Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

      Καλησπέρα σε όλες! Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν με μια μεγάλη χοριακη σε όσες περιμένουν αποτελέσματα και με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη στις εγκυούλες! 
      Βρηκα λίγο χρόνο και διάβασα αρκετά από αυτά που γράφετε και θέλω να σας πω με λίγα λόγια τη δίκη μου περίπτωση για να δώσω κουράγιο στα κορίτσια  που προσπαθούν και να βοηθήσω να φύγουν οι αμφιβολίες από όσες το σκέφτονται αν θα δοκιμάσουν με δότρια. Εγώ ετών 48, ήταν μονόδρομος το θέμα δότρια. Ο σύζυγος με πολύ αδύναμο σπερμα με σχεδόν μηδενικές πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης. Αυτό το ξέραμε από παλαιότερα, όταν είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες φυσιολογικά αλλά δεν είχαμε κανένα αποτέλεσμα ψαχτηκαμε και το βρήκαμε. Παρόλα αυτά είχα μείνει έγκυος παλαιότερα σε Δίδυμα φυσιολογικά. Όμως στον 3 μήνα σταμάτησαν οι καρδούλες τους. Πολύ κλάμα και πόνος τότε. 
      αποφασισαμε να πάμε σε εξωσωματική. Μέχρι να μαζέψουμε τα χρήματα πέρασε και ο καιρός. Ο χρόνος με νίκησε και ήρθε η εμμηνόπαυση. Ο γιατρός τότε είπε ότι μπορούμε με δότρια. Το σκεφτήκαμε λίγο και είπαμε ναι. Θυμάμαι την διαδικασία την αγωνία το άγχος. Όταν πήγα για την εμβρυομεταφορα πίστευα με όλη μου την ψυχή ότι θα πετύχει. Δεν άφησα καμία αμφιβολία να τρυπώσει στο μυαλό μου. Έκανα την πρώτη χοριακη και η τιμή ήταν πολύ μεγάλη. Δίδυμα μου λέει ο γιατρός. Κάνω τις επόμενες χοριακες οι τιμή ανέβαινε πολύ. Πάμε στο ιατρείο να ακούσουμε καρδούλα. Τρεις σάκοι 3 καρδιές λέει ο γιατρός. Σοκ εγώ. Είχαμε βάλει δυο βλαστοκυστες από τις 3 καλές που είχαμε. Μέχρι τον 3 μήνα όλα προχωρούσαν κανονικά. Τον 3 μήνα το ένα σταμάτησε. Δεν πειράζει είπαμε ίσως είναι καλύτερα μπορεί να είχε πρόβλημα. Φτάνει η αυχενική όλα τέλεια. Είχα ένα κορίτσι και ένα αγόρι. Φτάνει η β επιπέδου όλα καλά. Όμως εγώ είχα πρόβλημα υγείας και ήταν πολύ δύσκολη η εγκυμοσύνη! Στον επόμενο υπέρηχο το κοριτσάκι είχε μείνει πίσω στην ανάπτυξη. Μια εβδομάδα μετά και ενώ είχα κλείσει τον έκτο μήνα στον υπέρηχο το κοριτσάκι σταμάτησε  να χτυπάει η καρδούλα του. 
      Στις 32 εβδομάδες γεννήθηκε ο μπέμπης μου μικρός αλλά πολύ δυνατός και απόλυτα υγιής!εμεινε ενάμιση μήνα στη μονάδα γιατί ήταν πολύ μικρός! Γολγοθάς για μένα! Όμως το καταφέραμε και αυτό!  Πέρασα ένα γολγοθά με την υγεία μου ζούσα με το άγχος ότι θα χάσω τα μωρά μου αλλά τελικά απέκτησα το γλυκύτερο πλάσμα του κόσμου! Ο οποίος καθώς μεγαλώνει γίνεται όλο και πιο γλυκός όμορφος και τρυφερός! Έχω ένα απίστευτο δέσιμο μαζί του τέτοιο που δεν έχω ξανανιώσει στη ζωή μου! Έχουμε μια τόσο μεγάλη επικοινωνία που λες δεν μπορεί είναι μωρό! Και όμως μπορεί! Μιλάμε οι δυο μας με τα μάτια! Μιλάμε όλη την ημέρα με λόγια! Είμαστε γεμάτοι αγκαλιεσ! Και ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου ότι το ωάριο ήταν δότριας! Ίσα ίσα που εύχομαι  να είναι καλά γιατί χάρη στο δώρο της εγώ ζω τώρα αυτή την ευτυχια! 
       Αυτά από μένα όσο πιο λίγα μπορουσα να τα γράψω! 
      ευχομαι να βοηθήσω με την ιστορία μου και όλες να έχετε σε λίγο καιρό αγκαλιά τα μωράκια σας! 

      Να σας ζήσει ο μαχητής σας κορίτσι μου! Εσύ με την υγεία σου είσαι καλά?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Πω πω Καλά που τα λέτε γτ το είχα ξεχάσει. Κ μένα ο γιατρός μου είναι ιδιωτικός, πήρα τηλεφωνο τώρα κ έκλεισα ραντεβού στο κέντρο μανας και παιδιου για να παρω την βεβαίωση για την πητ.

Στις 16 βγαίνω...:)

Να ρωτήσω κ κάτι. Παιδίατρο έχετε; Εγώ ειμαι στο ψάξιμο και δεν ξέρω που να καταλήξω.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααα σας υπερ ευχαριστώ για τις πληροφορίες κοριτσάκια μου!!! Αν και έτσι δεν το βλέπω να το δικαιούμαι αφού έχω ένσημα μόνο 3 μηνών τέλη Νοέμβρη '14 με τέλη Νοέμβρη '16.. Δεν πειράζει!τι να κάνουμε!!!

Παιδίατρο κ μεις στο ψάξιμο είμαστε..ρωτήσαμε κάτι φίλους, ένας μας είπε για μια που δουλεύει κ στο παίδων, κάνει μόνο κατ οίκον επισκέψεις κ παίρνει 70 ευρώ!!!!!!!! εννοείται χωρίς απόδειξη! μια άλλη μας είπε για μια πρωην υπάλληλο του παίδων, με ιατρείο κανονικά, κ απ όλους τους άλλους που μας είπαν, μάλλον σε αυτή θα καταλήξουμε.. κανένας όμως δεν ήταν φανατικός για τον γιατρό που πρότεινε.. Και από το ιντερνετ να ψάξω, δεν πολυεμπιστεύομαι..


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!!! εμείς μόλις τελειώσαμε το βάψιμο το δωμάτιο του μπεμπη έγινε τέλειο. βρήκα και κουρτίνες πολύ ωραίες και τέρμα οικονομικές! είμαι κουρασμένη αν και δεν έκανα πολλά. τι έγινε με την καμπύλη κορίτσι όλα καλά? εγώ με βάση τη ζυγαριά του γιατρού είμαι 5 + κιλά με βάση τη δική μου 3 + χωρίς ρούχα και νηστικη. τρώω πάντως ότι θέλω κρουασάν, κάτι από έξω και στο σπίτι απλά πιστεύω ότι με σωζει το γεγονός ότι τρέχω με το παιδί όλη μέρα συν δουλειές σπιτιού σούπερ μάρκετ κλπ.βεβαια να αναφέρω ότι γυναίκες σαν εμένα που έχουν από πριν κιλά συνήθως δεν παίρνουν στην εγκυμοσυνη.... αυτά τα νέα μας


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!!! εμείς μόλις τελειώσαμε το βάψιμο το δωμάτιο του μπεμπη έγινε τέλειο. βρήκα και κουρτίνες πολύ ωραίες και τέρμα οικονομικές! είμαι κουρασμένη αν και δεν έκανα πολλά. τι έγινε με την καμπύλη κορίτσι όλα καλά? εγώ με βάση τη ζυγαριά του γιατρού είμαι 5 + κιλά με βάση τη δική μου 3 + χωρίς ρούχα και νηστικη. τρώω πάντως ότι θέλω κρουασάν, κάτι από έξω και στο σπίτι απλά πιστεύω ότι με σωζει το γεγονός ότι τρέχω με το παιδί όλη μέρα συν δουλειές σπιτιού σούπερ μάρκετ κλπ.βεβαια να αναφέρω ότι γυναίκες σαν εμένα που έχουν από πριν κιλά συνήθως δεν παίρνουν στην εγκυμοσυνη.... αυτά τα νέα μας

Όντως κι εγώ στην εγκυμοσύνη θα χάσω αυτά που δεν έπρεπε να ΄χω εξαρχής ...

Με γεια το δωμάτιο του μπεμπούλη! Να το χαρείτε!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας...

επεστρεψα κοριτσια.. ειχα προβλημα με τον λογαριασμο μου εδω στο φορουμ,και δεν μπορουσα με τιποτα να μπω. Ενα περιεργο πραγμα. εκει που εμπαινα εγραφα και μετα δεν με αναγνωρισε το συστημα.. Τωρα σας γραφω απο το λαπτοπ, με το κινητο που ειχα δεν μπορουσα με τιποτα να γραψω σαν χελωνα πηγαινε και ειναι και ενας λογος πιυ δεν εγραφα τοσο καιρο. Μολις σας διαβαζω θα γραψω και οτι θεμα εχετε πιασει θα απαντησω με την σειρα μου.

Ειμαι καλα και πλεν σε αδεια απο την Πεμπτη. Κανονικα θα σταματουσα 11/10 αλλα σταματησα νωριτερα γιατι ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια οχι πετρωματα ομως και τα ποδια μου δεν με κρατουσαν. Τελικα ο μπεμπης ειναι μεγαλο μωρο 1.600 γρ φτου φτου και το βαρος του ηταν η αιτια που πονουσα χαμηλα στη κοιλια και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου. Ξεκουραση ειπε ο γιατρος και οχι πολλα πολλα, για να μην εχουμε συσπασεις και ιστοριες.

Την αλλη εβδομαδα παω για ντοπλερ.

Εχθες τοποθετησαν τα αλουμινια και κοιμηθηκε για πρωτη φορα στο δωματιο της η κορη μου, νιωθοντας πλεον ασφαλης οτι δεν θα ανοιξει την μπαλκονοπορτα. Εγω δεν κοιμηθηκα καλα την νυχτα ολο πηγαινα να την ελεγχω αλλα πηγαν ολα καλα, και ξυπνησε η κυρια στις 10.00 που αλλες μερες ξυπναει 8μιση με 9. Καλο ειναι μαλλον αυτο.

Απο πραγματα τιποτα δεν εχω αγορασει ακομα, ρουχαλακια χρειαζομαι, απλα πραγματακια. Απο εβδομαδα θα παω για να τα ετοιμασω και να τα πλυνω να ειναι ετοιμη η βαλιτσουλα. Το τελευταιο διαστημα κανω ενα μεγαλο ξεκαθαρισμα στο σπιτι , πεταω οτι αχρηστο υπαρχει και εχουν πεταχτει αμετρητες σακουλες και τα εχω σχεδον ολα οργανωσει. Οποτε μου εμεινε το πιο ευκολο τα ρουχαλακια του μπεμπη.

Εμειναν μολις 65 μερες. Τιποτα δεν ειναι κοριτσια για μενα. Περναει ο καιρος γρηγορα και εχοντας ενα παιδι στα ποδια μου βοηθαει αυτο και ξεχνιεμαι. Ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν ατελειωτη...

Παω να σας διαβασω.. Μου ελειψε η παρεα σας.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Pipi τι εννοείς 70ευρω (χωρίς απόδειξη)? Γενικά για κάθε επίσκεψη?

Ακριβώς! Επίσκεψη και 70!!!η επίσκεψη νομίζω είναι μια φορά τον μήνα.. Το μόνο θετικό που έχει είναι ότι δεν πας να στήνεσαι στο ιατρείο με άλλα τόσα παιδάκια που θα έχουν και ιώσεις..αλλά και πάλι, είναι πολλά τα λεφτά!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω ποσο γλυκια μερα με τοοοοοσα γλυκα???

Μιαμ μιαμ!!!τα θελω ολα!!!κοριτσια μου εχει ανοιξει η ορεξη..:rolleyes:ολη την ωρα πειναω...:roll:

Απο κιλα ειμαι +6.νιωθω πως θα βαλω αυτο το μηνα..με τοσο φαγητο..

Εχω πολυ δυσφορια:-( χθες παλι δεν κοιμηθηκα καλα..κυριολεκτικα κοιμαμαι ορθια για να μπορω να αναπνεύσω..:-(

Ο μπεμπουλης συνεχεια πιεζει...καθε μερα και πιο πολυ..ωρες ωρες ποναω στον τραχηλο??καπου εκει κατω νιωθω περιεργα..

Αυριο εχουμε γιατρο!!αντε να δουμε τι κανουμε!!

Πιστευω θα μας γραψει αρκετές εξετασεις αυτο το μηνα..(τοξοπλασμα,μικροβια κτλ..)

Η κοιλια μου καθε μερα μου φαινεται οτι μεγαλωνει πολυ!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

samantha όλα καλά με την καμπύλη? zillher δε πειράζει ας είναι γερά τα νινακια μας και θα τα χάσουμε σε βόλτες με τα καροτσια μας χεχε. zamia κ εγώ νιώθω περιέργα ένα βάρος προς τα κάτω κάποιες φορές είναι έντονο. κατά τ αλλά καλά


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Επίσκεψη και 70!!!η επίσκεψη νομίζω είναι μια φορά τον μήνα.. Το μόνο θετικό που έχει είναι ότι δεν πας να στήνεσαι στο ιατρείο με άλλα τόσα παιδάκια που θα έχουν και ιώσεις..αλλά και πάλι, είναι πολλά τα λεφτά!

καλημέρα! Όντως είναι πολλά τα λεφτά. Πχ ο δικός μας παιδίατρος και οι παραπάνω που ακούω από φίλους, είναι στα 30-50. Ανάλογα την περίπτωση. Πολλές ήταν οι φορές που πήγαμε και δεν πας πήρε λεφτά. Ή μας πήρε 30 αλλά τα φάρμακα μας έδωσε από εκείνα που του φέρνουν οι διάφορες εταιρίες. Δεν ήξερα πως οι παιδίατροι στην Ελλάδα είναι από χρυσό :tongue:


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εδώ μια από τα ιδια αυπνία, εχθες ειδε εφιάλτη ο αντρας μου πετάχτηκε πανω γυρω στις 3:30 και ξυπνησα να δω τι εγινε ε απο τοτε δεν εκλεισα μΑτι, πηγα το πρωι στο ΙΚΑ για την συνταξη της μαμας μου να ρωτησω κατι και ενω ειχα παρει νουμερο απο τις 8 το πρωι πηγα εκανα καποιες δουλειες και πηγα λιγο μετα αφου ανοιξε η υπηρεσία στις 11:30 και ειχε περασει το νουμερο μου για λιγο με ειδαν εγκυο και μου λεει η κοπελα ελα να σε εξυπηρετήσω και πετάχτηκαν κατι γριές να διαμαρτυρηθούν τις αρχισα στα Γαλλικά τι βρισίδι έριξα δεν λεγεται φωνές χαμος τσιρίδα Εγω φυσικα εξυπηρετήθηκα αλλα ειμαι μεσα στα νευρα οι ορμονες μου δεν ειναι καλα τοσα νευρα πρωτοφανές! Ημουν ετοιμη να τις δείρω και το βούλωσαν.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Samantha περιμένουμε νέα σου. όλα καλά εύχομαι .sweeetberry είναι απαράδεκτες και απαράδεκτοι ..καταρχήν όπου και να πας έχεις προτεραιότητα. κακώς έκοψες νούμερο. παρακαλώ τον προϊστάμενο είμαι έγκυος τέλος ....δεν υπάρχει άλλος τρόπος ζούμε ανάμεσα σε ζωα και σε τέρατα ανθρώπων... με θύμωσες τώρα :@@@@


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! !

Ντιακανα χαίρομαι που επεστρεψες κ το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες ότι πολλά κορίτσια από το καφέ μας έχουν χαθεί.

Αλεξία περαστικά κορίτσι μου, υπομονή θα περάσει!!!

Sweetberry έλεος θα τρελαθούμε τελείως; Και εγώ θα έβριζα στη θέση σου έχεις προτεραιότητα παντού! !!

Ζαμιακο έχεις γιατρό σήμερα ε;; περιμένουμε νέα!!!

:)

Εγώ σήμερα ξύπνησα από τις 7 Γιατί είχα ραντεβού στο μικροβιολογικο για εξετάσεις κ μετα γύρισα σπιτι και κοιμόμουν μέχρι τις 4!!!!

Χθες το βράδυ είχα ενόχληση πάλι κάτω και εσωτερικά...τράχηλο μάλλον. Ευτυχώς πέρασε.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...