Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ κορίτσια μου είναι πολύ δύσκολα.

Μαργαρίτα μου δεν ξέρω αν αυτό που λες θα πιασει γιατί το κανω.

Από την ωρα που θα γυρίσω από τη δουλειά είμαι συνέχεια μαζί της .

Δεν αλλαζει τιποτα όμως.

Και τα Σ/κα τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα που είμαστε και από το πρωι μαζί.

Δεν παει σε κανενα αλλον παρόλο που εχουμε περάσει πολλές ωρες μαζι.

Δεν ξερω ρε κορίτσια τι κανω λάθος.Εχει αρχίσει και με κουραζει πολύ αυτή η κατασταση.

Και ελεγα ότι είναι φαση αλλα αυτό γίνεται εδώ και 5 μήνες ποτε θα περασει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Α και το αλλο..εχω τσεκαρει φασεις που μας θελει και τους δυο μαζι..

Για παραδειγμα χθες ο μικρος ηταν με τον μπαμπα του για να μην τον κολλησω ε ειχε κολλησει οπου πηγαινα απο πισω με επερνε απο το χερακι και με οδηγουσε να κατσω μαζι τους.. και οι 3 μαζι...το εχουν αναγκη αυτο..

Πρεπει να μιλησεις με τον καλο σου και να περνατε καποια ωρα και οι 3 σας αποκλειστικα χωρις δουλειες χωρις τιποτα αλλο μονο οι 3 σας.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου είναι πολύ δύσκολα.

Μαργαρίτα μου δεν ξέρω αν αυτό που λες θα πιασει γιατί το κανω.

Από την ωρα που θα γυρίσω από τη δουλειά είμαι συνέχεια μαζί της .

Δεν αλλαζει τιποτα όμως.

Και τα Σ/κα τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα που είμαστε και από το πρωι μαζί.

Δεν παει σε κανενα αλλον παρόλο που εχουμε περάσει πολλές ωρες μαζι.

Δεν ξερω ρε κορίτσια τι κανω λάθος.Εχει αρχίσει και με κουραζει πολύ αυτή η κατασταση.

Και ελεγα ότι είναι φαση αλλα αυτό γίνεται εδώ και 5 μήνες ποτε θα περασει??

Δεν κάνεις τπτ λάθος!!!Αγαπάς το παιδι σου και του αφιερώνεις όλο σου το χρόνο..Ετσι πρεπει, όμως δες λίγο και το "άλλο παιδί" (συζυγος)και προσπάθησε να αποκαταστήσεις και εκεινη τη σχεση..Είναι εξίσου σημαντικο..Και θα περασει και στην Ανδριάνα αυτό..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ομως σουλα οτι μπορει να εισαι μαζι της αλλα το μυαλο σου ειναι αλλου..καταλαβαινει οτι δυσανασχετεις και το κανεις αναγκαστικα..

ΟΧΙ δε σου λεω πως κακως το νιωθεις ξερω οτι ειναι πολυ κουραστικο και εγω ωρες ωρες του ελεγα κατσε λιγο πιο εκει..πνιγομουν ..αλλα τελικα ειδα οτι καλυτερα να πανε πισω ολα και να κατσω να το απολαυσω.

Αυτη τη στιγμη μπορω να πω οτι εχει γινει πολυ ανεξαρτητο παιδι ουτε καν μας αποζηταει ωρες ωρες και μη μου πειτε οτι ειναι στο παιδι διοτι αυτο το κομματι ειδικα επειδη ημουν ολη μερα μαζι του και ηθελα να μην κολλησει το δουλεψα παρααα πολυ.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

σουλα μου πραγματικα σε αυτα που λεει η ριτα ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!

τα ιδια περασα κι εγω κ εβλεπα μια κατασταση μπαχαλο εδω μεσα.τωρα τα αφηνω και ασχολουμαι ποιοτικα μαζι της κ βλεπω οτι εχει ηρεμησει.δεν τσιριζει τοσο και δεν εχει εκρηξεις θυμου.κι εμενα κολημενη πανω μου αλλα καταλαβα οτι με χρειαζοταν πραγματικα.πιστευω οτι της λειπεις πολυ και καταλαβαινει οτι δεν εισαι καλα.

το περασα και τωρα κανω μεγαααααλο αγωνα με μενα πρωτα κ μετα με το παιδι μου γιανα ειμαστε ολοι καλα!

deleni μια γνωστη μου εδω μου ειπε οτι πηρε ενα βιβλιο κ ελεγε οτι το αφηνεις να κλαειει το παιδι.κι αυτη το αφηνε μια ωρα μονο του και εκλαιγε.αυτο νομιζα κι εγω.

εκανα αυτο που ειπε πιο πανω η ριτα.

μονομαχοι ειναι ρατσα καλε!!!χαχαχαχαχ ελιωσα στο γελιο.

joa πως ειστε?


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Λαζαρενια ειχε πει κατι καποια στιγμη που ειναι πολυ σοφο ..

Οτι πρωτα απο ολα πρεπει να εχουμε τον συντροφο μας και μετα το παιδι και αυτο για τον μονο λογο οτι η καλη σχεση του ζευγαριου αντανακλαται και στο παιδι ...

Φυγετε ενα ΣΚ μονοι σας , προσπαθηστε να βρειτε λιγο απο τον χρονο που εχετε χασει .Πανω απο ολα η Ανδριαννα χρειαζεται αγαπημενους και ευτυχισμενους γονεις ..

Οσο και χαλια να ειναι οι γιαγιαδες ε πιστευω μπορουν να την κρατησουν για ενα βραδυ ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Χρηστακος 10 -12 κοιμοταν σχετικα καλα ...ηταν πολυ εξαντλημενο το αγορακι μου ..κοιμαται στο καροτσι σε ημικαθιστη θεση και απο βηχα ειναι καλως καλυτερα ...

Αχ σας εχω τρελανει με τις αρρωστιες μας καθε λιγο και λιγακι ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Joa μου στο ξαναλέω, τα μισά να τραβούσα με τις αρρώστιες θα είχα τρελαθεί... ελπίζω σιγά σιγά να συνέλθει ο Χρηστάκης....:-(

Σούλα θα συμφωνήσω με τη Joa, αφού βλέπεις ότι ο άντρας σου στράβωσε πάρτον ένα Σκ να φύγετε...και όσο για την Ανδριάννα ας την βρουν την άκρη οι γιαγιάδες, δεν θα παθει κανείς τίποτα και αν γκρινιάξει λίγο παραπάνω που θα φύγετε δεν χάλασε ο κόσμος....

Κορίτσια μου σας χαιρετώ, το απόγευμα δε δουλεύω οπότε θα τα πούμε αύριο... Φιλιά σε όλες!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτα μου, όταν ειμαι με το κοριτσακι μου το μυαλο μου είναι εκει.

Ξεχναω και την κούραση και φυσικα δεν με νοιαζουν και οι δουλειες.

Το πήρα απόφαση ότι θα καθαρίζω μια φορά την εβδομαδα το σπίτι πολύ καλά και τις υπόλοιπες μερες μονο τα βασικα.

Ένα μαγειρεμα κανω και τιποτα άλλο.

Τις αφιερώνω πολύ χρόνο .

Τα Χριστούγεννα εχω αδεια πε΄ριπου 20 μερες οπότε θα περασουμε πολύ χρονο μαζί.Αυτό όμως εχει αρχίσει και με τρομοκρατεί γιατί βλεπω τι γινεται τα σ/κα που ειμαστε ολη μερα μαζί.

Δεν θελει κανεναν άλλο.

Ξερω ότι πρέπει να αφιερώνω χρόνο και στον αντρα μου αλλα πανω από όλα για τον ευυτο μου.

Αλλα δεν ξερω το πώς.

Σιγουρα θα βρεθει λύση απλα ειμαι σε μια δυσκολη φαση.

Οσον αφορα το κομματι της σχεσης με τον αντρα μου νομίζω ότι του λειπει λιγο η κατανόηση.

Είμαι 8 ωρες στη δουλεια μετα σπιτι με το μωρο ,υπαρχουν μερες που δεν προλαβαινω ουτε μπανιο να κανω.Πώς να εχω διάθεση και για «αλλα»??

Ας κανει και αυτός μια προσπάθεια να με «ξελαφρωσει» λίγο.Η λύση που εχει βρει και νομιζω ότι σας το εχω ξαναπει είναι να πηγαινει τη μικρη στη μαμα του για να μαγειρεψω ή να κανω μπανιο.Αυτό όμως με τρελαινει.

Και να ειστε σιγουρες ότι του εχω μιλήσει αλλα δεν αλλαξε κατι.

Τελος παντων.

Δεν περιμένω να μου βρείτε λύση αλλα ηθελα να σας τα πω ρε φιλεναδες.

Επεξεργάστηκαν by SOULA33
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γραψατε πολλά και δεν πρόλαβα να τα διαβάσω γιατι βγήκα για ψώνια και ετοιμάζομαι και για το μάθημα το βράδυ και είχα και τις συνταγές να βάλω, τρομάρα μου!

Συμπεθερούλα μου εγώ νομίζω πως χρειάζεσαι περισσότερο χρόνο με τον άντρα σου. Να αφήσετε την μικρή κανένα βράδυ, να βγείτε για φαγητό, για ποτό, να γυρίσετε σπιτάκι σας και να κάνετε τρελλίτσες χεχε...καλά καλέ μην βαράς! Για καλό το λέω...είναι σίγουρο πως χρειάζεσται περισσότερο χρόνο μαζί χωρίς το μωρό!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ σαρδελακι το ειδα τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!

Το καλυτερο που εχω δει!

χαίρομαι που σου άρεσε...εσύ που είσαι σεφ της κουζίνας να μου δίνεις άριστα είναι σούπερ χεχε :P:tongue:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κομματι με τον ανδρα σου και εγω συμφωνω οτι χρειαζεστε περισσοτερο χρονο Σουλα μου οπως λενε τα κοριτσια.

Βεβαια εγω εχω καταληξει αν υπαρχει ενα ανοικτο θεμα με το παιδι δεν μπορουμε να ησυχασουμε και ειναι δωρον αδωρον να κανετε πραγματα οι δυο σας.Αν το μυαλο ειναι στη μικρη ολες οι συζητησεις εκει θα καταληγουν.

Ενω μολις αρχισει η μικρη και στρωνει θα εισαστε και εσεις πιο ξενοιαστοι και θα μπορειτε να περασετε καλα και καπου μακρια.

Ολα αυτα απο την δικη μου εμπειρια και μονο.Ελπιζω να μη σε μπλεκουμε φιλακιαααα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα καθομαι...σημερα εφαγε παλι ψαρακι πανε και τρελαθηκε..

Τον εβαλα για υπνο λιγο νωριτερα διοτι ειμαστε εν αναμονη τς παιδιατρου και φοβηθηκα μην ερθει την ωρα που θα κοιμαται.

Τι νεα?Ο Χρηστακος πως ειναι?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...