Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι μωρε δεν παιζει κανενα ρολο αυτο πιστευω και εγω.. ειναι να το εχουν χαχαχα(αμα δεις το γρηγορη με τα αλλα παιδακια στις κουνιες θα νομιζεις οτι εχουμε σπιτι αλλα 5-6 χαχα)

Το μονο οτι θα ξεδινουν τιποτα αλλο..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσουδάκια μου. Σήμερα, τελευταία μέρα της αδειούλας μου, κατέβηκα για ψώνια και χάλασα του κόσμου τα λέφτα. Τι να κάνω που έχω και Νίκους, και Άννα και Σπύρηδες (ένας είναι ο σύζυγος);

Ριτάκι 12/12 θα έχω τραπέζι. Δώσε καμιά ιδέα για να καταπλήξω τα πλήθη ;).

Σούλα νομίζω ότι η Ανδριάννα σε βλέπει αγχωμένη, στεναχωρημένη και κουρασμένη και θέλει να 'σε παρηγορήσει' Γι' αυτό κολλάει πάνω σου. Προσπάθησε να τη βάλεις στο κόλπο. Δηλαδή 'βάλε αυτό το βιβλίο στη θέση του αγάπη μου για να βοηθήσεις τη μαμά κλπ'. Το κάνω τώρα τελευταία στην Αλεξάνδρα και πιάνει. Επίσης έχουμε καθιερώσει να κάνουμε μπάνιο μαζί. Είναι η ώρα μας και το ξέρει και το περιμένει. Όταν με βλέπει να πηγαίνω στη μπανιέρα φωνάζει 'έλα μαμά, μάνια', δηλαδή, έλα μαμά βγάλε μου την πάνα. Με αυτό τον τρόπο ξέρει ότι δεν θα την έχω παρατημένη όλο το απόγευμα αλλά θα ασχοληθώ και μαζί της. Κάτι άλλο, κάθε βράδυ της διαβάζω παραμύθια και το απόγευμα παίρνει τα βιβλία της κάθεται κάτω και της λέω να μου διαβάσει αυτή. Έτσι εγώ κάνω τις δουλειές μου και η Αλεξάνδρα αρχίζει τα κινέζικα, πετώντας και ένα 'κοπέλα' που και που. Τώρα όσον αφορά το σύζυγο, συζήτησε κάποια πράγματα μαζί του, αλλά με ηρεμία και χωρίς νεύρα.

Stone με 'γεια το μαλλί.

Κίκο θέλω και εγώ τα κουλουράκια. Αν βρεις τη συνταγή γράψτη εδώ. Εγώ φτιάχνω τέλεια σοκολατάκια με μάρτσιπαν. Γερμανική συνταγή.......μπορεί και να την ξέρεις Σαρδελάκι. Έχουν μέσα καρύδι τριμμένο και αμαρέτο. Θα τη βρω και θα τη γράψω.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα πες που θες να κινηθεις απο φαγητα και εγω ειμαι εδω...

Η παιδιατρος ακομα δεν ηρθε,την περιμενω οπου να ειναι.

Εντωμεταξυ φουρνισα σουδακια !τελεια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Stone με 'γεια το μαλλί.

Ευχαριστώ Ιωάννα μου!!Φράγκο δεν εμεινε, ε... Και εγω το καθυστερώ , αλλά μαζεμενα θα μου ερθουν όοοοολα..

Ηρθαμε απο τη βολτα μας..Βρηκα και τη μερα..βροχη με το τουλούμι!!

Εντωμεταξυ φουρνισα σουδακια !τελεια!

Θα'θελα να ξερα αυτη η κουζίνα σου σβήνει ποτέ;;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φτιάχνω τέλεια σοκολατάκια με μάρτσιπαν. Γερμανική συνταγή.......μπορεί και να την ξέρεις Σαρδελάκι. Έχουν μέσα καρύδι τριμμένο και αμαρέτο. Θα τη βρω και θα τη γράψω.

Αναμενουμε με λαχτάρα!!! Λατρευω αμαρετο....


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα νεα μας!

Ειμαστε υγιεστατοι 93,5 ποντους και 14 κιλα.Της ειπα οτι η ορεξη εχει επανελθει και μου λεει ε ενταξει δε θελουμε να εχει παρααα πολυ ορεξη ,χιουμοριστικα χαχαχα.παντως ακομα με βαση το υψος του θεωρειται στυλακι.

Συνεργαστηκε τοσοοο πολυ που μεχρι και τη μεζουρα πηγε και της εφερε να τον μετρησει και ξαπλωσε μονος του(ααα δεν μετρανε τα παιδια ορθια πριν τα δυομιση ειναι λαθος δε θυμαμαι πια κοπελα απο εσας το ελεγε)

Μου ειπε οτι ειναι ετοιμος να τον εξεταζει χωρις να τον εχουμε αγκαλια.Ειχε μεινει αναυδη απο τη συνεργασια του ανοιγε το στομα πριν του πει..(ειχα κανει τη σχετικη εκπαιδευση πριν χιχιι).

ην ομιλια του τη βρηκε πολυ καλη αλλά ακομα ανωριμη και θα το συζητησουμε το θεμα στα 2,5 χρονια οχι νωριτερα δεν εχει λεει κανενα νοημα να συζηταμε για ομιλια σε αυτη την ηλικια.Παντως τα παει πολυ καλα της εκανε ολοκληρη κουβεντα την ωρα που τον εξεταζε:γυαλια,βιβλιο,μοντιντι(μολυβι)κτλ

Οταν της ειπα για το γιογιο μου λεει ''αληθεια???'' και κοιταζε με ματια γουρλωμενα μια εμενα μια το βιβλιαριο προφανως για να θυμηθει την ηλικια του χαχαχα

Τεσπα τη ρωτησα τη γνωμη της και μου ειπε οτι ναι μεν ειναι ασυνηθιστο αλλά καλα εκανα και τον εμαθα απο τωρα και θα ειναι μεγαλη υποθεση για τη συνεχεια.

Για το φλεγον θεμα του εμβολιου και της γριπης δεν πηρα και καμμια απαντηση μου ειπε οτι ενταξει ενα εμβολιο ειναι αλλά δεν ειναι και η ιδια η κατασκευαστρια εταιρια για να ξερει τι παιζει...ειναι λεει στην κριση του καθενα τι θα κανει ...παντως για το παιδι δε το προτεινει αν καποιος γονιος επιμενει για το παιδι ας παει να το κανει εκεινη δεν το συστηνει...

Εγω τη ρωτησα αν τελικα κολλησει ο μικρος ποσο σοβαρο θεωρει οτι θα ειναι και μου ειπε καλο ειναι να μην κολλησει απο εκει και περα αν γινει θα το αντιμετωπισουμε...

Αυτααααα

Αν θυμηθω κατι αλλο θα σας πω.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω Γιοβάννα μου αλλά απαιχθάνομαι το μαρτσιπαν...

δεν τον γλιτώσαμε τον πυρετό...δεν ξέρω πόσο θα ανέβαινε γιατι στο 37,5 έδωσα πονσταν οπως με συμβούλεψε ο γιατρός ...τώρα πρίν κοιμηθεί θα του δώσω ντεπόν για την νύχτα καλού κακού...πόσες ώρες κρατάει η δράση των αντιπυρετικών, ξέρετε;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες οταν ειναι σε πυρετο υψηλο ξερω σαρδελακι eσυ δωσε στο 4ωρο αν ειναι απυρετος.

Δε θα εχει τιποτα αλλο θα δεις..μια χαρα!

Το mmr του εκανε?γιατι οχι το priorix?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως Μαργαριτα θα τον εστελνα απο Απριλιο που εχει φυγει και το μεγαλο κυμα των ιωσεων ..

Θα συμφωνήσω με την ομοπαθούσα! Πώς είναι ο Χρηστάκης?Εμένα σήμερα επιτέλους απύρετος, με μυξούλες βεβαίως-βεβαίως και βήχα πού και πού, αλλά πήγε σχολείο σήμερα! Τι θα κάνω βέβαια με το που θα γεννήσω δεν έχω ιδέα, το μόνο που με τρομοκρατεί είναι να μου αρρωστήσει η μπουμπού, η οποία παρεπιμπτόντως έφτασε σχεδόν 2 κιλά, αφού πήγα προηγουμένως και έκανα doppler! Όλα καλά, αλλά είναι ανάποδα! Μπουχουχού! Κάντε καμιά προσευχούλα να γυρίσει γιατί με τις καισαρικές δεν τα έχω καθόλου καλά!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ξέρω Γιοβάννα μου αλλά απαιχθάνομαι το μαρτσιπαν...

δεν τον γλιτώσαμε τον πυρετό...δεν ξέρω πόσο θα ανέβαινε γιατι στο 37,5 έδωσα πονσταν οπως με συμβούλεψε ο γιατρός ...τώρα πρίν κοιμηθεί θα του δώσω ντεπόν για την νύχτα καλού κακού...πόσες ώρες κρατάει η δράση των αντιπυρετικών, ξέρετε;

Αχ Σαρδελάκι παρόλο που για οποιαδήποτε άλλη θα έλεγα έλα μωρέ δεν είναι αυτό πυρετός, έχεις όλα τα δίκια του κόσμου να ανησυχείς! Εμένα ακόμα και με υψηλό πυρετό όταν δώσω αντιπυρετικό μένει και 5-6 ώρες απύρετος. Μπορεί δηλαδή με 39+ να δώσω μόνο 3 φορές το 24ωρο. Είναι και στο παιδί!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...