Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Συμπεθερα μου καλές δουλειές.

Και οταν δεν θα προλαβαίνεις να τα βγαλεις περα ειμαι προθυμη να βοηθησω;)

κατσε κατω εσυ,εγω ειμαι η ανεργη.χαχαχα


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήρθα και εγώ!!!!

Πολυγραφότατες σας βρίσκω σήμερα!!!!

Λοιπόν διάβασα αλλά δεν θυμαμαι...τίποτα!!!!:P:p:p Έρμο γήρας....ου γαρ έρχεται μόνο!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Σουλίτσα περασικά σου κούκλα μου...εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!;)

Τα νέα μας... πήγαμε στη γιατρό...όλα οκ, οι εξετάσεις της Αναστασία σούπερ...ένα μόνο θα σας πω, έβγαλε η γυναίκα και είδε όλες τις τιμές μια προς μια και μου είπε όλα καλά και αυτός που έχω εδώ επειδή έχει υπόχρωμη μικροκυτταρική αναιμία σύμφωνα με τις φυσιολογικές τιμές των ενηλίκων, μου είπε ότι μάλλον έχει το στίγμα που...εξακριβωμένα δεν έχω ούτε εγώ ούτε ο Α.! ότι να' ναι....

δεν μέτρησε την Αναστασία γιατί την είχε φάει η γκρίνια...κορίτσια τσίριζε δεν ξέρω για ποιο λόγο....ήθελε να γυρίσει σπίτι...:|

Ο μικρός όλα σούπερ, λίγο στο βάρος(ήταν 8400 7,5 μηνών και είναι 8800) έπεσε στην καμπυλη αλλά δεν το λαμβάνω υπόψη γιατί δεν καθόταν στη ζυγαριά με τίποτα...:rolleyes:

Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος για τον μικρό να δούμε σε τι επίπεδα κυμαίνεται η αλλεργία του και βλέπουμε....

Αυτά...κορίτσια μου συγχωρέστε με αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι τίποτα...ελπίζω αύριο να τα καταφέρω καλύτερα..... φιλιά σε όλες!!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Τι κάνετε μανούλες και παιδάκια?

Κωνκων! Είναι όλα καλά? Δεύτερη μέρα που δεν μοιράζεις γάλα...

Σουλίτσα, περαστικά σου κοπέλα μου...

Deleni, μια χαρά στη γιατρό! Μπράβο!

Γιοβάννα μου... όλα μαζί σου έπεσαν! Πώς είναι η Αλεξάνδρα σήμερα? Εσύ με το πόδι? Αλήθεια, τι γίνεται με την κακοκαιρία στην Κέρκυρα? Είναι τόσο χάλια η κατάσταση?

Γειτονάκι, πώς τα πήγε σήμερα ο Χρήστος με τον σταθμό? Είχατε καμιά διαφορά που τον έβαλες εσύ στο σχολικό ή μια από τα ίδια...?

Δεν θυμάμαι άλλα.... Πολλά φιλιά σε όλες!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!

Σουλιτσα πως εισα καλη μου?Ελπιζω να αναρρωσεις γρηγορα.Περαστικα!!!

Ιωαννα πως πηγε ο μικρος?

Γιοβαννα η κουκλα τι κανει?

Νατασσα εμαθες τιποτα για τις εξετασεις?

Ντελενη μπραβο μια χαρα τα μικρα.Να σε ρωτησω το στιγμα το εξεταζουν σε αυτη την ηλικια?Ειχα ρωτησει και εγω επειδη εχει ο ανδρας μου για να εξετασω τον μικρο και μου ειχαν πει οχι ακομα..δε φαινεται..βεβαια μαλλον δεν εχει διοτι ο αιματοκριτης του ειναι αρκετα ψηλος αλλα παρολα αυτα θα ηθελα να το ξερω...εσενα σου ειπαν οτι φαινεται στιγμα απο τωρα?

Πανμαρ ανελαβες εσυ να μοιρασεις το γαλα βλεπω!!χαχα

Καλημερα σε ολες!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααα

Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη...ξεκινησε μεν ο μικρος με γκρινια και ντυθηκε βλεποντας τον mc queen στο you tube και λεγοντας δεν παω ζουζουνια αλλα τελικως πηγε χωρις κλαμματα!!!το κολπο???οτι επρεπε να φυγουμε ολοι για δουλεια και δεν μπορουσε να κατσει κανεις σπιτι με τον χρηστο...χαιρετησαμε τον μπαμπα , χαιρετησαμε την γιαγια (ναι την ερμη την εντυσα την γυναικα και πηρε τσαντα και καλα οτι φευγει )κλεισαμε το σπιτι και αφου ντυθηκα και εγω μπηκαμε στο σχολικο ..τον εβαλαν στο σχολικο μπροστα μπροστα και ευγε μουτρωμενος μεν αλλα οχι κλαμμενος ..μακαρι να παμε ετσι...

Τι κανουν ολες οι μανουλες ??εμεις καλα ..το σπιτι λαμπει και η πεθερα συνεχιζει ακαθεκτη με πλυσιματα του μπεμπη..την εχει χαλασει ο καιρος με τις βροχες που δεν μπορει να καλει οοολα αυτα που θελει να κανει ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εδώ συννεφιά..μπλιαχ!

Σουλίτσα μου περαστικά! Πως είσαι σήμερα?

giovanna πως είναι η μικρή?

deleni μου μια χαρά τα νέα σας! Άντε καλά αποτελέσματα και στον μικρούλη τώρα!

Ρίτα μια χαρά ο Γρηγόρης, τι να τα κάνει τα παραπάνω κιλά???

Πετρούλα μου και εγώ θεωρώ πως είναι μεγάλο ρίσκο να στείλεις μέσα στον Χειμώνα τον Αναστάση παιδικό. Πιο πολύ βέβαια για το μωρό..Και να τον στέλνεις που και που στη γιαγιά πιστεύω ότι σε όλους σας θα κάνει καλό..

Τώρα την άποψη μου γενικά για τους σταθμούς σ'αυτές τις ηλικίες που είναι τα δικά μας την ξέρετε.. εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ καθόλου με την λογική ότι το παιδί δεν μπορεί να περάσει καλά στο σπίτι..

Αυτά!

Φιλιά σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρια οχι δεν ειναι θεμα να ηταν παραπανω κιλα απλα ειναι ψιλοκολλημενος απο τον Μαρτη και αν ηταν λιγοτερα κιλα θα το συζητουσαμε απλα τωρα ισως απλα φρεναρε διοτι δεν εχει αλλαξει κατι ιδιατερο στις ποσοτητες του ή στην ορεξη του.

Σχετικα με το σχολειο εγω συμφωνω οτι σαφως τα παιδακια περνανε καλα και στο σπιτι ειδικα με τη μανουλα ,ομως πλεον αναγνωριζω οτι μπορει να περασουν επισης καλα και στο σχολειο και πραγματικα δεν πιστευα οτι θα το ελεγα αλλα ναι, οταν προσαρμοστουν πραγματικα τους αρεσει .Τους προσφερει αρκετα θετικα τελικα.Βεβαια ειναι αναλογα το παιδι και την προσαρμοστικοτητα του και φυσικα παιζει σημαντικο ρολο το ιδιο το σχολειο.

Ουτε ολα τα παιδακια ειναι ευκολο να απασχοληθουν δημιουργικα μεσα στο σπιτι ,υπαρχουν και ιδιατερως απαιτητικα παιδακια ουτε ομως και ολοι οι σταθμοι ειναι ιδιοι κατα τη γνωμη μου.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα οτι δεις οτι τον κανει να φευγει καλυτερα προσπαθησε να το ακολουθεις καθε μερα.Ειναι και θεμα ρουτινας ο αποχωρισμος το πρωι.

Προχθες κανανε το λιομαζωμα!!Τι χαρα εκανε δε σας λεω!Τι περιγραφη για τις ελιες,τα καλαθια που τις εβαλαν,τι φτιαχνουμε απο τη ελια,το λαδακι πως γνεται!!Τρομερα πραγματα!!(Χαρα η πεθερουλα ετοιμη να τον ζητησει να μαζεψει ελιες ειναι χαχα)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου.

προσπαθησα να διαβασω απο την σελιδα 1215 που ειχα μεινει(δεν ειχα διαβασει τιποτα)και απο ενα σημειο και υστερα τα ματια εκλειναν και το δαχτυλο ηταν κολλημενο στο να κατεβαζει την σελιδα και καλα τα διαβαζα υποτιθεται!!!δεν θυμαμαι τιποτα χαχαχα.

τι κανετε?ας κανει μια ανασκοπηση καποια να θυμιθω τιποτα!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα ηρθα στη δουλεια αλλα ειμαι πολύ χάλια.

Πρεπει να με πειραξε και η αντιβίωση γιατι το στομαχι μου ειναι ετοιμο να εκραγει.

Δυστυχως υπαρχουν καποια πραγματα που πρεπει να κανω οποσδηποτε εγω στη δουλεια και δεν γινοταν να μην ερθω.

Τωρα αν θα "βγαλω" τη μερα δεν ξερω.

Συγνωμη που δεν σχολιαζω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Λοιπον οι εξετασεις μου ειπε ο αντρας μου ειναι οκ. Λιγο ο σιδηρος του μικρου ειναι πεσμενος (41 εχει με οριο το 60) αλλα μας ειπε η μικροβιολογος οτι αυτη η τιμη ειναι οκ για μικρα παιδακια. Εγω μολις παρω τις εξετασεις στα χερια μου θα παρω και τον παιδιατρο να του τις διαβασω... Ριτα εσυ που ειχες κανει προσφατα μπας και θυμασαι ποσο σιδηρο ειχε ο Γρηγορης? Ο αντρας μου καλα (αν δεν τα δω γραμμενο δεν το πολυπιστευω γιατι ολο τα κρυβει αυτα, μην του βαλω χερι με το φαγητο) λιγο να φτιαξει λεει την καλη του χοληστερινη...

Για το βαρος Ριτα ακριβως το ιδιο και ο Σωτηρης. Εχει να παρει βαρος ουτε θυμαμαι απο ποτε... Δεν ανησυχω προς το παρον γιατι εχει αποθεματα. Ετσι κι αλλιως κι εγω σαν παιδι συλφιδα ημουν και να σου πω την αληθεια το προτιμω χιλιες φορες απο το να ειχε θεμα παχυσαρκιας, πραγμα πολυ συχνο για τα ελληνακια.

Για το σχολειο εμενα η αποψη μου ειναι οτι αν υπαρχει εναλλακτικη, καλυτερο ειναι το παιδι να μεινει σπιτι μεχρι τα 2,5 - 3. Και οταν λεω εναλλακτικη εννοω γιαγια ή ακομα καλυτερα μαμα, οχι μια ξενη γυναικα...

Ιωαννακι μπραβο για τον Χρηστακη! Ε, ρε τι τραβαει η δολια η γιαγια!!!

Σουλιτσα περαστικα σου βρε κοριτσι μου... μα να βγαλεις εξανθημα??? Τι εισαι? Βρεφακι??? :tongue:

Ελενη πως γινεται να εχει στιγμη η μικρη, αμα δεν εχετε εσεις??:confused: Κατι δεν εχω καταλαβει σωστα....:confused:

Γιοβαννα πως ειναι το παιδι???

Ερωτηση κρισεως! Σολωμο δινετε στα μικρα? Εγω δεν εχω δωσει ακομα, τον αποφευγω για καποιο λογο... Και επειδη εχουμε σημερα, ρωταω... Για πειτε, γιατι ντρεπομαι να ρωτησω τον παιδιατρο...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...