Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Νατασσουλα ουτε εγω θελω να γινει το παιδι παχυ επουδενι απλα επειδη τον ξερεις πως ειναι και δε βαζει πωπο κατω ολη μερα οπως και ο Σωτος σου καπου λεω μηπως χρειαζοταν περισσοτερο φαγακι αλλα οκ αφου ειναι μια χαρα δεν ασχολουμαι.Κουβεντα να γινεται...

Για τις εξετασεις μηπως εννοεις αιματοκριτη 41?Φεριτινη κτλ δε θυμαμαι απεξω θα στα γραψω το μεσημερι....

Σολωμο εγω δε μαγειρευω διοτι μου βρωμαει αφανταστα ομως ναι του εχει δωσει η γιαγια του(γεικως εχει αναλαβει το ψαρακι η γιαγια) και ειναι και πολυ καλη τροφη φουλ στα Ω3.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Νατασσουλα ουτε εγω θελω να γινει το παιδι παχυ επουδενι απλα επειδη τον ξερεις πως ειναι και δε βαζει πωπο κατω ολη μερα οπως και ο Σωτος σου καπου λεω μηπως χρειαζοταν περισσοτερο φαγακι αλλα οκ αφου ειναι μια χαρα δεν ασχολουμαι.Κουβεντα να γινεται...

Για τις εξετασεις μηπως εννοεις αιματοκριτη 41?Φεριτινη κτλ δε θυμαμαι απεξω θα στα γραψω το μεσημερι....

Σολωμο εγω δε μαγειρευω διοτι μου βρωμαει αφανταστα ομως ναι του εχει δωσει η γιαγια του και ειναι και πολυ καλη τροφη φουλ στα Ω3.

Περισσοτερο φαι δε νομιζω να χρειαζονται, πιο πολυ θεωρω οτι χρειαζονται πιο ποιοτικο φαι...

Για τις εξετασεις 41 σιδηρο μου ειπε, ξερω κι εγω?

Thanks και για τον σολωμο!:D


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικα τρωνε βρε Νατασσακι...ενταξει αν φανε και ενα junk μια φορα στο τοσο δεν εγινε και τιποτα...αν δεν ετρωγαν ποιοτικα θα φαινοταν και απο τις εξετασεις τους αλλωστε.

Ααα εχθες της ελεγα της γιατρου''Δεν τρωει οσπρια ,πολυ δυσκολά'' και μου λεει ενταξει ουτε εγω ετρωγα μια χαρα κοπελα εγινα...χαχα

Περα απο την πλακα,οκ καποιες τροφες τις απορριπτουν ενταξει καλο ειναι να τις ετρωγαν αλλα αφου δεν τα επηρεαζει καπου στην υγεια τους τοτε ολα καλα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!

Ελενη πως γινεται να εχει στιγμη η μικρη, αμα δεν εχετε εσεις??:confused: Κατι δεν εχω καταλαβει σωστα....:confused:

Είναι απλό αγάπη μου...δεν ξέρει τι λέει ο παιδίατρος....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: όσο για το σολωμό, δώστου...είναι ότι πρέπει για την "καλή" χοληστερίνη!;)

Σούλα κάνε ότι είναι να κάνεις στη δουλειά και πήγαινε σπίτι να ξεκουραστείς...

Ρίτα οι εξετάσεις για το στίγμα γίνονται αργότερα...ο δικός μας παιδίατρος είναι ό,τι να' ναι.. μην ακούς...


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα οι εξετάσεις για το στίγμα γίνονται αργότερα...ο δικός μας παιδίατρος είναι ό,τι να' ναι.. μην ακούς...

Α οκ..ειπα κι εγω..ετοιμη ημουν να τον παω...χαχα

Τρωγομαι με κατι τετοια, θελω να τελειωνω αμεσα τις εκρεμμοτητες μου :tongue:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιοτικα τρωνε βρε Νατασσακι...ενταξει αν φανε και ενα junk μια φορα στο τοσο δεν εγινε και τιποτα...αν δεν ετρωγαν ποιοτικα θα φαινοταν και απο τις εξετασεις τους αλλωστε.

Ναι βρε παιδι μου, δεν το εθεσα σωστα... Ποιοτικα τρωνε, αλλα τα ποιοτικα τα τρωνε με το στανιο, ενω για τα κωλοφαγητα ειναι πρωτα... Ο Σωτηρης για παραδειγμα για να φαει κρεας ή ψαρι κανουμε ολοι ταμα οικογενειακως...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως το αγορακι της φιλης μου το μεγαλο εκανε 2 χρονια να βαλει κρεας στο στομα του..τι χαμο εκαναν για να φαει δε λεγεται.Η κοπελα τα εφτυσε μαζι του.

Να τον δειτε πως ετρωγε προχθες(4,5) το κοτοπουλακι το ψητο,πως ετρωγε το συκωτακι στα καρβουνα μια μερα που ειχαμε βγει ..αλλο παιδι!Ηρθε η ωρα του τελικα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τι έπαθα πάλι? Ακουσα ένα τραγούδι και για άσχετο λόγο θυμήθηκα πάλι την Εύα μέσα στην θερμοκοιτίδα, η αλήθεια είναι ότι από χτες με περιτριγυρίζει αλλά τώρα θέλω νακλαίω συνέχεια..μου έρχεται η εικόνα στο μυαλό που πεσμένοι από πάνω από την θερμοκοιτίδα με τον άντρα μου κλαίγαμε και το Ευάκι ψηνόταν στον πυρετό και δεν ξυπνούσε..πω πω, δεν μπορω καθόλου..και την βλέπω τώρα που τρέχει, μιλάει παίζει και έχω συγκινηθεί τόσο πολύ..σορυ για το άσχετο ποστ αλλά δεν θέλω να με δει να κλαιω και είπα να τα γράψω μπας και ξελαφρώσω..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Σουλιτσα περαστικα σου βρε κοριτσι μου... μα να βγαλεις εξανθημα??? Τι εισαι? Βρεφακι??? :tongue:

Ντροπή σου βρε .Εγώ υποφέρω και εσυ κοροιδευεις.

Αχ περα απο την πλακα και εγω νομιζα οτι μονο στα μικρα συμβαινει.Τι να πω????

Οσο για τις εξετασεις και εγω νομιζω οτι ειναι φυσιολογικη τιμη γαι την ηλικια των παιδιων μας.

Ελένη μου που τον βρηκατε καλε τετοιο παιδίατρο???

Ειναι ικανος να στελει κανενα για DNA :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τι έπαθα πάλι? Ακουσα ένα τραγούδι και για άσχετο λόγο θυμήθηκα πάλι την Εύα μέσα στην θερμοκοιτίδα, η αλήθεια είναι ότι από χτες με περιτριγυρίζει αλλά τώρα θέλω νακλαίω συνέχεια..μου έρχεται η εικόνα στο μυαλό που πεσμένοι από πάνω από την θερμοκοιτίδα με τον άντρα μου κλαίγαμε και το Ευάκι ψηνόταν στον πυρετό και δεν ξυπνούσε..πω πω, δεν μπορω καθόλου..και την βλέπω τώρα που τρέχει, μιλάει παίζει και έχω συγκινηθεί τόσο πολύ..σορυ για το άσχετο ποστ αλλά δεν θέλω να με δει να κλαιω και είπα να τα γράψω μπας και ξελαφρώσω..

οι ορμονες σου κανουν παρτυ!!!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντροπή σου βρε .Εγώ υποφέρω και εσυ κοροιδευεις.

Αχ περα απο την πλακα και εγω νομιζα οτι μονο στα μικρα συμβαινει.Τι να πω????

Οσο για τις εξετασεις και εγω νομιζω οτι ειναι φυσιολογικη τιμη γαι την ηλικια των παιδιων μας.

Ελένη μου που τον βρηκατε καλε τετοιο παιδίατρο???

Ειναι ικανος να στελει κανενα για DNA :shock:

και εγω αυτο σκεφτηκα χαχαχα

τι εξανθημα εχεις σουλα μου?


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

πριν λιγο εβγαλε ηλιο εδω, το πρωι ειχε πολυ ομιχλη δεν εβλεπες τπτ!

Αρμα πως σε καταλαβαινω, τα παθαινω κι εγω χωρις να εχω περασει και τετοιες στιγμες με το κοριτσακι μου..ορμονες..Εγω δυστυχως εχω και πολλα νευρα και πιανω τον εαυτο μου να φωναζει χωρις λογο...καθε πρωι σηκωνομαι και λεω μια καινουργια νευρα με υπομονη....το παλευω τι να κανω...χτες την κοιταζα που κοιμοταν και σπαραζα στο κλαμα...τεσπα αντε με το καλο να γεννησω να ισιωσω!

Σουλα περαστικααααααααα


CDp8p2.png 5LNlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές! Τι μου κάνετε?

Σουλίτσα εύχομαι να σε πιάσει η αντιβίωση και να συνέλθεις γρήγορα!

Κωνκωνάκι πού χάθηκες?

Joa πότε θα ευκαιρέσει η πεθερά σου να έχει κι από εδώ?

Μαράκι μου λόγω ορμονών είσαι υπερευαίσθητη τώρα, μη σκέφτεσαι τα άσχημα δε σου κάνει καλό!

Όσο για τους σταθμούς, εγώ είμαι της άποψης ότι μετά τα δύο τους προσφέρει πολλά! Πιο πριν είναι απλά λύση ανάγκης!

Να σας πω τα κατορθώματα των πιτσιρικιών μου? H Μαριαλένα άρχισε τις σκανταλίτσες και προσπαθέι να ανόιξει ντουλάπια -συρτάρια αλλά ευτυχώς τα είχαμε ασφαλίσει από το ΓΙώργο και δεν έχει πολλά περιθώριο! Ο Τζωρτζίνος παζλομάνιακ φτιάχνει τελείως μόνος του παζλ με 48 κομμάτια! Κουκουβάου! Εντομεταξύ το πρωί δεν τον κατάλαβα ότι σηκώθηκε πηγε έκανε τσίσα (χωρίς να αφήσει ίχνη το σημαντικότερο) και μετά ήρθε στο δωμάτιο και μου λέει γάλα θέλω! Χιχιχι!

Να σας πω κι εδώ σκέφτεται καμιά να πάει το παιδάκι της στο disney on ice?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω είμαι πάλι..

Σουλα μου περαστικα σου.Για το στομαχι παρε κανενα zantac πριν την αντιβιωση και να τρως επίσης..Η Ανδρεανα πως ειναι??

Νατασα για τον σολωμο που ρωτας εγω δινω και τον τρωει ευχαριστα και οπως εχουν πει και τα κοριτσια ειναι πηγη θρεπτικων ουσιων και γενικα τροφη με μεγαλη διατροφικη αξια..Να δινετα στα παιδακια σας, συμβαλλει και στο ανοσοποιητικό

Οσο για τον σιδηρο του Σωτου νομιζω απο 40 και πάνω ειναι το φυσιολογικο για τα παιδακια, αρα αφου σας το ειπε και η παιδιατρος ειστε ΟΚ

Ιωαννα μπραβο στον Χρηστακο, σημερα πολύ καλύτερα διαβαζω..Μακαρι αυριο κιολας να ξεκινησει για το σχολείο με χαμογελο :D

Ελένη μου super τα μικρα σου!Καλη επιτυχια και στις εξετασεις του μικρου.Εσυ πως εισαι?

Ιωαννα πως ειναι σημερα η Αλεξανδρα??Εσυ εισαι καλύτερα??

Βικυ ανασκοπηση απο τη σελ 1215??Ποιο καλο κοριτσι προσφερεται...????

Συμφωνω και εγω οτι μπορουν να περασουν καλά και στο σπίτι και να απασχοληθουν δημιουργικα αλλα νομιζω κι ο παιδικος προσφερει σημαντικα εφόδια στο παιδι αυτης της ηλικιας κυριως μεσα απο την ομαδικοτητα

Κλαίει το μικρό, εφυγα!Καλό μεσημερι


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τα κατορθώματα των πιτσιρικιών μου? H Μαριαλένα άρχισε τις σκανταλίτσες και προσπαθέι να ανόιξει ντουλάπια -συρτάρια αλλά ευτυχώς τα είχαμε ασφαλίσει από το ΓΙώργο και δεν έχει πολλά περιθώριο! Ο Τζωρτζίνος παζλομάνιακ φτιάχνει τελείως μόνος του παζλ με 48 κομμάτια! Κουκουβάου! Εντομεταξύ το πρωί δεν τον κατάλαβα ότι σηκώθηκε πηγε έκανε τσίσα (χωρίς να αφήσει ίχνη το σημαντικότερο) και μετά ήρθε στο δωμάτιο και μου λέει γάλα θέλω! Χιχιχι!

Αχ τη φαση της Μαριαλενας σου δεν την νοσταλγω καθολου..η χειροτερη μου .Μπραβο ομως το ζουζουνι που ξεκινησε τις εξερευνησεις και καλα κουραγια σε σενα και στα συρταρια σου :D

Για το Γιωργακη τι να πω???Καλε αστερι!Να τα γνωρισουμε τα μικρα μας και εμεις παζλομανεις!Προχθες μου ειπε οτι στο σχολειο, ''του'' εφεραν παζλ μπομπ σφουγγαρακης με πολλα κομματια και το εκανε ολο.

Οπως καταλαβανεται για ολα τα παιδακια το πηγαν αλλα το καβαντζωσε φαινεται ο δικος μου και το θεωρει δικο του...

Οσο για την τουαλετα ειδες που στο ελεγα οτι θα πηγαινει μονος του?Και τι ευκολια ειναι!!!Μηνα με το μηνα εχουν τεραστια διαφορα στο θεμα αυτο.Μπραβο σας!!

πετρουλα τι κανουν τα μικρα και το μικρο μικρο?

Σουλα αντε πηγαινε σπιτι να ξεκουραστεις!!!

Χριστινα πως εισαι?

Βικυ εγω ανασκοπηση δεν δυναμαι να κανω σορρυ αλλα ουτε που θυμαμαι τι εχει ειπωθει.Δε βαριεσαι αστο πηγαινε παρακατω.

Ααα disney on ice με ενδιαφερει αλλα δεν εχω ενημερωθει ακομα..τι περιλαμβανει?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...