο αρσενικά μαζί παλεύουν μέχρι το ένα να σκοτώσει το άλλο, είχα 2 αρχικά σε χωριστές γυάλες! Μία μέρα για να τις καθαρίσω τα έβαλα μαζί στο νιπτήρα και το ένα έφαγε την ουρά του άλλου! Το 2ο πάλι μια μέρα που έπλενα τη γυάλα άνοιξα κατά λάθος την τάπα και φλουυυυυπ πάει το ψαράκι! Κλάμα, ιστορίες μου παίρνουν άλλα 2! Το ένα το έσκασα από το φαγητό! Είχε μείνει 1 και ένα βράδυ είχα τη φαεινή ιδέα να το αφήσω πάνω στο καλοριφέρ που δούλευε! Ζεστάθηκε το νερό, πήδηξε το ψαράκι έξω και το πρωί το βρήκα πάνω στο καλοριφέρ! Εκεί τελείωσε για μένα η σχέση μου με τα ψαράκια και τα οικόσιτα ζωάκια γιατί αλλιώς ήμουν ικανή να καταστρέψω όλο το ζωικό βασίλειο!:rolleyes:


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...