Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

On 21/3/2017 at 10:55 AM, elris said:

Καλημέρα κοριτσια!

τι κάνετε, πως ειναι οι κοιλίτσες σας?

τι κανουν τα ζουζουνακια σας?

Εμενα οσο περναει ο καιρος ζωηρεύει απιστευτα!! Με το καλό να τα παρουμε αγκαλίτσα!!

εχετε οργανωσει τα ρουχαλάκια-πρόικα των μικρών?

Σας φιλώ

Καλησπέρα elris μου και σε όλα τα κορίτσια!!!

Και εμείς ζωηρεύουμε κάθε μέρα και περισσότερο και τρελένεται η μαμά και ο μπαμπάς :):):) Εγώ ακόμα δεν έχω κοιτάξει ούτε για τα βασικά αλλά λέμε μέχρι τέλος του μήνα να τα ξεκινήσουμε όλα για να μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε!!! Θέλω πρώτα να ξεκινήσω με το δωμάτιο και σιγά σιγά με ρουχαλάκια και τα υπάολοιπα!! Ανυπομονώ να τα ετοιμάσω όλα και να τον περιμένω τον άντρακλα μου!!!  

Σας φιλώ και περιμένω νέα σας!!!

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

38 minutes ago, Lover bird said:

Καλησπέρα elris μου και σε όλα τα κορίτσια!!!

Και εμείς ζωηρεύουμε κάθε μέρα και περισσότερο και τρελένεται η μαμά και ο μπαμπάς :):):) Εγώ ακόμα δεν έχω κοιτάξει ούτε για τα βασικά αλλά λέμε μέχρι τέλος του μήνα να τα ξεκινήσουμε όλα για να μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε!!! Θέλω πρώτα να ξεκινήσω με το δωμάτιο και σιγά σιγά με ρουχαλάκια και τα υπάολοιπα!! Ανυπομονώ να τα ετοιμάσω όλα και να τον περιμένω τον άντρακλα μου!!!  

Σας φιλώ και περιμένω νέα σας!!!

Καλημέρα!

εγώ πάλι εκμεταλλεύτηκα λίγο την περίοδο των εκπτώσεων του Φεβρουαρίου και πήρα ένα 70% από τα απαραίτητα! τώρα ανυπομονώ να σταματήσω από τη δουλειά να τα οργανώσω και λίγο !

φιλάκια! :-)

  • Μου αρέσει 1

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου :)

Όλα καλά με τον μπέμπη μου χτες στον υπέρηχο, μεγαλώνει σιγά σιγά έφτασε το 1.400!!! Επόμενο ραντεβού στις 18/04.

Σας φιλώ όλες να έχετε ένα υπέροχο Σ/Κ!!!

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιαα τι κάνετε πως είστε;.Είμαι και εγώ μια μέλλουσα μανούλα με πητ 20 Ιουλίου αλλά Επειδή κάνω ενέσεις θα Πάμε προγραμματισμένα κάπου στα τέλη Ιουνίου με αρχές Ιούλη.Στις 17 Έκανα την β επιπέδου ο(22 εβδομάδων)όπου επιβεβαιώθηκε ότι έχουμε κοριτσάκι πολύ ζωηρό και είναι μισο κιλό.

Όσο για προίκα που λέτε εγώ δεν έχω πάρει απολύτως τίποτα.από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω.

Επεξεργάστηκαν by Ζαχαρωτο
  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

@Ζαχαρωτο  με το καλό να έρθει το μωρακι σου και να είναι παντα υγιες!!!:)

εγώ τις τελευταίες 2-3 μερες εχω ενα παλμικο χτυπήμα χαμηλά στην κοιλια και χθες συνειδητοποίησα οτι μαλλον ο μικρουλης μου έχει λοξιγκακι! εχει αρκετη πλακα αυτη η αισθηση.

Σημέρα το πρωί ομως ψιλοαγχωθηκα γιατι διαβασα οτι αν εχει συχνα λοξιγκακι μπορει να μην αναπνεει σωστα οποτε μπηκα στη διαδικασια να σημειωνω καθε ποτε και για ποση ωρα το εχουμε και το απογευμα θα μιλησω με το γιατρο μου! απο το πρωι μου εχει ερθει 2 φορες για περιπου 2-3 λεπτα! Την παρασκευή εχουμε και το μεγαλο υπέρηχο!

Εσεις εχετε νιωσει κατι παρομοιο?

  • Μου αρέσει 1

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/3/2017 at 4:20 ΜΜ, elris είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

@Ζαχαρωτο  με το καλό να έρθει το μωρακι σου και να είναι παντα υγιες!!!:)

εγώ τις τελευταίες 2-3 μερες εχω ενα παλμικο χτυπήμα χαμηλά στην κοιλια και χθες συνειδητοποίησα οτι μαλλον ο μικρουλης μου έχει λοξιγκακι! εχει αρκετη πλακα αυτη η αισθηση.

Σημέρα το πρωί ομως ψιλοαγχωθηκα γιατι διαβασα οτι αν εχει συχνα λοξιγκακι μπορει να μην αναπνεει σωστα οποτε μπηκα στη διαδικασια να σημειωνω καθε ποτε και για ποση ωρα το εχουμε και το απογευμα θα μιλησω με το γιατρο μου! απο το πρωι μου εχει ερθει 2 φορες για περιπου 2-3 λεπτα! Την παρασκευή εχουμε και το μεγαλο υπέρηχο!

Εσεις εχετε νιωσει κατι παρομοιο?

Τιποτε και καθολου ανησυχητικο! Ειναι απλα λοξυγγας τον οποιο εχουν ολα πολυ συχνα και εντος και εκτος κοιλιτσας!

@Ζαχαρωτο Καλως ηλθες και με το καλο.

@Lover bird Μεγαλωσε ο μπεμπης χεχε..

 

Εγω απο βδομαδα εχω εξετασεις.Ειναι πολυ υπερκινητικος με εχει τρελανει.Ισως επειδη ψυχολογικα ειναι μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη για μενα λογω ενος σοβαρου προβληματος υγειας του μπαμπα μου.Ισως να αναστατωνεται δε ξερω.Περιμενω πως και πως να κανονισουμε ημερομηνια να τελειωνω.

Οσων αφορα τις ετοιμασιες εγω παλι τα εχω ολα ετοιμα,λεπτομερειες λειπουν.Προτιμησα εκει στον 6ο να ξεκινησω πριν βαρυνω πολυ και λογω της μικρης μου που σαφως της αφιερωνω ολο τον χρονο μου και δεν μενει πολυς για μενα.Οποτε λιγα λιγα τα τελειωνω αυτες τις μερες.

  • Μου αρέσει 2

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2017 at 0:23 ΜΜ, Rock_Me είπε:

Τιποτε και καθολου ανησυχητικο! Ειναι απλα λοξυγγας τον οποιο εχουν ολα πολυ συχνα και εντος και εκτος κοιλιτσας!

Σωστα τιποτα ανησυχητικο! ολα καλα!:)

Περιμένω αυριο πως και πως να κανω το doppler !  31 εβδομαδες σήμερα!

Την επόμενη τεταρτη σταματαω και εγω από τη δουλεία και θα τα οργανωσω ολα σιγα σιγα!:cool:

  • Μου αρέσει 1

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2017 at 0:23 PM, Rock_Me said:

Τιποτε και καθολου ανησυχητικο! Ειναι απλα λοξυγγας τον οποιο εχουν ολα πολυ συχνα και εντος και εκτος κοιλιτσας!

@Ζαχαρωτο Καλως ηλθες και με το καλο.

@Lover bird Μεγαλωσε ο μπεμπης χεχε..

 

Εγω απο βδομαδα εχω εξετασεις.Ειναι πολυ υπερκινητικος με εχει τρελανει.Ισως επειδη ψυχολογικα ειναι μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη για μενα λογω ενος σοβαρου προβληματος υγειας του μπαμπα μου.Ισως να αναστατωνεται δε ξερω.Περιμενω πως και πως να κανονισουμε ημερομηνια να τελειωνω.

Οσων αφορα τις ετοιμασιες εγω παλι τα εχω ολα ετοιμα,λεπτομερειες λειπουν.Προτιμησα εκει στον 6ο να ξεκινησω πριν βαρυνω πολυ και λογω της μικρης μου που σαφως της αφιερωνω ολο τον χρονο μου και δεν μενει πολυς για μενα.Οποτε λιγα λιγα τα τελειωνω αυτες τις μερες.

Καλησπέρα κορίτσια μου :) Rock_Me εύχομαι μέσα από την καρδιά μου περαστικά στον πατερούλη σου και όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κουκλες.δεν ήξερα ότι μπορούμε να καταλάβουμε το λοξυγκα του ζουζουνιου.εγώ ακόμα δεν Την νιώθω τόσο συχνα μόνο εάν έχει τα ποδαράκια κατω.Ενώ πάντα στον υπέρηχο είναι τόσο υπερκινητικη αλλά ούτε εκεί την νιώθω.εμείς την άλλη βδομάδα έχουμε καμπύλη ζαχαρου

@elris με το καλo. Το doppler.  

rock_me περαστικά στον μπαμπάκα σου

Από καουρες ξινιλες Και ακράτεια κουκλες πως πάτε;

 

 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lover bird είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου :) Rock_Me εύχομαι μέσα από την καρδιά μου περαστικά στον πατερούλη σου και όλα να πάνε καλά!!!

Δεν θα πανε καλα αλλα ευχαριστω παρα πολυ!!

13 hours ago, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κουκλες.δεν ήξερα ότι μπορούμε να καταλάβουμε το λοξυγκα του ζουζουνιου.εγώ ακόμα δεν Την νιώθω τόσο συχνα μόνο εάν έχει τα ποδαράκια κατω.Ενώ πάντα στον υπέρηχο είναι τόσο υπερκινητικη αλλά ούτε εκεί την νιώθω.εμείς την άλλη βδομάδα έχουμε καμπύλη ζαχαρου

@elris με το καλo. Το doppler.  

rock_me περαστικά στον μπαμπάκα σου

Από καουρες ξινιλες Και ακράτεια κουκλες πως πάτε;

 

 

Αμα ειναι υπερκινητικη στον υπερηχο ετοιμασου για τρελο παρτυ χεχε.Οσο για το λοξυγγα θα το ζησεις σιγουρα και πολυ συχνα.

Απο βδομαδα εχω κ γω καμπυλη.Η δευτερη που κανω.Η πρωτη ηταν αψογη.

Καουρες λιγες αλλα η επισκεψη στη τουαλετα δε παλευεται.Και στη κορη μου το ειχα αλλα οχι τοσο.Τωρα παραγινε το κακο.Τη νυχτα ειδικα 3-4 φορες.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα με την τουαλέτα μια από τα ιδια.έχω κα8 ακράτεια μου έχουν φύγει αρκετές φορές ενώ έχω πάει τουαλέτα. Ανυπομονω να την νιώθω συχνά. Ο αντρουλης μου Ακόμα δεν έχει καταφέρει να την νιώσει.

Κούκλα μου Για να το λες Αυτό για τον πατερούλη σου κάτι θα ξέρεις. Οπότε σου εύχομαι καλή σας δύναμη. 

Αυτό Που σου δίνουν να πιείς στην καμπύλη πίνεται; φοβάμαι μην κάνω εμετο

 

Κορίτσια Μια ερώτηση ακόμα.ξέρετε άμα παίρνουμε δωρο Πάσχα από το ΙΚΑ; ειμαι σε άδεια από 24 Δεκεμβρίου


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα με την τουαλέτα μια από τα ιδια.έχω κα8 ακράτεια μου έχουν φύγει αρκετές φορές ενώ έχω πάει τουαλέτα. Ανυπομονω να την νιώθω συχνά. Ο αντρουλης μου Ακόμα δεν έχει καταφέρει να την νιώσει.

Κούκλα μου Για να το λες Αυτό για τον πατερούλη σου κάτι θα ξέρεις. Οπότε σου εύχομαι καλή σας δύναμη. 

Αυτό Που σου δίνουν να πιείς στην καμπύλη πίνεται; φοβάμαι μην κάνω εμετο

 

Κορίτσια Μια ερώτηση ακόμα.ξέρετε άμα παίρνουμε δωρο Πάσχα από το ΙΚΑ; ειμαι σε άδεια από 24 Δεκεμβρίου

Για το ικα δε γνωριζω οσο για αυτη τη δηθεν πορτοκαλαδα της καμπυλης αστα.Υπαρχουν δυο ειδων,σε σκονη που την αραιωνεις σε νερο και η ετοιμη.Για μενα και οι δυο ειναι χαλια.Οποτε κλεινεις μυτη,εχεις διπλα ετοιμο νερο,τη πινεις και μπουκωνεις νερο να φυγει η γευση χεχε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω τι θα κάνω; είναι αρκετή η ποσοτητα; νερό κάνει να πιούμε;ουφφ τι τραβάμε.

Χτες είδαμε την μπέμπα 74Ογρ Και πολύ ζωηρή η ζουζουνα.

Ο γιατρός μου τα έψαλλε λίγο. Έχει δίκιο έχω πάρει 12 κιλά κορίτσια και το θέμα είναι ότι δεν τρώω πιο πολύ έτρωγα όταν δεν ήμουν έγκυος.Τώρα μερικές φορές ξεχναω να φάω δυο θα φάω όταν ξυπνήσω κα8 Μετά Στις 7 Η 8 το βράδυ και κατά τις 11 ψάχνω για γλυκό.Ναι το ξέρω χαζομαρα γλυκό τέτοια ώρα.έχω πρηστει αρκετά στα πόδια.και επειδή ανησυχίες Ο γιατρός μου έγραψε παραπάνω εξετάσεις.είμαι να σκάσω. Πρέπει να πάρω λέει αλλά 4 κιλά.οπότε πρέπει να ξεκινήσω να τρώω ανα 3 ώρες από λιγο


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ζαχαρωτο είπε:

Πωωωωω τι θα κάνω; είναι αρκετή η ποσοτητα; νερό κάνει να πιούμε;ουφφ τι τραβάμε.

Χτες είδαμε την μπέμπα 74Ογρ Και πολύ ζωηρή η ζουζουνα.

Ο γιατρός μου τα έψαλλε λίγο. Έχει δίκιο έχω πάρει 12 κιλά κορίτσια και το θέμα είναι ότι δεν τρώω πιο πολύ έτρωγα όταν δεν ήμουν έγκυος.Τώρα μερικές φορές ξεχναω να φάω δυο θα φάω όταν ξυπνήσω κα8 Μετά Στις 7 Η 8 το βράδυ και κατά τις 11 ψάχνω για γλυκό.Ναι το ξέρω χαζομαρα γλυκό τέτοια ώρα.έχω πρηστει αρκετά στα πόδια.και επειδή ανησυχίες Ο γιατρός μου έγραψε παραπάνω εξετάσεις.είμαι να σκάσω. Πρέπει να πάρω λέει αλλά 4 κιλά.οπότε πρέπει να ξεκινήσω να τρώω ανα 3 ώρες από λιγο

Δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα και ευτυχως μπορουμε να πιουμε νερο οποτε το'χεις!

Στη κορη μου ειχα παρει 20.ολα πηγαν μια χαρα αν και καποια απο αυτα δεν τα χασα ποτε.Τωρα πηρα 6-7 και προσεχω περισσοτερο γιατι δε μπορω να τα χασω.Καλα κανει κ σου βαζει τις φωνες,προσεχει για να εχεις εσυ.Απο δω και κατω ειναι το επιφοβο γιατι τα παιρνουμε και με τσιχλα που λεει ο λογος χαχα.

Εγω εχω δυο μερες ξαπλα.Καπως με τις δουλειες κουρασα τα ποδια μου γονατα κ τετρακεφαλους και δε μπορω να σταθω ορθια.Τι θερμοφορες,τι τριψιμο ο καημενος ο αντρας μου δεν λεν να περασουν.Αν συνεχισει κ σημερα θα πρεπει να παρω το γιατρο.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

On Saturday, April 01, 2017 at 4:37 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Πωωωωω τι θα κάνω; είναι αρκετή η ποσοτητα; νερό κάνει να πιούμε;ουφφ τι τραβάμε.

Χτες είδαμε την μπέμπα 74Ογρ Και πολύ ζωηρή η ζουζουνα.

Ο γιατρός μου τα έψαλλε λίγο. Έχει δίκιο έχω πάρει 12 κιλά κορίτσια και το θέμα είναι ότι δεν τρώω πιο πολύ έτρωγα όταν δεν ήμουν έγκυος.Τώρα μερικές φορές ξεχναω να φάω δυο θα φάω όταν ξυπνήσω κα8 Μετά Στις 7 Η 8 το βράδυ και κατά τις 11 ψάχνω για γλυκό.Ναι το ξέρω χαζομαρα γλυκό τέτοια ώρα.έχω πρηστει αρκετά στα πόδια.και επειδή ανησυχίες Ο γιατρός μου έγραψε παραπάνω εξετάσεις.είμαι να σκάσω. Πρέπει να πάρω λέει αλλά 4 κιλά.οπότε πρέπει να ξεκινήσω να τρώω ανα 3 ώρες από λιγο

Καλημερα κι απο εμενα,ειμαι στις 29 εβδομαδες και περιμενω το 3ο μου κοριτσακι. Στις 2 προηγουμενες πηρα 30 και 28 κιλα, αλλα 10 μηνες μετα ρα εχανα ολα. Αν οι εξετασεις σου ειναι ολες καλες, μη φοβασαι,απλα γιαβτις λιγουρες ενα φρουτακι κανει πολυ καλο. Προτιμησε το απο ενα γλυκο. Το συμπληρωμα μαγνησιου βοηθαει αρκετα για το πρηξιμο και ο περιορισμος στο αλατι καλος θα ηταν.

Ευχομαι να πανε οοοολα καλα και θα δεις που ετσι θα ειναι!

Καλη εβδομαδα κι απο εμενα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...