Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

eBay


Recommended Posts

Βρε κορίτσια λύστε μου μια απορία...στο eBay μπορεί να πουλήσει ο καθένας;;; Ξέρετε τις προϋποθέσεις ή κάτι που πρέπει να προσέξει κανείς;;; Γενικά υπάρχει κάποια έμπειρη που μπορεί να με καθοδηγήσει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να πουλάς ως ιδιώτης ή ως κατάστημα. Κατ'αρχήν φτιάχνεις λογαριασμό. Καλό είναι να κάνεις και λογαριασμό στο paypal (τρόπος πληρωμής, σαν κουμπαράς, το συνδέεις με κάρτα και τραπεζικό λογ/μο αν θες να παίρνεις τα λεφτά, αλλιώς τα αφήνεις στον κουμπαρά για μελλοντικές σου αγορές) για να διασφαλίζεις τις συναλλαγές σου. Επειτα βάζεις τα αντικείμενα που θες προς πώληση και θέτεις μια τιμή αρχική, στην οποία οι αγοραστές κάνουν bid (την χτυπάνε) κι αυτός που θα χτυπήσει τελευταίος το είδος, πριν λήξει ο χρόνος που έχεις θέσει, είναι ο αγοραστής. Οφείλεις αφού σε πληρώσει (μέσω paypal καλύτερα) να στείλεις το αντικείμενο σε εύλογο χρονικό διάστημα (καλύτερα συστημένο για να διασφαλίζεσαι). Οφείλεις επίσης να ενημερώνεις από πριν πόσο είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα, για Ευρώπη κλπ αν πρόκειται να τα χρεώνεις στον αγοραστή. Ο κάθε αγοραστής σου αφήνει μετά κάποιο feedback. Οσα περισσότερα θετικά έχεις, τόσο περισσότερο θα σε προτιμούν στο μέλλον. Παρακολούθησε λίγο πως δουλεύουν οι άλλοι, κάνε τις εγγραφές κι εδώ είμαστε, για ότι απορίες έχεις.

ΥΓ δεν μπορείς να πουλάς αντιγραφές cd-dvd ή πορνό κλπ. Επίσης, για κάθε αντικείμενο προς πώληση, το e-bay παίρνει ένα μικρό ποσοστό ως αμοιβή


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ Χριστίνα!

Μου ήρθε και ενημερωτικό μέιλ τελικά από το e-bay που λέει πάνω κάτω αυτά που μου έγραψες κι εσύ! Σκέφτομαι να το επιχειρήσω...για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...