Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Στα γρηγορα, γιατι πηζω για αλλη μια φορα...

Ιωαννα μου περαστικα βρε παιδι μου! Το αταραξ που ρωταγες, εγω το εχω δωσει και για τρια βραδια συνεχομενα. Δε μου ειχε βαλει οριο ο παιδιατρος, μου ειχε πει αν τον βλεπεις να βηχει πολυ να του δωσεις για να κοιμηθει ηρεμος. Δε θα του εδινα και για μια εβδομαδα, αλλα τρεις μερες που ηταν ο βηχας στο φορτε του το θεωρησα φυσιολογικο.

Για τη νεα γριπη, επειδη την πρασε η βαφτησιμια μου διαπιστωμενα και επειδη το συζητουσα και με κατι φιλους γιατρους, υπαρχει και η πιθανοτητα το πυρετος να μην ειναι 39, αλλα να ειναι δεκατα ή γυρω στο 38. Η βαφτησιμια μου για παραδειγμα την περασε παρα πολυ ελαφρια, με δεκατα την πρωτη μερα, 38 τη δευτερη και την τριτη μερα δεν ειχε καθολου πυρετο! Ενα ελαφρυ συναχι και εναν υποφερτο βηχα και αυτο ηταν. Η μαμα της μου ελεγα οτι ηταν απο τις πιο ελαφριες αρρωστιες που εχει περασει ποτε το παιδι (12 χρονων)...

Σουλα μου σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα η λυση ειναι αυτη που σου προτεινουν τα κοριτσια. Ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον. Για παρε τον αντρα σου ενα βραδακι να βγειτε, να τα πειτε, να τα πιειτε και να διασκεδασετε. Κι εκει που θα ειστε ηρεμοι, εξηγησε του με ομορφο τροπο το παραπονο σου και γενικα αυτο που σας συμβαινει... Σ'εμας πιανει παντα!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

σουλιτσα εγω σε καταλαβαινω παρα πολυ!

αν εσυ δεν εισαι καλα με τι ορεξη να βγεις εξω ετσι δεν ειναι?υπηρχαν μερες που δεν ηθελα να βλεπω το φως του ηλιου...τοοοοσο χαλια!

το παλεψα ομως κ το παλευω.

εχεις ενα πλεονεκτημα και να το εκμεταλευεσαι.εχεις ατομα που μπορουνε να στην κρατησουνε για ενα βραδυ πραγμα που εγω δεν εχω.

ενας αλλος λογος που αποφασισα να μην κοιμαται πια μαζι μας η μικρη ηταν κ αυτος.χρειαζομαι χρονο με τον συζ μου και η κρεβατοκαμαρα ειναι σημαντικο κοματι μας.

κι εμενα ο συζ δεν καταλαβαινε ποσο κουραζομουνα και πιο πολυ ψυχολογικα αλλα του εδωσα νακαταλαβει θελω να πιστευω.

joa δενμας κουρασες.να μας λες πως παει ο μικρος ετσι?και ευχομαι να ειναι κ τα τελευταια!

ολο συνταγες βλεπω βαζετε!πωπω μιαμ μιαμ.

σκεφτιμαι να κανω μελομακαρονα φετος αλλα μια φορα ειχα παιδευτει πολυ κ το σκεφτομαι...

καλο μεσημερι παω για νανι!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Χρηστακος ειναι καλυτερα ...κοιμηθηκε για μεσημερι 10-1 ...αλλα ενταξει τον αφησαμε να κοιμηθει οσο θελει μιας και ειναι ταλαιπωρημενος ..παντως και ορεξη και κεφι εχει και ο βηχας ειναι σε πιο υποφερτα επιπεδα ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ο συζ δεν καταλαβαινε ποσο κουραζομουνα και πιο πολυ ψυχολογικα αλλα του εδωσα νακαταλαβει θελω να πιστευω.

Αυτο ειναι !οτι του εδωσες να καταλαβει πιο ειναι το προβλημα σου..

Οι ανδρες(καποιοι) μπορει να εχουν χιλια δυο καλα αλλά αν τους αφησουμε νομζιουν οτι ειμαστε μηχανες και τα φερνουμε ολα βολτα.

Οχι δεν ειναι ετσι καθολου πρεπει να λεμε πως νιωθουμε και να τους υποδεικνυουμε ενιοτε σε τι μπορουν να βοηθησουν.

Εγω Σουλα (ειπα να μην το πω αλλα δεν κρατιεμαι χαχα)ειλικρινα δεν καταλαβαινω με τι εχει στραβωσει ο συζυγος?

Αν ειναι το οτι εσυ εισαι πεσμενη και τον ''παραμελεις'' το δεχομαι ως ενα σημειο αν ειναι οτιδηποτε αλλο και ειδικα σε σχεση με τιο παιδι δεν το δεχομαι καθολου.

Δηλαδη το να ειναι ευτυχισμενο το παιδι εξαρταται μονο απο τη μανα?

Δεν ειναι μονο δικο σου προβλημα.. αυτο πρεπει να του εξηγησεις.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Χρηστακος ειναι καλυτερα ...κοιμηθηκε για μεσημερι 10-1 ...αλλα ενταξει τον αφησαμε να κοιμηθει οσο θελει μιας και ειναι ταλαιπωρημενος ..παντως και ορεξη και κεφι εχει και ο βηχας ειναι σε πιο υποφερτα επιπεδα ..

Αχ Μπραβο Μπραβο!Τελικα πινει την αντιβιωση?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και εγώ!!! Καλέ τι χαμός γίνεται , απο χθες το μεσημέρι είχα να μπω και έχασα 3 σελίδες επεισόδια, ευτυχώς έφυγε προ ολίγου το αφεντικό μου και έτσι έχω ελέυθερο χρόνο να σερφάρω και γενικώς να το κω....ράω μέχρι να πάει 4 (σήμερα θα την κάνω πιο νωρίς να πεταχτώ μέχρι τα jumbo για καμιά χαζομάρα) , αχ τι ωραία , περιμένω πως και πως.

Λοιπόν να ξεκινήσω με την Κα Φωτεινή και τη Βικούλα και να ευχηθώ (γιατί δεν ήξερα το θέμα υγείας , μιας και δεν είχα διαβάσει αρκετές σελίδες στο παρελθόν) να πάνε όλα με τη μικρή Φωτεινούλα γιατί ειλικρινά όταν ταλαιπωρούνται παιδάκια με πιάνει η ψυχή μου, να είσαστε σίγουρες όμως ότι η ταλαιπωρία της μικρούλας θα πιάσει τόπο.

Όντως κυρία Φωτεινή η σκέψη σας να επισκεφθείτε παιδάκια στο νοσοκομείο είναι από τις πιο γλυκές πράξεις που μπορεί να κάνει ο καθένας μας.

Να πάμε όμως και στα πιο ευχάριστα , stone καλορίζικα τα ψαράκια σας και εμείς είχαμε ένα μικρό ενυδρείο με 2 χρυσόψαρα μέσα αλλά μετά τη γέννηση του μικρούλη μας ψοφήσανε τα καημένα. Έριξε ο σύζυγος (μιας και είχε αναλάβει εκείνος την ανατροφή τους πλέον) παραπάνω ψαροτροφή και σκάσανε τα μανάρια μου. Η αλήθεια είναι ότι θα μου άρεσε πολύ να πάρω ένα σκυλάκι (τα λατρεύω τα ζώα) γιατί θεωρώ ότι και ο μικρός θα κατενθουσιαστεί αλλά ο σύζηξ δεν θέλει με τίποτα γιατί φοβάται ότι θα δεθούμε όλοι και θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα μετά.Σουλίτσα θεωρώ ότι περνάς και εσύ μια άσχημη φάση με το σύζυγο όπως πέρασα και εγώ μετά τη γέννα μιας και έβλεπα μόνο τα αρνητικά στοιχεία πάνω του και καθόλου τα θετικά. Προσπάθησε να βρείτε περισσότερο χρόνο μεταξύ σας εφόσον υπάρχουν οι γιαγιάδες και να δεις πως θα βελτιωθούν όλα. Και εμένα στις αρχές ο μικρούλης μου ήθελε συνέχεια να ασχολούμαι μαζί του (όταν ξεκίνησα τη δουλειά) αλλά σιγά σιγά μεγαλώνοντας του έδωσα να καταλάβει πως πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα πρώτα και μετά όλη η μέρα (που λέει ο λόγος) θα είναι δική μας και ευτυχώς το δέχεται καλά , βγάζει όλες τις κατσαρόλες και μου κάνει παρέα μέχρι να μαγειρέψω, κυνηγάει τη σκούπα όταν βάζω να σκουπίσω και πλατσουρίζει στη βρύση όταν θα πρέπει να κάνω το μπάνιο , γιατί όπως κατάλαβες από δουλειές έχουν σταματήσει προ πολλού να γίνονται αρκετά πράγματα.Ριτάκι εύχομαι να μην είναι τίποτα και να αναρρώσεις και εσύ γρήγορα.Ιωαννούλα αν θέλεις να ηρεμήσεις να το πας το παιδί και μη σκέφτεσαι τίποτα. Στο κάτω κάτω αν έχει πολύ κόσμο στο ιατρικό σηκώνεσαι και φεύγεις αμέσως.Sardelaki θέλω και εγώ συνταγή, πώς να την εντοπίσω;;Αυτά εν ολίγοις , σόρυ για την πολυλογία μου.

Link to comment
Share on other sites

Την αντιβιωση την παιρνει ..ειναι νεας γενιας αντιβιωση μονο μια φορα την μερα και μονο για 5 μερες ...zithromax και ειναι πεντανοστιμη η ατιμη...γευση κερασι ...λες και ειναι γλυκο του κουταλιου!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελομακαρονα εκανα περισυ της Μαιρης Ιωαννα με σιμιγδαλι και εγιναν πολυ καλα.

Εχω βεβαια και τη συνταγη της μανουλας που ειναι με αλευρι και εξισου ωραια.

Κουραμπιεδες θα βαλω φετος μολις τους κανω διοτι αυτους που εχουν δε μου αρεσαν.χαχαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω περσι ειχα κανει τα μελομακαρονα της Βαγγως και δεν μας αρεσαν και εψαχνα για κατι αλλο και μιας και τα γευστικα μας γουστα συμπιπτουν ειπα να παω απο την σιγουρη οδο ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμπιπτουν!Κανε της μαιρης ειναι πιο τραγανα.(εχω και φωτο δικια μου στα σχολια)

Της μανουλας μου ειναι καλα αλλα λιγο πιο μαλακα (επειδη ειναι με αλευρι)αναλογα τι σου αρεσει.

Οσο για τους κουραμπιεδες θα σου πω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι !οτι του εδωσες να καταλαβει πιο ειναι το προβλημα σου..

Οι ανδρες(καποιοι) μπορει να εχουν χιλια δυο καλα αλλά αν τους αφησουμε νομζιουν οτι ειμαστε μηχανες και τα φερνουμε ολα βολτα.

Οχι δεν ειναι ετσι καθολου πρεπει να λεμε πως νιωθουμε και να τους υποδεικνυουμε ενιοτε σε τι μπορουν να βοηθησουν.

Εγω Σουλα (ειπα να μην το πω αλλα δεν κρατιεμαι χαχα)ειλικρινα δεν καταλαβαινω με τι εχει στραβωσει ο συζυγος?

Αν ειναι το οτι εσυ εισαι πεσμενη και τον ''παραμελεις'' το δεχομαι ως ενα σημειο αν ειναι οτιδηποτε αλλο και ειδικα σε σχεση με τιο παιδι δεν το δεχομαι καθολου.

Δηλαδη το να ειναι ευτυχισμενο το παιδι εξαρταται μονο απο τη μανα?

Δεν ειναι μονο δικο σου προβλημα.. αυτο πρεπει να του εξηγησεις.

Οντως ζουζουνίτσα μου δεν αντεξες .

Υποθέτω ότι τον πειράζει που τον παραμελώ και όχι οτι η μικρή ειναι κρεμασμενη πανω μου.

Ειπαμε αλλα δεν ειναι και τετοιος ανθρωπος.(πω πω αν τα διαβασει θα με σφαξει!!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...