Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά τελικά επικοινώνησα με το Ιατρικό και είχαν εκεί παιδοΩρλ οπότε πήγαμε ηδη. Του καθάρισε το αυτάκι, είχε ένα κάρο κερί και διέγνωσε και ωτίτιδα οπότε έγραψε αντιβίωση. Πάντως δε συμφωνω ότι γίνεται πάντα έτσι Ρίτα, επειδή το έψαξα λίγο παραπάνω αυτές τις μέρες, μόνο στην Ελλάδα δίνουν αντιβίωση σε κάθε ωτίτιδα, στο εξωτερικό ποτέ δε γίνεται έτσι. Την ωτίτιδα θα μπορούσε να τη διαγνώσει και η δική μας γιατρός, ήδη μου το είχε πει και τηλεφωνικώς, αλλά ποιός θα καθάριζε τα αυτάκια που το χρειαζόταν για να μπορέσει να δει καθαρά? Η ΩΡΛ πρώτα καθάρισε πολύ καλά τα αυτιά και μετά έκανε τη διάγνωση. Εξάλλου, τώρα νιώθω κι εγώ ότι το πολεμήσαμε και δεν πήγαμε κατευθείαν στην εύκολη λύση της αντιβίωσης, θα μπορούσα βεβαια να επικοινωνήσω και με τον ομοιοπαθητικό αλλά επειδή ήδη είχε πάρει τις σταγόνες είπα να μην τα κάνω κουλουβάχατα.

Παρεπιμπτόντως ήταν πολύ καλή με το παιδί, παρόλο που του καθάρισε και τα δύο αυτιά τόση ώρα (τι κρυβόταν εκεί μέσα δε φαντάζεστε) και είναι ιδιαίτερα ενοχλητική διαδικασία, δεν έβγαλε γκιχ ο μικρός, του έδειξε πρώτα όλα τα εργαλεία, του έλεγε ταυτόχρονα και μία ιστορία για τα μυρμηγκάκια που είχαν τρυπώσει στο αυτάκι και τη μαγική σκούπα που θα τα ρουφούσε και έκατσε κύριος! Το Καλοκαίρι έκανα κι εγώ την ίδια διαδικασία και χμμμ δεν ήμουν τόσο κυρία!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Χμμμ αν ειχαν τοσο κερι τα αυτακια θα επρεπε να σας το εχει ηδη πει η παιδιατρος και να ειχατε παει ηδη να τα καθαρισουν.Δηλαδη οταν τον εξεταζε στη μηνιαια επισκεψη πως εβλεπε πισω απο το κερι?Εμεις καθαρισμο καναμε το καλοκαιρι επισης στον παιδοωρλ του παιδων μεσα σε 1 λεπτο...και εβγαλε αρκετο.Ομως παντα η παιδιατρος ελεγχε τα αυτια σχολαστικα και μου ειχε πει οτι μολις την εωοχλουσε το κερι θα μας το ελεγε οπως και εκανε.

Σαφως και η καθε ωτιτιδα δεν θελει αντιβιωση...καταρχην αλλο το υγρο,αλλο το κοκκινο αυτι ,αλλο η οξεια ωτιτιδα,αλλο η ρηξη τυμπανου.

Εμεις για υγρο δεν πηραμε ποτε αντιβιωση αν και ειναι συνηθισμενη τακτικη απο παιδιατρους και την παλεψαμε με σταγονες,αντιβιωση πηραμε και τις 2 φορες για ωτιτιδα κανονικοτατη.Σκοπος ειναι να μη φτανουμε ομως εκει οπως ειχα ξαναγραψει στην Γιοβαννα δλδ δε μπορει η οξεια ωτιτιδα να ξεσπασε απο τη μια μερα στην αλλη.. σιγουρα θα ειχε πρηγηθει υγρο απο τη μυξα ή ενα κοκκινο αυτι..αυτο θελει παρακολουθηση και προληπτηκα μετρα(υπαρχουν προληπτικα μετρα τα ειχα γραψει τις προαλλες) αν εξελιχθει σε ωτιτιδα ειναι αλλο θεμα.

Για αυτο καθε φορα λεω και στα κοριτσια οταν βλεπουμε παρατεταμενη μυξα καλο ειναι να ελεγχουν οι παιδιατροι σχολαστικά τα αυτακια.

Τεσπα τωρα θα του περασει μην αγχωνεσαι δεν ειναι και τιποτα τρομερο!!Το θεμα ειναι να μην ποναει το ζουζουνι διοτι ο πονος ειναι φρικτος.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον μαρινακι !!!και μενα ο χρηστος ηταν κυριος με τον καθαρισμο....εμεις επειδη γενικως το ενα αυτι του μαζευει πολυ κερι ..εχουμε βαλει 2 φορες ενα ειδικο λαδακι unicepta otic που βγαζει αρκετο κερι ..

και μιας και ο συζυγος του γιατρου ειναι ωριλα καθε φορα τον φωναζουμε και βλεπει τα αυτακια μας..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αυτες τις σταγονες τις εχω και εγω αλλα δεν το εχουμε ξαναχρειαστει..Βασικα ο Γρηγορης δεν εχει και πολυ κερι..καλο θα ηταν αν ειχε παντως..προστατευει το κερι γενικα απο υγρασια κτλ για αυτο υπαρχει.

Μαλλον για αυτο εμας περισυ χωρις μυξα απο το πουθενα ειχε 2 φορες υγρο...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εξέταζε κάθε φορά η παιδίατρος τα αυτιά του παιδιού και μου είχε πει ότι έχει κερί αλλά γενικά λέει ότι φεύγει μόνο του εκτός κι αν αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό για το παιδί οπότε πρέπει να βγει, αλλιώς υπάρχει για κάποιο σκοπό εκεί και καλό είναι να μην το πειράζουμε. Διαφωνώ τελείως με τη λογική με μύξα το παιδί να το βλέπει παιδίατρος, τότε κάθε τρεις και λίγο πολλές από μας θα έπρεπε να είμαστε στο γιατρό! Ο Γιώργος πέρασε πάνω από το χρόνο με μύξα πολύ όχι αστεία και 1η φορά έκανε ωτίτιδα! Εξάλλου και να έβλεπε κόκκινο αυτί η γιατρός το μόνο που θα σύστηνε είναι ορός, αν είχε υγρό και πονούσε τότε σταγόνες τίποτα άλλο να προστατευτείς από την ωτίτιδα δε μπορείς να κάνεις με βάση την κλασσική ιατρική πάντα. Εμείς τα δοκιμάσαμε και τα δύο αυτά και επειδή δεν δούλεψαν φτάνουμε στην αντιβίωση, τι θα κέρδιζα αν τον έβλεπε από κοντά? Θα μου έδινε πιο νωρίς την αντιβίωση? ΓΙα τον πόνο εξάλλου δίνεις παυσίπονο όχι αντιβίωση. Τέσπα, είμαι λίγο ακόμα μπλεγμένη γιατί σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να μιλήσω και με τον ομοιοπαθητικό, δίστασα γιατί δεν είμαι πολύ εξικοιωμένη μαζί του, αλλά κοπέλες που είχαν το ίδιο πρόβλημα κι από το φόρουμ λένε ότι τους έχει βοηθήσει πολύ και σε αυτό το θέμα, οπότε ίσως πάρω το απόγευμα να μου πει τη γνώμη του!

Σόρυ, σας ζάλισα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλε αφου εχετε αρχισει ομοιοπαθητικη παρε και τον ομοιοπαθητικο δεν εχεις να χασεις τιποτα ισα ισα μπορει και να προτεινει και κατι αλλο.Εγω θα επαιρνα ασυζητητι.Πες μας γιατι εχω και εγω περιεργεια με αυτο το θεμα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Πανμαρ είχε πολλές καταστροφές στο νησί αλλά κυρίως στη Νότια Κέρκυρα. Βόρεια, που μένω εγώ, δεν ήτνα τόσο τραγικά τα πράγματα. Είχαν πρόβλημα όμως και κάποιες συνοικίες στην πόλη. Εγώ δεν είχα καταλάβει πόσο άσχημη ήταν η κατάσταση, μέχρι που με πήραν τηλέφωνο κάτι θείοι από την Κρήτη για να δουν αν είμαστε όλοι καλά. Τότε έβαλα τηλεόραση και συνηδειτοποίησα τι είχε γίνει.

Μαρίνα περαστικά στο Γιωργάκη. Τι αντιβίωση του έδωσε; Πάρε τηλέφωνο τον ομοιοπαθητικό να τον ενημερώσεις γιατί μπορεί να έχει να προτείνει κάτι άλλο. Εμάς, για ομοιοπαθητικό χαπάκι για τα αυτιά, έχει προτείνει τα belladona. Και της Αλεξάνδρας τα αυτάκια έχουν κερί, αλλά από ότι μας έχουν πει ωρλ και παιδίατρος, αυτό δεν είναι κάτι κακό. Ίσα - ίσα που προστατεύει. Απλά κάποιες φορές δεν μπορεί να δει καθαρά και τότε μας στέλνει για καθάρισμα. Δεν είναι επώδυνο όμως.

Πετρούλα περαστικά και στον Αναστάση. Εύχομαι να το ξεπεράσει γρήγορα. Μην του δώσεις κάτι όμως αν δεν ενημερωθεί πρώτα ο παιδιατρός σας. Στο Κ.Υ παιδίατρος τον είδε ή γενικός παθολόγος;

Σούλα και εμένα μου ήρθε περαίωση :evil::evil::evil: από μια έναρξη επιτηδεύματος που είχα κάνει πριν από 11 χρόνια. Έχω κλείσει όμως βιβλία από το 2001. Τώρα ζητάνε 950 ευρώ ...... :twisted::twisted::twisted: έστειλα και εγώ τα χαρτιά μου στο λογιστή.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

Χάθηκα λιγάκι... Τα παιδάκια μου είναι καλύτερα απο τον βήχα. Πήγα και τη μικρή στη παιδίατρο τελικά και της κάνω μασκούλες. Θαυματουργές αυτες οι εισπνοές, χθες τις ξεκίνησα και αποψε δεν έβηξε καθόλου.

Σήμερα θα έχω και τον μεγάλο σπίτι λόγω απεργείας και έχω ήδη οργανωθεί με τις δραστηριότητες που θα κάνουμε σήμερα. Απο φαϊ πάει πολύ καλυτερα.

Επίσης έχω ξεκινήσει καθάρισμα του σπιτιού για να στρωσουμε τα χαλιά. Εχω στρωμενες μοκέτες γι'αυτό δεν βιαζόμουν ακόμα με τα χαλιά. Αυτα....

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα παιδάκια.

Σούλα μου τί σε βρήκε πάλι? Μίλησες με τον λογιστή σας? Ελπίζω να βρειτε λύση.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τα κατορθώματα των πιτσιρικιών μου? H Μαριαλένα άρχισε τις σκανταλίτσες και προσπαθέι να ανόιξει ντουλάπια -συρτάρια αλλά ευτυχώς τα είχαμε ασφαλίσει από το ΓΙώργο και δεν έχει πολλά περιθώριο! Ο Τζωρτζίνος παζλομάνιακ φτιάχνει τελείως μόνος του παζλ με 48 κομμάτια! Κουκουβάου! Εντομεταξύ το πρωί δεν τον κατάλαβα ότι σηκώθηκε πηγε έκανε τσίσα (χωρίς να αφήσει ίχνη το σημαντικότερο) και μετά ήρθε στο δωμάτιο και μου λέει γάλα θέλω! Χιχιχι!

Αααα καλά φοβερός ο Γιωργάκης, μπράβο του!

Και η μπουμπου ξεθάρεψε ε?:D

τι κανετε?ας κανει μια ανασκοπηση καποια να θυμιθω τιποτα!

Συμπεθερούλα μου τί κάνεις? Η δουλειά τελειωσε οριστικά? Ψάχνεις κάτι άλλο?

Ερωτηση κρισεως! Σολωμο δινετε στα μικρα? Εγω δεν εχω δωσει ακομα, τον αποφευγω για καποιο λογο... Και επειδη εχουμε σημερα, ρωταω... Για πειτε, γιατι ντρεπομαι να ρωτησω τον παιδιατρο...

Εγώ του έχω δώσει αλλά δεν το τρώει. Απο ψάρια αν ξεγελαστεί άντε να φάει 1-2 fishsticks.

Κωνκωνάκι... συμβαίνει κάτι? Όλα καλά? Τρίτη μέρα χωρίς γάλα...

Ελα Μαρία το μοίρασα σήμερα. Πάρε για παραπάνω μέρες γιατί μπορεί και να απεργήσω... Τα καμάρια μας που είναι τόσο πρωινοί τύποι πρέπει να τα στείλουμε στη φάμπρικα για μεροκάματο.:lol:

Λέτε να τον στελνω που κ' που ε??

Βασικα πιστευω ειναι μεχρι να σαραντισουμε κι εμεις, αλλα μετα θα πιασουν και τα κρυα, που καιρος για βολτες και εξοδους..

Πετρούλα μου να τον στείλεις. Είναι καλή απασχόληση για τα παιδιά. Για μένα η καλυτερη, μιας και δεν εχω κανέναν εδώ. Μια φίλη μου τον πήγε πρόσφατα σχολείο τον μικρό της (3 χρονών) και κάθε μέρα έχουν κλάματα γιατί δεν θέλει να φύγει απο το σχολείο, σηκωτό τον κουβαλάει:lol:.

αρμάκι πήγες στον γιατρό για το νινί?

giovanna μου το πόδι σου πώς είναι? Ειχες χτυπησει ή κάνω λάθος?:oops:

Αχ ακούω τη μπεμπίτσα...Πάω! Ξέρω οτι εχω ξεχασει αρκετες κοπέλες... sorry φιλενάδες! Την καλημέρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!

Κωνκων βαρβαρα ωραρια αυτα..ελπίζω να μην τα πιασουμε!Νια εχεις μια καλη και ομορφη μερα με τα ζουζουνια σου και μπραβο τους που ειναι πολύ καλύτερα στην υγεια τους!

Σουλα και Ιωαννα συντομα να βρεθει ακρη με τα σημειωματα που σας εστειλαν..Το εχουν κανει σε πολύ κοσμο αλλα γνωριζω οτι δεν υπαρχει θεμα, οσοι δεν οφειλουν απαλλασονται..

Χτες το βραδυ ηρθε κι η δικη μας παιδιατρος και μας εξετασε..Ο μικρος ηταν πολύ καλός, ειμαστε 5.600 kgr και 59 πόντους

Βαλαμε 1 περιπου κιλο σε 25 μερες (4700 η τελευταια μετρηση) και ειμαι πολύ ευχαριστημενη

Ο Αν. δεν το συζητω οτι οργιασε..της πήρε ολα τα εργαλεια, ηθελε να την εξετασει εκεινος πρωτα, επαιρνε το στηθοσκοπιο και εξαφανιζοταν, ανοιγε την τσαντα της και αλλα πολλά..Τα εκανε πιστευω αυτα γιατι ηταν σε δικο μας χωρο -στο ιατρείο ειναι αψογος- και το ειδε σαν παιχνιδι ολο αυτο..του εδωσε κι εκεινη αερα απο την αρχη..εεε δεν ηθελε και πολύυυυυ.

Αφου τον εξετασε με το ζορι διεγνωσε μια ελαφρια ιωση και μας εδωσε μονο xozal σταγονιτσες σε πρωτη φαση και βλέπουμε..Απο κιλα ειναι στα 14700 και το υψος παραμενει μυστηριο καθως για να κατσει στη ζυγαρια του βαλαμε τον Μικυ, εε μετα που να κατσει να μετρηθει κιολας!!!:tongue::tongue:

Μαρια πήρες γαλα???Εφερε η κωνκων σημερα!!!

Εγω κερναω και σημερα καφε και πάω να ετοιμασω τον δικο μου πριν ξεκινησει τοπανηγυρι....

Καλημερα σε ολους μας!!!

2563117advhfk5op0.gif


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!

Πηρα το γαλατακι μου και το καφεδακι μου απο την Κων κων και την Πετρουλα και καθισα και εγω.

Σπιτι θα ειμαι σημερα μιας και εχει ηδη ερθει η καινουργια κοπελα που βρηκα για καθαριοτητα και θελω λιγο να της δειξω τα του σπιτιου και τι κανουμε.Εχει και ποσο καιρο τωρα να ερθει καποια και τη λυπαμαι....χαχα

Τι αλλα νεα?

Ο μικρος και ο μεγαλος κοιμουνται θα τους ξυπνησω σε κανα 10 λεπτο να φυγουν σιγα σιγα.

Κων κων ολα καλα με τα παιδακια σου ετσι?Μπραβο!!!Καλες δουλιτσες σπιτι.

Πετρουλα τα ειπαμε και χθες.. ολα σουπερ με τα μικρα σου!!!Παντα τετοια.Οσο για τον Αναστασακο ευτυχως που δεν του εδωσες ολα εκεινα που σου ειπαν.Μαλλον περιττα θα ηταν.Περαστικα.

Νατασσακο επιεδη ξεχαστηκα εντελως για τις εξετασεις..σορρυ... σημερα που ειμαι σπιτι αν θες σου γραφω τα σιδηρα κτλ

Σουλα πως εισαι?????

Με τις υπολοιπες κοπελιες τα εχουμε πει.

Καλη μερα να εχετε ολες!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Μπα? Βλέπω κι άλλες πρωινές σήμερα...

Εμείς ξυπνήσαμε από τις 6.00!!!! (και μη μου πείτε πάλι ότι φταίει το ότι κοιμάται νωρίς γιατί χθες κοιμήθηκε σχεδόν στις 10.00 το βράδυ!!!)

Κατά τ'άλλα... ήσυχα...

Κωνκωνάκι... όλα καλά! Το πήρα το γάλα! Αν και για τις επόμενες μέρες δεν θα πάρω γιατί σήμερα θα πάω να αφήσω το τέρας στη μαμά μου!!! Ας φροντίσει εκείνη για το γάλα της εγγονής της...

Σήμερα έχω κι εγώ την γυναίκα σπίτι (μπας και μας ξεβρομίσει λίγο) οπότε από το πρωί παλεύω να το συμμαζέψω λίγο, για να μπορέσει να καθαρίσει...

Σας είπα... σήμερα θα βγούμε το βράδυ!!! Ναι! Γι αυτό θα αφήσω την μικρή στη μαμά!!! Της είπαμε ότι θα περάσουμε να την πάρουμε τον Απρίλιο...

Άντε... πάω για καφέ...

Φιλιά πολλά σε όλες....


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...