Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Rock_Me είπε:

Εεεεεεε Να σας ζησει η κοριτσαρα.Γερη τυχερη και να την δειτε οπως η ιδια επιθυμει.Εκανες την αρχη χεχε! 

Χα χα! Ναι όντως! Εύχομαι και σε σας με το καλό! Άντε να δούμε ποια  θα ειναι η επόμενη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/5/2017 at 8:25 ΜΜ, Xenia_A είπε:

Κορίτσια γέννησααααααα! Την Κυριακή στις 9 το βραδυ! Πήγα στο μαιευτήριο γιατι είχα συσπασουλες και η Μαια μόλις με έβαλε στο nst μου ειπε γεννάς! Με σε 2 ώρες κρατούσα την μπουμπου στα χέρια μου! 36+1 γεννήθηκε η μικρη. Βιαστική βιαστική! 2870 και 49 πόντους. Μείναμε 2 μέρες στο μαιευτήριο γιατι οι γιατροί μας είπαν οτι είμαστε σούπερ κ οι 2! Η Μικρη ούτε ίκτερο δεν ανέβασε! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει μαζί της! Αυτα. Σας εύχομαι με το καλό κ σε σας! Πολλά πολλά φιλια σε όλες σας!

Να σας ζησει γερη κ τυχερη να ειναι!χαιρομαι που πηγαν ολα τοσο τελεια.μπραβο!εγω αυριο θα παω στο γιατρο μου την προηγουμενη φορα που με ειδε μου ειπε οτι η μπεμπα εχει παρει θεση κ μπορει να γεννησω νωριτερα.να δουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On ‎17‎/‎5‎/‎2017 at 8:25 ΜΜ, Xenia_A είπε:

Κορίτσια γέννησααααααα! Την Κυριακή στις 9 το βραδυ! Πήγα στο μαιευτήριο γιατι είχα συσπασουλες και η Μαια μόλις με έβαλε στο nst μου ειπε γεννάς! Με σε 2 ώρες κρατούσα την μπουμπου στα χέρια μου! 36+1 γεννήθηκε η μικρη. Βιαστική βιαστική! 2870 και 49 πόντους. Μείναμε 2 μέρες στο μαιευτήριο γιατι οι γιατροί μας είπαν οτι είμαστε σούπερ κ οι 2! Η Μικρη ούτε ίκτερο δεν ανέβασε! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει μαζί της! Αυτα. Σας εύχομαι με το καλό κ σε σας! Πολλά πολλά φιλια σε όλες σας!

Να σας ζήσει Xenia μου να είναι γερή και ευτυχισμένη στην ζωή της!!!

Εγώ κορίτσια χτες είχα γιατρό όλα καλά ο μπέμπης μου έφτασε αισίως τα 3.200 και θα με δει ξανά στις 30/05 εκτός απροόπτου!!

Σας φιλώ γλυκά :) 

Επεξεργάστηκαν by Lover bird
  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε; εγω ειχα το προτελευταιο μου νον στρες σημερα.3300 λεει.Ουτε καν λεω.Και στη κορη μου ειχαμε ενα κιλο αποκλειση σχεδον.6 Ιουνιου κλεισαμε τη καισαρικη.5 μου ειχε πει στην αρχη (θα ειχαμε και ιδια μερα γενεθλια) αλλα λογω αγ.πνευματος μου το πηγε την επομενη.Δε πειραζει.

Αυτα τα νεα απο μας! Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξενια σου ζησει, να ειστε σιδερενιοι και οι 2! Ευτυχως γεννησες πριν τις μεγαλες ζεστες!Εμεις 36 +1 και περιμενουμε!!!! 

On 5/17/2017 at 8:25 ΜΜ, Xenia_A είπε:

Κορίτσια γέννησααααααα! Την Κυριακή στις 9 το βραδυ! Πήγα στο μαιευτήριο γιατι είχα συσπασουλες και η Μαια μόλις με έβαλε στο nst μου ειπε γεννάς! Με σε 2 ώρες κρατούσα την μπουμπου στα χέρια μου! 36+1 γεννήθηκε η μικρη. Βιαστική βιαστική! 2870 και 49 πόντους. Μείναμε 2 μέρες στο μαιευτήριο γιατι οι γιατροί μας είπαν οτι είμαστε σούπερ κ οι 2! Η Μικρη ούτε ίκτερο δεν ανέβασε! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει μαζί της! Αυτα. Σας εύχομαι με το καλό κ σε σας! Πολλά πολλά φιλια σε όλες σας!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και απο μενα..Καινουργια στο site αλλα οχι καινουργια μαμα :)  

Με ΠΗΤ στις 24\6 αλλα καταληκτικη τελικα ημερομηνια στις 10 του Ιουνη δε σας κρυβω πως το αγχος κορυφωνεται...

Τελικα ποσο καλυτερα ειναι να μην ξερεις τι σε περιμενει :) 

Με πολλα και συχνα πετρωματα αλλα οχι πονους πραγματικα εχω μπερδευτει... ειναι και αυτε ςοι ενεσεις κορτιζονης που παλιοτερα δεν γινονταν και ειμαι ετοιμη να σκασω απτη ζεστη ιδιως στο προσωπο.

,Βλεπω απτο Μαιο εχει να κινηθει το ποστακι ευχομαι να γεννησατε τα κοριτσια του Ιουνη - αν οχι, καμια συνοδοιπορος η ειμαι η τελευταια τω μοικανων? :) 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, InaR είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο μενα..Καινουργια στο site αλλα οχι καινουργια μαμα :)  

Με ΠΗΤ στις 24\6 αλλα καταληκτικη τελικα ημερομηνια στις 10 του Ιουνη δε σας κρυβω πως το αγχος κορυφωνεται...

Τελικα ποσο καλυτερα ειναι να μην ξερεις τι σε περιμενει :) 

Με πολλα και συχνα πετρωματα αλλα οχι πονους πραγματικα εχω μπερδευτει... ειναι και αυτε ςοι ενεσεις κορτιζονης που παλιοτερα δεν γινονταν και ειμαι ετοιμη να σκασω απτη ζεστη ιδιως στο προσωπο.

,Βλεπω απτο Μαιο εχει να κινηθει το ποστακι ευχομαι να γεννησατε τα κοριτσια του Ιουνη - αν οχι, καμια συνοδοιπορος η ειμαι η τελευταια τω μοικανων? :) 

 

Καλως ηλθες και με το καλο.22 ειχα και εγω τελικη ημερομηνια. και μπαινω Τριτη μεθαυριο.Αυριο παω για ετοιμασια.Εφτασες και εσυ,τιποτα δεν εμεινε.Υπομονη 


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2017 at 8:59 ΠΜ, InaR είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο μενα..Καινουργια στο site αλλα οχι καινουργια μαμα :)  

Με ΠΗΤ στις 24\6 αλλα καταληκτικη τελικα ημερομηνια στις 10 του Ιουνη δε σας κρυβω πως το αγχος κορυφωνεται...

Τελικα ποσο καλυτερα ειναι να μην ξερεις τι σε περιμενει :) 

Με πολλα και συχνα πετρωματα αλλα οχι πονους πραγματικα εχω μπερδευτει... ειναι και αυτε ςοι ενεσεις κορτιζονης που παλιοτερα δεν γινονταν και ειμαι ετοιμη να σκασω απτη ζεστη ιδιως στο προσωπο.

,Βλεπω απτο Μαιο εχει να κινηθει το ποστακι ευχομαι να γεννησατε τα κοριτσια του Ιουνη - αν οχι, καμια συνοδοιπορος η ειμαι η τελευταια τω μοικανων? :) 

Ευχομαι με το καλο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου. Περιμενω το τριτο μου κοριτσακι με Πητ 25 Ιουνιου χωρις αγχος...!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2017 at 8:59 ΠΜ, InaR είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο μενα..Καινουργια στο site αλλα οχι καινουργια μαμα :)  

Με ΠΗΤ στις 24\6 αλλα καταληκτικη τελικα ημερομηνια στις 10 του Ιουνη δε σας κρυβω πως το αγχος κορυφωνεται...

Τελικα ποσο καλυτερα ειναι να μην ξερεις τι σε περιμενει :) 

Με πολλα και συχνα πετρωματα αλλα οχι πονους πραγματικα εχω μπερδευτει... ειναι και αυτε ςοι ενεσεις κορτιζονης που παλιοτερα δεν γινονταν και ειμαι ετοιμη να σκασω απτη ζεστη ιδιως στο προσωπο.

,Βλεπω απτο Μαιο εχει να κινηθει το ποστακι ευχομαι να γεννησατε τα κοριτσια του Ιουνη - αν οχι, καμια συνοδοιπορος η ειμαι η τελευταια τω μοικανων? :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια  μου :) 

Γέννησα και εγώ με την σειρά μου την 01.06.2017 έναν υγιέστατο μπέμπη βάρους 3.420 και 50 πόντους!!!!

Η χαρά δεν περιγράφεται κορίτσια μου γλυκά :):):) Είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπο μου!!!

Θα επανέλθω αργότερα με λεπτομέρειες!!!

Καλή λευτεριά σε όσες δεν έχουν γεννήσει ακόμα και είναι στην αναμονή.

Σας φιλούμε και οι δυο γλυκά ;) 

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Lover bird είπε:

Καλησπέρα κορίτσια  μου :) 

Γέννησα και εγώ με την σειρά μου την 01.06.2017 έναν υγιέστατο μπέμπη βάρους 3.420 και 50 πόντους!!!!

Η χαρά δεν περιγράφεται κορίτσια μου γλυκά :):):) Είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπο μου!!!

Θα επανέλθω αργότερα με λεπτομέρειες!!!

Καλή λευτεριά σε όσες δεν έχουν γεννήσει ακόμα και είναι στην αναμονή.

Σας φιλούμε και οι δυο γλυκά ;) 

Γλυκο μου πουλακι!!!!!Να σου ζησει ο μπομπιρακος!!!!!!!!!!!!

Γεροι να ειστε αγαπη μου και οι δυο!!!

Χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!φιλακια πολλα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει lover bird.Να ειναι παντα γερο και τυχερο.

Γεννησα και εγω 6/6/17 τον μπεμπουλη μου.3030 ο μικρουλης μου και αυριο γυρναμε σπιτι μας με το καλο.

Τις καλυτερες ευχες σε ολες σας!

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Rock_Me είπε:

Να σου ζησει lover bird.Να ειναι παντα γερο και τυχερο.

Γεννησα και εγω 6/6/17 τον μπεμπουλη μου.3030 ο μικρουλης μου και αυριο γυρναμε σπιτι μας με το καλο.

Τις καλυτερες ευχες σε ολες σας!

Να σας ζήσει Rock Me να είναι γερός και καλότυχος ο μικρούλης :) 

19 ώρες πρίν, zamia είπε:

Γλυκο μου πουλακι!!!!!Να σου ζησει ο μπομπιρακος!!!!!!!!!!!!

Γεροι να ειστε αγαπη μου και οι δυο!!!

Χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!φιλακια πολλα!!!!!

Αγαπημένη μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές :) 

Θα σου γράψω αναλυτικά μόλις μπω και εγώ σε μία σειρά ;) 

Σε φιλώ!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...