Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από μένα.

Σήμερα ευτυχώς είμαι αρκετά καλύτερα αντε γιατι αρκετα τράβηξε.

Σας διαβαζω που λέτε για ωράρια υπνου και εγω η καημενη τι να πω????

Η δικιά μου για το βραδυνό :mad:τα ξέρετε να μην τα ξαναλεω και συγχίζομαι αλλα το πρωι ξυπνάει κατα τις 8 και μισή.

Τελικά αυτο το παιδι μου δεν θελει να κοιμαται .:rolleyes:

Εχει ζωηρέψει και παααρα πολύ , μερα με τη μερα αλλάζουν πια αυτα τα μικρά???

Κανει οτι της κατέβει στο κεφάλι και αμα τολμήσουμε να την μαλώσουμε αρχίζει " γιατι μαλωνεις ???Αμα πια !Και εγώ μαλώνω."Γενικά "βγάζει " πολύ γλώσσα και να δω πως θα της την κόψω.

Οσο για το ραβασάκι της εφορίας μίλησα χθες με το λογιστή και μου είπε να μην πληρώσω σε καμμια περίπτωση .Στη χειρότερη ας μου κάνουν ελεγχο.

Εμείς συζητάμε να παμε σ/κο στα Γιάννενα στη νονά της μικρής.

Η αλήθεια είναι οτι δεν πολυθέλω αλλα για τη μικρή νομίζω ότι είναι καλο οπότε μαλλον θα .. υποκύψω.

Μαράκι καλά να περάσετε στην εξοδό σας!!

Πετρούλα μου ευτυχώς που δεν εχει τιποτα σοβαρό ο μικρός.

Μαρινάκι περαστικά και σε εσάς.

Μαράκι (arma) τι εγινε με τον γιατρό???

Καλημέρα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαρίνα μου περαστικά! Πως είναι το παιδί? Με τον ομοιοπαθητικό μίλησες τελικά?

Πετρουλα μου άψογος ο μικρός! Τι μικρός δηλαδή, παίδαρος!!!φτου φτου! Περαστικά και στον Αναστάση! Μια χαρά κι αυτός στα κιλά του, μπράβο!

Κωνκωνακι ευτυχώς που είναι καλύτερα τα πιτσιρίκια ιδιαίτερα η μικρή! Καλά να περάσετε!

Πανμαρ σήμερα δεν θα μιλήσει καμία για τον ύπνο στης Σοφίας! :lol: Να περάσετε τέλεια στην έξοδό σας!

Σουλίτσα μου άντε να ηρεμήσεις κι εσύ. Ωστε γλωσσού η Ανδρεάννα ε? Και η Εύα πια δεν ανέχεται παρατηρήσεις, δεν έπαιρνε έτσι κι αλλιώς από φωνές, τώρα αν καμιά φορά φωνάξουμε τα ακούμε κι εμείς από πάνω! :lol: Έχουν πλάκα μωρέ!

Φωτεινή μου τι κάνεις?

Λοιπόν εμάς τα νέα μας από τον γιατρό μια χαρά. Το νινάκι μας μεγαλώνει σχηματίστηκε για τα καλά! Όλα είναι καλά, οι συσπάσεις καλά κρατούν βέβαια, ξεκούραση όσο πιο πολύ μπορώ μου είπε. Για το φύλο κάτι μας είπε, αλλά επειδή δεν μας το σιγούρεψε δεν θα σας πω τίποτα μέχρι τον επόμενο μήνα που θα κάνω β επιπέδου και θα το σιγουρέψουμε. Μέχρι τότε μπορείτε να ''ποντάρετε''! :lol: :lol: :lol:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα...

Αρμα χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!αυτες τις συσπασεις ρε κοριτσακι μια φορα τις εχω νοιωσει στους τεχνητους πονους ..Κοντευω να κανω δυο παιδια και δεν εχω νοιωσει συσπασεις ...Εγω πιστευω οτι ειναι αγορακι ...ενστικτο ..

Γειτονακι βολταρουμε βολταρουμε???καλα να περασετε!!!!

Πετρουλα μου αψογο το αγορακι σου!!!ειδες που δεν ειχε τιποτα το παιδι ...μονο αντισταμινικο του εδωσε...μην παρεξενευτεις αν εχει το παιδι υπνηλια..το xozal προκαλει υπνηλια για αυτο και εγω προτιμω το αεριους..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

joa μου να χαίρεσαι που δεν έχεις συσπάσεις???φτου φτου! Εμένα πάλι μου φαίνεται τελείως ξένο τελικά να έχω καλή εγκυμοσύνη..σε σκέφτομαι πως ήσουν το καλοκαίρι στη παραλία, μια χαρούλα σαν να μη συμβαίνει τίποτα και βλέπω και τα ''χάλια'' μου τώρα και το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι οι εγκυμοσύνες μου είναι άσχημες. Τεσπα, υπάρχουν και χειρότερα, αξίζει το κόπο πάντως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

Πως πήγε ο Χρηστάκος σήμερα?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κα Φωτεινή, Σούλα, Αρμα και γειτόνισσα...

Σούλιτσα, άντε κάθε μέρα όλο και καλύτερα...

Για Γιάννενα πόση ώρα κάνετε?

Καλά ξεμπερδέματα και με την εφορία...

Αρμάκι... μια χαρά το μωρό... Όσο για το φύλλο... αφού μέχρι τώρα δεν σας το λέει με σιγουριά... ΚΟΡΙΤΣΙ είναι!!!!!!! Το παίζω και στοίχημα!!!!

Γειτονάκι, πώς τα πήγε ο Χρήστος σήμερα? Τον παραδώσατε με ηρεμία?


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αρμα ολα καλα με το μπεμπε!Μπραβο οτι και να ειναι δεν εχει σημασια γερο να ειναι μονο.

Ιωαννακι και εγω ετσι ...ουτε καν στους τεχνητους πονους δεν πολυκαταλαβα ξεκαθαρα τι ειναι οι συσπασεις...μου ελεγαν οτι εχω δλδ αλλα εγω τιποτα...

Και η πλακα πια ειναι ?μετα τη γεννα μου εδωσε κατι χαπακια mitrοtan για να επανελθει η μητρα, τα οποια οποτε τα επινα μου εφερναν τρελο πονο και του λεω δεν τα ξαναπινω...και γελουσε..μου ελεγε τοσα μπουκαλια φαρμακο για τεχνητους πονους σου βαλαμε και δεν χαμπαριαζες και σε ενοχλει ενα τοσο δα χαπακι?χαχα

Τελικα δεν τα ξαναπηρα.

Σουλιτσα ζορικη και η μικρη ε ..τρομερα διχρονα...τι να πω, οτι δε σε καταλαβαινω?Τι ακουω δε λεγεται..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο Χρηστος κλασσικα ξυπναει καθε πρωι με πρωτη κουβεντα δεν παω ζουζουνια και αρνειται να βγαλει την πυτζαμα..Σημερα εκανα το εξης ...καλα του λεω ντυσου και δεν παμε ζουζουνια ...με χιλια ζορια ντυθηκε....ε οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε κλεινω τιβι παραθυρα και του λεω φευγει τωρα η μανουλα , θα πας ζουζουνια ??οχι θα κατσω εδω...και τον εκλεισα μεσα....Τον αφησα 4-5 λεπτα μονο του και ξανανοιξα και σιγα σιγα τον επεισα και εφυγε περιχαρης...καθε μερα ολοκληρο σοου!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανει οτι της κατέβει στο κεφάλι και αμα τολμήσουμε να την μαλώσουμε αρχίζει " γιατι μαλωνεις ???Αμα πια !Και εγώ μαλώνω."Γενικά "βγάζει " πολύ γλώσσα και να δω πως θα της την κόψω.

Άμα βρεις τον τρόπο Σουλίτσα πες τον μου κι εμένα....

"Μαμά... μη μιλάς άγρια..." και για το οτιδήποτε κάνει, έχει την δικαιολογία κάτω από την γλώσσα...


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου τα Γιάννενα είναι γύρω στις 2,5 ώρες αν τρεχεις λίγο με την μικρή γύρω στις 3 ώρες θα κανουμε.

Μαργαρίτα μου αυτό το τρομερα δίχρονα μου φαίνεται ότι εινια και τρομερα δυομισαχρονα και τρομερα τρίχρονα κτλ κτλ.....

Μαράκι μου πολύ χάρηκα που είνια ολα καλά με το μπεμπάκι μας.Τώρα για το φύλο χμμμ και εγώ στο κοριτσάκι ποντάρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο Χρηστος κλασσικα ξυπναει καθε πρωι με πρωτη κουβεντα δεν παω ζουζουνια και αρνειται να βγαλει την πυτζαμα..Σημερα εκανα το εξης ...καλα του λεω ντυσου και δεν παμε ζουζουνια ...με χιλια ζορια ντυθηκε....ε οταν ηρθε η ωρα να φυγουμε κλεινω τιβι παραθυρα και του λεω φευγει τωρα η μανουλα , θα πας ζουζουνια ??οχι θα κατσω εδω...και τον εκλεισα μεσα....Τον αφησα 4-5 λεπτα μονο του και ξανανοιξα και σιγα σιγα τον επεισα και εφυγε περιχαρης...καθε μερα ολοκληρο σοου!!!!

Αχου μωρε...μην του λες ομως οτι ντυσου και δε θα πας...

Ξερεις καποια στιγμη μπορει να σε αγνοει οταν του ταζεις κατι και δεν εισαι συνεπης...ειναι και πολυ εξυπνα τα ατιμα.

Παντως πολυ σε σκεφτομαι...τι ψυχφθορο πραγμα ειναι αυτο που ζειτε καθε πρωι?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να μην με ματιαξω (φτυνομαι...)αν εξαιρεσεις τις κλωτσιες του μωρου διαφορετικα δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος ..ουτε καουρες , ουτε πονους ,ουτε συσπασεις ,ουτε εμετους ,ουτε ζαλαδες ,ουτε πρηξιματα τιποτα....

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες να εχουν εγκυμοσυνες σαν τις δικες μου..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα μου αυτό το τρομερα δίχρονα μου φαίνεται ότι εινια και τρομερα δυομισαχρονα και τρομερα τρίχρονα κτλ κτλ.....

:rolleyes: εγω ακουσα οτι ειναι και τρομερα 5χρονα....μαλλον εχουμε τρομερα παιδια γενικως!!!χεχε!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να μην με ματιαξω (φτυνομαι...)αν εξαιρεσεις τις κλωτσιες του μωρου διαφορετικα δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος ..ουτε καουρες , ουτε πονους ,ουτε συσπασεις ,ουτε εμετους ,ουτε ζαλαδες ,ουτε πρηξιματα τιποτα....

Ευχομαι σε ολες τις κοπελες να εχουν εγκυμοσυνες σαν τις δικες μου..

Και εγω ετσι την βιωσα την πρωτη..ακριβως...μονο λιγες καουρες τον τελευταιο μηνα.

Ευχομαι να ειναι ετσι και η επομενη.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...