Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααα

καλυτερα σήμερα πολυ καλυτερα και στο γραφειο ...

Πηγαμε καλα σχετικα και σημερα αλλα τελικως θα το καθιερωσουμε να τον δινω καθε πρωι εγω τον μικρο αφου κλειδαμπαρωσω το σπιτι ..

Deleni ο παιδικος στο φαι κανει θαυματα...καλα εμεις δεν ειχαμε θεμα μιας και τον κυνηγαμε να μην φαει αλλα τρωει με χαρα και οσπρια εκει!!

Αρμακι μου οι ορμονες κανουν παρτυ ..για αυτο ολα αυτα...εγω το κλαμα το εχω ετοιμο σε αυτη την εγκυμοσυνη...μαλλον οι δευτερες εγκυμοσυνες μας κανουν ευσυγκινητες...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εξηγηστε μου κτ

Πήγε ο Αν. στο γιατρο με τον μπαμπα του γιατι μαζι με τις μυξουλες το πρωί ειχε και λίγο βηχα..η παιδιατρος μας λείπει για σημερα και ετσι πήγαν στο ΚΥ

απο εκει του ειπαν οτι εχει σημαδια λαρυγγιτιδας και του εδωσαν soldesanil και prospan..Για ξηρο βηχα το ενα και για φλέμματα το αλλο :confused::confused:

Εντωμεταξυ ο βηχας του καμια σχεση μα τον βηχα της λαρυγγιτιδας..ενα ξηρο βηχαλάκι ειναι, οχι αυτο το "γαυγισμα"¨της λαρυγγιτιδας


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα το soldesanil απο οτι μου λεει κια η φιλη μου -ειδικη βηχολογος χαχα- και ακουω και εγω το εχουν κανει ψωμοτυρι οι γιατροι..

Εντωμεταξυ μου φαινεται παραξενο.. πως συνδιαζεται το σιροπι για τα φλεμματα με τον ξεροβηχα?Μηπως τον ξερανει ακομα περισσοτερο?

Ας μιλησει η ειδικος Joa!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε μην του δωσεις sodelsanil για λιγο βηχα ...ελεος...οντως με το παραμικρο δινουν ..και ναι μεν ειναι αποτελεσματικο αλλα ειναι κορτιζονη..

Κανε του ζεστα μπανακια με ατμους ...πολυ ορο και καλο αερισμο στο δωματιο(ασε το παραθυρο λιγο ανοικτο το βραδυ ) και 3-4 μερες θα ειναι περδικι εγω πλεον δεν δινω ευκολα ...μονο που δινω αεριους το βραδυ πριν κοιμηθει ..αγαπω αεριους τι να κανω ????

το σιροπι γιατι το εδωσε ???για τον ξηρο βηχα ???γενικα τα σιροπια δεν εχουν ιδιατερο αποτελεσμα κατ εμε παντα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα...

...σας εχω χασει λιγο ...συγνωμη....σας αγαπαω ομως:D:D

αφιερωμενο για τις αγαπες τις ζωης μας..η δικια μου ειναι στην αγκαλια μου αυτη την στιγμη και το τραγουδαμε μαζι...μην παει το μυαλο σας πουθενα..για την Φωτεινουλα σας λεω:D:D

2928123h0tmlsmx5b.gif

Link to comment
Share on other sites

καλε μην του δωσεις sodelsanil για λιγο βηχα ...ελεος...οντως με το παραμικρο δινουν ..και ναι μεν ειναι αποτελεσματικο αλλα ειναι κορτιζονη..

οχι το soldesanil μπήκε φαρμακειο..Θα βαλω ορο μεχρι αυριο και θα κανω αυτα που λές μεχρι να ερθει η παιδιατρος μας..

Αφου ολο το βραδυ δεν εβηξε καθολου, μην τρελαθω!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κι από μένα!

Μαράκι όντως κοιμήθηκε νωρίς η κόρη σου χτες, αλλά αφού ότι ώρα και να κοιμηθεί έχει εγερτήριο στις 7 το αργότερο λογικό είναι να σου κακοφαίνεται λιγάκι! Τι να κάνουμε, θα ρυθμίσουμε και τα δικά μας βιολογικά ρολόγια στο δικό τους πρόγραμμα!

Πετρούλα μόνο ορό πιστεύω κι εγώ και αν δεις τα πραγματικά δύσκολα σκέψου τις εναλλακτικές που σας έδωσαν! Καλέ μόνο με μύξες και λίγο βήχα, δε χρειάζεται να τον πηγαίνεται στο γιατρό, πάρτο απλά απόφαση ότι έτσι συμβαίνει μέχρι να μεγαλώσουν!

Deleni μπράβο στο κορίτσι σου! Εγώ πιστεύω ότι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ο σταθμός κάνει θαύματα στο φαγητό! Εμένα τσακίζει και φασολάδα που επειδή εγώ την αντιπαθώ ουτε καν του έχω δοκιμάσει!

Τα δικά μας δεν είναι και τόσο καλά τα νέα, αφού τελικά δεν τη γλιτώνουμε την ωτίτιδα! Χτες το πρωί σταμάτησα τις σταγόνες, το βράδυ κατά τις 12 παραπονιόταν για έντονο πόνο στο αυτί και ανέβασε και πυρετό 39, με το πονστάν έπεσε βέβαια αμέσως και σήμερα είναι μια χαρά, αλλά και η παιδίατρος μου λέει ότι μάλλον πρόκειται για οξεία ωτίτιδα και καλό είναι να τον δει ωριλά και να πάρει αντιβιωση, οπότε τώρα είμαι σε αναζήτηση κάποιου που ίσως εξειδικεύεται στα παιδιά. Αν έχετε κανέναν υπόψη σας πείτε μου.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Μαρινακι μου...ειδες δυστηχως ετσι γινεται με το αυτι...ξεγελαει.....μην το αφηνεις.. να τον πας να το δουν αμεσα.

Λοιπον παδοωρλ απο τους καλυτερους μου ειπαν, επειδη ψαχτηκα...Χουλακης Μιχαηλ στο παιδων εχει και ιατρειο εξω νομιζω κανε μια αναζητηση στο γκουγκλ.Εμεις ειχαμε παει παιδων τοτε με το ποδι αλλα ξερω οτι μπορεις να κλεισεις και απογευματινο ραντεβου αμεσα επι πληρωμη..

Παντως μια οξεια ωτιτιδα μπορει να τη διαγνωσει και η παιδιατρος...εδω κοντευω να κανω διατριβη εγω με 2 ωτιτιδες και 2 υγρα....γιατι να πατε με τη μια σε παιδοωρλ?

Εγω γενικα αν ειναι το παιδι να παρει αντιβιωση θα προτιμουσα να παω ή σε παδοωρλ ή στην παιδιατρο.

Σε ωρλ ενηλικων θα το απεφευγα διοτι μετα θα σου πει μιλα με την παιδιατρο να σου δωσει δοσολογιες κτλ.Ενας ανθρωπος θελω να μου αναλαμβανει την ευθυνη.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι εμας ο αντρας της παιδιατρου μας ειναι ωριλα και εχει μηχανηματα και για παιδια . αν ενδιαφερεσαι σου βρισκω τηλεφωνο ...Ο Χρηστος εχει κανει εκει καθαρισμο αυτιου απο κερι ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Σήμερα ειχε και παλι πολύ τρεξιμο στη δουλειά και δεν προλαβαινα ουτε τουαλετα να παω.

Μου ηρθε και το σημείωμα της περάιωσης και εχω φορτωσει παραπολυ ασχημα για το κ..λοκρατος μας.

Είχα μια επιχείρηση ταυτοχρονα με τη δουελιά μου την οποία και εκλεισα πριν πολλά χρόνια και μου ζητανε να πληρώσω και για τα ετη που δηλωνα μηδενικό εισόδημα.Με ποια λογική??????????????

Εχω φρικαρει.

Συγνωμη που δεν σχολιαζω τιποτα αλλα ειμαι σε ασχημη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Σουλα ενημερωσου απο τον φοροτεχνικο σου αλλα θα σου ελεγα να μην την κανεις ...

Εγω παντως θα πηγαινα μια βολτα απο την εφορια γιατι εχω ακουσει διαφορες ιστοριες.....στελνουν χαρτια περαιωσης στους παντες μεχρι και νεκρους...ψαχνουν απο παντου για λεφτα...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σουλιτσα μην την πληρωσεις βρε..ρωτα και λογιστη βεβαια αλλα δεν υπαρχει λογος να πληρωσεις για μηδενικο εισοδημα και ειδικα για μια επιχειρηση που εχει κλεισει..ας κανουν ελεγχο...

Και εμεις αντιμετωπιζουμε τρελο ζορι με τις περαιωσεις που μας ηρθαν μαζεμενες ..τεσπα δε μπορω να γραψω και πολλα αλλα παρε μια γνωμη λογιστη.

Εχω ριξει τρελο γελιο..παω να παρω τον μικρο και μου λεει η διευθυντρια''ανταρσια εκανε ο γιος σου'' τους ειχαν βαλει να φανε κλασσικα στην τραπεζαρια και ειχαν κοτοπουλο πατατες φουρνου συν μπροκολο καροτο σαλατα.Αυτα τα τρωει ολα ο μικρος και εφαγε ολο το φαι αλλα φαινεται άλλα παιδακια δεν τα ετρωγαν και αρχισαν να τους λενε για τον κ.Μπροκολακη,την κ.Πατατουλα ,τον κ.καροτακη κτλ και λεει πεταγεται ο Γρηγορης και αρχισε να φωναζει ''Που ειναι ο κ.Χυμουλης εεεεεε????''χαχα

Αρχισαν ολα να φωναζουν ''Κυ ρι ος Χυμουλης ,κυ ρι ος χυμουλης' χαχα τρελο γελιο...

τις καημενες τι τραβανε...

Ηρθαμε σπιτι κια τσακισε και μια κομματαρα σπανακοπιτα ναααα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...