Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

σε ότι αφορά τα βλάστόκύτάρά είναι αποκλειστικά προσωπική επιλογή των γονέων. κι εγώ στο πρώτο παιδί δεν μπήκα καν στη διαδικασία να ψάξω. τώρα στο δεύτερο θα κρατήσω. αυτά που ξέρω για το αίμα το ομφαλιοπλακουντιακο είναι πως είναι τα πιο καθαρά αρχεγονα κυταρα 100% συμβατά με το παιδάκι και 25-100 % συμβατά με το αδερφακι αδερφάκια . ότι ο ιστός από τον ομφαλιο λόρο είναι συμβατός 100 % με όλα τα μέλη της οικογενείας ακόμα και με ανθρώπους που δεν είναι συγγενείς. αν κλείσει η τράπεζα η ιδιωτική πρέπει να υπάρχει εξασφάλιση για κράτηση σε εμάς υπάρχει και έχει 5 πιστοποίησεις διεθνής. εύχομαι να είναι αχρηαστα για όλους. και να πεταχθουν.εγω Θεσσαλονίκη μένω Θεσσαλονίκη τα κράτησα σήμερα ήρθε και το kit


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να κοιμηθω ποναω στην κοιλια στα έντερα, έντονη δυσφορία και στο στομαχι πιέζεται, αντε να περασει ο καιρος!

Ουφ :(:(

Και εγώ άρχισα να κοιμάμαι με δυο μαξιλάρια γτ το εντελώς ξαπλωτό νιώθω να μου πλακώνει τα σωθηκά και δεν μπορώ. Άσε που έπιασα και μια γρίπη από τα χθές και δεν αναπνέω καθόλου!!! Μεγάλη διαφορά στον ύπνο μου είδα όταν σταμάτησα να τρώω κανονικό φαγητό το βράδυ. Φτιάχνω ένα τσάι ή ένα γάλα ζεστό και τρώω κανένα κομμάτι πίτα, ή κυπριακή πίτα με λίγο τυρί... ξέρεις κάτι ελαφρύ. Ακόμα τα μωράκια μας είναι σχετικά μικρά σε βάρος... που να συγκρίνεις να έχεις 3+ κιλά μωρό!!! :shock: Υπομονή!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να κοιμηθω ποναω στην κοιλια στα έντερα, έντονη δυσφορία και στο στομαχι πιέζεται, αντε να περασει ο καιρος!

Ουφ :(:(

Εμένα έχουν ξεκινήσει πόνοι περιόδου. Η μαία μου είπε να παίρνω ντεπόν ή υπόθετο βολταρέν, αλλά όχι κάθε φορά κι έτσι κάνω υπομονή για να πάρω παυσίπονο όταν θα είναι πολύ έντονοι οι πόνοι.

Στον ύπνο δυσκολεύομαι πολύ να γυρίσω πλευρό με το βάρος στην κοιλιά και μέχρι να βολευτώ θέλω λίγο χρόνο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ziliher κ εγώ όταν ένιωσα μια φορά πόνους περιόδου την περασμένη βδομάδα μου είπε να πάρω μπουσκοπαν! :/

Αλλά δεν με ξαναπιασε.

Καλά για τον ύπνο δεν το συζητώ, από τη μια οι καουρες ότι κ να έχω φάει από την άλλη η κοιλιά..

..


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγώ έχω ενοχλήσεις μόνο στο εντερο. να νιώθω πόνο που και που και τις καουρες που τώρα αλλάζοντας σίδηρο είναι καλύτερα. πόνους περιόδου δεν νιώθω μόνο τις κλοτσιες... έχω τον doppler 31 του μήνα εσείς?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!! Αυτοί οι πόνοι περιόδου μπορεί να είναι ελαφριές συσπάσεις?? με πιάνουν κ εμένα αραιά κ που, όχι να μη μπορώ να αντέξω, απλά πονάω για λίγο κ μετά με αφήνουν..να πω την αλήθεια έχω ξεχάσει κ δεν το έχω πει στον γιατρό..από θέμα ύπνου εγώ από τον 5ο μήνα κοιμάμαι με πολλάααα μαξιλάρια, εδώ κ κάνα μήνα όμως έχω το μαξιλάρι θηλασμού κ με έχει καταβολέψει! Να σας πω, έχει καμία θέμα με αιματοκρίτη?? μου βγήκαν κάτι εξετάσεις κ μουχει φτάσει στο 27..παίρνω χάπι, αλλά απότι φαίνεται δεν κάνει κ τίποτα.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια ειδικα χθες το βραδυ ειχα πονους περιοδου και εντερικές ενοχλήσεις πηγα 3 φορες τουαλετα μεσα στην νυχτα, και πονος μιλαμε για πονο.

Ουφ αντε θα περασει κι αυτο λιγο μας εμεινε.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!! Αυτοί οι πόνοι περιόδου μπορεί να είναι ελαφριές συσπάσεις?? με πιάνουν κ εμένα αραιά κ που, όχι να μη μπορώ να αντέξω, απλά πονάω για λίγο κ μετά με αφήνουν..να πω την αλήθεια έχω ξεχάσει κ δεν το έχω πει στον γιατρό..από θέμα ύπνου εγώ από τον 5ο μήνα κοιμάμαι με πολλάααα μαξιλάρια, εδώ κ κάνα μήνα όμως έχω το μαξιλάρι θηλασμού κ με έχει καταβολέψει! Να σας πω, έχει καμία θέμα με αιματοκρίτη?? μου βγήκαν κάτι εξετάσεις κ μουχει φτάσει στο 27..παίρνω χάπι, αλλά απότι φαίνεται δεν κάνει κ τίποτα.

Πόσο σίδηρο παίρνεις; Μήπως τον συνδυάζεις και με άλλο φάρμακο και δεν απορροφάται σωστά; εγώ πχ. ξεκίνησα με αιματοκρίτη 38, στους 4 μήνες πήγε 37, αλλά σίδηρο με ξεκίνησε στον 6ο μήνα όταν πια ήταν 35. Πίνω 2 gynotardyferon την ημέρα με ένα χαπάκι φυλλικό οξύ και τρώω/πίνω οτιδήποτε με βιτ. C. Ήδη ξαναπήγε στο 37.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα συνεγκυουλες,

Σήμερα είχα το ντοπλερ όλα μια χαρά, 1.871 ο μπμπεμπης, είναι λίγο παραπάνω από το μέσο όρο.

Πήρα τα πρώτα φορμακια του μπεμπη μετά την εξεταση πήρα μόνο 6. Θα μου πείτε τόσα λίγα, με ρωτάνε δικά μου άτομα τι χρειάζομαι και τους λέω ακριβώς τι θέλω. Καλή φάση. Πήρα για αρχή για τις πρώτες μέρες και μετά βλέπουμε. Η εμπειρία βλέπετε βοηθάει. Αυτό να κάνετε αν σας ρωτάνε.

Επίσης δεν έχει νόημα να έχουμε πολλά γιατί μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνεις τα νούμερα.

Θα πάρω μια ηλεκτρική απλώστρα για να στεγνωνω τα ρούχα του μπεμπη και της κόρης μου.

Κορίτσια έχω ξενερώσει από χθες, έμαθα ότι ο γιατρός μου φεύγει για μετεκπαιδευση στο εξωτερικό τέλος του μήνα και θα αναλάβει άλλος γιατρός όλες τις γυναίκες που έχει ο ο γιατρός μου. Σήμερα όμως στο γιατρό που πήγα για το ντοπλερ, ξέρω ότι γνωρίζονται μου είπε πως μπορεί αυτός να κάνει την καισαρικη. Κάτι είναι και αυτό, τουλάχιστον ένα οικείο πρόσωπο. Θα δείξει.

Πλέον η μικρή μου κοιμάται στο δωμάτιο της και δεν ξυπνάει τα βράδια όπωςνομιζα, πολύ εύκολα έγινε η μετάβαση από την κούνια που ήταν μαζί μας, στο δίπλα δωμάτιο. Μεγάλο καλό έκανε η συγκοιμηση στο ίδιο χώρο . Τώρα μας μένει η πανα και η πιπιλα να κοπεί. Της και κουβέντα και οπότε νιώσει έτοιμη θα τα κόψει και αυτά.

Παιδιά δεν ξέρω πως είναι να υποφέρετε από καουρες. Η μόνη ενόχληση που έχω είναι χαμηλά στη λεκάνη από την μία μερια που δεν μπορώ να περπάτησω πολύ. Πλέον σταμάτησα την οδήγηση. Εσείς οδήγατε??


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα όλα αυτά που έχω να πλυνω. Ξεκίνησα πλυντήριο με τα χειμονιατικα τα δικά μου και του άντρα μου σλλα βάζω ένα πλυντήριο την ημέρα,δεν βοηθάει κ ο καιρός,ήθελα ως Παρασκευή να έχω τελειώσει με τα δικά μας και της κόρης μου ώστε τα σιδερωσω κ να μπουν στην θέση τους αλλά μμου τα χάλασε ο καιρός κ δεν βγαινει όπως το προγραμματισμό.και τέλος θα πλυνω του μπεμπη τα οποία θα τα πλυνω με το Αρκαδι, το οποίο θα το πάρει η μαμά μου από το σουπερμάρκετ που δουλεύει στη μισή τιμή, επειδή είναι σπασμένο το κουτί, μην φανταστείτε ρωγμες και τέτοια, απλά είναι τσαλακωμενο το κουτί, κ δεν το βάζουν τα ράφια. Αν έχετε κάποιον δικό σας που δουλεύει σε σουπερμάρκετ πείτε του αν έχει απορρυπαντικο σπασμένο θα σας βγει κ οικονομικό. Πολλές δουλειές κορίτσια κ γενναμε σε εποχή που κατεβάζουμε χειμονιατικα.

Επίσης θα σχολιάζω μέσα Νοέμβρη.. Κ θα στρώσω αρχές Νοέμβρη.μονο το δωμάτιο της μικρής είναι στρωμένο.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σίδηρο παίρνεις; Μήπως τον συνδυάζεις και με άλλο φάρμακο και δεν απορροφάται σωστά; εγώ πχ. ξεκίνησα με αιματοκρίτη 38, στους 4 μήνες πήγε 37, αλλά σίδηρο με ξεκίνησε στον 6ο μήνα όταν πια ήταν 35. Πίνω 2 gynotardyferon την ημέρα με ένα χαπάκι φυλλικό οξύ και τρώω/πίνω οτιδήποτε με βιτ. C. Ήδη ξαναπήγε στο 37.

Εγώ ξεκίνησα με αιματοκρίτη 35 αν θυμάμαι καλά, τον Αύγουστο πήγε στο 32, αλλά λόγο του ότι ήδη έπαιρνα πολλά φάρμακα από την περίδεση που έκανα, δεν μου έδωσε εκείνο τον μήνα. Τον προηγούμενο μήνα που έκανα ξανά εξέταση είχε φτάσει στο 30 και η φεριττίνη κατά διαόλου...στο 4. Μου έδωσε hemafer fol (πολυβιταμίνη) , φυλλικό παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης..αλλά τώρα που ξανάκανα γιαυτόν τον μήνα από 30 πήγε 27..μου αύξησε το χαπάκι σε 2 την ημέρα κ βλέπουμε..μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί ο χαμηλός αιματοκρίτης, απλά είχα διαβάσει για μεταγγίσεις κ τέτοια στο ιντερνετ..το παίρνω με απόσταση 2 ώρες σχεδόν από το σαλοσπιρ..δε νομίζω να το επηρεάζει κάτι..πορτοκαλάδα δεν μπορώ να πιω με τίποτα δυστυχώς.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα με αιματοκρίτη 35 αν θυμάμαι καλά, τον Αύγουστο πήγε στο 32, αλλά λόγο του ότι ήδη έπαιρνα πολλά φάρμακα από την περίδεση που έκανα, δεν μου έδωσε εκείνο τον μήνα. Τον προηγούμενο μήνα που έκανα ξανά εξέταση είχε φτάσει στο 30 και η φεριττίνη κατά διαόλου...στο 4. Μου έδωσε hemafer fol (πολυβιταμίνη) , φυλλικό παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης..αλλά τώρα που ξανάκανα γιαυτόν τον μήνα από 30 πήγε 27..μου αύξησε το χαπάκι σε 2 την ημέρα κ βλέπουμε..μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί ο χαμηλός αιματοκρίτης, απλά είχα διαβάσει για μεταγγίσεις κ τέτοια στο ιντερνετ..το παίρνω με απόσταση 2 ώρες σχεδόν από το σαλοσπιρ..δε νομίζω να το επηρεάζει κάτι..πορτοκαλάδα δεν μπορώ να πιω με τίποτα δυστυχώς.

Πολλή βιταμίνη c έχουν και το ακτινίδιο (είναι και η εποχή του τώρα), το μπρόκολο και οι πιπεριές.

Ntiakana Πολλές δουλειές έχεις κάνει. Με άγχωσες! Πρέπει κι εγώ να ξεκινήσω γιατί ενώ η ΠΗΤ είναι τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου, σίγουρα θα μπω για καισαρική γύρω στις 18 Νοεμβρίου...

Ο μπεμπούλης μια χαρά είναι! Ολόκληρο παλικάρι! :)

Εγώ οδηγώ ακόμη, όχι βέβαια καθημερινά ούτε μεγάλες αποστάσεις. Έχω πάρει και μια ζώνη ασφαλείας για εγκύους κι έτσι δεν ακουμπάει καθόλου στην κοιλιά μου η ζώνη του αυτοκινήτου.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια ειμαστε πλεον πολυ κοντα να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα!

Δεν ειναι φοβερο? ποτε λεγαμε το καλοκαιρι ποσο μικρα ηταν και ποτε τα νιώσαμε και τωρα τι εμεινε?

Εγω ξεκιναω πλυσίματα στρώσιμο χαλιών (ο αντρας μου) θα κατεβαςουμε Τα χειμωνιάτικα σιγα σιγα να σιδερώθουν και να ετοιμάσω βαλιτσα απο Νοεμβρη να ειμαι ησυχη.

Το δωματιο της μικρης θελει ακομα ψιλοπράγματα και ειμαστε εντελως έτοιμοι.

Η δικια μου ηταν πριν μια βδομαδα στην 29η 1530 γραμμάρια.

Ντοπλερ εχω στην 32η 27/10 μου εχει γραψει και ενα σωρό εξετασεις που πρεπει να παω να κανω την αλλη βδομαδα απο καλλιεργεια μεχρι εξεταση ούρων , αιματος και διαφορα αλλα?

Κι εμενα εχει πεσει παρα πολυ ο αιματοκρίτης παιρνω ενα πόσιμο τωρα απαίσιο το omalin. Για να δουμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...