Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Γεια  σας κορίτσια ! συγκινούμε μέλλουσες μανουλες που σας διαβάζω....συγνώμη που παίρνω το θάρρος να σας γράψω..

εγώ είμαι μανούλα Ιουνίου του  2015. Ο γιος μου γεννήθηκε στις 20 Ιουνίου και  είναι τώρα 1,5 χρονών... συγκινούμε που σκέφτομαι την εγκυμοσύνη ...ζείστε το είναι μαγεία! Λοιπόν ο λόγος που σας γράφω είναι ότι το μωρό πρέπει οπωσδήποτε να μετακινέιτε στο αυτοκίνητο μόνο στο αυγό και ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού. Είναι το μοναδικό ασφελές σε τυχόν τρακάρισμα. Το αυγό είναι το παιδικο καθισμα αυτοκινήτου  Νο 1 . Τα νούμερα πηγαίνουν ανάλογα με τα κιλά ή την ηλικία. Αναλόγως τη μάρκα. Εμένα το Το νο 1 ήταν  από 0 έως 9 μηνών.Όχι πορτ μπεμπε κορίτσια στο αυτοκίνητο . είναι επικύνδυνοκαι δενδένεται σωστά με τις ζώνες. Επίσης ταπεινά να σας πω πάλι τη γνώμη μου. Θα  γεννήσετε  με το καλό καλοκαίρι σούπερ εποχή, Στο πορτ μπεμπε το παιδί θα σκάσει.,.. έχει πολύ ζέστη για να κοιμάται εκέι. Εγώ είχα πάρει και τα 3 μαζί πακέτο.καρότσι, πορτ μπεμπε κ αβγό. στο πορτ μπεμπε μπήκε κ καθισε μια φορά μονο!! το εχω αθικτο. το αβγο εείναι εύκολο γιατι βγαίνει μαζί με το παιδίαπότο ιχ κ κουμπώνει στο καρότσι. 

ηκαλύτερη επίσης αγορά που έκανα ήταν το λίκνο next to me της chicco. εφάπτεται στοκρεβάτι κ δε χρειάζεται να σηκωθείς το βράδυ. απλά τραβάς το παιδί στο κραβάτι. σωθηκα με αυτό. θήλαζα κιόλας οπότε τα βράδια μας ήταν παιχνιδάκι. ο γιος μου κοιμόταν εκεί μέχρι 7μηνών.

Και επίσης επειδή σίγουρα θα χρειαστεςίτε φωςτο βράδυ ,ούτεπορτατιφ ούτε λαμπάκι, θα πρέπει να το έχετε μονίμως ανοιχτό για να βλέπετε το μωρο και δε θα μπορείτα να κοιμηθείτε... το καλύτερο και δύστυχ'ώς το ανακάλυψα αργα λέγεται beelights. είναι γιρλάντα από απαλό φως με ότι χρωματισμό θες. Μονίμως ανοιχτο και βλέπεις καικοιμάσαι χωρίς να ενοχλήσε. Το έχω μόνιμα το βράδυ και στο δικό μου δωμάτιοκαι στου παιδιου . 

 

Συγνώμη για την πολυλογία μου αλλά θυμάμαι πως και εμείς τότε θέλαμε και μας άρεσε μαμάδες να μπαίνανε και να μας λέγανε τις γνώμες τους.  

Με ένα γερό μωρό στα χέρια σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστουμε πολυ! Η αληθεια ειναι πολυ χρησιμες οι συμβουλες σου γιατι εγω ελεγα να παρω καροτσι που παει τριλογια. Οποτε αν ειναι ετσι να γλιτωσουμε απο αυτα τα εξοδα και να παρουμε μονο καροτσι και αυγο. Τα beelights ειναι και αρκετα ομορφα! Οποτε γτ οχι...Στις προηγουμενες σελιδες ειχαμε κανει λιστες με τις μελλοντικες αγορες αν θελεις μας σχολιαζεις κι εκεινη αν λειπει ή πρεπει να βγει κατι. Σ'ευχαριστουμε kitriblue και να σου ζησει το αγγελουδι σου!


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφαααα, καλημέρα!!

Διαβάζω νέα σας, γιατί απείχα λίγο το Σαββατοκύριακο.. Είχε και ωραίο καιρό και τρελαθήκαμε στις βόλτες!!

Καταρχήν! abas μου, κοριτσάκι μας! Με το καλό να βγεις και να είσαι πάλι κοντά μας! Σε περιμένουμε και θα πάνε όλα μα όλα καλά!

Ζαχαρωτούλι μουυυυ!! Αλήθεια?? σου έκανε καλό το γαρυφαλέλαιο?? πω πω πάρα πολύ χαίρομαι!!!!

 

Νησάκι μου, εμένα τη γιορτή του Αγ. Συμεών μου την θύμισε η πεθερά μου, και μου είπε να μην πιάσω ψαλίδι, μαχαίρι και να μην κάνω δουλειές!! Ε καλά για το τελευταίο, δεν επέμεινα και πολύ.. Φαγαμε delivery το βραδυ :-P:-P:-P

Πάντως κορίτσια, παρόλο που αυτά είναι δοξασίες, έχω να σας πω την εξής ιστορία! Η μαμά μου ήταν 7 μηνών σε εμένα στη γιορτή του Αγ. Συμεών.. Εβαψε λοιπόν τα χείλη της κόκκινα και ζωγράφισε μια ελιά επάνω από τα χείλη προς μάγουλο( τύπου Μέρλιν :-P )

Καλά.. δεν είμαι η χιονάτη, ούτε καν η Μέριλυν αλλά η ελίτσα βγήκε πάντως :shock::shock::-P:-P Δουλειές επίσης δεν έκανε, οπότε αν με πιάνουν οι τεμπελίες μου το ρίχνω εκεί :-P

όσο για τα καροτσάκια, αυγουλάκια κτλ, κι εγώ καταμπερδεύτηκα.. αλλά πολύ διαφωτιστική η kitriblue! σε ευχαριστούμε πολύ πολύ!! Και να σου ζήσει το θαυματάκι σου!!

Και πολύ ενδιαφέρον το next to me της chicco.. το έβλεπα τις προάλλες.. :-)

 

 

  • Μου αρέσει 1

7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!επεστρεψα σπιτι!η εγχειρηση πηγε καλα κ ηδη απο την επομενη μερα μπορουσα να σηκωθω ως μπανιο.φοβηθηκα πολυ για επικυνδυνοτητες που εχει η περιδεση αλλα ως τωρα ολα καλα!αρχισα να τα νιωθω κιολας!μαλλον αναστατωθηκαν απο την τιμωρια που φαγανε απο κατω κ πανε προς αλλες κατευθυνσεις!σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας,με συγκινησατε πολυ κ μου δωσατε μεγαλη δυναμη!

Τωρα αν κ μου ειπαν φυσιολογικη ζωη χωρις υπερβολες,θα σηκωθω μετα απο μια εβδομαδα εκτος φαγητο μπανιο κ μονο μαγειρεμα κ πλυσιμο πιατων θα κανω εγω.

  • Μου αρέσει 2

laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, marymarydrd είπε:

Ψιλομπερδευτηκα με τη διαφορα αυγου και πορτ μπεμπε. Θα το μελετησω σε φωτογραφιες μπας και καταλαβω. Κοριτσια εσεις θα παρετε και πολυθρονα θηλασμου; θα μου αρεσε πολυ να παρω μια και μετα να τη βαλω στο σαλονι αλλα πανακριβες αυτες που βλεπω για ανετες...

Οχι τη θεωρω περιττη κ δεν χωραει κι ολας..ας θηλασω με το καλοπρωτα ο θεος κ μια χαρα θα γινεται στο κρεβατι μου η αλλου χαχα

Αbas μου τι ψραια νεα! κοριτσια εγω κ να μην το ειχα θα το επερνα ετσι κι αλλιως καθισμα θα χρειαχοσασταν..ασχετο αλλα μια φιλη που το πγρε Οκτωβρη το πουλαει για κοριτσακι..η μπουμπου δεν χωραει αλλο αν καποια ενδιαφερεται μπορω να ρωτησω μαρκα κτλ..

Για το λικνο δεν ξερω..μποτει να ναι βολικο αλλα δεν θα το παρω γιατι δεν χωραμε..η ταλαιπωρια δεν με εβοχλει με την ασφαλεια εχω θεμα...εμεις αλλαξαμε σε ντιμερ το διακοπτη οταν μπηκαμε σπιτι στο δωματιο μας κ δοξα ο θεο μια χαρα κοιμομαστε με λιγο φψς( σηκωνομαι 10 φορες για τουαλετα δομιμασμενο χαχαχα)

Ασχετο με τι ρουχο θα το βγαλουμε;

13 hours ago, Kitriblue είπε:

Γεια  σας κορίτσια ! συγκινούμε μέλλουσες μανουλες που σας διαβάζω....συγνώμη που παίρνω το θάρρος να σας γράψω..

εγώ είμαι μανούλα Ιουνίου του  2015. Ο γιος μου γεννήθηκε στις 20 Ιουνίου και  είναι τώρα 1,5 χρονών... συγκινούμε που σκέφτομαι την εγκυμοσύνη ...ζείστε το είναι μαγεία! Λοιπόν ο λόγος που σας γράφω είναι ότι το μωρό πρέπει οπωσδήποτε να μετακινέιτε στο αυτοκίνητο μόνο στο αυγό και ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού. Είναι το μοναδικό ασφελές σε τυχόν τρακάρισμα. Το αυγό είναι το παιδικο καθισμα αυτοκινήτου  Νο 1 . Τα νούμερα πηγαίνουν ανάλογα με τα κιλά ή την ηλικία. Αναλόγως τη μάρκα. Εμένα το Το νο 1 ήταν  από 0 έως 9 μηνών.Όχι πορτ μπεμπε κορίτσια στο αυτοκίνητο . είναι επικύνδυνοκαι δενδένεται σωστά με τις ζώνες. Επίσης ταπεινά να σας πω πάλι τη γνώμη μου. Θα  γεννήσετε  με το καλό καλοκαίρι σούπερ εποχή, Στο πορτ μπεμπε το παιδί θα σκάσει.,.. έχει πολύ ζέστη για να κοιμάται εκέι. Εγώ είχα πάρει και τα 3 μαζί πακέτο.καρότσι, πορτ μπεμπε κ αβγό. στο πορτ μπεμπε μπήκε κ καθισε μια φορά μονο!! το εχω αθικτο. το αβγο εείναι εύκολο γιατι βγαίνει μαζί με το παιδίαπότο ιχ κ κουμπώνει στο καρότσι. 

ηκαλύτερη επίσης αγορά που έκανα ήταν το λίκνο next to me της chicco. εφάπτεται στοκρεβάτι κ δε χρειάζεται να σηκωθείς το βράδυ. απλά τραβάς το παιδί στο κραβάτι. σωθηκα με αυτό. θήλαζα κιόλας οπότε τα βράδια μας ήταν παιχνιδάκι. ο γιος μου κοιμόταν εκεί μέχρι 7μηνών.

Και επίσης επειδή σίγουρα θα χρειαστεςίτε φωςτο βράδυ ,ούτεπορτατιφ ούτε λαμπάκι, θα πρέπει να το έχετε μονίμως ανοιχτό για να βλέπετε το μωρο και δε θα μπορείτα να κοιμηθείτε... το καλύτερο και δύστυχ'ώς το ανακάλυψα αργα λέγεται beelights. είναι γιρλάντα από απαλό φως με ότι χρωματισμό θες. Μονίμως ανοιχτο και βλέπεις καικοιμάσαι χωρίς να ενοχλήσε. Το έχω μόνιμα το βράδυ και στο δικό μου δωμάτιοκαι στου παιδιου . 

 

Συγνώμη για την πολυλογία μου αλλά θυμάμαι πως και εμείς τότε θέλαμε και μας άρεσε μαμάδες να μπαίνανε και να μας λέγανε τις γνώμες τους.  

Με ένα γερό μωρό στα χέρια σας!!

Ευχαριστουμε πολυ! συμφβνω κ.εμενα ο γιατρος μου για το αυγο ηταν καθετος...

Που γεννησες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κούκλες. Αβας Μ γλυκιά μου τι ωραία νέα είναι αυτά.θα δεις όλα καλά θα πηγΑίνουν από δω κ πέρα.

Κορίτσια Οι χτες έχω αρχίσει να καμαρώνω την κοιλιά μ άρχισε να φαίνεται.

Εγώ το μπεμπέ Δεν τοεχω ξανά νιώσει.

Τρουφακι έχω να σου πω ότι πέρασα ένα σκ θαυμάσιο χωρίς πόνο.έκανε ένα διάλειμμα το γλυκό μ κ με άφησε ήσυχη.σήμερα πρωί πρωί με ξανά έπιασε.

Kitriblue να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου κούκλα μου.ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές και χαιρόμαστε οποία μητέρα μπαίνει και μας δίνει συμβουλές.ωραία όλα αυτά που μας είπες. Λοιπόν άλλη μια ερώτηση μπορεί και χαζή. Όταν μπω στο κατάστημα με τα καρότσια θα ζητήσω το κάθισμα αβγό;η θα πάρουν με τα αβγά;Γιατί μπερδεύτηκα και εγώ λίγο με το πορτ μπεμπε

 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Θα συμφωνησω οτι το αυγο ειναι το πιο ασφαλες για βρεφακι. Ειχα και πορτ μπεμπε και οντως εχει ζωνες να δενεται μεσα το μωρο και θεση να μπει και η ζωνη του αυτοκινητου ομως δεν ειναι το ιδιο ασφαλες. Η σωστη θεση ειναι αναποδα να βλεπει μεχρι το ετος. Αυτα μας ειχε πει και η παιδιατρος. Το πορτ μπεμπε θα σας βολεψει σε καμια βολτα εξω και στο σπιτι που τον εβαζα να κοιμαται μεσα στη μερα. Αν δεν μου εδιναν δεν θα αγοραζα.

Θα πας σε καταστημα και θα πεις οτι θες να δεις τα καροτσια που εχουν και καθισμα αυτοκινητου. Θα σε κατατοπισουν!

 

  • Μου αρέσει 2

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Zαχαρωτο πωλειτε κ χωρια αν εχεις ηδη καροτσι...στα πολυκαροτσια δεν εισαι υποχρεωμενη να παρεις ολο το πακετο πχ εμενα ειχε καλαθουνα οταν το πηρα( εγω το χα παρει δωρο στην αδερφη μου) αλλα δεν την πηρα γιατι το κανονικο επεφτε ολο κατω κ γυρνουσε σε μια θεση που γινοταν καλαθουνα ..το αυγο ειχε ιδια τιμη με οποιο αλλο για αυτο ειχαμε παρει αυτο..οποτε ρψτα τα πολυκαροτσιακ ποια εχουν αυγο ή ποια γινοβται για νεογεννητο μεχρι....

Κ ρωτα για το αυγο..εγω τοτε λογω δουλειας εμενα Θεσ.κη κ εθχα παρει το kiddo smart..

Τα kiddo ειναι σκυλια κ οικονομικα σε σχεση με αλλα πυκαροτσια...αν θες δες κ αυτα...φτιαχνονταιστην ιταλια ο σκελετος( δεν θυμαμαι σε ποια εταιρια καπιια απο pr...) k τα υπολοθπα εδω...γενικα μην πεσεις στην παγιδα να παρεις 3 σε 1 αν το ιδιο το καροτσι γιβεται καλαθουνα.γιατι με το αυγο θα το μπαινοβγαζεις κ μετα καροτσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τιτιν μου.οπότε Όσο κατάλαβα δεν είναι απαραιτητο το πορτ μπεμπέ

Νησάκι να σε καλά δεν το ήξερα αυτό ότι δεν είναι απαραίτητο να πάρεις όλο το σετ


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα τιτιν μου.οπότε Όσο κατάλαβα δεν είναι απαραιτητο το πορτ μπεμπέ

Νησάκι να σε καλά δεν το ήξερα αυτό ότι δεν είναι απαραίτητο να πάρεις όλο το σετ

 

Aυτο ειναι το δικο μου! ακριβως ιδιο..θα δεις κ το αυγο..μονο την καλαθουνα δεν πηρα γιατι εβαζε το αυγο η αδερφη μου αν κ ολο οπως θα δεις γιβεται καλαθουνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Abas μου, κοριτσάκι μας! Είδες που όλα πήγαν καλά?? Να προσέχεις πολύ, και τώρα που ακούς και τα νινάκια σου, να είσαι δυνατή και αισιόδοξη και όλα θα πάνε τέλεια!!

Ζαχαρωτό μου, σε ξαναέπιασε το δόντι??? πφφφ.. υπομονή κοριτσάκι... ελπίζω να περάσει.. :-(

 

Νησάκι, πολύ ωραίο φαίνεται αυτό το καρότσι και βολικό.... Το καθισματάκι αυτοκινήτου εγώ το θεωρώ δεδομένο, αλλά το πορτ μπεμπέ ίσως βολεύει να κοιμάται λίγο την ημέρα στο σπίτι..

Εγώ αναμένω με τόση αγωνία την Παρασκευή.. μου φαίνεται μήνες μακριά!! έχω τρελό άγχος να δω το νινί μας και να είναι καλά!

 

 


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Troufakinm είπε:

Abas μου, κοριτσάκι μας! Είδες που όλα πήγαν καλά?? Να προσέχεις πολύ, και τώρα που ακούς και τα νινάκια σου, να είσαι δυνατή και αισιόδοξη και όλα θα πάνε τέλεια!!

Ζαχαρωτό μου, σε ξαναέπιασε το δόντι??? πφφφ.. υπομονή κοριτσάκι... ελπίζω να περάσει.. :-(

 

Νησάκι, πολύ ωραίο φαίνεται αυτό το καρότσι και βολικό.... Το καθισματάκι αυτοκινήτου εγώ το θεωρώ δεδομένο, αλλά το πορτ μπεμπέ ίσως βολεύει να κοιμάται λίγο την ημέρα στο σπίτι..

Εγώ αναμένω με τόση αγωνία την Παρασκευή.. μου φαίνεται μήνες μακριά!! έχω τρελό άγχος να δω το νινί μας και να είναι καλά!

 

 

Eγω σημερα εχω γιατρο! Το αγχος μου μεγαλο..εφ οσων ακομα δεν ακουω το παιδι εχω αγχος αν ολα πανε καλα! Με το καλο τη Δευτερα

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, island1 είπε:

Eγω σημερα εχω γιατρο! Το αγχος μου μεγαλο..εφ οσων ακομα δεν ακουω το παιδι εχω αγχος αν ολα πανε καλα! Με το καλο τη Δευτερα

ωωωω με το καλό κοριτσάκι!!! Ολα θα είναι τέλεια, αναμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!! :-D

 


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό νησάκι να δεις το αστεράκι σου. Τρουφακι μου,μου πέρασα μόνο το πρωί με ενόχλησε εσύ πως είσαι;.εγώ θα πάρω τΟ απόγευμα τον γιατρό να δω ποτέ θα δω το μπεμπε

@marymarydrd Τώρα πήγα και είδα στην Τράπεζα και μου εβαλαν τα λεφτά από το ικα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...