Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σουλακι, καλημερα.

Τετοιο κόλλημα, ε;; Και μενα μ'εχει αδυναμια αλλά και με το μπαμπα του θα κατσει και για βολτα παίρνει τα κλειδια και φευγει με όποιον να'ναι..

Μηπως να την εφερνες (αρχικα) σε επικοινωνια και με αλλα παιδακια;;Εχετε ανιψακια ή γειτονακια, να ξεχνιεται με το παιχνίδι και να μην είναι συνεχεια στην ποδιά σου;;

Με τα παιχνιδακια της δεν ασχολείται καθολου;;Εστω και 10 λεπτά;;

Παίζει λίγο οταν ερχεται η ξαδερφη της αλλα και πάλι θελει να είμαι και εγω μαζί τους.

Με τα παιχνιδια της ασχολειται πολυ λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε Λαζαρένια μου, ούτε το βιβλίο λέει να το αφήνεις να κλαίει το παιδί...:D λέει να το έχει ήρεμο και να νιώθει ασφάλεια απλά όταν γκρινιάζει να του δίνεις λίγο χρόνο μήπως και ηρεμήσει μόνο του και μετά να πας να δεις τι θέλει... όταν γκρινιάζει όχι όταν κλαίει...όταν κλαίει πας κοντά του αλλά δεν το σηκώνεις απο την κούνια προσπαθείς να το ηρεμήσεις και να του εξηγήσεις πόσο το αγαπάς....;)

Εγω [αντως χωρις να εχω διαβασει το βιβλιο αυτο κανω..

Τον αφηνω στην κουνια και φευγω αν τον ακουσω να φωναζει ή να γκρινιαζει απλα δεν τρεχω πλεον αμεσως.Αν δω οτι επειμενει παω να δω τι θελει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σούλα εγώ τον αφηνω άρκετα μονο του..Μου κανει γκρίνιες ενιοτε, αλλά αμα εχω να μαγειρεψω ή να σιδερώσω, στριφογυρναει και μετα βρισκει κτ να απασχοληθεί..Του το ξεκόβω με αποφασιστικότητα..

Συμφωνω με το vatraxaki, μην αφησετε αυτη την εμμονη της μικρης να επηρεασει τη συζυγικη σχεση..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παίζει λίγο οταν ερχεται η ξαδερφη της αλλα και πάλι θελει να είμαι και εγω μαζί τους.

Με τα παιχνιδια της ασχολειται πολυ λιγο.

σουλιτσα δυσκολη φαση..

Εγω θα σου ελεγα..παρατα τα ολα και κατσε κατω να ασχοληθεις μονο με το παιδι.

Καμμια αλλη δουλεια τιποτα..ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλά μονο αν κατσεις μαζι της αποκλειστικα χωρις να κανεις τιποτα αλλο θα καταλαβεις τι θελει.

Ισως με αυτο τον τροπο σε βαρεθει κιολας λιγο και ξεκολλησει απο μονη της:tongue:.Δεν κανω πλακα σοβαρα το λεω..

Το εχω παρατηρησει οταν τους λες κατσε λιγο εχω δουλεια κτλ εκει ειναι που αντιδρουν οταν κατσεις κατω μαζι τους σε αφηνουν στο τελος μπουκαλα :D


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σουλιτσα δυσκολη φαση..

Εγω θα σου ελεγα..παρατα τα ολα και κατσε κατω να ασχοληθεις μονο με το παιδι.

Καμμια αλλη δουλεια τιποτα..ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλά μονο αν κατσεις μαζι της αποκλειστικα χωρις να κανεις τιποτα αλλο θα καταλαβεις τι θελει.

Ισως με αυτο τον τροπο σε βαρεθει κιολας λιγο και ξεκολλησει απο μονη της:tongue:.Δεν κανω πλακα σοβαρα το λεω..

Το εχω παρατηρησει οταν τους λες κατσε λιγο εχω δουλεια κτλ εκει ειναι που αντιδρουν οταν κατσεις κατω μαζι τους σε αφηνουν στο τελος μπουκαλα :D

Ρίτα ετσι όμως δεν μαθαινουν να σε εχουν συνεχώς και να απαιτούν την παρουσία σου και την αποκλειστική ενασχόληση;; Δεν ξερω..Ισως αυτο που βιώνει η Σούλα να μην εχει σχεση με αυτο καταλαβαίνω εγώ...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α σαρδελακι αν σε ρωτησουν να τους πεις οτι εννοεις τις ζαχαρωμενες φλουδες χαχαχα μη σε πιασουν αδιαβαστη χιχιχιχι

:tongue::tongue:σιγά καλέ...θα πω: περιμένετε λίγο να ρωτήσω την μαργαρίτα :tongue::tongue:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω πιστευω πως ειναι φασεις που περνανε και αν τους δειξεις οτι εισαι εκει τη συγκεκριμενη περιοδο την ξεπερνανε πιο ευκολα..

Και στο λεω εγω που ειμαι ολη μερα μαζι του..

Τωρα πλεον ουτε που μου δινει σημασια οταν εχει κατι καλυτερο να κανει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααααα., άντε έχω αρχίσει και ανυπομονώ με τα κουλουράκια και το stolen του Σαρδελακίου.,...θέλω να φάω....562779cix2h69v10.gif

Σούλα συμφωνώ με τη Ρίτα...και η δικιά μου όταν τη χτυπάει η μαμακίαση (πολύ συχνά τώρα τελευταία...) κάθομαι μαζί της και παίζω και μετά απο λίγο με παρατάει και κάνει τα δικά της αλλά συνήθως αν σηκωθώ μετά απο λίγο έρχεται και με ξανατραβάει...απλά εγώ λόγω εγκυμοσύνης βρίσκω ευκαιρία και ξαπλάρω λίγο στο πάτωμα...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε συμπεθέρα μου δύσκολα περνάς γμτ και στεναχωριέμαι πραγματικά.

Ο άντρας σου τί στράβωμα έχει φάει δηλ.; που το μωρό είναι κολλημένο πάνω σου;

Ετσι φαινεται συμπεθερα μου

Link to comment
Share on other sites

βρε συμπεθέρα μου δύσκολα περνάς γμτ και στεναχωριέμαι πραγματικά.

Ο άντρας σου τί στράβωμα έχει φάει δηλ.; που το μωρό είναι κολλημένο πάνω σου;

Νοιώθει παραμελημενος..Δεν είναι καθολουπεριεργο..

Να δουλευεις 8 ώρες, να γυρνας σπίτι, να φας, να μαγειρεψεις, να συμμαζεψεις, να δεις παιδί, να δεις και αντρα και μετα...να κοιταξεις και τον εαυτο σου..Δεν προλαβαίνεις..και να τα καταφερεις καποιος θα μεινει παραπονεμενος....

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...