Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

On 30/1/2018 at 1:56 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Είναι κανείς εδώ;

 

Πώς είναι τα μωράκια μας; 

Η Μαρία μου είναι πια 14 μηνών και μας έχει ξετρελάνει. Πιο γλυκό "μαμά" δεν έχω ξανακούσει!

Σας φιλώ!

Ζιλιχερ;καινουριο τικερακι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ζιλιχερ;καινουριο τικερακι;

Indeed! :-D:-D

 

Πάμε για το 2ο σιγά-σιγά...

Εσείς πώς είστε;

Θηλάζεις ακόμα; ΚΙ εγώ. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Πώς θα διαχειριστώ άγχος αποχωρισμού σε συνδυασμό με μείωση γάλακτος και άφιξη νέου μέλους; Έχει κάπου να διαβάσω;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!ολα να πανε καλα!

Καλα κ μεις

Ναι,συνεχιζει να θηλαζει,κ επειδη ουτε βαρος παιρνει ουτε φρεσκο πινει δ εχω σκοπο να τον κοψω ακομη

Δ εχω διαβασει κτ συγκεκριμενο για να σου προτεινω.η κορη μου δ περασε κ βαρια το αγχος αποχωρισμου.εσεις οως το περνατε;γενικα μεχρι τον μαη θα ναι ζορι,μετα αρχιζει φθινει μεχρι κ να γεννησεις

Βιβλια για αδερφακι επισης υπαρχουν πολλα δ ξεχωριζω καποιο.εγω αυτο που εκανα ηταν να της μιλαω απο την αρχη για το μωρο,ερχοταν στους υπερηχους.κ της ελεγα οτι κ το μωρο θα πινει γαλα απο την μαμα(τοτε η κορη μου θηλαζε κ αποθηλασε οταν ημουν 6μηνων).επισης το νεο μερος εφερε δωρο οταν γεννηθηκε

Ηταν λιγο πιο μεγαλη η δικια μου γτ εχουν 26μηνες διαφορα

Μην κανεις το λαθος να τα κανεις ολα σαν να μην αλλαξε κτ,γτ θα αλλαξει,οποτε πρεπει να προσαρμοστειτε στις νεες συνθηκες.θελει χρονο.ο πρωτος χειμωνας θα ναι δυσκολος

Επισης,μπορει η μαρια να ναι η πρωτη,αλλα δ παυει να ειναι μικρουλα,οποτε μην εχετε πολλες απαιτησεις

Για το θηλασμο εφοσον κυλαει η εγκυμοσυνη καλα,συνεχιζεις.εγω καταλαβα μειωση γτ μειωσε πολυ κ η κορη μου τους θηλασμους.αν εσενα ζηταει πολυ,μπορει να δυσκολευτει αλλα θα πινει

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2018 at 2:34 ΜΜ, vikib είπε:

Συγχαρητηρια!ολα να πανε καλα!

Καλα κ μεις

Ναι,συνεχιζει να θηλαζει,κ επειδη ουτε βαρος παιρνει ουτε φρεσκο πινει δ εχω σκοπο να τον κοψω ακομη

Δ εχω διαβασει κτ συγκεκριμενο για να σου προτεινω.η κορη μου δ περασε κ βαρια το αγχος αποχωρισμου.εσεις οως το περνατε;γενικα μεχρι τον μαη θα ναι ζορι,μετα αρχιζει φθινει μεχρι κ να γεννησεις

Βιβλια για αδερφακι επισης υπαρχουν πολλα δ ξεχωριζω καποιο.εγω αυτο που εκανα ηταν να της μιλαω απο την αρχη για το μωρο,ερχοταν στους υπερηχους.κ της ελεγα οτι κ το μωρο θα πινει γαλα απο την μαμα(τοτε η κορη μου θηλαζε κ αποθηλασε οταν ημουν 6μηνων).επισης το νεο μερος εφερε δωρο οταν γεννηθηκε

Ηταν λιγο πιο μεγαλη η δικια μου γτ εχουν 26μηνες διαφορα

Μην κανεις το λαθος να τα κανεις ολα σαν να μην αλλαξε κτ,γτ θα αλλαξει,οποτε πρεπει να προσαρμοστειτε στις νεες συνθηκες.θελει χρονο.ο πρωτος χειμωνας θα ναι δυσκολος

Επισης,μπορει η μαρια να ναι η πρωτη,αλλα δ παυει να ειναι μικρουλα,οποτε μην εχετε πολλες απαιτησεις

Για το θηλασμο εφοσον κυλαει η εγκυμοσυνη καλα,συνεχιζεις.εγω καταλαβα μειωση γτ μειωσε πολυ κ η κορη μου τους θηλασμους.αν εσενα ζηταει πολυ,μπορει να δυσκολευτει αλλα θα πινει

Σ ευχαριστώ πολύ! :) 

 

Όντως θα είναι μικρούλα. Ακόμα δεν έχουμε καλή λεκτική επικοινωνία. θα της μιλάω σιγά σιγά. Στον 1ο υπέρηχο που πήγα ευτυχώς είχε κοιμηθεί λίγο πριν γιατί δεν θα με άφηνε να πάω σε άλλο δωμάτιο χωρίς αυτήν και χωρίς να είναι στην αγκαλιά μου. Σε επόμενους υπέρηχους που θα βλέπουμε και κάτι παραπάνω θα την παίρνω. 22 μήνες διαφορά θα έχουν.

Θηλασμούς ήδη μου έχει μειώσει πολλούς. Περισσότερο της παρηγοριάς είναι, όχι διατροφικοί.

Θα της πέσουν λίγο μαζεμένα δυστυχώς. Απ την άλλη σε λίγα χρόνια θα είναι ωραίο που θα έχουν το ένα το άλλο για παρέα.

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζιλιχερ ετοιμασου για απεριγραπτες στιγμες μετα το πρωτο δυσκολο εξαμηνο.θα αλληλεπιδρουν μεταξυ τους

Αρχισε σιγα σιγα να βαζεις περιορισμους.χρονικους,τοπικους.κ ας παρει ενα εξαμηνο να συνηθισει

Πχ θηλαζουμε μονο σπιτι,οχι εξω.η στο κρεβατι το μεσημερι για να κοιμηθουμε

Ολα να πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On ‎29‎/‎1‎/‎2018 at 1:02 ΠΜ, Nefeli2014 είπε:

Συγνώμη κορίτσια που μπαίνω σα σφηνα.. την ζαμια θα ήθελα.. 

ζαμια μου έπεσα τυχαία κορίτσι μου σε απάντηση σου Κ μπαίνοντας στο προφίλ σου να δω τι απέγινες είδα πως έκανες μωράκι!! Ειλικρινά χάρηκα παρά πολύ!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου που τόσο το αποζητούσες!!! Γερό και τυχερό!!!! Χάρηκα πολύ!!! ΦΙΛΙΑ!!!:):)

nefeliiiii!!σ΄ευχαριστώ παρα πολυ κοπέλα μου!!!ναι...το ονειρο εγινε πραγματικότητα....κ εγω;;;;απλα λιώνωωωω καθε μέρα πιο πολύ!!!Ειναι ο μεγαλυτερος ερωτας της ζωής μου!!

Πως είσαι;;;τι κάνεις;;η πριγκιπισσά σου πως είναι;;;

Σ'έυχαριστώ που με θυμήθηκες!

Σε φιλώ κ χαρηκά πολύ με το μηνυμά σου!!

 

 

 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια!!:):)

Καλα έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω...δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα....πολλές ώρες εργασία..μετά τρέξιμο στο σπίτι...(καταλαβαίνετε..:?)

Να ευχηθω με το καλο τα αδερφάκια!!!κ εμείς δειλά δειλά βάλαμε μπροστα για το δευτερο χωρις αγχος....κ μέτρημα γονιμων...ειμαστε πολύ χαλαροί κ όοοοοοταν θέλει ας έρθει..

Ο έρωτας μου μεγάλωσε πολύ!!Εχω δυο βδομάδες που ακούω την μαγική λέξη ''ΜΑΜΑ''....δε τη λεει ομως συνέχεια...πιο πολύ μπαμπα..βασικα ολα τα λεει μπα!!χαχαχα μα τι πλάκα που έχουν;;;;

Τον αγαπωωωωωωω!!!σας το είπα;;!!!:wub:χαχαχαχαχα Ξερετε πως αισθάνομαι κ μ΄αρεσει!

Πως τα πάτε εσείς με τα παιδάκια σας;

 

Αναμένω νεα!!!

Για την ώρα σας φιλώ!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2018 at 10:41 ΠΜ, ZiliHer είπε:

Indeed! :-D:-D

 

Πάμε για το 2ο σιγά-σιγά...

Εσείς πώς είστε;

Θηλάζεις ακόμα; ΚΙ εγώ. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο. Πώς θα διαχειριστώ άγχος αποχωρισμού σε συνδυασμό με μείωση γάλακτος και άφιξη νέου μέλους; Έχει κάπου να διαβάσω;

Με το καλοοο!!υπέροχα Νέα!!

 

Κ Εμείς κοντεύουμε τους 15μήνες.λέει μπαμπά μαμα...μαμ...συνέχεια..Ο φούσκας μ.. Δεν μπορώ να προσδιορίσω το αν ζήλευει τον μικρό ή όχι.. Αν καταλαβαίνει .Όταν μας βλέπει Ν το κρατάμε κλπ κοιτάει με τεράστια απορία..Αλλά άραγε υποφέρει από ζήλια?Πως Θ το καταλάβω Αφού είναι μικρούλης ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Με το καλοοο!!υπέροχα Νέα!!

 

Κ Εμείς κοντεύουμε τους 15μήνες.λέει μπαμπά μαμα...μαμ...συνέχεια..Ο φούσκας μ.. Δεν μπορώ να προσδιορίσω το αν ζήλευει τον μικρό ή όχι.. Αν καταλαβαίνει .Όταν μας βλέπει Ν το κρατάμε κλπ κοιτάει με τεράστια απορία..Αλλά άραγε υποφέρει από ζήλια?Πως Θ το καταλάβω Αφού είναι μικρούλης ακόμα?

Ευχαριστούμε! Πώς ήταν ο πρώτος καιρός με δυο μικρά; ο μικρότερός σου τώρα είναι 4-5 μηνών;

Να τους χαίρεστε πάντα!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2018 at 8:42 ΠΜ, ZiliHer είπε:

Ευχαριστούμε! Πώς ήταν ο πρώτος καιρός με δυο μικρά; ο μικρότερός σου τώρα είναι 4-5 μηνών;

Να τους χαίρεστε πάντα!

Ο μικρός είναι τριών μηνών.. ευχαριστούμε πολύ!

Κοίτα Επειδή εγώ δεν είχα θηλάσει τον πρώτο. μ φάνηκε βουνό..Γτ είχα Κ τον μεγάλο Που ουσιαστικά θεωρείται βρέφος.. Κ ήθελε και εκείνος περιποίηση..είχα Τ Θέματα με το θηλασμο που μ εξουθενωσαν ψυχικά περισσότερο..Η Βίκυ ξέρει..Αλλά δόξα τω Θεώ..τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο! Ένα παραπάνω ο δικός Σ Θ καταλαβαίνει μέχρι τότε Κ Θ είναι πιο συνεργάσιμος..εμένα ούτε έτρωγε μόνος Ούτε επαιζε μόνος ήταν Κ στη φάση Ν περπατήσει οπότε τρέχαμε συνέχεια από Πίσω γτ έπεφτε Κ χτυπούσε..Ήταν μια τρέλα.. Αλλά έπαιξε ρόλο η δική μ κατάσταση αποκλειστικά..Γιατί αλλιώς δεν Θ είχαμε θέμα.Θ ήταν όλα Καλά.. οποτε μην αγχώνεσαι!Θ τ καταφέρεις μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...